ZAKROCZYM: Sprawa Lasu Zakroczymskiego

Forum powiatu nowodworskiego. Tutaj rozmawiamy o sprawach związanych z powiatem i gminami: Zakroczym, Nasielsk, Pomiechówek, Czosnów, Kazuń i Leoncin.

ZAKROCZYM: Sprawa Lasu Zakroczymskiego

Postprzez mich8 » 28 Gru 2014, 12:03

@ena
Jesteś taką obrończynią Lasów Państwowych, więc proszę zainteresuj się, co Lasy Państwowe zrobiły z lasem w Zakroczymiu. Między Ostrzykowizną, Duchowizną, a Wólką. A właściwie co z niego zostało. Wykarczowano 3/4 lasu, w miejsce wyciętych drzew posadzono dęby, które zostały zarośnięte przez jeżyny i inne pnące się krzaczory. Do tego wysokie sosny, które zostały przy wyciętych poletkach łamią się przy nawet małym wiaterku. Las nie ma szans, żeby się odrodzić.
Ot rabunkowa działalność Lasów Państwowych.
Im więcej przedsiębiorstw państwowych tym gorzej dla gospodarki. Odpowiednio przeprowadzona prywatyzacja, obsadzona w ramach prawa, daje możliwości dużo większe niż działanie spółek państwowych. Przykładem niech będą prywatne kopalnie, które przynoszą zyski, są rentowne. Porównać je można do państwowych spółek. To samo powinno być z polską dziadoską służbą zdrowia. Począwszy od wizyt w POZ, które powinny być płatne np. 5zł. Daje sobie ręce uciąć, że połowa emerytów i ludzi przeczulonych ozdrowieje. A zebraną kasę przeznaczyć na profilaktykę.
Ale wszystko musi być odpowiednio opisane w ustawach, zarządzeniach, rozporządzeniach. Niestety nie zrobią tego ludzie zasiadający w sejmie, od PO, przez PIS, SLD, Palikotów. Nie mówiąc już o tych oszołomach pretendujących do bycia posłem...
mich8
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 189
Rejestracja: 19 Lut 2013, 00:20
Miejscowość: NDMaz
Płeć: mężczyzna

Re: nocny zamach na KonstytucjÄ™ RP

Postprzez ena » 28 Gru 2014, 14:22

O ile wiem, to las zakroczymski jest współwłasnością prywatnych udziałowców oddaną w zarząd Gminy Zakroczym. Sama kiedyś podpisywałam oświadczenie, jako spadkobierca mojego dziadka. Ale masz rację, muszę dowiedzieć się więcej. W tym celu, zaraz po nowym roku napiszę odpowiedni wniosek o informacje publiczne, jaki jest obecnie status naszego lasu. Co do dalszej części Twojej wypowiedzi, to powiem Ci, że masz rację i jej nie masz. Zapoznałam się z tym tematem broniąc naszego szpitala przed sprzedażą za 2,5 mln zł, kiedy jego wartość przekracza 30 mln. Niestety, jeśli chodzi o przyjmowanie chorych, to wszystko zależy indywidualnie od lekarza, jakim jest człowiekiem, jego kultury osobistej. I nie ma tu nic do tego, czy leczeni jesteśmy w placówce państwowej, czy też prywatnej. Wprost przeciwnie. Jeśli lecznictwo byłoby jedynie prywatne, to zmieniłoby się jedynie to, że ci których stać płaciliby, a warunki byłyby takie same. Piszę to z autopsji, czyli sama to sprawdziłam. Natomiast ci, których nie stać by było na płatność, musieliby radzić sobie sami. Sam sobie wyobraź, jak to mogłoby wyglądać. Nie wierzę, że chorzy emeryci ozdrowieliby, tylko dlatego, że mieliby zapłacić 5 zł. Wygląda na to, że jesteś człowiekiem młodym. Ja natomiast jestem w wieku emerytalnym i uwierz mi bronię się, jak mogę przed pójściem do lekarza. A kiedy już jestem, bo muszę, to i tak mówię lekarzom: ja bardzo was lubię, ale wolę lubić z daleka. To, czy ktoś jest hipochondrykiem nie zależy od wieku. Ale masz rację, że to wszystko nie zależy od tych zajętych tylko sobą posłów,z prostego powodu. Dla mnie parlament obecnie jest jedynie cyrkiem o coraz niższym poziomie oraz maszynką do wyciągania naszych pieniędzy. Według mnie zależy to od ogólnie przyjętego systemu, nie tylko w służbie zdrowia, który polega na pracy na niby, bez jakiejkolwiek odpowiedzialności i kary. Ale w tym przypadku, jak zwykle przykład idzie z góry. Skoro przez tyle lat wszystkie zawinienia, afery nie zostały rozliczone, a winni nie ponieśli kar, to taki system schodzi coraz niżej i mamy to co mamy. Czyli ogólne rozpasanie urzędników, niestosowanie prawa stanowionego, a jedynie przez nich wydumanego w zależności do sytuacji i zawartości kieszeni petenta. Ostatnio na onecie ukazała się informacja, że UE przerażona jest skalą korupcji w Polsce. Pod tym względem wyprzedza nas jedynie Bułgaria i Rumunia. Brak jakichkolwiek zasad prowadzi nas do swoistej anarchii w każdej dziedzinie życia. Dopóki władza nie zacznie rządzić twardą ręką wobec siebie i innych, będziemy coraz bardziej bezbronni, nie tylko w czasie pokoju, ale szczególnie, w razie jakiejkolwiek "zawieruchy"
ena
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 262
Rejestracja: 12 Lis 2010, 16:15

Re: nocny zamach na KonstytucjÄ™ RP

Postprzez mich8 » 29 Gru 2014, 11:42

W rejonach o których piszę wycinki dokonywało nadleśnictwo Jabłonna, oddział Pomiechówek (mogę mylić nazwy). Drewno opałowe jeśli chciał ktoś kupić to też musiał rozmawiać z Jabłonną, (ewentualnie z leśniczym, który był na miejscu [$$$$,%%%%]).
Ratunkiem w tej sytuacji może być tylko i wyłącznie minimum raz w roku (a najlepiej dwa) plewienie wszystkich nowo zasadzonych polan z jeżyn, krzaków. Takie czyszczenie powinno trwać przez najbliższe kilkanaście lat, dopóki małe drzewka nie osiągną odpowiedniej wysokości. Oraz dosadzenie nowych sadzonek w miejsce tych, które się nie przyjęły. A nie przyjęły się głównie z powodu, że zostały zarośnięte i zdziczały. Poza oczywiście wyjątkami, jak to w naturze bywa.
Uważam, że jeśli znalazły się pieniądze na wprowadzenie do lasu ciężkiego sprzętu i wycinkę, powinna znaleźć się również kasa na regularne, cykliczne dbanie o ten las.
mich8
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 189
Rejestracja: 19 Lut 2013, 00:20
Miejscowość: NDMaz
Płeć: mężczyzna

Re: nocny zamach na KonstytucjÄ™ RP

Postprzez ena » 30 Gru 2014, 11:57

Mich 8, rozumiem, że cały czas piszesz o lesie zakroczymskim. Jeśli pozwolisz, po otrzymaniu odpowiedzi na mój wniosek o informacje publiczne, o którym pisałam wyżej, skontaktuję się z Tobą na priv., ponieważ widze, że masz wiele informacji na ten temat. Pozdrawiam.
ena
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 262
Rejestracja: 12 Lis 2010, 16:15

Re: nocny zamach na KonstytucjÄ™ RP

Postprzez mich8 » 31 Gru 2014, 10:45

Tak. Wyłącznie o lesie w Zakroczymiu, wspomnianym wcześniej. Oczywiście chętnie pomogę, ale wydaje mi się, że wszystko co wiem opisałem wyżej. Serdecznie pozdrawiam
mich8
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 189
Rejestracja: 19 Lut 2013, 00:20
Miejscowość: NDMaz
Płeć: mężczyzna


Wróć do Forum powiatu nowodworskiego

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość