Sezon w pełni na grillowanie :)

Sezon w pełni na grillowanie :)

Postprzez Heimat » 09 Lip 2013, 01:53

Grillowanie to bardziej zabawa na świeżym powietrzu, niż praca (szczególnie dla osób, które na co dzień raczej nie przepadają za pichceniem). Przyjemnie patrzeć, jak żar wytapia tłuszcz z mięsiwa, błyskawicznie je piekąc. Obróbka termiczna owoców i warzyw trwa króciutko, a większość zawartych w nich witamin i minerałów pozostaje prawie nietknięta.

Grillowanie jest doskonałym sposobem na przygotowanie smacznego, zdrowego, aromatycznego posiłku.
Ciekaw jestem, czy znacie jakieÅ› fajne przepisy na dania z grilla?
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: Sezon w pełni na grillowanie :)

Postprzez mcba » 09 Lip 2013, 16:50

kiedyś do mięsiwa sam robiłem masło czosnkowe, którym smarowałem ponacinaną bagietkę i tą na grilla, teraz taki smakołyk jako półprodukt można kupić praktycznie w każdym większym sklepie
co do marynat to za każdym razem przygotowuję inną w zależności od tego jakie przyprawy mam w szafce ;) na pewno nie może zabraknąć czerwonej papryki, tymianku, oregano czy bazylii, sporadycznie zdarzy mi się dodać gotową mieszankę curry czy goździki, żeby mięso lepiej przeszło przyprawami nakłuwam je czubkiem noża (nie rozbijam motkiem jak na schabowe), kolega dodaje także odrobinę soli peklowej przez co mięso jest bardziej "różowe" wewnątrz i jak twierdzi soczystsze :)
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Sezon w pełni na grillowanie :)

Postprzez andrzej1974 » 12 Lip 2013, 22:14

Czy w NDM grilujÄ… na balkonie?
andrzej1974
NVD Master
NVD Master
 
Posty: 790
Rejestracja: 09 Kwi 2012, 08:06

Re: Sezon w pełni na grillowanie :)

Postprzez mcba » 12 Lip 2013, 22:29

raczej na ogródkach działkowych, wałach itp. miejscach
chociaż przyznaje się bez bicia, że pewnego bezwietrznego dnia jeszcze jako dzieciak z dziadkiem zdarzyło mi się przygrillować na balkonie :P zaznaczę jednak, że to było ostatnie piętro i raczej innym mieszkańcom nie uprzykrzałem życia w przeciwieństwie do sąsiada kilka pięter niżej, który urzędował dwa lata temu w ten sposób ...
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Sezon w pełni na grillowanie :)

Postprzez andrzej1974 » 14 Lip 2013, 15:43

Ostatnio widziałem rodzinkę grilującą w garażu. Sie nie ma balkonu, działki to się griluje tam gdzie można.
andrzej1974
NVD Master
NVD Master
 
Posty: 790
Rejestracja: 09 Kwi 2012, 08:06

Re: Sezon w pełni na grillowanie :)

Postprzez Heimat » 28 Lip 2013, 22:56

Przepis na najprostsze danie z grilla, czyli nacinane kiełbaski :)

Składniki:

- 1 kg kiełbasy grillowej
- 150 g wędzonego boczku
- 200 g żółtego sera
- ketchup
- gotowa przyprawa do grilla

Kiełbaski dzielimy na porcje po 100 gram i nacinamy do połowy grubości w odstępach ok. 2 cm. Kroimy ser i boczek w plastry, w nacięcia wkładamy po plasterku sera i boczku. Wędlinę posypujemy przyprawą do grilla.
Opiekamy na rozgrzanym ruszcie, aż ser zacznie się topić. Całość polewamy ketchupem i podajemy z białym pieczywem.

Smacznego :)
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna


Wróć do Gotowanie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron