Strefa płatnego parkowania w mieście

Co poprawić w mieście? Sugestie, pomysły i inne mile widziane!

Re: Strefa płatnego parkowania w mieście

Postprzez ukasz » 27 Sie 2012, 08:59

Strefa płatnego parkowania? Ok, ale najpierw:
- ścieżki rowerowe,
- wygodna komunikacja miejska.
A tak teraz patrząc to nie wiem, czy strefa płatnego parkowania jest nam w ogóle potrzebna? W wakacje byłem w Białej Podlaskiej (58 tyś. mieszkańców) i w całym mieście nie spotkałem żadnej strefy płatnego parkowania. Nie ma tam też zbyt wielu ścieżek rowerowych. Jest problem z zaparkowaniem auta w centrum, ale jadąc tam samochodem liczysz się z tym, że może nie być wolnych miejsc. Chcesz wygodnie dojechać na zakupy to wsiadasz w autobus komunikacji miejskiej (8-10 linii, bilet ok. 2 zł), które kursują co chwilę. Może więc zamiast tworzyć strefy płatnego parkowania stworzyć wygodną komunikację tak, aby ludzie sami przesiadali się w autobusy?
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Strefa płatnego parkowania w mieście

Postprzez disturbia » 27 Sie 2012, 14:56

Może naszym włodarzom się wydaje,że wraz z likwidacją połączeń wszyscy się przesiądą w samochody,stąd pomysł z płatną strefą.Wszak jesteśmy jedną z najbogatszych gmin,to trzeba pokazać,że każdego stać na auto. :D
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Strefa płatnego parkowania w mieście

Postprzez rather » 27 Sie 2012, 15:25

Mnie tylko ciekawi czy miejsca przed Urzędem Miasta zarezerwowane dla pracowników również będą płatne. W imię zasady, że nie ma równych i równiejszych, czyli jak wszyscy to babcia też :)
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Strefa płatnego parkowania w mieście

Postprzez mtb » 16 Paź 2012, 13:26

@rather przecież w naszym UM pracują ludzie z naszego miasta więc dla jego dobra wszyscy zgodnie zgodzą się z tym że do pracy dojdą pieszo lub podjadą rowerem .
Wszyscy powinniśmy być za wprowadzeniem płatnych parkingów zasilających budżet miasta mam jednak jeden tylko warunek .
Niech te pieniądze idą na wsparcie finansowe sportu w szkołach (nowa siłownia, sala gimnastyczna, sala korekcyjna lub sal zabaw dla przedszkolaków- zerówkowiczy)
Niech nie rosną nam McDzieciaki z rozumem KwC ze zwolnieniem z WF jednej ręce i batonem w drugim.

Jak ja się cieszę ze w naszym mieście nie ma sieciowych fast foodów - bo g'wno nie jest dla ludzi .
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: Strefa płatnego parkowania w mieście

Postprzez KGrid » 21 Lut 2014, 14:51

Wczoraj w Urzędzie Miejskim odbyło się zebranie grupy roboczej w sprawie strefy płatnego parkowania w mieście. Strefy płatnego parkowania na razie nie będzie - o przebiegu i propozycjach mających na celu ulepszenie dostępności miejsc parkingowych i przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa możecie w dość długim komentarzu przeczytać na NOVIkom - http://www.novikom.webd.pl/news.php?readmore=276
Powyższy wpis jest poglądem prywatnym. Nie może być on przypisywany do żadnych organizacji czy inicjatyw, chyba że w tekście podano inaczej.
KGrid
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 169
Rejestracja: 15 Wrz 2012, 13:08

Re: Strefa płatnego parkowania w mieście

Postprzez rather » 21 Lut 2014, 20:33

Byłem mocno zaskoczony słysząc, że ktoś poważ nie zabiera się za uregulowanie kwestii miejsc parkingowych. I to jeszcze w roku wyborczym... Pomyślałem: "ważne decyzje podejmuje się w końcu w odważny sposób". Okazuje się jednak, że jak zawsze - ważnjesze są wybory a nie to jak żyje się mieszkańcom, więc sprawa zostanie odłożona do świętego nigdy...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Poprzednia

Wróć do Co poprawić w mieście?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron