jak, gdzie rozpocząć bieganie dla zdrowia i się nie wstydzić

Wydarzenia sportowe. Aktywność sportowa. Rozmowy o sporcie. Motoryzacja i wszystko co z nią związane.

Re: jak, gdzie rozpocząć bieganie dla zdrowia i się nie wsty

Postprzez wtm » 03 Gru 2012, 20:19

Ok to wszystko wiem tylko czy próbowałeś takiego treningu i czy jest efektywny?
W chwili obecnej zależy mi na zrzucenie kilku kg. Zacząłem biegać od maja podobnym wariantem jak podałeś "10 tygodniowy plan.." ( Jak ktoś chce zacząć to tylko tak i najlepiej jeszcze z pulsometrem) no trochę zrzuciłem ale teraz stanąłem w miejscu i za cholerę nic w dół. Chyba muszę zmienić program, a na bieganie codzienne to nie dam rady.
Dlatego pytam się czy, ktoś z Was na doświadczenie z takim treningiem i zachęcające wyniki?
wtm
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 325
Rejestracja: 14 Lis 2010, 10:27

Re: jak, gdzie rozpocząć bieganie dla zdrowia i się nie wsty

Postprzez rather » 03 Gru 2012, 21:18

Napisz jak często biegasz i ile trwa trening. Z jakim tętnem biegasz i jakie masz HRmax? Ile ważysz i jaki jest Twój wzrost?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: jak, gdzie rozpocząć bieganie dla zdrowia i się nie wsty

Postprzez rather » 19 Gru 2012, 00:02

Świetna pogoda na bieganie. Przed chwilą wróciłem z 15 kilometrowego biegu - temperatura -6st C, bezwietrznie, cisza i spokój. Polecam wszystkim!
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: jak, gdzie rozpocząć bieganie dla zdrowia i się nie wsty

Postprzez Banan » 30 Gru 2012, 11:21

Rather czy mógłbyś wyjasnic mi/nam jaką rolę spełnia bielizna termoaktywna przy bieganiu w niskich temperaturach ? Jak bardzo pomocna jest ?
Od nowego roku zaczynam biegać, moje wątpliwości biorą się z tego że już kiedyś zima biegałem gubiąc przy tym, 25 kg, lecz niestety po tym okresie nabawiłem się poważnej choroby reumatycznej. Oczywiście biegałem wtedy w normalnych bawełnianych ciuchach. Oprócz biegania jeździłem tez na rowerze nawet przy -15 stopniach. Jak myślisz czy bieganie teraz w bawełnianych ciuchach może pogłębić moja chorobę ? Wiem ze to pytanie bardziej do lekarza ale tez chce się poradzić kogos innego doświadczonego w bieganiu zimą.
Przy okazji następne pytanie. Jak ważny jest odpowiedni dobór butów przy bieganiu po bieżni naszego stadionu. Dotychczas biegałem w zwykłych halówkach a ważę niemało i chciałbym zadbać bardziej o stawy. Na co zwracać uwagę przy doborze obuwia ?
Awatar użytkownika
Banan
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 1
Rejestracja: 20 Cze 2011, 10:47

Re: jak, gdzie rozpocząć bieganie dla zdrowia i się nie wsty

Postprzez rather » 30 Gru 2012, 12:15

Bielizna termoaktywna nie ma zbyt dużego znaczenia (ale oczywiście nie zaszkodzi) - tak naprawdę ważniejsze z czego jest wykonana. Ogólnie raczej nie należy stosować przy jakiejkolwiek aktywności fizycznej odzieży bawełnianej. Bawełna chłonie pot, przez co bardzo ochładza skórę, dlatego najlepiej jest stosować kilka warstw odzieży z tworzyw sztucznych (tzw. oddychających). Najtańsze ubrania tego typu możesz kupić np. w Decathlonie. Biegając zimą zakładasz po prostu kilka koszulek i bluz i to zapewnia doskonałą izolację termiczną. Ostatnio biegałem przy -13st w dwóch koszulkach, lekkiej bluzie i dwóch trochę cieplejszych - w zupełności wystarcza. Pamiętaj, że wychodząc na trening (dopóki ciało nie jest rozgrzane) powinno być Ci lekko chłodno, dopiero w czasie biegu (po 3-5 min) osiągniesz punkt kiedy nie będziesz odczuwał chłodu. W zimie pamiętaj o rękawiczkach i ciepłej czapce - przez głowę i ręce traci się najwięcej ciepła!

Buty są najważniejszym sprzętem w przypadku biegania i właściwie tylko w buty jest sens inwestować większą kasę. Jeśli masz nadwagę to musisz zadbać o buty, bo inaczej istnieje ryzyko, że rozwalisz sobie stawy. Dobrej jakości buty można kupić za 200-300zł - jeśli nie wiesz co wybrać to najlepiej za pierwszym razem skorzystaj z porady dobrego sklepu sportowego (odradzam sieciówki typu Decathlon). Jeden z lepszych sklepów w Warszawie to http://www.jacekbiega.pl/ - facet, który jest właścicielem zna się na rzeczy i na pewno dobrze Ci doradzi. Halówki odradzam - nawet na bieżnię; raczej potrzebne są Ci buty do biegów długodystansowych z dobrą amortyzacją.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: jak, gdzie rozpocząć bieganie dla zdrowia i się nie wsty

Postprzez piotrekk888 » 18 Maj 2013, 22:48

W sobotę 25.05 odbędą się zawody biegowe "Polska Biega". Bieg ruszy spod urzędu miejskiego przy ul. Zakroczymskiej o godzinie 10.00. Czy ktoś wie więcej na temat tego biegu, który odbędzie się w Nowym Dworze? Na jakim dystansie będzie ten bieg i jak się do niego zgłosić? Rozumiem, że to raczej będzie bieg amatorski, bo nie wiem czy ewentualnie wziąć w nim udział :oops: (od niedawna zacząłem systematycznie biegać, 2-3 razy w tygodniu).
piotrekk888
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 5
Rejestracja: 27 Sty 2013, 23:37
Płeć: mężczyzna

Re: jak, gdzie rozpocząć bieganie dla zdrowia i się nie wsty

Postprzez Fiona » 19 Maj 2013, 22:04

Bardzo bym chciała, żeby w tych biegach uczestniczył nasz Pan Burmistrz.
Trasa powinna być wytyczona m.in. na naszym wale...szczególnie po godz. 19.00.
W towarzystwie komarów ma się rozumieć...:)
Może w końcu by do niego dotarło jak postępować z tymi owadami, bo przez
tyle lat tego się nie nauczył.
Fiona
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 52
Rejestracja: 25 Wrz 2011, 09:53

Re: jak, gdzie rozpocząć bieganie dla zdrowia i się nie wsty

Postprzez AGKPROJEKT » 20 Maj 2013, 13:24

Piotrekk888 bieg odbędzie się na dystansie dokładnie 2200m tj. dwa okrążenia wokół urzędu miejskiego. Rejestracja odbędzie się przed biegiem, dlatego trzeba być minimum 30 minut przed rozpoczęciem biegu na miejscu startu. Bieg ogólnie jest biegiem ogólnodostępnym więc nie ma znaczenia czy jest amatorem, czy profesjonalistą. Bieg ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia i zachęcenia do biegania. Gorąco zapraszam! Więcej pytań możesz uzyskać u Pana Mariana Kościelniaka (tel. 664008922)
Awatar użytkownika
AGKPROJEKT
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 12
Rejestracja: 28 Kwi 2013, 20:12
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: jak, gdzie rozpocząć bieganie dla zdrowia i się nie wsty

Postprzez piotrekk888 » 20 Maj 2013, 13:38

Dzięki AGKPROJEKT za wyjaśnienie.

Fiona wiem o czym mówisz, czasem tam biegam, ale ostatnio bieganie na wale stało się nie do zniesienia. :evil:
piotrekk888
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 5
Rejestracja: 27 Sty 2013, 23:37
Płeć: mężczyzna

Re: jak, gdzie rozpocząć bieganie dla zdrowia i się nie wsty

Postprzez AGKPROJEKT » 20 Maj 2013, 20:16

Jeżeli chodzi o bieganie na terenie NDM to polecam zarejestrować się na portalu Endomondo i zainstalować sobie aplikację o takie samej nazwie na telefon (pod warunkiem, że tel. na dostęp do internetu i posiada GPS). Na portalu można znaleźć kilka zapisanych tras w naszego rejonu oraz zaproponować swoją. A sama aplikacja jest o tyle przydatna, że można kontrolować dystans, tempo oraz czas biegu.
Awatar użytkownika
AGKPROJEKT
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 12
Rejestracja: 28 Kwi 2013, 20:12
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: jak, gdzie rozpocząć bieganie dla zdrowia i się nie wsty

Postprzez Heimat » 25 Maj 2013, 01:37

Nie wspominałem o tym wcześniej, ale moja przygoda ze sportem rozpoczęła się od małej wpadki...
Przed paroma laty postanowiłem, że muszę koniecznie schudnąć. Ponieważ od wielu dni panowała brzydka pogoda, więc udałem się do najbliższego klubu fitness, gdzie od razu wpadła mi w oko ruchoma bieżnia. Biegłem sobie beztrosko, nieustannie podkręcając tempo, aż w pewnym momencie pękła mi niepostrzeżenie guma w szortach. Majciochy podstępnie spętały mi nogi i... zaliczyłem zrzutę z maszyny. Nie warto jednak zrażać się drobnymi niepowodzeniami - takie rzeczy zdarzają się nawet najlepszym :|
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: jak, gdzie rozpocząć bieganie dla zdrowia i się nie wstydzić

Postprzez Heimat » 05 Sie 2014, 22:42

Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Poprzednia

Wróć do Sport i motoryzacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości