Debata z kandydatami na radnych.

Forum poświęcone wyborom w Nowym Dworze Maz. Tutaj możesz ocenić swojego radnego. Pamiętaj - dla każdego radnego oddzielny wątek.

Debata z kandydatami na radnych.

Postprzez disturbia » 25 Paź 2014, 18:44

Warto wziąć udział, choćby tylko posłuchać. Zupełnie inna sprawa niż widzieć twarz na plakacie.
Załączniki
IMG_389544524666058.jpeg
IMG_389544524666058.jpeg (70.91 KiB) Obejrzany 22767 razy
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Debata z kandydatami na radnych.

Postprzez Japko » 26 Paź 2014, 11:23

Przynajmniej nie o 11:00 :)
Też myślę że warto pójść.
Awatar użytkownika
Japko
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 366
Rejestracja: 16 Cze 2012, 13:24
Płeć: mężczyzna

Re: Debata z kandydatami na radnych.

Postprzez melchizedek » 26 Paź 2014, 12:03

Ciekawe, czy będą osoby ze wszystkich komitetów wyborczych. Kolejna sprawa, to co z niewygodnymi pytaniami wiadomo do przedstawicieli którego ugrupowania, czy będą odpowiadać i jak to będą robić. Sporo pytań w jednym poście...
melchizedek
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 211
Rejestracja: 05 Lis 2012, 09:24
Płeć: mężczyzna

Re: Debata z kandydatami na radnych.

Postprzez disturbia » 26 Paź 2014, 13:06

Też się nad tym zastanawiam :) Przynajmniej się okaże, gdzie mają swoich wyborców.
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Nowodworska debata

Postprzez RafaÅ‚ Szklarski » 03 Lis 2014, 22:13

Po raz pierwszy, w historii naszego miasta, odbędzie się debata przedstawicieli komitetów wyborczych, kandydujących do rady miejskiej.

Zapraszam do przyjścia oraz zadawania pytań: http://www.nowodworska.pl/art,3583,debata_juz_w_czwartek_zadaj_pytanie.html
Ostatnio edytowany przez Japko, 03 Lis 2014, 22:40, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Połączyłem dwa tematy związane z tym samym.
Rafał Szklarski
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 190
Rejestracja: 04 Sty 2013, 20:47
Płeć: mężczyzna

Re: Debata z kandydatami na radnych.

Postprzez KaloNDM » 03 Lis 2014, 23:43

Może Wy mi odpowiedzie na pytanie...
Zadałem je na fanpejdżu Gońca Lokalnego i do tej pory nie dostałem odpowiedzi :evil:

"...Jaki ma sens debata, na której nie można zadawać pytań?
Sorki... ale jeżeli ma to tak wyglądać, że kandydatowi zadaje się pytanie poprzez redakcję to ja nie mam po co sobie dOOpy zawracać...
Kandydat ma odpowiadać na żywo, z zaskoczenia... żebym widział i czuł jego reakcję, a nie... przygotuje się tydzień wcześniej i będzie strugał Alfa i Omegę w błysku fleszy... bez sensu...
Jak na razie Goniec Lokalny mnie nie przekonał. Nawet jeśli debatę miałby prowadzić sam prezydent, to w tej formie nie widzę najmniejszego sensu, żeby przychodzć... strata czasu..."
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Debata z kandydatami na radnych.

Postprzez disturbia » 03 Lis 2014, 23:56

Hmmm nie wiem ,czy dobrze myślę, ale wydaje mi się, że będzie możliwość zadawania pytań wprost :) A innna forma jest dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć. Zobaczymy w czwartek jak to będzie wyglądać w praniu ;)
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Debata z kandydatami na radnych.

Postprzez MichaÅ‚ Jakubowski » 03 Lis 2014, 23:58

KaloNDM napisał(a):Może Wy mi odpowiedzie na pytanie...
Zadałem je na fanpejdżu Gońca Lokalnego i do tej pory nie dostałem odpowiedzi :evil:

"...Jaki ma sens debata, na której nie można zadawać pytań?
Sorki... ale jeżeli ma to tak wyglądać, że kandydatowi zadaje się pytanie poprzez redakcję to ja nie mam po co sobie dOOpy zawracać...
Kandydat ma odpowiadać na żywo, z zaskoczenia... żebym widział i czuł jego reakcję, a nie... przygotuje się tydzień wcześniej i będzie strugał Alfa i Omegę w błysku fleszy... bez sensu...
Jak na razie Goniec Lokalny mnie nie przekonał. Nawet jeśli debatę miałby prowadzić sam prezydent, to w tej formie nie widzę najmniejszego sensu, żeby przychodzć... strata czasu..."


Nie jestem Gońcem Lokalnym, ale jako, że co nieco o debacie wiem, to uspokoję - będzie ona podzielona na 3 bloki, jednym z nich będzie zadawanie pytań przez publiczność. Propozycja dot. nadsyłania pytań do redakcji jest raczej związana z chęcią zbudowania bazy pytań ogólnych, na które odpowiedzą wszystkie komitety a dodatkowo da możliwość zadania pytań osobom, które na spotkanie z różnych powodów przyjść nie mogą (nie wiem w jakiej formie redakcje planują relacje, ale wiem, że pojawił się pomysł aby całą debatę nagrać i udostępnić na YouTube).

Nie zgodzę się natomiast z tym, że nie ma sensu dać nam - kandydatom - szans na to, aby przygotować się do udzielenia odpowiedzi. Ja rozumiem, że zaskoczenie, spontaniczność są ciekawe i medialne, ale na końcu chodzi chyba o to, aby uzyskać merytoryczną, przemyślaną i zweryfikowaną odpowiedź a nie tylko piękne obietnice. Dlatego uważam, że wcześniej przygotowane pytania są dobrym pomysłem.

Tak więc zapraszam!

Przy okazji informacja - mimo pierwotnej deklaracji ze Stawiamy na Rozwój, że będę jednym z reprezentantów komitetu, zdecydowałem się wycofać z tej debaty, z uwagi na moją znajomość z Panem Bernardem Margeritte (której nigdy nie ukrywałem - wręcz przeciwnie), która została przedstawiona przez Pana Burmistrza oraz Pana Sekretarza dziennikarzom lokalnych mediów jako przesłanka, aby odwołać debatę. Aby uciąć dyskusje dot. tego tematu postanowiłem, że lepiej dla rozmowy (którą uznaję za wartość jako taką, ważniejszą, niż prezentacja moich poglądów) będzie, jeśli wycofam się z aktywnego uczestnictwa w debacie. Będę jednak na widowni i jeśli ktoś z Was będzie chciał poznać mnie osobiście i porozmawiać to będę do Waszej dyspozycji. Przypominam również o drugiej możliwości pogadania z kandydatami (w tym ze mną) - http://www.novidvor.pl/viewtopic.php?f=61&t=2017#p26899 - charakter tego spotkania będzie zupełnie nieformalny, sąsiedzki. Zapraszam również osoby z poza naszych okręgów, myślę, że warto się poznać.
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Debata z kandydatami na radnych.

Postprzez Japko » 04 Lis 2014, 18:07

[...]która została przedstawiona przez Pana Burmistrza oraz Pana Sekretarza dziennikarzom lokalnych mediów jako przesłanka, aby odwołać debatę.


To straszne że szuka się argumentów by debatę odwołać...
Awatar użytkownika
Japko
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 366
Rejestracja: 16 Cze 2012, 13:24
Płeć: mężczyzna

Re: Debata z kandydatami na radnych.

Postprzez MichaÅ‚ Jakubowski » 04 Lis 2014, 20:06

MichałJakubowski napisał(a):[...]która została przedstawiona przez Pana Burmistrza oraz Pana Sekretarza dziennikarzom lokalnych mediów jako przesłanka, aby odwołać debatę.


Japko napisał(a):To straszne że szuka się argumentów by debatę odwołać...


Szczęśliwie nikt się nie przestraszył i wszyscy robią swoje, a nawet więcej, bo (jak można było przewidzieć) takie kombinacje powodują przeciwny do zamierzonego skutek.

Natomiast co do samej sytuacji, która jest... dziwna napiszę dokładniej po wyborach. Teraz mogłoby być to uznane za atak kandydata Jakubowskiego na konkurencyjne WND, czego chciałbym uniknąć. Mam też nadzieję, że nasza lokalna prasa skomentuje spotkanie u burmistrza w sprawie debaty.
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Debata z kandydatami na radnych.

Postprzez rather » 05 Lis 2014, 18:20

Gazeta Nowodworska publikuje pytania do kandydatów na radnych, które będą zadane w czasie debaty http://www.nowodworska.pl/art,3591,o_ty ... towac.html. Po debacie pytania będą mogli zadawać mieszkańcy.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Debata z kandydatami na radnych.

Postprzez KaloNDM » 05 Lis 2014, 23:06

rather napisał(a):Gazeta Nowodworska publikuje pytania do kandydatów na radnych,

Sory pomidory...
Ale jak dziennikarze i kandydaci na readnych czytają Novidvor posty na Novidvor, to niech czytają je do końca i ze zrozumieniem :evil:
O co mi chodzi?

Gazeta Nowodworska napisała:
[i]"... Jak lepiej ukazywać historię miasta i uczyć pamięć bezimiennych jego bohaterów? Jak również nawiązać do bogatej historii wspólnoty żydowskiej miasta i przybliżyć ją między innymi osobom podróżujących z Izraela do Modlina?..."[/i]

Ręce opdają...
Dlczego w mediach lokalnych za każdym razem, gdy jest wzmianka o przedwojennym NDM, poruszana jest tylko i wyłączni historia nowodworskich mojżeszowych? Nowy Dwór Mazowiecki był miastem wielokulturowym!!!
Tzn. mieszkali tutaj katolicy, mojżeszowi, ewangelicy, prawosławni...
Ile razy można o tym pisać?!

Tutaj nie chodzi o przybliżenie historii NDM osobom podróżującym z Izraela do Nowego Dworu Mazowieckiego, którzy wysiadaja na lotnisku "Modlin".
Chodzi o przybliżenie historii wszystkim turystom ze świata, którzy będą przebywać w naszym mieście!!!
Wykorzystać to i postawić na WIELOKULTUROWOŚĆ!
Wilelu turystów przyjeżdża do naszego miasta z Polski, którzy chcą zobaczyć i poznać miasto swoich przodków!
Generalnie władze miasta i dział promocji mają to w dOOpie!!!
W przypadku takich wycieczek wpsomagają się wtedy rodowitą nowodworzanką, która historię NDM ma w jednym paluszku...
Wtedy na bolączki i spławienie petentów chcących zwiedzić nasze miasto jest Pani Maria Możdżyńska - przepraszam... z mojej stony to nie jest niechęć do Pani Marii ponieważ bardzo ją lubię i szanuję... ale po prostu taka jest prawda...
Burmistrz z Radą Miejską zamiast szanować osoby, które kochają historię miasta, po prostu traktuje je jak "wyjścia awaryjne" :evil:

Od conajmniej 2010 ruku jestem świadkiem jak traktowani przez Urząd Miejski są turyści, którzy przyjechali do NDM, zwiedzić NDM, a nie Twierdzę Modlin! Może w następnym tygodniu opublikuję I i II część "Śladami nowodworskich ewangelików", wtedy może zrozumiecie o co mi - i nie tylko mi - chodzi.
Na razie mogę Was zaprosić do obejrzenia III i IV części, które można zobaczyć tutaj:
http://www.novidvor.pl/viewtopic.php?f= ... =30#p27208
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Debata z kandydatami na radnych.

Postprzez Japko » 06 Lis 2014, 22:38

Debata strasznie mnie zażenowała.

KWW Forum się nie stawiło, PiS też nie. Czyli od dwóch kontrkandydatów Jacka Kowalskiego nie przyszedł nikt.
Było WND, Stawiamy na Rozwój i KW Mazowiecka Wspólnota Samorządowa.

Stawiamy na Rozwój nie przygotowało się. Dukali, atakowali WND. Bez sensu.
WND wypowiadało się w znanym sobie stylu. Ich elektorat był zadowolony.
KW MWS, prezentowane przez "bezpartyjnego" Włodzimierza Oleksiaka niczym nie zaskoczyło, ale Pan Radny wypowiadał się chociaż płynnie.

Publiczność głównie pro-WND, dużo było kandydatów znanych z plakatów (oni głównie zadawali pytania, nie mieszkańcy!), garstka "zwykłych" mieszkańców.

Merytoryczność nijaka, obietnice i oskarżenia, złośliwe komentarze. Sami ocenicie jeśli lokalna prasa udostępni film w necie w całości (2,5h).

Dobrze jednak, że coś takiego zostało zorganizowane. Wierzę, że z biegiem czasu będzie coraz więcej takich wydarzeń.
Awatar użytkownika
Japko
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 366
Rejestracja: 16 Cze 2012, 13:24
Płeć: mężczyzna

Re: Debata z kandydatami na radnych.

Postprzez KGrid » 06 Lis 2014, 22:46

Ja zażenowany byłem poziomem Sesji Rady Miejskiej, ale to przekroczyło najgorsze myśli. Wszystko było w porządku do czasu, aż mieszkańcy nie doszli do głosu, nie uważasz Japko?

Fakt, faktem, udało mi się dojść do głosu jeszcze przed chaosem, ale potem nastąpił armagedon. Większość sali to WND (kandydujący, wspierający, tworzący to ugrupowanie), pytania zadawał nawet nasz wiceburmistrz... nie podobało mi się to, że do głosu mogły dojść osoby posiadające władzę. Tak jak nie podobały mi się zachowania typu wykrzykiwania czy zagłuszania osób mających głos.

Garstka niezależnych, zaciekawionych mieszkańców, nie licząc prasy, to chyba 5-7 osób na około 50-60.

Przynajmniej zaoszczędziłem 50zł na Manewry Kabaretowe - tutaj kabaret był za darmo.

Ale przede wszystkim zabrakło z każdej strony KONKRETÓW. Jak ochłonę, może uda mi się napisać coś więcej. Może KaloNDM jeszcze dopisze swoje trzy słowa.

EDIT: Dobrym skwitowaniem całej debaty byłoby to: http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/w ... 48494.html
Powyższy wpis jest poglądem prywatnym. Nie może być on przypisywany do żadnych organizacji czy inicjatyw, chyba że w tekście podano inaczej.
KGrid
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 169
Rejestracja: 15 Wrz 2012, 13:08

Re: Debata z kandydatami na radnych.

Postprzez Japko » 06 Lis 2014, 22:56

Zero konkretów i w dodatku większość odpowiedzi nie na temat.

WND zrobiło niezły trik.
Każdy komitet mógł konkurencji zadać pytania. KW MWS zadali, Stawiamy na Rozwój zadali, WND po tym powiedziało, że nie przygotowało żadnych pytań tym samym nie dając kompletnie szansy wypowiedzieć się konkurencji.
Awatar użytkownika
Japko
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 366
Rejestracja: 16 Cze 2012, 13:24
Płeć: mężczyzna

Następna

Wróć do Wybory samorządowe 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości