nowodworski24 - zadamy pytania za Ciebie!

Pytania do Burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego, Pana Jacka Kowalskiego.
Wejdź, aby zapoznać się z zasadą zadawania pytań i zamieszczania odpowiedzi.

nowodworski24 - zadamy pytania za Ciebie!

Postprzez nowodworzanin18 » 01 Mar 2011, 21:32

Zadaj pytanie Jackowi Kowalskiemu - Burmistrzowi Nowego Dworu Mazowieckiego - na pytania do Pana Kowalskiego czekamy do 9 marca - tel. 798 112 659 lub redakcja@nowodworski24.pl - 10 marca wszystkie pytania zadamy Burmistrzowi.

www.nowodworski24.pl
nowodworzanin18
 

Re: nowodworski24 - zadamy pytania za Ciebie!

Postprzez nowodworski24 » 01 Mar 2011, 22:46

Wszystkie pytania jakie tylko uzyskam do 9 marca przedstawie 10 marca Panu Jackowi Kowalskiemu i poproszÄ™ o odpowiedz na nie.

Marek Karpowicz
Red. Naczelny Nowodworski24
nowodworski24
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 101
Rejestracja: 31 Sty 2011, 01:01
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: nowodworski24 - zadamy pytania za Ciebie!

Postprzez rather » 01 Mar 2011, 23:24

Nie wiem tylko czy pan burmistrz poświęci Ci tyle czasu, żeby odpowiedzieć na wszystkie pytania. Ale z dziką rozkoszą skorzystam z możliwości zadania ich za Twoim pośrednictwem...

Czy to będzie tak, że pan burmistrz odpowie na te pytania od razu - w trakcie rozmowy? Czy jak zwykle obieca, że odpowie w niedającej się przewidzieć przyszłości?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: nowodworski24 - zadamy pytania za Ciebie!

Postprzez nowodworski24 » 02 Mar 2011, 10:10

Szczerze powiem że nie wiem. Jedziemy z kamerą więc myślę że uda się uzyskać odpowiedzi na większość pytań. Jeśli będzie chciał odpowiedzieć w przyszłości napewno będziemy chcieli ustalić termin do kiedy czekamy na odpowiedz i wtedy po upływie tego terminu zapytamy o odpowiedz jeśli taka nie wpłynie. Sam się zastanawiam jak to będzie wyglądać. Nie chce też wpaść do urzedu i zadać 200 pytań bo wiem sam że w niektórych pewnie będzie musiał coś ustalić czy skonsultować a odrazu też tak nie da się rady to zrobić. Czas pokaże.... do 9 marca czekamy na pytania czy to tutaj czy na redakcja@nowodworski24.pl
nowodworski24
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 101
Rejestracja: 31 Sty 2011, 01:01
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: nowodworski24 - zadamy pytania za Ciebie!

Postprzez rather » 08 Mar 2011, 21:21

Niecierpliwie czekam na relację ze spotkania. Może porobimy zakłady czy nowodworski24 zada pytania czy nie? Ja obstawiam dolary przeciwko orzechom, że padnie coś w stylu: "Pan da te pytania a ja odpowiem na nie publicznie. Tylko że niestety nie wiem kiedy. Ale kontakt z mieszkańcami jest dla mnie ważny więc odpowiem na 100%..."
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: nowodworski24 - zadamy pytania za Ciebie!

Postprzez nowodworski24 » 08 Mar 2011, 21:27

rather napisał(a):Niecierpliwie czekam na relację ze spotkania. Może porobimy zakłady czy nowodworski24 zada pytania czy nie? Ja obstawiam dolary przeciwko orzechom, że padnie coś w stylu: "Pan da te pytania a ja odpowiem na nie publicznie. Tylko że niestety nie wiem kiedy. Ale kontakt z mieszkańcami jest dla mnie ważny więc odpowiem na 100%..."


Idzie ze mna cała ekipa tj fotograf, kamerzysta więc małe szanse żeby się wymigał Pan Jacek od odpowiedzi
nowodworski24
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 101
Rejestracja: 31 Sty 2011, 01:01
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: nowodworski24 - zadamy pytania za Ciebie!

Postprzez rather » 08 Mar 2011, 22:54

Trzymam kciuki, ale z drugiej strony - znam też życie i wiem jak były traktowane pytania (szczególnie te trudne) na zmarłym tragicznie forum miejskim. Spadały w otchłań niebytu i po prostu były ignorowane, więc śmiem wątpić czy tym razem będzie inaczej. Chociaż fajnie byłoby na niektóre z pytań usłyszeć odpowiedzi...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: nowodworski24 - zadamy pytania za Ciebie!

Postprzez nowodworski24 » 09 Mar 2011, 10:54

Pytania do Burmistrza Miasta Nowy Dwór Mazowiecki Pana Jacka Kowalskiego

Drodzy internauci. Cieszymy się z ogromnego zainteresowania zadaniem pytania Panu Jackowi Kowalskiemu za pośrednictwem naszego portalu. Już jutro o godzinie 11:00 udamy się do Pana Burmistrza z listą pytań. Okazało się, że w wielu emailach pytania powtarzały się np. pytania o NPL ( Nocną Pomoc Lekarską) czy też basen. Z listy prawie 200 pytań po odrzuceniu powtarzających się pytań pozostały 23 pytania, które jutro zadamy w Urzędzie Miasta Burmistrzowi. Już wkrótce ogłosimy zbiórkę pytań do Pana Starosty Powiatu Nowodworskiego. Już jutro na naszej stronie pojawi się specjalny odnośnik w nawigacji w polu Nowy Dwór Mazowiecki pod Ośrodkiem Kultury o nazwie BURMISTRZ. Tam też można będzie przeczytać zarówno pytania jak i odpowiedzi na nie udzielone przez włodarza Nowego Dworu.

Marek Karpowicz
Załączniki
logo.jpg
logo.jpg (50.1 KiB) Obejrzany 42910 razy
nowodworski24
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 101
Rejestracja: 31 Sty 2011, 01:01
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: nowodworski24 - zadamy pytania za Ciebie!

Postprzez rather » 09 Mar 2011, 22:08

Ciekawa jednomyślność wśród mieszkańców. Ja wysłałem Wam 15 pytań, więc jeśli w sumie było 200, a unikalnych tylko 23 to wychodzi na to, że wszystkich nas interesują te same rzeczy...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: nowodworski24 - zadamy pytania za Ciebie!

Postprzez nowodworski24 » 10 Mar 2011, 14:18

Pytania i odpowiedzi na www.nowodworski24.pl
nowodworski24
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 101
Rejestracja: 31 Sty 2011, 01:01
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: nowodworski24 - zadamy pytania za Ciebie!

Postprzez nowodworski24 » 10 Mar 2011, 14:19

rather napisał(a):Ciekawa jednomyślność wśród mieszkańców. Ja wysłałem Wam 15 pytań, więc jeśli w sumie było 200, a unikalnych tylko 23 to wychodzi na to, że wszystkich nas interesują te same rzeczy...


Samych pytań o NPL w Nowym Dworze Mazowieckim było 83. Pytań o Stację Modlin 38.
nowodworski24
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 101
Rejestracja: 31 Sty 2011, 01:01
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: nowodworski24 - zadamy pytania za Ciebie!

Postprzez rather » 10 Mar 2011, 14:43

Nie wiem jak to właściwie podsumować. Nie chcę po Was jeździć, ale jeśli satysfakcjonuje Was taki rodzaj odpowiedzi to OK. Dla mnie już pierwsze pytanie to jakaś porażka:
- Kiedy rozpoczną się prace remontowe na pętli autobusowej w Modlinie Twierdzy?
- Mamy teren pod ten przystanek koło przychodni zdrowia na ul. 29 Listopada i tam chcemy zrobić przystanek na swojej działce


Pytanie brzmi "Kiedy rozpoczną się prace...?" a odpowiedź jest chyba na pytanie "Czy miasto jest właścicielem terenu i co zamierza tam zbudować...?". Czy odnieśliście podczas rozmowy wrażenie, że Pan Kowalski ma problem ze zrozumieniem pytań?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: nowodworski24 - zadamy pytania za Ciebie!

Postprzez mcba » 10 Mar 2011, 14:55

ja bym tylko prosił o objaśnienie tych dwóch odpowiedzi:
- Co z budynkiem dworca PKP w Nowym Dworze Mazowieckim, czy powstanie
tam dworzec wraz z galeriÄ… handlowÄ…?
Teren jest dzierżawiony od nas przez PKP Nieruchomości. PKP zasiądzie ten teren. Kolej sprzeda nam ten teren i wybudujemy tam nowy dworzec wraz z galerią handlową oraz jedną salą kinową.

może kilka słów komentarza: poza fragmentem "wybudujemy tam nowy dworzec wraz z galerią handlową oraz jedną salą kinową." reszty nie jestem w stanie ogarnąć bo jedno zaprzecza drugiemu, chyba, że sam się zakręciłem w tym....
- Co z terenem pod cmentarz w Nowym Dworze Mazowieckim, czy zostanie
oddany pod niego nowy teren z okolicznych starych zabudowań czy też
powstanie nowy w innym miejscu?
Stare zabudowania będą wyburzone i tam powstanie droga oraz parking. Za lasem na Dębince przy Benckiserze mamy działkę 9ha. Mamy tam 1,5ha naszej własności a 2 ha ma Nadleśnictwo Jabłonna. Resztę posiadają prywatne osoby. Teren cmentarza będzie proporcjonalny wielkością jak cmentarz parafii Modlin.

może kilka słów komentarza: jak to w końcu jest: działkę "mamy" 9ha ale tak na prawdę to mamy aż 1,5ha, a resztę mają inni ale nam oddadzą; proporcjonalny do tego w Modlinie w/g jakiego współczynnika proporcjonalności? i która to w ogóle działka? chodzi o ten trójkątny cypel między zakładem a lasem?

te dwa pytania chyba największą moją ciekawość i konsternacje wzbudziły ...
swoją drogą ciekawe kiedy dostanę odpowiedź na moje pytanie dotyczące modyfikacji planu zagospodarowania i jego aktualnej wersji elektronicznej :)
Ostatnio edytowany przez mcba 10 Mar 2011, 15:05, edytowano w sumie 2 razy
Powód: dodanie komentarzy do odpowiedzi J.K.
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: nowodworski24 - zadamy pytania za Ciebie!

Postprzez nowodworski24 » 10 Mar 2011, 15:12

rather napisał(a):Nie wiem jak to właściwie podsumować. Nie chcę po Was jeździć, ale jeśli satysfakcjonuje Was taki rodzaj odpowiedzi to OK. Dla mnie już pierwsze pytanie to jakaś porażka:
- Kiedy rozpoczną się prace remontowe na pętli autobusowej w Modlinie Twierdzy?
- Mamy teren pod ten przystanek koło przychodni zdrowia na ul. 29 Listopada i tam chcemy zrobić przystanek na swojej działce


Pytanie brzmi "Kiedy rozpoczną się prace...?" a odpowiedź jest chyba na pytanie "Czy miasto jest właścicielem terenu i co zamierza tam zbudować...?". Czy odnieśliście podczas rozmowy wrażenie, że Pan Kowalski ma problem ze zrozumieniem pytań?


Prace nie rozpoczną się na pętli gdyż zostanie ona przeniesiona w inne miejsce którego właścicielem jest miasto a nie tak jak do tej pory właściciel sklepu.
nowodworski24
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 101
Rejestracja: 31 Sty 2011, 01:01
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: nowodworski24 - zadamy pytania za Ciebie!

Postprzez rather » 10 Mar 2011, 15:21

Do niektórych pytań, które zadałem muszę się jednak odnieść, bo niestety Pan Kowalski łże udzielając odpowiedzi. Weźmy na przykład to pytanie:
- Jakie jest wytłumaczenie dwukrotnego wzrostu zarobków Janusza Dąbrowskiego – prezesa ZWiK w czasie ostatnich kilku lat? Jakie relacje łączą prezesa ZWiK z burmistrzem?
- Prezes Dąbrowski nie ma dwukrotnego wzrostu zarobków. Jest dobrym prezesem nie łączą mnie żadne relacje z Nim. Jest to bardzo prężny zakład.


Otóż Pan Dąbrowski w roku 2006 zarobił 99.960zł (tak wynika z jego oświadczenia zamieszczonego na stronie BIP). W roku 2009 zarobił już 194.360zł. Nie jest to dwukrotny wzrost, ale dokładnie o 1.94, więc pozwoliłem sobie napisać o wzroście dwukrotnym. Przyznam, że optymistycznie założyłem, że w najnowszym oświadczeniu (będzie dostępne w kwietniu) Pan Dąbrowski zarobi już ponad dwie stówy, bo jak mówi sam Kowalski "jest dobrym prezesem". A to że wypiera się znajomości ze swoim kolegą? No cóż - takich rzeczy koledze się nie robi :shock:. Mam nadzieję, że nie wpłynie to negatywnie na relacje obu Panów...


Inne pytanie:
- Dlaczego na ulicach osiedlowych w dzielnicy Osiedle Młodych nie zostały wykonane progi zwalniające w czasie remontów ulic (chodzi głównie o ulicę Młodzieżową i Wojska Polskiego? Dlaczego na innych ulicach w mieście takie progi są wykonywane?
- A gdzie są wykonywane?? Jestem przeciwnikiem progów zwalniających. Przy szkołach na Osiedlu Młodych jest zamknięta droga więc nie ma tam potrzeby. Na innych drogach kursują autobusy więc przeszkadzałyby takie progi.

Progi są na przykład na ulicy: Inżynierskiej, Górskiej, Sadowej, Okulickiego. Na innych ulicach (Młodzieżowa) autobusy kursują, ale od niedawna, a nie wtedy kiedy były wykonywane remonty. Pan Kowalski może sobie być przeciwnikiem progów, ale jego obowiązkiem jest dbanie o bezpieczeństwo na drogach zarządzanych przez miasto. Ciekawe jak ma zamiar zapewnić to bezpieczeństwo na przykład na ul. Wojska Polskiego (oczywiście nie krajowej tylko osiedlowej), na której różnie debile potrafią rozwinąć się do 100km/h?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Następna

Wróć do Pytania do burmistrza

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości