Przejście pod torami kolejowymi

Co poprawić w mieście? Sugestie, pomysły i inne mile widziane!

Re: Przejście pod torami kolejowymi

Postprzez Chelsea » 25 Wrz 2012, 08:09

ukasz napisał(a):tak, jest to rozwiązane bardzo dobrze, z jednym zastrzeżeniem - wydaje mi się, że z wiaduktu i z "poziomu ziemi" nie dostanie się na peron osoba niepełnosprawna

Ukasz, wydaje mi się, że na PKP Płudy jest podjazd na peron z poziomu ziemi (rozwiązanie jak w NDM - od strony nieistniejącego już dworca) :)
Akurat w tej dzielnicy mieszka dużo ludzi myślących ( u nas zresztą też :) ) i myślę, że nie przeoczyliby tego faktu.
Zawsze byłam pod wrażeniem działań mieszkańców Choszczówki. Świetnie i bardzo aktywnie działa ich Stowarzyszenie Mieszkańców.
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Przejście pod torami kolejowymi

Postprzez Chelsea » 29 Wrz 2012, 19:26

Wczoraj chciałam przejść przez przejście podziemne korzystając z windy. Niestety nie udało mi się, ponieważ winda od strony ulicy Sportowej była zepsuta. Jakoś sobie poradziłąm i zeszłam schodami, ale co ma zrobić człowiek np na wózku inwalidzkim. Przecież, w świetle prawa, chodnika na wiadukcie nie ma.
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Przejście pod torami kolejowymi

Postprzez Yogi » 29 Wrz 2012, 20:36

Chelsea napisał(a):Wczoraj chciałam przejść przez przejście podziemne korzystając z windy. Niestety nie udało mi się, ponieważ winda od strony ulicy Sportowej była zepsuta. Jakoś sobie poradziłąm i zeszłam schodami, ale co ma zrobić człowiek np na wózku inwalidzkim. Przecież, w świetle prawa, chodnika na wiadukcie nie ma.

Jak ma winda nie być zepsuta,skoro kochana młodzież urządza sobie zabawy jeżdżąc tam i z powrotem? :x
Yogi
 

Re: Przejście pod torami kolejowymi

Postprzez mtb » 09 Lis 2012, 14:40

Zmuszony byłem dzisiaj przejść przez przejście podziemne
... to mityczne przejście przez bramy hadesu :twisted:
Czego tam nie ma krew na ścianach psie kupy na schodach obszczane wszystko co się da.
Czy miasto nie może wynająć firmy z myjką ciśnieniową choć raz przed świętami by nie zmuszać
podróżnych przechodzenia w takim smrodzie ?

Po za tym co na to nasz sanepid ? nie widzi problemu ?
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: Przejście pod torami kolejowymi

Postprzez rather » 09 Lis 2012, 14:53

"to nie jest inwestycja samorzÄ…dowa" ;)
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Przejście pod torami kolejowymi

Postprzez mtb » 09 Lis 2012, 15:06

No - a nasz jak to mawiają miejscowi przedsiębiorcy "ugodowy sanepid" nie może zabrać głosu w tej sprawie ?
Czy to też nie ich sprawa ?
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: Przejście pod torami kolejowymi

Postprzez maja19 » 10 Lis 2012, 14:18

Policzyłam, 8 osób narzeka na obskurne, zaniedbane i źle zaplanowane przejście podziemne :żeby nie było -ja też, ale ciekawa jestem ile osób przyjdzie na spotkanie 16 listopada, żeby osobiście wyrazić swoją dezaprobatę w obecności pana burmistrza lub jego przedstawiciela. Samo Osiedle Młodych + Dębinka to jakieś 3000 mieszkańców a na zebranie przychodzi około 100.
maja19
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 60
Rejestracja: 25 Lis 2011, 20:11

Re: Przejście pod torami kolejowymi

Postprzez mtb » 10 Lis 2012, 15:05

maja19 napisał(a):Policzyłam, 8 osób narzeka na obskurne, zaniedbane i źle zaplanowane przejście podziemne :żeby nie było -ja też, ale ciekawa jestem ile osób przyjdzie na spotkanie 16 listopada, żeby osobiście wyrazić swoją dezaprobatę w obecności pana burmistrza lub jego przedstawiciela. Samo Osiedle Młodych + Dębinka to jakieś 3000 mieszkańców a na zebranie przychodzi około 100.


@maju19

Dziękuje że mi to wytykasz bo masz absolutną rację ale ja nie mogę już na naszych urzędników patrzeć spotkania z naszą władzą u mnie kończą się tak samo czyli syndromem dnia poprzedniego.
Trzeba pić by zapomnieć
No ale tym razem mam możliwość wykręcenia się pracą .

Ja powiem co o tym myślę przy okazji wyborów - bo na wybory chodzę i głosuję .
Trzeba pamiętać że w naszej wielkomiejskiej wsi nie wygrywa się setkami tysięcy lecz tylko tysiącami głosów
Kto ma z ostatnich wyborów dane ... ?
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: Przejście pod torami kolejowymi

Postprzez rather » 10 Lis 2012, 15:12

A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Przejście pod torami kolejowymi

Postprzez Chelsea » 10 Lis 2012, 15:38

Jakiś czas temu wspólnie z mieszkańcami mojej ulicy uczestniczyłam w takim zebraniu ( i to w niejednym :) ). Nic żeśmy nie wskórali. Ze strony władzy owszem, była dobra wola ale ... oczywiście nic nie można było zrobić, bo albo miasto nie miało pieniędzy, albo jeszcze coś tam ...
Strata czasu. Od jakiegoś czasu Radny z naszej dzielnicy stara się o latarnię (jedną latarnię) w mojej okolicy. Latarni jak nie było, tak nie ma, w okolicy panują egipskie ciemności. Ale kogo to obchodzi ...

Burmistrz zdaje się parę razy wypowiadał się o przejściu podziemnym - inwestycja jest PKP i miastu nic do tego.
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Przejście pod torami kolejowymi

Postprzez rather » 10 Lis 2012, 17:06

Czyli wracamy do tego co napisalem na poczatku tego watku - u nas sie nie da, bo to nie jest inwestycja samorzadowa. Ale w Chotomowie mozna bylo zrobic przerobki, bo po prostu tam urzednikom sie chcialo...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Przejście pod torami kolejowymi

Postprzez Chelsea » 10 Lis 2012, 17:32

Oj, chyba zle skonstruowalam mojego posta :oops:
Sprawa,ktora podejmowalismy na zebraniu osiedla nie dotyczyla przejscia podziemnego, tylko innej sprawy.
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Przejście pod torami kolejowymi

Postprzez KGrid » 10 Lis 2012, 18:28

ale ciekawa jestem ile osób przyjdzie na spotkanie 16 listopada, żeby osobiście wyrazić swoją dezaprobatę w obecności pana burmistrza lub jego przedstawiciela


Cóż to za spotkanie odbędzie się 16 listopada?
Powyższy wpis jest poglądem prywatnym. Nie może być on przypisywany do żadnych organizacji czy inicjatyw, chyba że w tekście podano inaczej.
KGrid
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 169
Rejestracja: 15 Wrz 2012, 13:08

Re: Przejście pod torami kolejowymi

Postprzez rather » 10 Lis 2012, 19:52

Bedzie spotkanie czegos co sie nazywa Zarzad Osiedla z mieszkancami. Do tego maja byc radni. Z rzeczy waznych zapowiedzino wreczenie nagrody za najpiekniej udekorowany balkon. Widac wiec, ze beda poruszane sprawy kluczowe dla zycia mieszkancow.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Przejście pod torami kolejowymi

Postprzez maja19 » 11 Lis 2012, 12:08

Przeczytałam posty następujące po moim,i nie wiem ile macie lat.jesteście albo cyniczni albo leniwi ,uważacie -że nic się nie da. Zebranie Rady Osiedla to nie tylko kwiatki i balkony -chociaż powinniśmy być wdzięczni starszym emerytom(choć nie tylko) za możliwość podziwiania pięknych ogródków.
Nic nie stoi na przeszkodzie ,żebyście się zebrali w parę młodszych , silnych , mądrych i wiedzących czego chcecie osób i przybyli na zebranie. Wtedy będziecie mieli możliwość poruszyć każdy temat w obecności miłościwie nam panujących. Ja właśnie skończyłam kolejne -SIĄT LAT - i wiem, że na zebrania przychodzą starsze osoby - nie zawsze umiejące wyartykułować swoje wnioski i oczekiwania. Głosowanie lub nie nie jest żadnym argumentem - niezależnie kogo wybierzemy powinno się motywować do działania na rzecz wyborców i skrupulatnego rozliczania. Przykro patrzeć, że dzisiejsi 30-40 latkowie mieszkający na Osiedlu nie udzielają się w żadnej mierze na tym terenie
maja19
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 60
Rejestracja: 25 Lis 2011, 20:11

PoprzedniaNastępna

Wróć do Co poprawić w mieście?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

cron