Zakroczym: Nowa Biedronka i problemy

Forum powiatu nowodworskiego. Tutaj rozmawiamy o sprawach związanych z powiatem i gminami: Zakroczym, Nasielsk, Pomiechówek, Czosnów, Kazuń i Leoncin.

Zakroczym: Nowa Biedronka i problemy

Postprzez mich8 » 15 Sty 2015, 18:10

Dziś w Zakroczymiu otwarto nową Biedronkę. Fajnie, bo mieszkańcy w końcu nie muszą jeździć do Nowego Dworu na większe zakupy. A i myślę, że ktoś z Twierdzy też będzie wolał przyjechać do Zakroczymia niż do NDM, np. w szczycie, żeby nie stać w drodze powrotnej w korku na moście narwianym.

Jednak z nowym sklepem związane są również problemy. Biedronka położona jest przy skrzyżowaniu ulicy kpt. Doranta, z bardzo ruchliwą DK 62 i z wyjazdem z miasta. Nie chcę być złym prorokiem, ale mam poważne obawy o wypadki na tym skrzyżowaniu. Które i dotąd, bez Biedronki, nie były rzadkością. Na drodze krajowej są co prawda lewoskręty, ale to nie rozwiązuje problemu. Dodatkowo jest przejście dla pieszych. A bezpośrednio na ulicy przy, której jest nowy sklep nie ma chodników. Piesi idą ulicą lub po grząskim gruncie, bo brak pobocza.

Rozwiązaniem byłaby sygnalizacja świetlna, być może z pasami kierunkowymi na drodze krajowej. I dodatkowe doświetlenie skrzyżowania. Projekt i wykonanie czegoś takiego powinno być koniecznym wymogiem formalnym do uzyskania pozwolenia na budowę sklepu.

Myślę, że przebudowa tego skrzyżowania jest teraz kolejnym punktem na długiej liście zadań nowego Burmistrza i rady. Choć to nie tylko kompetencja władz gminnych. A w przeważającej mierze finansować takie przedsięwzięcie powinna Biedronka.
mich8
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 189
Rejestracja: 19 Lut 2013, 00:20
Miejscowość: NDMaz
Płeć: mężczyzna

Re: Zakroczym: Nowa Biedronka i problemy

Postprzez tk28 » 15 Sty 2015, 18:31

Nie wiem czy to jest dobry pomysł i czy tak będzie na pewno ale mieszkańcy Zakroczymia mówią o planowanym w tym miejscu rondzie.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Zakroczym: Nowa Biedronka i problemy

Postprzez Japko » 15 Sty 2015, 19:19

Też o tym myślałem, że to będzie problem. Przebić się będzie ciężko, zrobią się korki. Lepsze jednak te korki niż wypadki. Mam nadzieję, że nowa władza szybko zajmie się problemem, bo nie jest trudno przewidzieć że czas gra tu dużą rolę.
Awatar użytkownika
Japko
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 366
Rejestracja: 16 Cze 2012, 13:24
Płeć: mężczyzna

Re: Zakroczym: Nowa Biedronka i problemy

Postprzez mishel » 16 Sty 2015, 13:11

Wprawdzie nie znam omawianego skrzyżowania, więc mój post jest trochę obok głównego wątku, ale jednak pomimo rożnych zarzutów (również spoza forum) wobec nowej władzy w Zakroczymiu myślę, że obwinianie ich o problemy związane z tym wydarzeniem jest lekką przesadą. Przecież pozwolenie i ewentualne wymogi co do przebudowy otoczenia/skrzyżowania wydane były jeszcze przez wcześniej rządzącą ekipę chyba? Obecnie rządzący mogą tylko to próbować ulepszyć i tu maja pole do popisu, bo jeżeli będą tam korki i i wypadki to pewnie inwestorowi (czyli pewnie Jeronimo Martins) też będzie zależało na poprawie tej sytuacji.
mishel
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 56
Rejestracja: 10 Wrz 2011, 12:32
Płeć: mężczyzna

Re: Zakroczym: Nowa Biedronka i problemy

Postprzez mich8 » 16 Sty 2015, 13:15

mishel a w którym miejscu ktoś w tym temacie obwinia nową władzę o skrzyżowanie przy Biedronce?
mich8
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 189
Rejestracja: 19 Lut 2013, 00:20
Miejscowość: NDMaz
Płeć: mężczyzna

Re: Zakroczym: Nowa Biedronka i problemy

Postprzez tk28 » 16 Sty 2015, 15:07

Japko napisał(a):Lepsze jednak te korki niż wypadki.

Tez tak uważam, ta ulica jest bardzo niebezpieczna a większość mieszkańców Zakroczymia (w tym dzieci i młodzież z pobliskiej szkoły) będzie musiało ją pokonać aby dojść do Biedronki. Jeśli nic się nie zmieni z tym skrzyżowaniem to niestety będą ofiary.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Zakroczym: Nowa Biedronka i problemy

Postprzez mishel » 16 Sty 2015, 15:13

Nikt ich nie obwinia faktycznie. Ale jest to przedstawiane jako istotne zagadnienie dla nich - o ile prawdopodobnie urzędnicy zajmujący się tym tematem się nie zmienili (chociaż z tego co było pisane to w UG Zakroczym były duże zmiany personalne) - o tyle zmienił się Burmistrz i chyba duża część składu Rady Gminy, a to oni pewnie decydowali o lokalizacji inwestycji.

Dodatkowo - niech mnie ktoś poprawi bo nie jestem tu specjalistą - jeżeli jest to faktycznie skrzyżowanie z Drogą Krajową to przy przebudowie/modernizacji wchodzimy w kompetencje GDDKiA.
Co nie zmienia faktu, że wg mojej prywatnej opinii jaką mam nt. obecnego Burmistrza Zakroczymia to będą mieli podobne problemy jak NDM ze swoim Burmistrzem.
mishel
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 56
Rejestracja: 10 Wrz 2011, 12:32
Płeć: mężczyzna


Wróć do Forum powiatu nowodworskiego

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości