Reklama i wsparcie forum :)

Sprawy techniczne dotyczące strony Novidvor i forum oraz regulamin.

Reklama i wsparcie forum :)

Postprzez mamaNDM » 17 Lut 2014, 22:57

Mam propozycje, którą widziałam na kilku forach, aby zamieścić gdzieś u góry opcje wspierania finansowego forum najlepiej z funkcją PayPall.
coś w tym stylu gdzie jest pasek ile pieniążków udało się uzbierać oraz guziczek gdzie jednym kliknięciem można wpłacić pieniążki. Wiadomo, że aby to forum istniało i się rozwijało potrzebna jest reklama, która kosztuje. Ostatnio rozmawiałam z trzema osobami z NDM, dwie osoby rodowici jedna przyjezdna i nikt z nich nie wiedział nawet o istnieniu takiego forum.
.... przecież to NDM ;) ....
Awatar użytkownika
mamaNDM
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 61
Rejestracja: 20 Kwi 2011, 17:40
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: kobieta

Reklama i wsparcie forum

Postprzez cherryq » 27 Mar 2014, 11:05

Hej.
Czy forum jest w jakikolwiek sposób reklamowane w Nowym Dworze? 640 użytkowników względem prawie 30 000 mieszkańców to nawet nie cały 1% ludności miejskiej. Może jakiś billboard/banner w centrum miasta pomógłby zachęcić mieszkańców do rejestracji, jak również do aktywnego uczestniczenia w życiu forum.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
cherryq
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 26
Rejestracja: 20 Cze 2012, 15:02
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Reklama forum

Postprzez admin » 27 Mar 2014, 22:08

Jasne, banner czy billboard mógłby zachęcić. Reklamujemy się na miarę naszych możliwości i potrzeb finansowych.
Obawiam się jednak, że za bardzo nas nie stać na wykupienie takiej reklamy.
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Reklama forum

Postprzez Heimat » 28 Mar 2014, 10:19

Statystycznie rzecz biorąc wychodzi na to, że użytkownicy forum Novidvor stanowią już ponad 2 procent nowodworskiej populacji :)
Nie od razu Kraków zbudowano… ;)
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: Reklama forum

Postprzez admin » 28 Mar 2014, 10:43

W tym miejscu warto również zauważyć, że czytających jest znacznie więcej niż zarejestrowanych.
Podejrzewam, że z pewnych względów niektórzy nie mogą/nie chcą się rejestrować i wypowiadać. Kilka razy już ten temat był poruszany.

Jeśli zaś chodzi o reklamę to w tej chwili pozostaje raczej, tak, jak było. Opieramy się głównie na pozycjonowaniu i optymalizacji forum.
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Reklama forum

Postprzez cherryq » 28 Mar 2014, 15:30

Swoją drogą ciekaw jestem, jak zareagowałby Burmistrz na banner w centrum miasta... ;)
Awatar użytkownika
cherryq
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 26
Rejestracja: 20 Cze 2012, 15:02
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: wsparcie forum :)

Postprzez admiralbar » 29 Kwi 2014, 17:53

Kiedyś jak jeszcze raczkował internet było takie forum fantasy. Tam był chyba taki dział wspierania forum - wystarczyło naklikać na jakieś banery reklamowe i w ten sposób była $$ na serwer.
admiralbar
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 274
Rejestracja: 21 Paź 2012, 09:46
Płeć: mężczyzna

Re: wsparcie forum :)

Postprzez admin » 29 Kwi 2014, 19:03

Szanowni użytkownicy! Forum nie ma osobowości prawnej, więc za chwilę ktoś mógłby się zgłosić, że a to podatek nie odprowadzony, a to co innego itd. i były by dodatkowe kłopoty. Bo trzeba by się było pojawić w urzędzie itd. Po prostu na to za bardzo nie mamy czasu. Wiadomo, że kasa na serwer/domenę by się przydała i na ogólne utrzymanie też, bo wykładamy pieniądze z własnej kieszeni, może nie są one jakimiś wielkimi tysiącami złotych ale sądzę, że rocznie do 1000 by się uzbierało.
Na reklamę nie mamy pieniędzy, i się wszystko roznosi pocztą pantoflową, albo jak ktoś wpisze w Google i mu wyskoczy...
Kolejna sprawa, tak jak już kiedyś zostało napisane: powiedzmy, że jest gdzieś jakaś aura, która wpływa na inne media, że o nas nikt nie pisze i za bardzo nie mówi... forum istnieje jako "pomrukujący internauci" albo "internauci" itp. Tak samo żadna strona urzędowa nie zamieści linka do forum, nad którym nie ma kontroli. Z drugiej strony jakby tylko urzędnicy działali przejrzyście i bez żadnych wałków to nie było by takiego problemu. Niestety, wiemy jak jest.. na forum będą padać niewygodne pytania i trzeba by było odpowiadać itd. itd... Z tego też powodu może być trudność z trafieniem na forum i z informacją o tym, że jest forum. Pozostaje zatem wyszukiwarka i to, że ktoś komuś powie, poleci, poinformuje...

Oczywiście jeśli ktoś miałby ochotę włączyć się w jakikolwiek sposób w promocję forum czy inną pomoc prosimy o kontakt.
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Reklama forum

Postprzez admin » 29 Kwi 2014, 19:05

Pewnie znaleziono by jakiś paragraf, że banner nie ma prawa wisieć bo coś tam i zaraz by go zdjęto :D
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Reklama forum

Postprzez rather » 29 Kwi 2014, 21:36

A przy okazji może i mandacik by poleciał... :lol:
Ostatnio edytowany przez admin, 01 Maj 2014, 15:07, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Połączyłem dwa podobne tematy w jeden. Trochę zrobiły się posty pod postami ale ich nie edytowałem. Admin.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Reklama i wsparcie forum

Postprzez (te)renia » 10 Lut 2016, 23:39

cherryq napisał(a):Hej.
Czy forum jest w jakikolwiek sposób reklamowane w Nowym Dworze? 640 użytkowników względem prawie 30 000 mieszkańców to nawet nie cały 1% ludności miejskiej. Może jakiś billboard/banner w centrum miasta pomógłby zachęcić mieszkańców do rejestracji, jak również do aktywnego uczestniczenia w życiu forum.

Pozdrawiam


Można by wykorzystać darmowe słupy na ktorych wiszą plakaty (NIE) GŁOSUJ 28 LUTEGO?
(te)renia
 

Re: Reklama i wsparcie forum :)

Postprzez admin » 12 Lut 2016, 13:11

Pani Tereso, oczywiście że można by było.
Wszystkie formy reklamy pokrywamy ze środków własnych administratorów. Dlatego też działamy w takim budżecie w jakim możemy na działanie sobie pozwolić. Z chęcią byśmy wykupili reklamę na Facebook'u itd. Z pewnością wtedy trafilibyśmy do większej ilości mieszkańców. Pomysł oplakatowania jest dobrym pomysłem, tylko czy "ktoś" nie naklei za chwilę swoich plakatów na nasze...
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna


Wróć do Sprawy techniczne forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości