Karol Mielcarek kandydat do Sejmiku Województwa Mazowieckieg

Forum poświęcone wyborom w Nowym Dworze Maz. Tutaj możesz ocenić swojego radnego. Pamiętaj - dla każdego radnego oddzielny wątek.

Karol Mielcarek kandydat do Sejmiku Województwa Mazowieckieg

Postprzez karol.mielcarek » 30 Paź 2014, 10:42

Szanowni Państwo jestem kandydatem do Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Decyzję o starcie w wyborach podjąłem głównie ze względu na sytuację naszego województwa. Zadłużenie dobijające do 2 000 000 000 złotych, marnotrawienie pieniędzy, a przede wszystkim doprowadzanie do upadku służby zdrowia która zadłużona jest na 600 000 000 złotych.
Jestem przewodniczącym Komitetu Obrony Szpitala w Dziekanowie Leśnym, który włodarze chcą połączyć ze szpitalem na Niekłańskiej co sprowadza się do likwidacji tej placówki. Takiemu postępowaniu mówię zdecydowane NIE. Zapraszam na moją stronę internetową:

www.karolmielcarek.pl

Z chęcią również tutaj odpowiem na Państwa pytania.
Pozdrawiam
Karol Mielcarek
karol.mielcarek
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 7
Rejestracja: 29 Paź 2014, 14:04
Płeć: mężczyzna

Re: Karol Mielcarek kandydat do Sejmiku Województwa Mazowieckieg

Postprzez Angelika Sosińska » 30 Paź 2014, 11:44

Szanowny Panie Karolu,
Czy jest jeszcze czego bronić ? Z tego co wiem decyzja już zapadła o połączeniu szpitali, zatem, proszę powiedzieć jak wygląda stan prawny procesu reorganizacji wg Pana wiedzy na chwilę obecną ?
Angelika Sosińska
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 95
Rejestracja: 14 Wrz 2014, 20:13
Płeć: kobieta

Re: Karol Mielcarek kandydat do Sejmiku Województwa Mazowieckieg

Postprzez karol.mielcarek » 30 Paź 2014, 12:20

Pani Angeliko żadna decyzja nie zapadła!
Do końca obecnej kadencji żadna decyzja nie będzie podejmowana i to uważam za największy sukces działalności Komitetu któremu mam zaszczyt przewodniczyć. Dalsze losy szpitala zależeć będą od tego jaka będzie koalicja rządzić Mazowszem po wyborach. Jeśli nadal Pan Struzik i koalicja PO PSL będzie miała większość to nie mam złudzeń, że będzie szpital połączony z Niekłańską co de facto oznacza jego likwidację i wykreślenie z KRS.
Zapraszam na profil https://www.facebook.com/ratujmyszpital ... owielesnym
Są na nim wszystkie bieżące informacje.
W tej chwili trwa audyt finansowy szpitala, choć Pan Marszałek zapewniał już w lipcu, że wszystkie analizy są przeprowadzone. Okazało się to minięciem z prawdą. Czekamy na wyniki które naszym zdaniem powinny ukazać brak kompetencji kolejnych dyrekcji oraz udowodnić, że przy odpowiednim zarządzaniu szpital może sam siebie utrzymać.
karol.mielcarek
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 7
Rejestracja: 29 Paź 2014, 14:04
Płeć: mężczyzna

Re: Karol Mielcarek kandydat do Sejmiku Województwa Mazowieckieg

Postprzez Angelika Sosińska » 30 Paź 2014, 23:11

Dziękuję i życzę powodzenia. Z jakiego KWW lub partii Pan kandyduje?
Angelika Sosińska
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 95
Rejestracja: 14 Wrz 2014, 20:13
Płeć: kobieta

Re: Karol Mielcarek kandydat do Sejmiku Województwa Mazowieckieg

Postprzez karol.mielcarek » 31 Paź 2014, 10:25

Angelika Sosińska napisał(a):Dziękuję i życzę powodzenia. Z jakiego KWW lub partii Pan kandyduje?


Pani Angeliko jestem kandydatem Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem. Staruję z listy nr 6 na której mam ostatnie 20 miejsce.

Zapraszam 6 listopada na godzinę 18:30 do Łomianek w budynku ICDS odbędzie się spotkanie informacyjno- podsumowujące w sprawie szpitala. Niestety pojawiają się głosy, że jeśli koalicja PO PSL przegra wybory to jeszcze przed zaprzysiężeniem nowego Sejmiku będzie chciała zorganizować nadzwyczajną sesję Sejmiku o to aby przegłosować połączenie szpitali. Musimy być więc czujni!
karol.mielcarek
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 7
Rejestracja: 29 Paź 2014, 14:04
Płeć: mężczyzna

Re: Karol Mielcarek kandydat do Sejmiku Województwa Mazowieckieg

Postprzez Angelika Sosińska » 01 Lis 2014, 19:18

Dziękuję za zaproszenie aczkolwiek w tym samym czasie odbywać się będzie nasza nowodworska debata. Martwiące są informacje, które Pan podaje :cry:
Angelika Sosińska
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 95
Rejestracja: 14 Wrz 2014, 20:13
Płeć: kobieta

Re: Karol Mielcarek kandydat do Sejmiku Województwa Mazowieckieg

Postprzez midas77 » 05 Lis 2014, 08:41

Rzeczywiście strasznie martwiące informacje przedstawia pan kandydat. Ciekaw jestem tylko czy pan kandydat jest w stanie zapewnić, że po wyborach bez względu na wynik wyborczy nie wejdzie w koalicję z PSL, z którego to Marszałek Województwa pan Adam Struzik rozłożył na łopatki wciągu swego urzędowania finanse Mazowsza. A tak na marginesie to przypomnę tutaj wszystkim entuzjastom "odcinania się" samorządu od "wielkiej polityki", a w szczególności panu Jakubowskiemu, że głosami tychże samorządowców z nowodworskiej Rady Miasta tenże pan Adam Struzik otrzymał honorowe obywatelstwo naszego miasta. I to oczywiście nie ma żadnego związku z wielką polityką.
midas77
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 199
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 16:08

Re: Karol Mielcarek kandydat do Sejmiku Województwa Mazowieckieg

Postprzez Michał Jakubowski » 05 Lis 2014, 09:48

midas77 napisał(a):Rzeczywiście strasznie martwiące informacje przedstawia pan kandydat. Ciekaw jestem tylko czy pan kandydat jest w stanie zapewnić, że po wyborach bez względu na wynik wyborczy nie wejdzie w koalicję z PSL, z którego to Marszałek Województwa pan Adam Struzik rozłożył na łopatki wciągu swego urzędowania finanse Mazowsza. A tak na marginesie to przypomnę tutaj wszystkim entuzjastom "odcinania się" samorządu od "wielkiej polityki", a w szczególności panu Jakubowskiemu, że głosami tychże samorządowców z nowodworskiej Rady Miasta tenże pan Adam Struzik otrzymał honorowe obywatelstwo naszego miasta. I to oczywiście nie ma żadnego związku z wielką polityką.


Większego nie ma - czy z tego powodu, że otrzymał takie obywatelstwo powstał (lub nie) nowy plac zabaw? Czy z tego powodu są czystsze (lub nie) ulice? Nic mi o tym nie wiadomo.

Natomiast rozumiem intencje radnych (nie tylko Nowego Dworu) - chcieli przypodobać się marszałkowi województwa, aby bardziej przychylnym okiem patrzył na sprawy związane z naszym miastem. Wg mnie to błędna decyzja, bo honorowe obywatelstwo powinno być przyznawane w sposób bardzo rozważny, wyłącznie za wybitne zasługi dla miasta, tak aby miało swoją rangę - gdy zacznie je dostawać każdy, bez względu na swoje działania, to wyróżnienie to zdewaluuje się. Wg mnie nie warto poświęcać takiego wyróżnienia na ołtarzu jakichś (do tego wątpliwych) bieżących interesów.

PS. Swoją drogą, czy jeśli miasto przyznałoby honorowe obywatelstwo Panu Barackowi Obamie, to uważałby Pan za słuszne odpytywanie radnych o ich stosunek do budowy tarczy antyrakietowej? I czy uznałby Pan, że odpowiedź ma istotny wpływ na dalsze działanie miasta?
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Karol Mielcarek kandydat do Sejmiku Województwa Mazowieckieg

Postprzez karol.mielcarek » 05 Lis 2014, 10:02

midas77 napisał(a):Rzeczywiście strasznie martwiące informacje przedstawia pan kandydat. Ciekaw jestem tylko czy pan kandydat jest w stanie zapewnić, że po wyborach bez względu na wynik wyborczy nie wejdzie w koalicję z PSL, z którego to Marszałek Województwa pan Adam Struzik rozłożył na łopatki wciągu swego urzędowania finanse Mazowsza. A tak na marginesie to przypomnę tutaj wszystkim entuzjastom "odcinania się" samorządu od "wielkiej polityki", a w szczególności panu Jakubowskiemu, że głosami tychże samorządowców z nowodworskiej Rady Miasta tenże pan Adam Struzik otrzymał honorowe obywatelstwo naszego miasta. I to oczywiście nie ma żadnego związku z wielką polityką.


Szanowny Pani po tym co Pan Struzik zrobił z Mazowszem to mam nadzieję, że już w Sejmiku się nie znajdzie, a jeśli się znajdzie to gwarantuje Panu z całą świadomością, że wolałbym złożyć mandat radnego niż przyłożyć rękę do koalicji z PSLem. Nie wyobrażam sobie koalicji z partią głosującą z likwidacją szpitali dziecięcych czy premiami dla prezesów których spółki przez nich prowadzone przyniosły ogromne straty. Moim zdaniem w województwie są dwie możliwe koalicje PO-PSL i PiS-SLD no chyba, że wynik zaskoczy i np KNP lub MWS uzyskają ponad 5% głosów. A do zobrazowania sytuacji obecnej Mazowsza polecam przeczytać artykuł:
http://wpolityce.pl/polityka/165330-maz ... j-sytuacji

Pozdrawiam
karol.mielcarek
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 7
Rejestracja: 29 Paź 2014, 14:04
Płeć: mężczyzna

Re: Karol Mielcarek kandydat do Sejmiku Województwa Mazowieckieg

Postprzez midas77 » 05 Lis 2014, 11:09

Bardzo mnie ucieszyła Pańska deklaracja i polecam ją pamięci wszystkich forumowiczów. Postawię jeszcze jedną ewentualność przed Panem, która również jest bardzo prawdopodobna. Co Pan uczyni, gdy osobiście nie uzyska Pan mandatu radnego Sejmiku województwa a SLD wejdzie do koalicji z PSL i (lub) z PO?
midas77
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 199
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 16:08

Re: Karol Mielcarek kandydat do Sejmiku Województwa Mazowieckieg

Postprzez karol.mielcarek » 07 Lis 2014, 11:13

midas77 napisał(a):Bardzo mnie ucieszyła Pańska deklaracja i polecam ją pamięci wszystkich forumowiczów. Postawię jeszcze jedną ewentualność przed Panem, która również jest bardzo prawdopodobna. Co Pan uczyni, gdy osobiście nie uzyska Pan mandatu radnego Sejmiku województwa a SLD wejdzie do koalicji z PSL i (lub) z PO?


Szanowny Panie, moim zdaniem koalicje które Pan opisał nie są możliwe, ale skoro Pan o nie pyta oczywiście się odniosę. Uważam, że oceny nowych koalicji będą możliwe po jakimś pół roku. Wtedy myślę, że przyjdzie pierwszy czas na oceny. Jeśli będą one utworzone po to aby realizować program z którym KKW SLD Lewica Razem idzie do wyborów to ja jestem za. Jeśli natomiast dzięki udziałowi SLD będzie kontynuowana obecna polityka będę jednym z pierwszych którzy zrobią wszystko aby towarzystwo wzajemnej adoracji przegonić! Mazowsze ma 2 miliardy złotych długu oficjalnego, ukrytego w spółkach pewnie raz więcej. Trudno nowej koalicji jaka by ona nie była prowadzić taką politykę jak obecnie, bo po prostu nie ma z czego. Wskaźnik zadłużenia przekracza 80% przy dopuszczalnym 60% W końcu Wojewoda wprowadzi komisarza i Mazowsze zamiast powolnego ale rozwoju będzie tylko spłacać długi...
Polecam dokładne zapamiętanie tego co piszę i mówię :) Mam nadzieję, że dostanę szansę realizacji sowich założeń. Osobiście mam ten komfort, że nie jestem człowiekiem zależnym od kogokolwiek, sam na siebie i swoją rodzinę pracuję. To pozwala mi na swobodną działalność której wielu obecnym uzależnionym od rządzących ludziom brakuje. Dlatego uważam, że warto stawiać na ludzi niezależnych!
Pozdrawiam
karol.mielcarek
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 7
Rejestracja: 29 Paź 2014, 14:04
Płeć: mężczyzna


Wróć do Wybory samorządowe 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

cron