Reklama forum w mieście

Sprawy techniczne dotyczÄ…ce strony Novidvor i forum oraz regulamin.

Reklama forum w mieście

Postprzez Japko » 01 Paź 2014, 20:03

Idą wybory, ludzie mogą zechcieć poszukać informacji o kandydatach lub o poczynaniach obecnych władz.
Może w związku z tym forum powinno zareklamować się na mieście jako źródło takich informacji? Plakaciki, telebimy, ulotki w knajpkach itp.?
Wiem, koszta. Może zrzutka?
Awatar użytkownika
Japko
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 366
Rejestracja: 16 Cze 2012, 13:24
Płeć: mężczyzna

Re: Reklama forum w mieście

Postprzez admin » 02 Paź 2014, 06:06

Koncepcja dobra, z tym że właśnie najbardziej ograniczają nas fundusze.

Zrzutka też OK, tylko tak naprawdę ile nam potrzeba. jakiś kosztorys by się przydał. Bo jak nie wiadomo ile potrzeba to i ludzie się nie zrzucają. Obawiam się, że to może tanio nie wyjść, jeśli myślimy nawet o kampanii podobnego rodzaju jak miały strzałki.
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Reklama forum w mieście

Postprzez MichaÅ‚ Jakubowski » 05 Lis 2014, 15:37

admin napisał(a):Koncepcja dobra, z tym że właśnie najbardziej ograniczają nas fundusze.

Zrzutka też OK, tylko tak naprawdę ile nam potrzeba. jakiś kosztorys by się przydał. Bo jak nie wiadomo ile potrzeba to i ludzie się nie zrzucają. Obawiam się, że to może tanio nie wyjść, jeśli myślimy nawet o kampanii podobnego rodzaju jak miały strzałki.


W ramach naszych komitetowych doświadczeń - druk plakatu A3 w ilości 800 szt. (który dobrze pokrywa wszystkie miejskie słupy) to koszt 288 zł. Do tego dochodzi projekt - ale może ktoś z Was potrafiłby go zrobić oraz samo rozwieszanie, które też można robić własnymi siłami (+ oczywiście taśma klejąca etc.). Jeśli zdecydujecie się na realizację takiej akcji (choć czasu mało) to wesprę stówką.
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Reklama forum w mieście

Postprzez Japko » 05 Lis 2014, 18:19

No właśnie, czasu mało.
Poza tym widząc co się dzieje na mieście nie mam już zamiaru przykładać ręki do zaśmiecania przestrzeni publicznej kolejnymi papierzyskami.
Z resztą widać że i bez reklamy na forum ostatnio przybywa aktywnych użytkowników :)
Awatar użytkownika
Japko
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 366
Rejestracja: 16 Cze 2012, 13:24
Płeć: mężczyzna

Re: Reklama forum w mieście

Postprzez admin » 05 Lis 2014, 22:00

Racja, trochę szkoda bo w sumie można by było powalczyć. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby po wyborach podziałać w tej kwestii.
W końcu to jest nasze (wszystkich nowodworzan) forum a nie admina czy moderatorów... i chciałbym, żeby tak dalej było.
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Reklama forum w mieście

Postprzez mishel » 06 Lis 2014, 15:14

Jeżeli będzie organizowana zrzutka, to analogicznie jak przy zakupie serwera chyba 2-3 lata temu, jakąś kwotą wesprę forum.
mishel
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 56
Rejestracja: 10 Wrz 2011, 12:32
Płeć: mężczyzna

Re: Reklama forum w mieście

Postprzez Chelsea » 06 Lis 2014, 15:50

Ja oczywiście też się dorzucę. Od dłuższego czasu cisza w sprawach finansowych. Myślałam, że Novidvor ma jakiegoś tajemniczego sponsora ... przed wyborami ... :)
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Reklama forum w mieście

Postprzez admin » 06 Lis 2014, 18:49

Dzięki! Wtedy, kiedy się nie odzywaliśmy, to nie było żadnego sponsora. ;)
Po prostu finansowanie szło z własnego budżetu. :)
Teraz chcemy pozyskać reklamy, żeby się rozwijać, ale jak widać chyba mało odważnych ;)
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Reklama forum w mieście

Postprzez MichaÅ‚ Jakubowski » 07 Lis 2014, 10:31

admin napisał(a):Dzięki! Wtedy, kiedy się nie odzywaliśmy, to nie było żadnego sponsora. ;)
Po prostu finansowanie szło z własnego budżetu. :)
Teraz chcemy pozyskać reklamy, żeby się rozwijać, ale jak widać chyba mało odważnych ;)


Może nie był na to jeszcze właściwy czas - proponuję spróbować ponowić zrzutkę a raczej trzymać się z dala od komercjalizowania projektu, bo na końcu wyjdzie choinka jaka na nowodworski24.
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Reklama forum w mieście

Postprzez admin » 07 Lis 2014, 10:51

Może postaram się w miarę dostępnego czasu przygotować w kontakcie z moderatorami spójną strategię rozwoju, żeby wszyscy widzieli co i jak. Może wtedy będzie jasno widać plany, co chcemy zrobić itp. Bo statystyki odwiedzin sa bardzo dobree patrząc przez pryzmac miast wielkości jakim jest NDM. Śmiem twierdzić, że są nawet lepsze od "choinki", ale niestety N24 nie udostępnia nigdzie ruchu na stronie.
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Reklama forum w mieście

Postprzez MichaÅ‚ Jakubowski » 07 Lis 2014, 11:55

admin napisał(a):Może postaram się w miarę dostępnego czasu przygotować w kontakcie z moderatorami spójną strategię rozwoju, żeby wszyscy widzieli co i jak. Może wtedy będzie jasno widać plany, co chcemy zrobić itp. Bo statystyki odwiedzin sa bardzo dobree patrząc przez pryzmac miast wielkości jakim jest NDM. Śmiem twierdzić, że są nawet lepsze od "choinki", ale niestety N24 nie udostępnia nigdzie ruchu na stronie.


Nie udostępnia, ale można opierać się np. o dane z Alexa:
http://www.alexa.com/siteinfo/nowodworski24.pl
http://www.alexa.com/siteinfo/novidvor.pl

oczywiście przy serwisach lokalnych to bardzo zawodne narzędzie, ale pozwala na bardzo ogólne ustalenie poglądów.
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Reklama forum w mieście

Postprzez admin » 07 Lis 2014, 13:30

Dziękuję Michał! Słusznie, aleksa :)

Nowodworski24: Rank in Poland 28,371
Novidvor: Rank in Poland: 4,510

Różnica dośc duża między NvD a N24...nawet patrząc ogólnie...

ps. zobaczyłem jeszcze stronę urzędu nowydwormaz.pl
Rank in Poland: 10,015
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Reklama forum w mieście

Postprzez MichaÅ‚ Jakubowski » 07 Lis 2014, 16:55

admin napisał(a):ps. zobaczyłem jeszcze stronę urzędu nowydwormaz.pl
Rank in Poland: 10,015


Też to sprawdziłem (z ciekawości), ale specjalnie nie publikowałem linku - to jednak porównywanie gruszek do parówek drobiowych. Serwis informacyjny czy forum zawsze będą miały większą oglądalność niż serwis miejski. Nie czyniłbym z tego zarzutu.
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Reklama forum w mieście

Postprzez rather » 08 Lis 2014, 02:33

W dziale Nasze miasto umieściłem porównanie najpopularniejszych stron w mieście. Dodałem też statystyki z Google. Różnice w wynikach są skutkiem innej metodologii zbierania danych przez oba narzędzia i różnych okresów obliczeniowych. Dane z Google są pełniejsze, ponieważ obrazują rzeczywisty ruch na stronie. Alexa publikuje dane szacunkowe, ale jak widać różnice nie są znaczące...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Reklama forum w mieście

Postprzez MichaÅ‚ Jakubowski » 08 Lis 2014, 09:32

rather napisał(a):W dziale Nasze miasto umieściłem porównanie najpopularniejszych stron w mieście. Dodałem też statystyki z Google. Różnice w wynikach są skutkiem innej metodologii zbierania danych przez oba narzędzia i różnych okresów obliczeniowych. Dane z Google są pełniejsze, ponieważ obrazują rzeczywisty ruch na stronie. Alexa publikuje dane szacunkowe, ale jak widać różnice nie są znaczące...


Proponowałbym jeszcze pokazanie statystyk z FB (co sugerował jakiś czas temu Rafał Szklarski) - to też istotne medium i jeśli jest tam jakiś rozsądny ruch, to również można wykorzystać jego potencjał komercyjnie. Choć tutaj uważam, że macie sporo do zrobienia - bo jak na najpopularniejszą stronę internetową związaną z miastem, która istnieje od dłuższego czasu to w porównaniu chociażby do naszego wyborczego profilu (który siłą rzeczy jest mniej interesujący) mogłoby być lepiej.

Natomiast jeszcze z ciekawości - na ile dane z alexy pokrywają się z analyticsem?
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Następna

Wróć do Sprawy techniczne forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości