Gdzie i kiedy...?

Wydarzenia sportowe. Aktywność sportowa. Rozmowy o sporcie. Motoryzacja i wszystko co z nią związane.

Re: Gdzie i kiedy...?

Postprzez IronRun » 09 Kwi 2011, 16:50

Dzisiaj została oznaczona trasa do końca chodnika - kierunek Rajszew, start osiedle przy Restauracji La Familia, w tym samym miejscu co trasa na osiedlu. Znaki są poziome oznaczone co 500 m,na pewną będą przydatne nie tylko dla biegaczy. Wyróżnik to duża litera "R". Na końcu chodnika w Rajszewie jest zrobiony znak do powrotu lub wydłużenia sobie wycieczki na trasę (R') lub (R"). pierwsza jest dalej oznaczona, druga będzie wkrótce.
Życzę przyjemnego biegania i nie tylko :)
NUTPro Tech - technologia w sporcie i dla sportu
IronRun
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 236
Rejestracja: 14 Lis 2010, 20:49

Re: Gdzie i kiedy...?

Postprzez asik » 11 Kwi 2011, 14:37

Już prawie wyleczyłam kolano i jestem gotowa poprowadzić treningi dla początkujących. Na razie mogę biegać tylko po miękkiej powierzchni, to jest taki mój warunek (kontuzja była poważna i nie chcę tego zepsuć pracy włożonej w rehabilitację). Bieganie.pl zorganizowało taką akcję w kilku większych miastach.
Teraz jest kwestia, czy będą chętni. Poza tym odnoszę wrażenie, że Kolega IronRun ma nieco inny pogląd na to, jak takie spotkania miałyby wyglądać. Ja chcę po prostu truchtać z początkującymi, żeby ich zachęcić do biegania. Można zacząć od przekonywania znajomych lub zorganizować akcję promocyjną np. z pomocą urzędu miasta. Mnie moich znajomych nie udało się przekonać, zniechęcali się po kilku treningach albo w ogóle nie dawali się wyciągnąć z domu.

PS Co z akcją Polska Biega? Może to dobry punkt wyjściowy, żeby rozpocząć regularne spotkania biegowe z początkującymi i w ogóle zebrać się w grupę?
PS2 Czy na trasie do Rajszewa jest jakaś toaleta lub porządne krzaczki? Czy może ktoś z Was korzystał z toalety na Orlenie (nie wiem, czy jest bezpłatna)?
Ostatnio edytowany przez asik, 11 Kwi 2011, 14:47, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
asik
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 39
Rejestracja: 09 Gru 2010, 11:01
Miejscowość: NDM

Re: Gdzie i kiedy...?

Postprzez asik » 11 Kwi 2011, 14:47

Piszę oddzielnego posta, żeby się wygodniej czytało.

Jestem za utworzeniem nowodworskiej nieformalnej grupy biegaczy. Biegamy na różne dystanse, mamy różne preferencje co do miejsca, czasu treningów i intensywności, więc trudno byłoby umawiać się na regularne spotkania. Chociaż myślę, że takie spotkania można od czasu do czasu robić.
Jakie korzyści miałoby nam dać uczestnictwo w takiej grupie?
Myślę, że po prostu satysfakcję z uczestnictwa i posiadania znajomych o podobnej pasji. Moglibyśmy też zamówić koszulki z logo grupy i występować pod jej szyldem na różnych zawodach. Kontakt z innymi biegaczami to także przepływ informacji o zawodach, promocjach w zakupach butów i ciuchów oraz porady.

Może na początek spotkajmy się np. na imprezie Polska Biega, zróbmy afterek, jakieś pasta party czy coś i pogadajmy. Co myślicie?

Mam kontakt z Joggerem (mój dawny klub), więc spytam, może ktoś od nich będzie coś wiedział o Polska Biega.
Awatar użytkownika
asik
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 39
Rejestracja: 09 Gru 2010, 11:01
Miejscowość: NDM

Re: Gdzie i kiedy...?

Postprzez IronRun » 11 Kwi 2011, 16:40

OdpowiadajÄ…c na pytania:
Tak jestem i jesteśmy za spotkaniami z mniej zaawansowanymi biegaczami, chociażby po to żeby im podpowiedzieć jak zacząć, jak trenować i w jakim sprzęcie, czego się wystrzegać.
Możemy się spotkać przed akcją "Polska Biega" i ustalić jakiś plan rozwoju oraz to czego można oczekiwać od miasta.
Na trasie do Rajszewa są dwie stacje benzynowe z bezpłatnymi kibelkami Orlen zaraz za osiedlem i Magdusia na 2,5km.
Do wspólnych treningów proponuję traskę na osiedlu, albo Las Dębinka z miekką nawierzchnią :)
NUTPro Tech - technologia w sporcie i dla sportu
IronRun
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 236
Rejestracja: 14 Lis 2010, 20:49

Re: Gdzie i kiedy...?

Postprzez asik » 11 Kwi 2011, 20:34

Jeśli chodzi o tę trasę do Rajszewa, to ja aż tak daleko nie biegałam. Robiłam trasę z Pólka (ul. Chemików) do kapliczki za Suchocinem, co wg mapmyrun.com w obie strony wyniesie niecałe 15 km. Zazwyczaj trasy 15 i 20 km robię na stadionie (łatwiej przerwać i wrócić w razie czego), a jeśli biegam tą trasą, to biorę ze sobą "supportera" na rowerze z plecakiem z bananami i napojami. Raz w upalny dzień pobiegłam sama bez żadnego ekwipunku i omal nie skończyło się to odwodnieniem i biegunką.

Co do spotkania - proponujcie czas i miejsce. :)
Awatar użytkownika
asik
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 39
Rejestracja: 09 Gru 2010, 11:01
Miejscowość: NDM

Re: Gdzie i kiedy...?

Postprzez rather » 11 Kwi 2011, 21:29

Kółko przez Kazuń i Twierdzę też ma ok. 15 kilometrów. A co do picia to wystarcza butelka 0,5l w rękę i do przodu. W tym tygodniu jadę na maraton do Krakowa, więc nie pobiegamy, ale może w następny weekend się uda.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Gdzie i kiedy...?

Postprzez IronRun » 12 Kwi 2011, 06:39

Trasa do końca chodnika ma właśnie około 15km, jest tak oznaczona że można sobie zawrócić w każdej chwili, czyli można biegać już od 1000m.
Tak jak napisał rather, butelka w rękę, żel energetyczny za pasek w czapeczce albo w kieszeń, pięć złoty w kieszonkę w razie czego i naprzód :)
NUTPro Tech - technologia w sporcie i dla sportu
IronRun
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 236
Rejestracja: 14 Lis 2010, 20:49

Re: Gdzie i kiedy...?

Postprzez IronRun » 12 Kwi 2011, 06:40

W niedzielę 17 kwietnia o godzinie 13.00 jest bieg na przywitanie wiosny w Chotomowie, można się tam spotkać, poznać zaprzyjaźnioną grupę biegową i zobaczyć jak oni to robią:)
NUTPro Tech - technologia w sporcie i dla sportu
IronRun
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 236
Rejestracja: 14 Lis 2010, 20:49

Re: Gdzie i kiedy...?

Postprzez asik » 12 Kwi 2011, 08:36

Ja już się kumpluję z tą grupą i chętnie bym pojechała, ale ta trasa prowadzi w większej części po chodniku i asfalcie. Dla mnie za twardo.
Awatar użytkownika
asik
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 39
Rejestracja: 09 Gru 2010, 11:01
Miejscowość: NDM

Re: Gdzie i kiedy...?

Postprzez IronRun » 12 Kwi 2011, 12:12

A gdzie wsparcie i podanie gÄ…bki z wodÄ… dla tych co biegajÄ… :)
NUTPro Tech - technologia w sporcie i dla sportu
IronRun
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 236
Rejestracja: 14 Lis 2010, 20:49

Re: Gdzie i kiedy...?

Postprzez asik » 12 Kwi 2011, 18:05

No dobra, jeszcze pomyślę. Jutro spotkam się z kumpelą, która biega w CHTMO, to może mnie przekona. ;) Tylko głupio tak stać i patrzeć, jak inni biegną.
Awatar użytkownika
asik
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 39
Rejestracja: 09 Gru 2010, 11:01
Miejscowość: NDM

Re: Gdzie i kiedy...?

Postprzez IronRun » 13 Kwi 2011, 06:21

Ktoś zawsze może robić historyczne zdjęcia :)
NUTPro Tech - technologia w sporcie i dla sportu
IronRun
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 236
Rejestracja: 14 Lis 2010, 20:49

Re: Gdzie i kiedy...?

Postprzez rather » 13 Kwi 2011, 07:14

A co - jakiś szczyt formy? Będzie życiówka na dychę?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Gdzie i kiedy...?

Postprzez asik » 13 Kwi 2011, 09:59

Wracając do tematu Polska Biega, dowiedziałam się od pana Kościelniaka z Joggera, że impreza ma być 14 lub 15 maja. Na razie nie wiadomo, czy w ogóle się odbędzie, bo Jogger ma w tym czasie jakieś zawody wyjazdowe.
Awatar użytkownika
asik
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 39
Rejestracja: 09 Gru 2010, 11:01
Miejscowość: NDM

Re: Gdzie i kiedy...?

Postprzez IronRun » 13 Kwi 2011, 11:35

Co proponuje w związku z tym komórka odpowiedzialna za impresy sportowe w Urzędzie Miasta?
NUTPro Tech - technologia w sporcie i dla sportu
IronRun
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 236
Rejestracja: 14 Lis 2010, 20:49

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport i motoryzacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości