szkółka motocrossowa

Wydarzenia sportowe. Aktywność sportowa. Rozmowy o sporcie. Motoryzacja i wszystko co z nią związane.

szkółka motocrossowa

Postprzez mcba » 29 Kwi 2011, 13:26

Czyżby apokaliptyczny krajobraz Parku Zachodniego znalazł w końcu zainteresowanie ;> bo chyba po wałach Twierdzy nie będą jeździć tak jak to się zdarzało niejednokrotnie ...

http://www.nowydwormaz.pl/index.php?wie ... cej_news=1
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: szkółka motocrossowa

Postprzez rather » 29 Kwi 2011, 14:45

Widziałem dziś ten wpis na stronie miasta i przyznam, że trochę mnie zmroził. Nie chcę krakać, ale w naszym lokalnym wydaniu to pewnie się wymknie spod kontroli - obym był złym prorokiem. Już w tej chwili brzegi Wisły między Bożą Wolą i Rajszewem są rozjeżdżane przez motocykle, quady i pojazdy terenowe... Chyba nie rykiem silników powinniśmy zachęcać turystów do korzystania z atrakcji miasta?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: szkółka motocrossowa

Postprzez mcba » 29 Kwi 2011, 15:44

ja wciąż mam cicha nadzieję, że to ma na celu właśnie ochronę terenów wartościowych rekreacyjnie/przyrodniczo po przez zbudowanie toru motokrosowego z pierwszego zdarzenia właśnie w miejscu gruzów na parku zachodnim, z bazą w kupionej nie tak dawno przez miasto działobitni obok mostu. Taki obiekt cieszyłby się naprawdę dużym powodzeniem, przynajmniej takie jest moje zdanie i już kilka razy o tym wspominałem.

Dodatkowym środkiem zapobiegawczym rozjeżdżaniu wałów przeciwpowodziowych i okolicznych łąk o Twierdzy nie wspominając powinien być montaż "szlabanów" i znaków informacyjnych na wjazdach na te tereny. Wiem, że przy takim sprzęcie jakim dysponują miłośnicy tego sportu pewnie nie na wiele by się to zdało, ale jakiś odsetek z całości pewnie by sobie odpuścił ...
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: szkółka motocrossowa

Postprzez asik » 29 Kwi 2011, 16:00

A ja mam w Parku Zachodnim taki mój mały, prywatny "poligon". Tylko że służy on do biegów crossowych z atrakcjami. :mrgreen:
Awatar użytkownika
asik
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 39
Rejestracja: 09 Gru 2010, 11:01
Miejscowość: NDM

Re: szkółka motocrossowa

Postprzez mcba » 20 Wrz 2011, 12:51

a więc stało się :)
http://www.nowydwormaz.pl/index.php?wie ... cej_news=1
jeżeli dobrze dobrze zrozumiałem treść to lokalizację szkółki przedstawia poniższa mapka?
szkolka.png
szkolka.png (1.24 MiB) Obejrzany 12013 razy
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: szkółka motocrossowa

Postprzez tk28 » 20 Wrz 2011, 14:29

Rozumiem, że to ma być wylęgarnia szaleńców, którzy później będą mieli przyzwolenie do jeżdżenia po miejskich ulicach. Nasze władze nie myślą chyba, że w ten sposób odzwyczają czy też dadzą jakąś alternatywę motocyklowym zapaleńcom :?: Będzie miało to odwrotny skutek bo miasto będzie szkoliło kolejnych niebezpiecznych szaleńców a wystarczyłoby pogonić odpowiedni organ do pilnowania porządku na ulicach i sprawa byłaby załatwiona.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: szkółka motocrossowa

Postprzez mcba » 20 Wrz 2011, 14:34

widzę, że masz uprzedzenia do wszystkich motocyklistów... ale trudno, twój wybór...
poza tym jest wiele modeli motocykli poza "ścigaczami", które to najwięcej ludziom za skórę zaszły(taka metafora...)

ja mam osobiście nadzieję, jak już wspominałem, że oderwie taki tor ludzi rozjeżdzających tereny teoretycznie chronione w tym wały i zabytki... bo nie oszukujmy się, ale dla ścigaczowych szaleńców(dla jasności, nie piszę tu o wszystkich posiadaczach tego typu motoru) taki tor/szkółka "o kant tyłka potłuc" ...
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: szkółka motocrossowa

Postprzez ukasz » 20 Wrz 2011, 15:05

Ufff... już się wystraszyłem, że ta szkółka ma powstać w okolicach rynku :) Myślę, że pomysł na taką szkółkę jest fajny, lokalizacja też w porządku, więc jak najbardziej jestem za! :)
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: szkółka motocrossowa

Postprzez mcba » 20 Wrz 2011, 15:58

też początkowo myśałem o "Parku zachodnim" nawet mi do głowy nie pszyszło, żeby to lokalizować w okolicy obwodnicy, a tym bardziej przy samym moście wiślanym :) swoją drogą jaki status ma tamten teren w miejscowym planie zagospodarowania terenu?
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: szkółka motocrossowa

Postprzez gadas » 20 Wrz 2011, 19:25

.
Ostatnio edytowany przez gadas, 24 Lut 2012, 17:30, edytowano w sumie 1 raz
gadas
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 277
Rejestracja: 02 Lip 2011, 10:53
Miejscowość: NDMaz.O.M.

Re: szkółka motocrossowa

Postprzez Domi » 03 Paź 2011, 19:33

Byłem tam w sobotę, bo było otwarcie. Bardzo fajna sprawa, dużo dzieciaków jak i bardziej zaawansowanych... było na co popatrzeć ;)
Domi
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 35
Rejestracja: 26 Lis 2010, 21:39
Miejscowość: NDMaz. -> OM

Re: szkółka motocrossowa

Postprzez IronRun » 04 Paź 2011, 08:50

Też to widziałem, ale chciałbym zwrócić uwagę organizatorom że troszkę za mało się reklamują, dla kogoś kto tu nie zagląda impreza praktycznie nie istniała.
NUTPro Tech - technologia w sporcie i dla sportu
IronRun
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 236
Rejestracja: 14 Lis 2010, 20:49

Re: szkółka motocrossowa

Postprzez gadas » 12 Paź 2011, 22:50

.
Ostatnio edytowany przez gadas, 24 Lut 2012, 17:30, edytowano w sumie 1 raz
gadas
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 277
Rejestracja: 02 Lip 2011, 10:53
Miejscowość: NDMaz.O.M.

Re: szkółka motocrossowa

Postprzez Domi » 14 Paź 2011, 10:47

Jak jedziesz z Warszawy przez Wiślany most, skręć w prawo na obwodnice i po ok. 200m po prawej stronie, obok wału będziesz widział takie górki, pagórki itp. ;)
Domi
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 35
Rejestracja: 26 Lis 2010, 21:39
Miejscowość: NDMaz. -> OM


Wróć do Sport i motoryzacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron