Kandydaci na burmistrza - 2014

Forum poświęcone wyborom w Nowym Dworze Maz. Tutaj możesz ocenić swojego radnego. Pamiętaj - dla każdego radnego oddzielny wątek.

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez MichaÅ‚ Jakubowski » 28 Paź 2014, 08:45

midas77 napisał(a):publiczne i okazuje się, że nawet radny wybrany z innej listy niż WND po rozmowie w "cztery oczy z Kowalskim" przed ważnym głosowaniem "kładzie uszy po sobie" bo np. ma kogoś z rodziny zatrudnionego na "wrażliwym" stanowisku. To jest jedna z głównych przyczyn dla których ten układ trwa. I naprawdę między bajki może Pan włożyć zamiar, że przed głosowaniem budżetowym będzie Pan coś w stanie zrobić wbrew interesom WND


Ja nie mam w rodzinie nikogo, kto pracowałby w spółkach powiązanych (nawet w najdrobniejszy sposób) z miastem. Mogę również zagwarantować, że nikomu załatwiać takich posad nie będę (przykro mi z powodu straconych w ten sposób głosów ;)), dlatego też nie bardzo widzę sposób na naciskanie na mnie. Podobnie kilku kandydatów z naszego komitetu. Aby nie było - jestem przekonany, że i na listach "konkurencji" również znajdziecie takie osoby. Sprawa prosta - trzeba 16. listopada postawić 4 odpowiednie krzyżyki.
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez MichaÅ‚ Jakubowski » 28 Paź 2014, 08:55

rather napisał(a):ilu radnych mieszka w lokalach komunalnych (lub wykupiło mieszkania komunalne)


Nie mieszkam, nie wykupiłem.

rather napisał(a):dla ilu dieta radnego i kasa za zasiadanie w komisjach jest podstawowym źródłem dochodu


Nie jest. Nie zamierzam pobierać.

rather napisał(a):ilu jest uzależnionych w inny sposób od kasy z miasta.


Nie jestem w żaden sposób (zrzekłem się nawet karty familijnej, więc i zabraniem tego przywileju nie będzie można mnie ustawiać ;) )

rather napisał(a):Nowo wybrani radni w tej kadencji, pewnie jak w poprzednich latach otrzymają telefon z gratulacjami i informacją o wyborze.


Jeśli telefon zadzwoni (choć nie spodziewam się - z różnych powodów), to odbiorę i podziękuję.

rather napisał(a):I duża część będzie gotowa do jednomyślnego głosowania już 24h po wyborach.


Ja będę gotowy do tego, zawsze, gdy będzie to służyło naszemu wspólnemu interesowi - nie będę w opozycji "na siłę". Natomiast nie będę miał żadnego problemu z tym, aby płynąć pod prąd, jeśli będę uważał, że postulaty i działania są błędne.

Do tego liczę, że mamy tak ciekawą ofertę na naszej liście (myślę tutaj o gminie, bo tych ludzi poznałem lepiej), że uda się doprowadzić do tego, aby rada nie była zdominowana przez WND i razem z ludźmi z innych komitetów będziemy w stanie stworzyć realną alternatywę dla obecnego stanu.

rather napisał(a):Najbardziej przykre jest to, że dotyczy to praktycznie wszystkich bez wyjątku. Przecież 4 lata temu też weszły do rady nowe twarze - ludzie spoza układu, którzy przed wyborami obiecywali niezależność i dbanie o interes mieszkańców. A skończyło się tak jak zawsze - czasami wystarczy 200zł żeby kupić człowieka i jego poglądy...


Mam nadzieję, że teraz będzie jednak inaczej.
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez MichaÅ‚ Jakubowski » 28 Paź 2014, 09:24

Zbyszek napisał(a):Natomiast brak kandydata na burmistrza ze strony SnR niestety trochę zalatuje zwykłym tchórzostwem i koniunkturalizmem - tak jakby nie chcieli "niedźwiedziowi" na łapę nadepnąć licząc na miękkie lądowanie dla tych kilku mandatów które pewnie otrzymają, a może nawet dla tych kliku , których nie otrzymają


Zdradzę trochę kuchni (mam nadzieję, że nikt nie będzie miał do mnie zbytnich pretensji). To nie tak, że stwierdziliśmy, że lepiej nie drażnić niedźwiedzia. Jesteśmy przekonani, że zmiana na stanowisku burmistrza byłaby dobra i orzeźwiająca.

Gorzej było w momencie, gdy zaczęły się rozmowy o konkretnych kandydatach - nie będę przytaczał nazwisk, bo nie o to chodzi - niektóre pojawiały się na forum, o innych nikt nawet się tutaj nie zająknął. Część z nich nam odmawiała (z jakich powodów? - mogę się domyślać), niektórzy po wstępnej deklaracji i przemyśleniu tematu również odstępowali od pomysłu. Były też pomysły związane z osobami, które startują z naszego gremium do rady, ale tutaj pojawił się problem, że większość z nas, na tym etapie nie była gotowa poświęcić swojej kariery zawodowej (absolutnie nie związanej z miastem) aby kandydować. Pojawiły się też dwie, może trzy kandydatury, które można było "wziąć" bo aż przebierali nóżkami, aby wystartować na fotel burmistrza, ale były to kandydatury (w mojej ocenie) niepoważne i dobrze się stało, że nikt na nich nie postawił - ludzie często bez gotowości wyłożenia jakichkolwiek pieniędzy na kampanię (często z prozaicznej przyczyny - ich braku; mimo, że w tej kwestii wszyscy członkowie komitetu byli też gotowi taką osobę wesprzeć - jednak wyłącznie wesprzeć a nie wyręczyć), bez pomysłu na to, co mieliby robić a nawet bez entuzjazmu do tego, aby przeprowadzić jakąś sensowną kampanię.

Pojawił się nawet pomysł tego, aby zrealizować swoisty casting i szukać fachowca, który podjąłby się takiej misji, którego moglibyśmy wesprzeć, ale z uwagi na to, że poprzednie rozmowy zajęły sporo czasu, to na ten pomysł już go zwyczajnie nie starczyło, a nie chcieliśmy urządzać łapanki, tylko po to aby móc powiedzieć, że mamy kandydata (parz wyżej).

Ja dodam od siebie jeszcze jeden (smutny) argument. Wiele osób na naszych listach to nowe twarze, które dotychczas nie działały publicznie. Mimo, iż są bardzo sensowne i mają wiele osiągnięć, to są mało rozpoznawalne i dopiero pracują na rozpoznawalność. W tej sytuacji kandydowanie na fotel burmistrza było z góry skazane na niepowodzenie, więc i entuzjazm z tym związany był ograniczony. Tutaj nie ma osób, które chcą uprawiać sztukę dla sztuki, tylko realnie mierzą zamiary na siły. Jestem jednak przekonany, że wśród młodych twarzy startujących z naszej listy do rady miejskiej widzicie przyszłego kandydata na burmistrza (a mam nadzieję, że po prostu przyszłego burmistrza). Takie podejście da też bardziej sensowny, realny wybór mieszkańcom - będą mogli poznać kandydata nie tylko po jego deklaracjach czy ładnych plakatach, ale będą mogli przekonać się, jak taka osoba sprawdza się w działaniu. Droga trochę dłuższa, nie dająca efektu tu i teraz, ale jednocześnie realna a nie skazana z góry na porażkę.

Jeśli w tym zakresie wiązaliście z nami nadzieje, które zawiedliśmy - to (ja) przepraszam. To co mogę zadeklarować to to, że w kolejnych wyborach, gdy - mam nadzieję - będziemy lepiej dotarci, zorganizowani, wystawimy kandydata na burmistrza, który będzie stanowić realną alternatywę.
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez midas77 » 28 Paź 2014, 11:43

Widzę, że nadal poruszamy się w "innych rzeczywistościach". Układ WND nie jest na etapie szukania narzędzi do ewentualnego "zdyscyplinowania" Rady Miasta. Ten układ ma narzędzia do kreowania jej składu. Czy zna Pan takiego kandydata, który w trakcie kampanii przyzna się do tego że w jakiś sposób jest zależny od Kowalskiego? Przecież wszyscy twierdzą, że są właśnie "niezależni" a WND ma to nawet w nazwie!
midas77
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 199
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 16:08

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez Angelika SosiÅ„ska » 28 Paź 2014, 12:53

Zastanawia mnie w jaki sposób orędownicy ograniczenia kadencyjności na urząd wójta/burmistrza/prezydenta chcieliby osiągnąć cel? Kadencyjność określana jest przez akt normatywny rangi ustawy ( ustawa o samorządzie gminnym), którą może zmienić tylko parlament z Prezydentem na końcu!!! Czy kandydat na burmistrza, który załóżmy obejmie urząd ma moc prawną żeby to zmienić??? Jasne, że NIE MA. Nie zapisze sobie zmian w statucie miasta. Nowy Dworze -Obudź się! Kto sięga po tak dalekie środki nie należące do kompetencji organów JST niechaj kandyduje do parlamentu, może nawet euro. A skoro ju podnosi ten temat rangi ustawowej to niech się wykaże chociaż pomysłem na obywatelski projekt ustawy zmieniający prawnie stan obecny, co nie wymaga pełnienia funkcji publicznych ale odwagi i wiedzy.
Angelika Sosińska
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 95
Rejestracja: 14 Wrz 2014, 20:13
Płeć: kobieta

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez midas77 » 28 Paź 2014, 13:47

Spokojnie Pani Angeliko, widzę że przeczytała Pani tylko końcówkę dyskusji, w wolnej chwili proponuję prześledzić ją dokładniej, nie zamierzamy wcale samodzielnie zmieniać prawa w tym zakresie, dyskutujemy tylko o poglądach Pana Ozdarskiego w tej kwestii.
midas77
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 199
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 16:08

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez MichaÅ‚ Jakubowski » 28 Paź 2014, 15:33

midas77 napisał(a):Widzę, że nadal poruszamy się w "innych rzeczywistościach". Układ WND nie jest na etapie szukania narzędzi do ewentualnego "zdyscyplinowania" Rady Miasta. Ten układ ma narzędzia do kreowania jej składu. Czy zna Pan takiego kandydata, który w trakcie kampanii przyzna się do tego że w jakiś sposób jest zależny od Kowalskiego? Przecież wszyscy twierdzą, że są właśnie "niezależni" a WND ma to nawet w nazwie!


Oczywiście, że nie - ale wystarczy przyjrzeć się liście miejskich spółek, osób nimi zarządzających etc. Nie znajdzie Pani tam mojego nazwiska. Co więcej - nie znajdzie go Pani również w przyszłości, bo ja mam z czego żyć - odniosłem sukces w biznesie i bycie dyrektorem MPO nie jest dla mnie żadną atrakcją.
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez MichaÅ‚ Jakubowski » 28 Paź 2014, 15:35

Angelika Sosińska napisał(a):Zastanawia mnie w jaki sposób orędownicy ograniczenia kadencyjności na urząd wójta/burmistrza/prezydenta chcieliby osiągnąć cel? Kadencyjność określana jest przez akt normatywny rangi ustawy ( ustawa o samorządzie gminnym), którą może zmienić tylko parlament z Prezydentem na końcu!!! Czy kandydat na burmistrza, który załóżmy obejmie urząd ma moc prawną żeby to zmienić??? Jasne, że NIE MA. Nie zapisze sobie zmian w statucie miasta. Nowy Dworze -Obudź się! Kto sięga po tak dalekie środki nie należące do kompetencji organów JST niechaj kandyduje do parlamentu, może nawet euro. A skoro ju podnosi ten temat rangi ustawowej to niech się wykaże chociaż pomysłem na obywatelski projekt ustawy zmieniający prawnie stan obecny, co nie wymaga pełnienia funkcji publicznych ale odwagi i wiedzy.


Angelika - to, że Pan Ozdarski nie będzie miał na to żadnego wpływu nie było tematem dyskusji (on zresztą tego nigdzie nie sugerował - pamiętajmy o tym) - wyraził swój pogląd, jak wg niego to powinno wyglądać i nie odbierajmy mu prawa do tego. Nie odbierajmy też prawa innym do uważania, że nie tędy droga.
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez jacekm » 28 Paź 2014, 15:47

Angelika Sosińska napisał(a):Zastanawia mnie w jaki sposób orędownicy ograniczenia kadencyjności na urząd wójta/burmistrza/prezydenta chcieliby osiągnąć cel?.


Zapewne w stosowny do obowiązujących przepisów prawa.
jacekm
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 185
Rejestracja: 14 Paź 2011, 07:21

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez rather » 28 Paź 2014, 21:05

Michał, ja nie zakładam, że Ciebie ktoś kupi kwotą 200zł, ale proponuję żebyś przez kilka miesięcy po wyborach obserwował jak będą ewoluowały poglądy i przekonania nowych radnych. Już 4 lata temu wiele osób wkraczało do rady miasta lub powiatu z hasłem odnawiania regionu lub hasłem zmiany na sztandarze. Szybciutko zapominali o tym co mówili przed wyborami. Właściwie pamiętali o tylko do czasu jak zaczął się podział fruktów. Niestety obawiam się, że teraz może być bardzo podobnie... :(
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez MichaÅ‚ Jakubowski » 28 Paź 2014, 22:37

rather napisał(a):Michał, ja nie zakładam, że Ciebie ktoś kupi kwotą 200zł, ale proponuję żebyś przez kilka miesięcy po wyborach obserwował jak będą ewoluowały poglądy i przekonania nowych radnych. Już 4 lata temu wiele osób wkraczało do rady miasta lub powiatu z hasłem odnawiania regionu lub hasłem zmiany na sztandarze. Szybciutko zapominali o tym co mówili przed wyborami. Właściwie pamiętali o tylko do czasu jak zaczął się podział fruktów. Niestety obawiam się, że teraz może być bardzo podobnie... :(


Nie wątpię, że niestety masz rację, bo każda władza demoralizuje - stąd też ze swojej strony dążę do jak największego oddania kontroli nad działaniami na zewnątrz (rejestracja obrad komisji i rady a następnie publikacja tych nagrań, pełna jawność działań, likwidacja faktów nowodworskich na rzecz wzmocnienia lokalnej prasy, powrót forum na strony miasta), tak aby osoby, które zostaną wybrane cały czas czuły oddech mieszkańców na plecach. Do tego silna reprezentacja spoza WND - tak aby ludzie nie poszli w kierunku, że skoro już i tak nic nie da się zrobić, to chociaż się nachapiemy - jeśli uda się uzyskać większość w radzie (a wydaje mi się, że to jest cel realny) to będzie dużo łatwiej utrzymać "opozycyjność" wobec burmistrza.

Dlatego tym bardziej powinniśmy dążyć do tego, aby jak najwięcej kwestii budżetowych i okołobudżetowych nie zależało od urzędników - to dobry start. Zakładam, że na początku kadencji starczy sił aby to zrobić, bo ludzie będą chcieli się wykazać i nie zdążą być znęceni fruktami, a później będzie ciężko się z tego wycofać. Druga taka okazja będzie pod koniec kadencji. Trochę bolesne, ale tak to postrzegam.

Ja ze swojej strony jestem bliski tego, aby dać sobie obciąć palce, że ryzyko zepsucia nie istnieje w przypadku kilku kandydatów z naszego komitetu (co nie oznacza, że w przypadku pozostałych będzie inaczej - po prostu znam ich zbyt słabo). Gdybym ja miał z naszego komitetu wybierać, to na pewno spoglądałbym życzliwie w kierunku Sławka Michałowskiego, Stanisława Wiśniewskiego (i czekam teraz na gromy w moim kierunku, ale to naprawdę bardzo szczery, fajny i społecznie nastawiony facet, któremu mocno doskwiera to jak wygląda miasto, jak działa albo nie działa, do tego ma głębokie przekonanie, że czas jest na młodych ludzi i traktuje swoją misję bardziej jako sztafetę pokoleniową, niż chęć samodzielnego działania), Włodzimierza Laura (to samo co przy poprzednim nazwisku), Tomka Kosmowskiego. Nie potrafię sobie wyobrazić, aby byli to goście, których da się kupić czymkolwiek.

Jeśli gdzieś udało mi się Was przekonać, to proszę o pomóc - zmobilizujcie rodziny, znajomych i spróbujmy wspólnie przeprowadzić te zmiany. Może nie będą tak głębokie jak wszyscy byśmy chcieli, ale na pewno będzie to dobry początek.
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez midas77 » 29 Paź 2014, 11:16

Dziękuję za szczerość, ale jeśli Pan wśród kandydatów z własnego ugrupowania jest wskazać jako pewne 5 kandydatur włącznie ze swoją jako osoby pewne, które nie ugną się pod presją, to na miejscu burmistrza tarzałbym się ze śmiechu na wieść o takim zagrożeniu jego samowoli.

Jeśli Pan jest w stanie podać nazwiska czterech osób jako "pewnych" bo reszty Pan nie zna dobrze to wybaczy Pan, ale co ma powiedzieć wyborca, który jest średnio zorientowany i dostanie do wyboru 4 kandydatów na urząd burmistrza, 5 do Rady Miasta, 97 do Rady Powiatu i 174 do Sejmiku Wojewódzkiego?
midas77
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 199
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 16:08

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez MichaÅ‚ Jakubowski » 29 Paź 2014, 15:11

midas77 napisał(a):Dziękuję za szczerość, ale jeśli Pan wśród kandydatów z własnego ugrupowania jest wskazać jako pewne 5 kandydatur włącznie ze swoją jako osoby pewne, które nie ugną się pod presją, to na miejscu burmistrza tarzałbym się ze śmiechu na wieść o takim zagrożeniu jego samowoli.

Jeśli Pan jest w stanie podać nazwiska czterech osób jako "pewnych" bo reszty Pan nie zna dobrze to wybaczy Pan, ale co ma powiedzieć wyborca, który jest średnio zorientowany i dostanie do wyboru 4 kandydatów na urząd burmistrza, 5 do Rady Miasta, 97 do Rady Powiatu i 174 do Sejmiku Wojewódzkiego?


To jest poważny problem. Dlatego też staramy się organizować spotkania z mieszkańcami (ja już teraz zapraszam na sobotę 8.11 - będzie możliwość pogadania osobiście z Włodzimierzem Laurem, Tomaszem Kosmowskim, Małgorzatą Żamek-Moskwą oraz ze mną) i dokładniej nas poznać. Nie uważam również, że gdyby nasza piątka znalazła się w radzie to jesteśmy bezsilni - są na naszych listach osoby, które wg mnie mają spore szanse na elekcje; podobnie wydaje mi się w przypadku konkurencyjnych komitetów. Jestem przekonany, że uzyskanie przewagi w radzie jest bardzo realne.

Do tego wyraźnie wskazałem - znam wszystkich kandydatów do rady miejskiej, ale jednych lepiej innych mniej - dlatego wskazałem na osoby, za które jestem w stanie poręczyć osobiście, na które sam bym bez wahania zagłosował. Pozostałe - to rola kandydatów i mieszkańców - pogadajcie z nimi, znajdźcie swojego kandydata. Jeśli są osoby w Waszych okręgach lepsze, ciekawsze, które dają wg Was większą rękojmię dobrej pracy, to głosujcie na nich - z rozsądnymi ludźmi na pewno się dogadamy.

Proszę też pamiętać, że głosujemy na 1 kandydata na burmistrza, 1 kandydata do rady miejskiej, 1 kandydata do rady powiatu oraz 1 do sejmiku wojewódzkiego. Ja wypowiadam się cały czas na temat kandydatów do rady miejskiej, bo z tą wiążę największe nadzieje. Co do burmistrza - moja opinia jest tutaj znana; co do pozostałych organów - mam swoje typy. Ja wiem na kogo będę głosować i zrobię to dosyć świadomie.
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez MichaÅ‚ Jakubowski » 29 Paź 2014, 15:15

midas77 napisał(a):Dziękuję za szczerość, ale jeśli Pan wśród kandydatów z własnego ugrupowania jest wskazać jako pewne 5 kandydatur włącznie ze swoją jako osoby pewne, które nie ugną się pod presją, to na miejscu burmistrza tarzałbym się ze śmiechu na wieść o takim zagrożeniu jego samowoli.

Jeśli Pan jest w stanie podać nazwiska czterech osób jako "pewnych" bo reszty Pan nie zna dobrze to wybaczy Pan, ale co ma powiedzieć wyborca, który jest średnio zorientowany i dostanie do wyboru 4 kandydatów na urząd burmistrza, 5 do Rady Miasta, 97 do Rady Powiatu i 174 do Sejmiku Wojewódzkiego?


To jest poważny problem. Dlatego też staramy się organizować spotkania z mieszkańcami (ja już teraz zapraszam na sobotę 8.11 - będzie możliwość pogadania osobiście z Włodzimierzem Laurem, Tomaszem Kosmowskim, Małgorzatą Żamek-Moskwą oraz ze mną) i dokładniej nas poznać. Nie uważam również, że gdyby nasza piątka znalazła się w radzie to jesteśmy bezsilni - są na naszych listach osoby, które wg mnie mają spore szanse na elekcje o tych samych wartościach, więc będą (dla mnie) naturalnymi partnerami; podobnie wydaje mi się w przypadku konkurencyjnych komitetów. Jestem przekonany, że uzyskanie przewagi w radzie jest bardzo realne, ale ponownie przypomnę - to akurat nie zależy od nas - kandydatów, tylko od Was - mieszkańców.

Do tego wyraźnie wskazałem - znam wszystkich kandydatów do rady miejskiej, ale jednych lepiej innych mniej - dlatego wskazałem na osoby, za które jestem w stanie poręczyć osobiście, na które sam bym bez wahania zagłosował. Pozostałe - to rola kandydatów i mieszkańców - pogadajcie z nimi, znajdźcie swój typ. Jeśli są osoby w Waszych okręgach lepsze, ciekawsze, które dają wg Was większą rękojmię dobrej pracy, to głosujcie na nich - z rozsądnymi ludźmi na pewno się dogadamy.

Proszę też pamiętać, że głosujemy na 1 kandydata na burmistrza, 1 kandydata do rady miejskiej, 1 kandydata do rady powiatu oraz 1 do sejmiku wojewódzkiego. Ja wypowiadam się cały czas na temat kandydatów do rady miejskiej, bo z tą wiążę największe nadzieje. Co do burmistrza - moja opinia jest tutaj znana; co do pozostałych organów - mam swoje typy. Ja wiem na kogo będę głosować i zrobię to dosyć świadomie. Przeciętny wyborca zatem musi znać 4 osoby, na które zagłosuje bez wahania. Ja w swoim okręgu znam 3, problem mam z burmistrzem.
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez midas77 » 29 Paź 2014, 22:31

W aktualnym numerze "Tygodnika Nowodworskiego" są wywiady z dwoma kandydatami na burmistrza NDM, Ryszardem Gumińskim (PIS) i Marcinem Ozdarskim (Forum). Bardzo pozytywne wrażenie zrobiła na mnie wypowiedź R. Gumińskiego spokojna, rzeczowa, dość konkretna a przy tym bez obiecywania gruszek na wierzbie. Może trochę pachnie populizmem darmowa komunikacja publiczna, ale zważywszy na stan infrastruktury łączącej poszczególne części NDM to bardzo realna propozycja, w przeciwnym razie trzeba by obiecać rozbudowę mostu a to już byłaby czysta fantazja na możliwości budżetowe miasta.

Wypowiedź M. Ozdarskiego odebrałem przede wszystkim jako wielką ambicję objęcia tego urzędu, do czego skłonny był na szereg wyrzeczeń w tym nawet dzielenia się swym burmistrzowskim uposażeniem. Może to kogoś chwyci za serce, ale mnie mdli z przesłodzenia. Porównując obie wypowiedzi dostrzegam u M. Ozdarskiego brak dojrzałości, może to i zaleta, która młodzieńczy entuzjazm chce rzucić na szalę poprawy sytuacji NDM, ale bliższa mi jest refleksja, że mam do czynienia z potężnymi ambicjami osobistymi. O ile właśnie M. Ozdarski mówi o potrzebie pokory i wypomina jej brak panu Kowalskiemu to u R. Gumińskiego tę pokorę dostrzegam w wypowiedzi.

W kolejnym numerze wywiady z pozostałymi kandydatami, na które czekam z niecierpliwością.

PS. Kończę już bo śpieszę do "Tygodnika Nowodworskiego" odebrać kasę za reklamę :lol: :lol: :lol:
midas77
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 199
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 16:08

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wybory samorządowe 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości