Kto będzie nowym starostą?

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Re: Kto będzie nowym starostą?

Postprzez tk28 » 22 Gru 2014, 14:09

Po zbudowaniu legionowskiego szpitala kolejnym krokiem będzie likwidacja nowodworskiego bo nie będzie się opłacało utrzymywać dwóch szpitali. To nowodworski szpital powinien być rozwijany i należycie finansowany ale tak jak zawsze powtarzam samolubne Legionowo na to nie pozwoli.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Kto będzie nowym starostą?

Postprzez rather » 22 Gru 2014, 22:24

Nie do końca zgadzam się z tym, że szpital powinien być w Nowym Dworze a nie w Legionowie - niby z jakiej racji? To Legionowo jest zdecydowanie większym miastem, w dodatku ciągle się rozwijającym - w przeciwieństwie do Nowego Dworu. To chyba oczywiste, że nowy szpital zostanie zbudowany tam gdzie wkrótce być może będzie 100.000 mieszkańców, a nie w dziurze która lata (wyimaginowanej zresztą) świetności ma dawno za sobą. Poza tym, żeby coś dostać trzeba za tym po prostu chodzić. A nie siedzieć na dupie i czekać aż spadnie z nieba.

W perspektywie jest więc utrata szpitala. Wspomina się też o przebudowie linii kolejowej tak aby biegła z Legionowa wprost do Nasielska - z pominięciem Nowego Dworu. Pewnie obie te rzeczy będą miały miejsce w nieodległej przyszłości.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Kto będzie nowym starostą?

Postprzez tk28 » 22 Gru 2014, 23:47

rather napisał(a):To chyba oczywiste, że nowy szpital zostanie zbudowany tam gdzie wkrótce być może będzie 100.000 mieszkańców...

Ciekawe kiedy skoro od czasów PRL liczba ludności w Legionowie niewiele się zmieniła :?: Pod tym względem Legionowo raczej stoi w miejscu. Ciekawe też gdzie będzie się w dalszych latach rozwijało to brzydkie i ciasne Legionowo 2 razy mniejsze obszarowo od NDM :?: Zaczną wycinać lasy :?: Ja już się wielokrotnie wypowiadałem na temat tego sztucznego i brzydkiego tworu jakim jest dawny Gucin i nikt mnie nie przekona do tej mieściny-sypialni, której rozwój też jest bardziej propagandą niż rzeczywistością. Widzę Rather, że Tobie ostatnio coraz mniej zależy na naszym mieście i coraz częściej w swoich wypowiedziach po prostu srasz we własne gniazdo. Ja też jestem już sfrustrowany sytuacją naszego miasta jeśli chodzi o jego władze ale to nie miasto jest winne tylko ludzie. Nasze miasto ma ogromny potencjał, większy niż Legionowo, jest także pięknie położone i ma piękną historię czego nie można powiedzieć o Legionowie. NDM potrzebuje dobrego menadżera, który odpowiednio nim pokieruje i wykorzysta jego potencjał. Dopóki mieszkańcy Nowego Dworu nie zdejmą klapek z oczu i nie zaczną patrzeć władzy na ręce (szczególnie podczas wyborów) to to miasto będzie stało w miejscu.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Kto będzie nowym starostą?

Postprzez mmokrzycki » 23 Gru 2014, 00:19

Ja też uważam, że to skandal, że szpital będzie tam gdzie są ludzie. Ktoś by gotów pomyśleć, że szpital jest dla pacjentów, a nie odwrotnie!

Myślę, że szpitale powinno budować się tylko i wyłącznie w miastach nie młodszych niż 640 lat i na których terenie nocował kiedyś francuski cesarz. Miasta bez pięknej hostorii powinny zostać zaorane!!!111
mmokrzycki
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 321
Rejestracja: 10 Gru 2010, 19:26

Re: Kto będzie nowym starostą?

Postprzez L21P3 » 23 Gru 2014, 08:19

W przypadku szpitala w Nowym Dworze należy ubolewać, że inwestycje, modernizacje i nowe technologie wprowadza się okazjonalnie uzależniając wszystko od wyborów i polityki. Najlepszym dowodem jest chociażby kwestia sanitarna na oddziale chirurgii, który przypomina czasy komuny w najgorszym tego słowa znaczeniu. Trudno uwierzyć, że w obecnych czasach coś takiego funkcjonuje i ma akceptację chociażby sanepidu, warunki są wręcz żenujące. Z drugiej strony mamy zdjęcia naszego burmistrza który szczyci się zakupem nowego urządzenia i promuje szpital jako oazę nowoczesności. To jest szczyt obłudy, mało tego, że nie jest organem odpowiedzialnym i prowadzącym to wykorzystuje każdą okazję do promowania własnej osoby za publiczne pieniądze, fałsz, obłuda i zakłamanie. Nie dziwi fakt, że niektórzy mają serdecznie dość wielkiego oszustwa i dyletanctwa napompowanego zarozumiałością i ufnością, że jakoś to będzie a najważniejsza jest umiejętność wygrywania wyborów i brania kasy za nic. No cóż, Święty Augustyn mawiał naród ma taką władzę na jaką zasłużył więc należy schylić pokornie głowy przed rządzącymi i modlić się o lepszą przyszłość.
L21P3
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 63
Rejestracja: 07 Lis 2014, 09:57
Płeć: mężczyzna

Re: Kto będzie nowym starostą?

Postprzez tk28 » 23 Gru 2014, 09:15

@mmokrzycki - Twój sarkazm jest tu zbędny i nic nie wnoszący.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Kto będzie nowym starostą?

Postprzez rather » 23 Gru 2014, 10:17

Proponuję czasami przejechać się do tego wyśmiewanego Gucina i zobaczyć czy rozwój to rzeczywistość czy propaganda, bo chyba czasami osoby, które wypowiadają się na temat Legionowa nie wiedzą o czym piszą. Szczerze życzę mojemu miastu żeby przynajmniej w niewielkim stopniu rozwijał się w taki sposób jak Gucin. Lub inne miasta w tej części Mazowsza.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Kto będzie nowym starostą?

Postprzez tk28 » 23 Gru 2014, 12:22

Doskonale znam tę mieścinę-sypialnię od najmłodszych lat swojego życia i często tam jestem i uważam, że Wasze ochy i achy na jej temat są przesadzone. Legionowo to dla mnie to samo co Łomianki - dwie podwarszawskie sypialniane wsie, które wyłącznie z powodu swojego powojennego rozrostu otrzymały prawa miejskie lecz ten ich rozrost już stanął w miejscu.
Jeśli w Nowym Dworze przybyłoby tylu mieszkańców co w Legionowie to tez by się zaczął rozwijać bo najważniejsza jest ilość ludności, która będzie wymuszała rozwój. Jak wiadomo nasze miasto się rozbudowuje, powoli ale jednak, nie jest tak blisko Warszawy żeby być taką sypialnią jak Legionowo więc nie liczmy na to, że ludzie masowo przeniosą się do nas ze stolicy. Tak jak zawsze powtarzam Legionowo się w końcu zatrzyma i przyjdzie czas na Nowy Dwór bo to nie tylko według mnie przyjemniejsze miejsce do życia niż to brzydkie i nieciekawe Legionowo rozbudowane na siłę i bez pomysłu.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Kto będzie nowym starostą?

Postprzez mmokrzycki » 23 Gru 2014, 19:48

tk28 napisał(a):@mmokrzycki - Twój sarkazm jest tu zbędny i nic nie wnoszący.

Ciężko mi inaczej zareagować, gdy ktoś oceniając, gdzie powinna znajdować się instytucja zajmująca się ratowaniem ludziego życia i zdrowia, jako główne kryterium podaje piękno historyczne danego miejsca.
mmokrzycki
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 321
Rejestracja: 10 Gru 2010, 19:26

Poprzednia

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości