Angelika Sosińska - Wasz kandydat do Rady Miejskiej.

Forum poświęcone wyborom w Nowym Dworze Maz. Tutaj możesz ocenić swojego radnego. Pamiętaj - dla każdego radnego oddzielny wątek.

Re: Angelika Sosińska - Wasz kandydat do Rady Miejskiej.

Postprzez MichaÅ‚ Jakubowski » 05 Lis 2014, 15:54

midas77 napisał(a):Proszę Pana, Rada Miejska to jest organ kolegialny, gdzie trzeba mieć większość, żeby podejmować decyzje. Okręgi jednomandatowe wcale nie uzdrowią sytuacji. Co najwyżej będzie to tylko na rękę burmistrzom, prezydentom miast i wójtom gdyż z rozbitymi organami uchwałodawczymi jest łatwiej rządzić, niż z takim w którym istnieje zwarta opozycja. Ale ja zakładam bardziej pesymistyczny wariant, że te mityczne okręgi jednomandatowe wcale nie położą kresu lokalnym układom (i temu w NDM również). W ostatnich wyborach parlamentarnych mieliśmy okręgi jednomandatowe do Senatu i wynik skompromitowanej partii rządzącej był tam lepszy niż w Sejmie wybranym w wyborach proporcjonalnych. Gdyby PO osiągnęła w Sejmie taki wynik jak w Senacie to rządziłaby samodzielnie!


Zgadza się - zbudowanie koalicji jest bardzo ważne i dlatego warto wybrać osoby otwarte, skore do rozmów, tak aby mogły ustalić ów kompromis o którym tutaj dyskutujemy. Tym bardziej stawianie warunków wstępnych - z Laurem nie, bo sympatyzuje z SLD, z Dudkiem (choć to akurat kandydat do powiatu - więc znowu jako przykład) nie, bo z WND doprowadza właśnie do zabrania sobie możliwości zbudowania koalicji ludzi, którzy mają wspólne cele związane z miastem. A takie możliwości widzę - również wśród w konkurencyjnych komitetach jest niemało bardzo ciekawych osób, z którymi jestem sobie w stanie bez problemu wyobrazić sprawne i skuteczne działanie.
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Angelika Sosińska - Wasz kandydat do Rady Miejskiej.

Postprzez Angelika SosiÅ„ska » 05 Lis 2014, 23:01

MichałJakubowski napisał(a):
Nie wiem, czy Angelika wędrowała między jakimiś ugrupowaniami - jako, że wypowiada się na forum, to jeśli uzna to za stosowne, to na pewno to wyjaśni - chyba nie jest to tajemnicą


Nigdy nie należałam do żadnej partii ani innej organizacji politycznej (i nie zamierzam), zatem jestem bardzo ciekawa co też Midas 77 może wiedzieć o moich rzekomych wędrówkach po ugrupowaniach??? Tak wędrowałam - po nudnych i brudnych ulicach miasta, nieciekawych placach zabaw, plaży nad Narwią gdzie więcej szkła niż piasku a także po domach osób potrzebujących ze wsparciem i pomocą, instytucjach administracji samorządowej w sprawach mieszkańców- niezdolnych do samodzielnego załatwienia sprawy .Owszem w powyższych obszarach wędruję już 36 lat.
Przekonania aktualnych i potencjalnych współpracowników na różnej kanwie są ich przekonaniami, które szanuję, i które nie przesądzają o podaniu jednym ręki a drugim już nie w słusznej z pkt widzenia rozwoju i zabezpieczenia społecznego sprawie. I powiem więcej. Nawet gdyby Mikke czy Urban a może nawet obaj razem chcieli uprzątnąć plażę i postawić tam leżaki powiem im TAK! Bo na tych leżakach zapewne i Pan Midas77 chętnie wypoczywałby, rozmyślając gdzie tym razem uderzy Sosińska coby Cetrum miasta też stało się zajefajne.
Angelika Sosińska
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 95
Rejestracja: 14 Wrz 2014, 20:13
Płeć: kobieta

Re: Angelika Sosińska - Wasz kandydat do Rady Miejskiej.

Postprzez Irena » 17 Lis 2014, 21:25

Tak jak obiecałam jestem po wyborach:

Pani Angeliko nie będę ukrywała że jestem zadowolona z faktu że nie będzie Pani w składzie Rady Miasta. Myślę że wyborcy dokonali właściwego wyboru.
Mam nadzieję że to będzie dla Pani dobra lekcja pokory. Proszę wyciągnąć z tego jakieś konstruktywne wnioski na przyszłość.


Żegnam
Irena
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 7
Rejestracja: 30 Paź 2014, 14:02
Płeć: mężczyzna

Re: Angelika Sosińska - Wasz kandydat do Rady Miejskiej.

Postprzez Angelika SosiÅ„ska » 17 Lis 2014, 21:29

Wyborcy - moi Sąsiedzi, którzy mi zaufali to 112 osób, którym serdecznie dziękuję. Zabrakło 8 głosów więc konstruktywny wniosek jest jeden - działam dalej, czy to się Pani podoba czy nie , Pani Anno.
Angelika Sosińska
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 95
Rejestracja: 14 Wrz 2014, 20:13
Płeć: kobieta

Re: Angelika Sosińska - Wasz kandydat do Rady Miejskiej.

Postprzez KaloNDM » 17 Lis 2014, 21:59

Angelika Sosińska napisał(a):Zabrakło 8 głosów więc konstruktywny wniosek jest jeden - działam dalej, czy to się Pani podoba czy nie , Pani Anno.

Brawo! :D
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Angelika Sosińska - Wasz kandydat do Rady Miejskiej.

Postprzez Irena » 18 Lis 2014, 21:47

Ooo widzę że nie tylko mi Pani zalazła za skórę :D
Ale to tylko utwierdza mnie w przekonaniu że było warto zabrać głos w dyskusji.
Dobrze szkoda czasu na jałowe dyskusje. Nie do zobaczenia :lol: :lol: :lol:
Ostatnio edytowany przez admin, 18 Lis 2014, 22:25, edytowano w sumie 1 raz
Powód: zamykam. już po wyborach. koniec z wylewaniem żalu.
Irena
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 7
Rejestracja: 30 Paź 2014, 14:02
Płeć: mężczyzna

Poprzednia

Wróć do Wybory samorządowe 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron