Co poprawić - Osiedle nr 5 (Nowodworzanka)

Forum mieszkańców Nowodworzanki - informacyjne, do wymiany spostrzeżeń itp.

Co poprawić - Osiedle nr 5 (Nowodworzanka)

Postprzez KacperPawelczyk » 21 Sty 2016, 13:32

Witam serdecznie, zwłaszcza mieszkańców osiedla nr 5 - tzw. Nowodworzanki.

W kadencji 2016-2020, zgodnie z wynikami głosowania mieszkańców z dnia 20.01.2016, w Zarządzie Osiedla zasiadają:
Ryszard Brzeziński - przewodniczący ZO,
Wioletta Safaryn,
Łukasz Kowalczyk,
Kacper Pawelczyk,
Dariusz Wąsiewski.

Otwieram ten wątek celem utworzenia nowego kanału komunikacji z mieszkańcami. Chciałbym, ażeby to miejsce było skarbnicą i informacji, ale i wniosków, skarg, pomysłów dotyczących naszego osiedla. Obiecuję przekazywać wszystkie informacje do pozostałych osób w ZO i na bieżąco odpowiadać na pytania oraz działać (co najważniejsze).

W wątku będę również na bieżąco umieszczał informacje dotyczące życia naszej małej ojczyzny ;)

Z informacji bieżących:
- trwają prace nad poprawą bezpieczeństwa przy tzw. dziurze pod wiaduktem. Gdy poprawią się warunki atmosferyczne - z tego co mówił Pan Przewodniczący - mają zostać umieszczone dodatkowe latarnie oświetlające to miejsce. Będę namawiał władze miasta do umieszczenia w tym miejscu kamery monitoringu miejskiego.
- jak pewnie wiele osób zauważyło - ostatnimi czasu na peronach oraz w przejściu podziemnym trwają małe prace budowlane. Na peronach będą montowane wyświetlacze Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, zaś w przejściu podziemnym pojawią się kamery monitoringu PKP PLK (nie mam informacji czy zostaną podłączone do miejskiego systemu).
- na przejeździe kolejowym w ciągu ulicy Kępa Nowodworska/Nałęcza zostaną również zamontowane kamery monitoringu PKP PLK.

Z racji warunków zimowych informuję, że organem odpowiedzialnym za stan chodników przy ulicy Sienkiewicza od skrzyżowania z Akacjową do "dziury" oraz całego chodnika na tzw. łączniku Akacjowej jest Miejski Zakład Oczyszczania. W przypadku braku odśnieżonych/posypanych chodników (tak jak to miało miejsce np. dziś) proszę kontaktować się z MZO (Tel.: (22) 775-27-12). Przy okazji wielkie podziękowania za dzisiejszą reakcję dla MZO (tak trzymać!!)

Zapraszam również do kontaktu via email: kacper.pawelczyk@gmail.com lub poprzez wiadomości prywatne.

pozdrawiam - Kacper Pawelczyk

PS. Gorąca prośba o podpięcie wątku, a najlepiej o stworzenie dla każdego osiedla analogicznego wątku.
Członek Zarządu Osiedla nr 5 (NOWODWORZANKA)

Zapraszam do kontaktu! :)
KacperPawelczyk
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 29
Rejestracja: 20 Sty 2016, 22:00
Miejscowość: Nowodworzanka
Płeć: mężczyzna

Re: Co poprawić - Osiedle nr 5 (Nowodworzanka)

Postprzez Jeny » 21 Sty 2016, 15:57

@Kacper P. popieram w sprawie wątków dla każdego Zarządu Osiedla oddzielnie. Uważam , że to będzie motywujące do działania, bo żeby coś napisać to trzeba wykazać się też działaniem. Jednocześnie mieszkańcy innych dzielnic będą widzieli te działania. Obserwacja, że inni robią inspiruje do zwarcia sił . Mogę pogratulować wyboru, dobrego pomysłu i oczekujemy informacji.
Jeny
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 118
Rejestracja: 16 Paź 2015, 11:13
Płeć: kobieta

Re: Co poprawić - Osiedle nr 5 (Nowodworzanka)

Postprzez admin » 21 Sty 2016, 16:23

Utworzylibyśmy tak naprawdę podforum dla każdego osiedla, jeśli były by takie potrzeby. Kiedyś już próbowaliśmy natomiast nie za bardzo był odzew. Gdyby ktoś z poszczególnych zarządów też wykazał się taką inicjatywą jak Kacper, to wtedy miało by to sens. Na razie utworzę podforum Nowodworzanka. OK? W dziale "Nasze miasto".
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Co poprawić - Osiedle nr 5 (Nowodworzanka)

Postprzez Nowa11 » 24 Sty 2016, 20:14

Witam,
cieszę się, że ktoś pomyślał o przejściu pod wiaduktem. (to jakaś melina)
Za każdym razem kiedy przez niego/ przechodzę na drugiej stronie, czyli po stronie ul. Sienkiewicza, stoją mężczyźni i piją. Niestety Straż miejska (nie wiem czy potrzebna )pracuje do godziny 17. Domek drewniany na łączniku też straszy i nic z tym od wielu lat nie można zrobi , nie wspomnę o dzikach oraz o brutalnym morderstwie przy ul. Sienkiewicza, gdzie nie wiadomo czy sprawcy zostali ujęci.
Co można zrobi w powyższych tematach?
Nowa11
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 59
Rejestracja: 09 Lis 2010, 14:01

Re: Co poprawić - Osiedle nr 5 (Nowodworzanka)

Postprzez KacperPawelczyk » 25 Sty 2016, 12:25

Dzień Dobry, dziękuję za wpis.

O przejściu pisze Goniec Lokalny - http://www.goniec-lokalny.pl/article/ni ... e-w-tunelu - obiecuję dopilnować tematu oświetlenia. W razie niebezpieczeństwa proszę telefonować bezpośrednio na policję. Sam kilkukrotnie przechodzę pod wiaduktem w ciągu dnia i czasami nie jest to miłe przeżycie.

Co do drewnianego domku przy skrzyżowaniu Akacjowa/Sienkiewicza - jako że mieszkam bardzo blisko tego miejsca doskonale znam bolączki sąsiedztwa takiej ruiny. Na szczęście ostatnio ruina straszy tylko wizualnie, na bieżąco jako mieszkańcy okolicy informujemy UM i SM o niechcianych gościach i zagrożeniu - zwłaszcza pożarowym. Burmistrz Miasta mówił, że sprawa jest w toku - obiecuję dowiedzieć się szczegółów. Na pewno będę wnosił o zabezpieczenie budynku i zbadanie go przez nadzór budowlany.

W kwestii dzików mam niemiłą wiadomość - od kilku dni trzy dziki wróciły wg. informacji jakie otrzymałem. Bardzo proszę o telefon do SM każdego mieszkańca, który je zauważy. Podczas spotkania ZO omówię sprawę, zaś po zebraniu przedstawię plan działań całego zarządu, myślę że trzeba zacząć już teraz, by nie było powtórki z tamtego roku. Nie mniej - winni są niektórzy mieszkańcy Nowodworzanki którzy wyrzucają na pola odpadki jedzenia - dając dzikom darmową stołówkę. Prawdopodobnie będzie trzeba pomyśleć o jakiejś akcji informacyjnej.

W kwestii morderstwa ciężko mi cokolwiek powiedzieć - działania policyjne są w toku. Miejmy nadzieję, że to tylko jednorazowa sytuacja która już się nie powtórzy.
Członek Zarządu Osiedla nr 5 (NOWODWORZANKA)

Zapraszam do kontaktu! :)
KacperPawelczyk
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 29
Rejestracja: 20 Sty 2016, 22:00
Miejscowość: Nowodworzanka
Płeć: mężczyzna

Re: Co poprawić - Osiedle nr 5 (Nowodworzanka)

Postprzez KaloNDM » 27 Sty 2016, 23:47

Kacper. A co na to Zarząd Osiedla? - viewtopic.php?f=2&t=2553
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Co poprawić - Osiedle nr 5 (Nowodworzanka)

Postprzez KacperPawelczyk » 30 Sty 2016, 18:54

@KaloNDM - przekażę na zebraniu osiedla sprawę do dyskusji. Teren dawnego LOKu jest obecnie terenem prywatnym i ma tam ruszyć budowa bloku mieszkalnego z punktami usługowymi. Jeżeli jest tak jak opisujesz w temacie, ciekawi mnie jedna rzecz - czy inwestor budowy na nowodworzance ma jakiekolwiek pojęcie na temat tego, co może być w tej ziemi.

17 lutego (środa) o godzinie 18.00 w Zespole Szkół przy ulicy Długiej odbędzie się comiesięcznie spotkanie Zarządu Osiedla - przełożone z racji ferii zimowych. Zapraszam mieszkańców do przybycia lub przekazania wniosków do omówienia.
Członek Zarządu Osiedla nr 5 (NOWODWORZANKA)

Zapraszam do kontaktu! :)
KacperPawelczyk
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 29
Rejestracja: 20 Sty 2016, 22:00
Miejscowość: Nowodworzanka
Płeć: mężczyzna

Re: Co poprawić - Osiedle nr 5 (Nowodworzanka)

Postprzez k.nowak32 » 02 Kwi 2016, 18:16

Kto jest inwestorem budowy bloku / bloków na terenie dawnego LOKu?
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Co poprawić - Osiedle nr 5 (Nowodworzanka)

Postprzez tk28 » 10 Kwi 2016, 08:36

KacperPawelczyk napisał(a):Teren dawnego LOKu jest obecnie terenem prywatnym i ma tam ruszyć budowa bloku mieszkalnego z punktami usługowymi.

To ciekawe, że ma to być blok mieszkalny ponieważ na wyblakłej już tablicy informacyjnej inwestorem jest I.C.O. Wołomin czyli prywatna szkoła podstawowa. Czy szkoła budowałaby blok mieszkalny :?: Może to po prostu będzie prywatna szkoła :?: Niestety nigdzie nie ma informacji na ten temat.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Co poprawić - Osiedle nr 5 (Nowodworzanka)

Postprzez KacperPawelczyk » 14 Kwi 2016, 14:07

@tk28 - tylko na tej samej tablicy było napisane, że jest budowany "budynek mieszkalny z częścią usługową". Z tego co mi wiadomo - budynki mają być dwa, jeden jako szkoła/przedszkole/żłobek, a drugi typowo mieszkalny z garażem podziemnym.
Członek Zarządu Osiedla nr 5 (NOWODWORZANKA)

Zapraszam do kontaktu! :)
KacperPawelczyk
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 29
Rejestracja: 20 Sty 2016, 22:00
Miejscowość: Nowodworzanka
Płeć: mężczyzna

Re: Co poprawić - Osiedle nr 5 (Nowodworzanka)

Postprzez tomasz szymański » 17 Paź 2016, 17:29

Cześć Kacper wiem, że jesteś aktywny na osiedlu, może wiesz coś więcej na temat budowy tych wysokich bloków. Jak mieszkańcy Nowodworzanki odbierają tę inwestycję i czy wszystko jest zgodne z prawem?
tomasz szymański
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 291
Rejestracja: 12 Lis 2010, 18:31

Re: Co poprawić - Osiedle nr 5 (Nowodworzanka)

Postprzez Zbyszek » 17 Paź 2016, 21:02

tomasz szymański napisał(a):Cześć Kacper wiem, że jesteś aktywny na osiedlu, może wiesz coś więcej na temat budowy tych wysokich bloków. Jak mieszkańcy Nowodworzanki odbierają tę inwestycję i czy wszystko jest zgodne z prawem?


wtrącę się - przepraszam bardzo - mieszkańcy BARDZO negatywnie odbierają tą inwestycję i jest to zwykły wałek więcej w innym dziale tego forum.... dziękuje za uwagę...
Zbyszek
 

Re: Co poprawić - Osiedle nr 5 (Nowodworzanka)

Postprzez k.nowak32 » 18 Paź 2016, 07:43

Zbyszek napisał(a):wtrącę się - przepraszam bardzo - mieszkańcy BARDZO negatywnie odbierają tą inwestycję i jest to zwykły wałek więcej w innym dziale tego forum.... dziękuje za uwagę...


Śmiem twierdzić, że niektórzy mieszkańcy źle odbierają wielkość inwestycji a nie jej charakter. Nie sądzę, żeby okoliczni mieszkańcy chcieli pod oknem kolejny hipermarket, który będzie znacznie bardziej uciążliwy i zakorkuje okolicę.
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Co poprawić - Osiedle nr 5 (Nowodworzanka)

Postprzez Zbyszek » 18 Paź 2016, 13:19

oczywiście - ma pan racje - co nie zmienia faktu ,ze okoliczni mieszkańcy są bardzo negatywnie do tej inwestycji nastawieni....
Zbyszek
 

Re: Co poprawić - Osiedle nr 5 (Nowodworzanka)

Postprzez KacperPawelczyk » 18 Paź 2016, 14:38

Tak jak napisałem w temacie dotyczącym inwestycji - i tam będę prowadził dalszą konwersację - na ostatnim zebraniu byli u nas mieszkańcy, posiadali oni napisane pisma do UM i Starostwa z prośbą o wyjaśnienie i podanie podstaw co do wydania pozwolenia na budowę.

Nie mi oceniać czy jest to nagięcie planu zagospodarowania czy nie, to wyjdzie w trakcie, osoby które do nas przyszły miały dość poważne argumenty, ale nie znamy odpowiedzi starostwa. Nie mniej miało się w w/w sprawie odbyć spotkanie tych mieszkańców z burmistrzem, ze strony zarządu reprezentować nas miał Pan Brzeziński - spotkanie wstępnie planowane było na wczoraj, ale jeszcze nie wiem czy doszło do skutku.

Mieszkańcy - przy większym poparciu (na co liczą) - chcą wystąpić do wojewody z wnioskiem o unieważnienie pozwolenia na budowę. Jeśli są kolejni okoliczni mieszkańcy którzy we wspomnianej inicjatywie nie brali udziału, a chcą się przyłączyć, proszę o kontakt.

A tak mocno prywatnie - zaznaczam - prywatnie - wg. mnie Nowy Dwór powinien być miastem kameralnym, fajnie że są nowe inwestycje, że się buduje, ale zza okna milej byłoby widzieć bloki 3-4 piętrowe, a nie 7-9 kondygnacyjny kolos.
Członek Zarządu Osiedla nr 5 (NOWODWORZANKA)

Zapraszam do kontaktu! :)
KacperPawelczyk
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 29
Rejestracja: 20 Sty 2016, 22:00
Miejscowość: Nowodworzanka
Płeć: mężczyzna

Następna

Wróć do Nowodworzanka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości