Angelika Sosińska - Wasz kandydat do Rady Miejskiej.

Forum poświęcone wyborom w Nowym Dworze Maz. Tutaj możesz ocenić swojego radnego. Pamiętaj - dla każdego radnego oddzielny wątek.

Re: Angelika Sosińska - Wasz kandydat do Rady Miejskiej.

Postprzez Irena » 30 Paź 2014, 23:04

I tak już na zakończenie
Pani Angeliko zbyt wysoko postawiła sobie Pani tą poprzeczkę, w Pani przypadku łatwiej przejść pod nią niż ją przeskoczyć.
Irena
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 7
Rejestracja: 30 Paź 2014, 14:02
Płeć: mężczyzna

Re: Angelika Sosińska - Wasz kandydat do Rady Miejskiej.

Postprzez leon » 30 Paź 2014, 23:14

Witam
a ja się bardzo cieszę, że Pani Angelika postawiła sobie tak wysoko poprzeczkę i pochwaliła się certyfikatem na tle ścianki.
Od jakiegoś czasu z zainteresowaniem obserwuję kampanię Pani Angeliki i mimo,że spot z plażą w Serocku wywoływał uśmiech to jednak deklaracja przestrzegania Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie, zwłaszcza zobowiązanie się „do kierowania w działalności publicznej zasadami wyrosłymi z kultury zakorzenionej 
w chrześcijańskim dziedzictwie Narodu i wspierania małżeństwa (związku kobiety i mężczyzny) oraz rodziny jako naturalnego środowiska wychowywania dzieci”, znacznie ułatwiły mi wybór i wiem, że kandydata należy szukać gdzieś indziej.
Wprawdzie zastanawiam się na ile zasady ujęte w dekalogu są zgodne z Programem wyborczym KKW Stawiamy na rozwój ale to przecież o władzę nie o program w wyborach chodzi.
Mam jednak głęboką nadzieję, że jest to tylko deklaracja Pani Angeliki a nie całego Komitetu Wyborczego, i że „oświecenie” i „szpital jako serce powiatu” według Pana Mariusza Dudka nie są kompatybilne z „pozytywnymi” przykładami zamieszczonymi na stronie kampanii Rodzina ma głos (Warszawa: prezydent miasta pani Hanna Gronkiewicz – Waltz zwalnia ze stanowiska dyrektora Szpitala im. Świętej Rodziny prof. Bogdana Chazana za odmowę zamordowania dziecka będącego w łonie matki.; Wołomin: starosta samorządowy Piotr Uściński wprowadza w swoim powiecie certyfikat dla szkół „Szkoła Przyjazna Rodzinie” promujący szkoły sprzeciwiające się demoralizacji dzieci i młodzieży oraz wprowadza zapis do statutu szpitala: „Szpital Powiatowy w swojej działalności kieruje się bezwzględnie zasadą ochrony życia ludzkiego”.)
Łącząc wyrazy szacunku
leon
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 3
Rejestracja: 30 Paź 2014, 22:15
Płeć: kobieta

Re: Angelika Sosińska - Wasz kandydat do Rady Miejskiej.

Postprzez Angelika Sosińska » 30 Paź 2014, 23:28

Przykro mi, ale nie znam żadnej Pani o imieniu Irena. A skoro Pani twierdzi, że się znamy - proszę nie ukrywać się pod przybraną nazwą - szczególnie, jeżeli już coś Pani zarzuca. Tak najłatwiej wystawiać fałszywe świadectwo.

Co do Katalogu - przynajmniej mam odwagę powiedzieć, jednakże jestem szanuję inne poglądy, kulturę, doszukującą się tego co wartościowe, czego dekalog nie przewiduje :) Swojego światopoglądu nie zamykam w 10 punktach.
Angelika Sosińska
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 95
Rejestracja: 14 Wrz 2014, 20:13
Płeć: kobieta

Re: Angelika Sosińska - Wasz kandydat do Rady Miejskiej.

Postprzez Angelika Sosińska » 30 Paź 2014, 23:30

Trochę nieskładnie ( późno już) ale nie chodzi o zasady gramatyki ale o sens.
Angelika Sosińska
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 95
Rejestracja: 14 Wrz 2014, 20:13
Płeć: kobieta

Re: Angelika Sosińska - Wasz kandydat do Rady Miejskiej.

Postprzez Heimat » 31 Paź 2014, 00:06

SAMORZĄDOWIEC PRZYJAZNY RODZINIE (w polskim wydaniu) = KUMOTERSTWO
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: Angelika Sosińska - Wasz kandydat do Rady Miejskiej.

Postprzez Irena » 31 Paź 2014, 10:40

Swoich poglądów nie zamyka Pani w 10 punktach, bardzo mnie to cieszy jednak Komitet, który Pani reprezentuje z tego co mi wiadomo skupia ludzi o poglądach lewicowych, a to niestety kłóci się trochę z ich światopoglądem. Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny które jest autorem kampanii Rodzina ma głos i które rekomenduje dekalog jako zbiór wytycznych dla samorządowców, którzy chcą działać na rzecz rodziny i postępować zgodnie z wyznawanymi przez większość Polaków wartościami jest ewidentnie przedstawicielem skrajnych środowisk prawicowych, których z tego co mi wiadomo ugrupowania lewicowe nie popierają. Chodzi mi o to żeby społeczeństwo wiedziało, czy głosujemy na prawicowego radykała, który nie akceptuje antykoncepcji, jest przeciw ustawie antydyskryminacyjnej, popiera postępowanie prof. Chazana, jest przeciw sformalizowaniu związków partnerskich, invitro, itd., czy jednak osobę która ma trochę szersze horyzonty i potrafi dostrzec również ludzi którzy są w mniejszości, którzy nie są katolikami, którzy tworzą związki partnerskie i ludzi którzy wywodzą swój światopogląd z innych wartości niż chrześcijanie.
Powie Pani, pewnie że w praktyce w pracy samorządowca nie ma to znaczenia, otóż ma i to bardzo wielkie.
Jak Pani wyobraża sobie współpracę ze swoim kolegą z Komitetu Mariuszem Łaszukiem (członkiem SLD). Czy osoby o tak skrajnych poglądach mogą wspólnie coś konstruktywnego wypracować.
Po której stronie opowie się Pani jak Nowodworskie Centrum Medyczne za przykładem szpitala w Wołominie i wprowadzi do statutu szpitala: „Szpital Powiatowy w swojej działalności kieruje się bezwzględnie zasadą ochrony życia ludzkiego” co w praktyce oznacza odmowę wykonania aborcji nawet jeśli jest ona zgodna z prawem? Jak Pani się w takiej sytuacji zachowa?
Co powie Pani dziewczynie która będzie chciała receptę na tabletkę zapobiegającą ciąży po stosunku kiedy lekarz odmówi jej wypisania zasłaniając się klauzulą sumienia?
Tych pytań jest wiele, ale każde z nich pokazuje w jakim kierunku Pani będzie zmierzała i czego będziemy mogli po Pani się spodziewać.
Może jednak ten certyfikat przyznany jest trochę na wyrost? Jak tylko otrzymam odpowiedzi na postawione pytania to z wielką chęcią podzielę się nimi z organizatorem akcji, aby ocenił czy przypadkiem nie popełnił błędu przyznając to wyróżnienie właśnie Pani.
Irena
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 7
Rejestracja: 30 Paź 2014, 14:02
Płeć: mężczyzna

Re: Angelika Sosińska - Wasz kandydat do Rady Miejskiej.

Postprzez rather » 31 Paź 2014, 14:22

Jaki sens ma pytanie kandydatki do rady miasta o szpital powiatowy? Jakie kompetencje ma rada miasta w sprawach powiatu? Tak samo pytanie o poglądy w sprawie aborcji - czy rada miasta uchwala prawo aborcyjne?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Angelika Sosińska - Wasz kandydat do Rady Miejskiej.

Postprzez Angelika Sosińska » 31 Paź 2014, 14:53

Rather, uprzedziłeś mnie, ale słusznie. Nie tutaj jest miejsce i czas na starcia światopoglądowe. Koncentrujmy się na sprawach miasta, wg ustawowych kompetencji przewidzianych dla organów jst.
Angelika Sosińska
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 95
Rejestracja: 14 Wrz 2014, 20:13
Płeć: kobieta

Re: Angelika Sosińska - Wasz kandydat do Rady Miejskiej.

Postprzez Thermuthis » 31 Paź 2014, 15:22

Niezależnie od zasadności pytań, ja nie chciałabym głosować na osobę skrajnie różniącą się w światopoglądzie ode mnie.
I może o to tutaj chodziło?
Awatar użytkownika
Thermuthis
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 115
Rejestracja: 31 Paź 2012, 23:16
Płeć: kobieta

Re: Angelika Sosińska - Wasz kandydat do Rady Miejskiej.

Postprzez Irena » 31 Paź 2014, 15:28

Otóż ma to znaczenie, to były tylko przykłady ale one mogą dotyczyć również samorządu giminnego. Spróbujmy może tak: co sądzi Pani o edukacji seksualnej w szkołach. Jaka formuła tych zajęć byłaby dla Pani do zaakceptowania. Od jakiegoś czasu w mediach toczy się dyskusja na temat sposobu przekazywania tej wiedzy dzieciom. Organizacja której certyfikatem tak Pani wymachuje również ma swoje stanowisko w tej sprawie, proszę więc powiedzieć jak Pani to widzi. Bo ja niestety nie dostrzegam porozumienia między środowiskami prawicowymi a lewicowymi w tej sprawie.
I takie przykłady można mnożyć, więc proszę nie uciekać od odpowiedzi na trudne pytania. Proszę mieć odwagę zmierzyć się również ze sprawami światopoglądowymi bo one jednak nie pozostają bez wpływu na pracę również samorządowców gminnych .

Czy nie mam prawa zapytać Pani jako kandydata do Rady Miasta jakie ma Pani poglądy polityczne, czyżby się Pani ich wstydziła, czy jednak woli Pani nie deklarować ich publicznie żeby przypadkiem nikomu się nie narazić. Ale ma Pani rację lepiej siedzieć cicho bo jak nie wyjdzie z lewicą to może prawica zaprosi do dzielenia tortu.
Irena
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 7
Rejestracja: 30 Paź 2014, 14:02
Płeć: mężczyzna

Re: Angelika Sosińska - Wasz kandydat do Rady Miejskiej.

Postprzez leon » 31 Paź 2014, 15:48

Wydaje mi się, że to Pani Angelika wywoła dyskusję na temat światopoglądu zobowiązując się do przestrzegania Dekalogu. Dobrze jest być otwartym na odmienne poglądy, ale nie można jednocześnie popierać dwóch wykluczających się idei, no chyba, że „jest się za a nawet przeciw”.
W kwestii budowy chodnika światopogląd może nie ma znaczenia, ale w kwestii edukacji seksualnej w szkołach przedstawianej na stronach Kampanii Rodzina ma głos, jako przejaw demoralizacji, poznanie poglądu kandydata ma już znaczenie. To samo dotyczy kwestii odbierania dzieci przez pracowników socjalnych – problemu również podnoszonego na stronach kampanii.
Pani Angelika podkreślała, że edukacja i problemy społeczne są dla Niej szczególnie ważne, więc chyba dobrze było by wiedzieć, jakie jest Jej stanowisko.
Znaczenie ma również fakt czy zobowiązanie popiera cały Komitet Wyborczy, bo jako „wolny elektron” chyba niewiele zdziała i cała deklaracja będzie miała wartość tylko zdjęcia na ściance.
Rather to pytanie ma dokładnie taki sam sens jak udział Kandydatów do Rady Powiatu w spotkaniu z kandydatami do Rady Miejskiej startującymi z Osiedla Młodych
Pozdrawiam
leon
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 3
Rejestracja: 30 Paź 2014, 22:15
Płeć: kobieta

Re: Angelika Sosińska - Wasz kandydat do Rady Miejskiej.

Postprzez rather » 31 Paź 2014, 16:14

Jaki wpływ ma rada miasta na lekcje z wychowania seksualnego? Uchwala program zajęć? Już chyba większym problemem jest Kowalski czytający w kościele Pismo Święte. Bo Kowalski odpowiada bezpośrednio za dyrekcję szkół. Poza tym ja dużo bardziej cenię ludzi którzy mają określone poglądy (nawet odmienne od moich) od np. kolesi, którzy wczoraj podlizywali się czerwonym, a dziś włażą w dupę czarnym...

Osobę piszącą z teo samego IP pod 3 różnymi nickami: irena/leon/andrzejk proszę o pisanie z jednego konta
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Angelika Sosińska - Wasz kandydat do Rady Miejskiej.

Postprzez leon » 31 Paź 2014, 17:03

W swoich postach powołuje się na informacje zawarte na stronie Kampanii Rodzina ma głos, do zapoznania się z którymi zachęcała Pani Angelika informując o przyjęciu Certyfikatu Samorządowca Przyjaznemu Rodzinie. Na stronie mówią dlaczego warto jest dokonać akurat takiego wyboru. Jeśli kandydaci nie mają na to wpływu to po co taka kampania?
Ja również cenię osoby, które mają odwagę mówić o swoich poglądach, nawet gdy są one odmienne od moich ale właśnie chciałabym wiedzieć jakie te poglądy są, w jaki sposób Kandydat chce wcielać je w życie składając takie zobowiązania i czy są to prawdziwe przekonania czy deklaracje tylko na potrzeby kampanii.
Nie sposób nie zgodzić się z Pana krytyczną oceną cudownego nawrócenia innych kandydatów w okresie przedwyborczym.
Co do ostatniego zarzutu, czasem chciała bym występować w trzech postaciach, niestety dysponuje tylko jedną, więc nie mogę spełnić Pana prośby. Nie zmienia to jednak faktu, że mentalnie utożsamiam się z Osobą / Osobami Ireny i Andrzeja i przekonuje mnie Ich głos w dyskusji (odnoszę się tylko do Nich bo zostaliśmy, wspólnie wywołani).
Pozdrawiam serdecznie
Ostatnio edytowany przez admin, 31 Paź 2014, 17:08, edytowano w sumie 1 raz
Powód: No to się przekonamy. Zbanujemy IP i poczekamy... Oczywiście ban będzie zupełnie metodą partyzancką. Nastąpi na pewno.
leon
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 3
Rejestracja: 30 Paź 2014, 22:15
Płeć: kobieta

Re: Angelika Sosińska - Wasz kandydat do Rady Miejskiej.

Postprzez mmokrzycki » 31 Paź 2014, 18:40

rather napisał(a):Jaki sens ma pytanie kandydatki do rady miasta o szpital powiatowy? Jakie kompetencje ma rada miasta w sprawach powiatu? Tak samo pytanie o poglądy w sprawie aborcji - czy rada miasta uchwala prawo aborcyjne?

Z jakiegoś powodu kandydatka uznała to za istotną informację, mającą zachęcić do oddania na nią głosu.
mmokrzycki
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 321
Rejestracja: 10 Gru 2010, 19:26

Re: Angelika Sosińska - Wasz kandydat do Rady Miejskiej.

Postprzez andrzejk » 31 Paź 2014, 20:48

Kandydatka zaniemówiła, czyżby pytania Ją zaskoczyły?
No cóż trzeba jeszcze trochę popracować nad programem wyborczym :)

Szkoda mojego czasu.
Do zobaczenia po wyborach :lol: :lol: :lol:
andrzejk
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 4
Rejestracja: 16 Paź 2014, 20:13
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wybory samorządowe 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości