Przebudowa ostatniego odcinka Modlińskiej (do Boh. Modlina)

Inwestycje i inne przedsięwzięcia na terenie Nowego Dworu Maz.

Przebudowa ostatniego odcinka Modlińskiej (do Boh. Modlina)

Postprzez rather » 18 Lip 2016, 11:14

Trwa przetarg na wykonanie ostatniego odcinka ulicy Modlińskiej - od Paderewskiego do Bohaterów Modlina. Nie wiadomo na razie kiedy miałyby rozpocząć się prace. W załączeniu plany przebudowy i plan nowej organizacji ruchu na tym odcinku.
Załączniki
SOR-02.pdf
organizacja ruchu
(935.95 KiB) Ściągnięto 681 razy
ZT-01.pdf
projekt
(11.09 MiB) Ściągnięto 558 razy
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Przebudowa ostatniego odcinka Modlińskiej (do Boh. Modlina)

Postprzez helga4 » 18 Lip 2016, 14:32

Z planu odczytuję, że odcinek Bohaterów Modlina od ronda przy Cechu do meblowego będzie jedokierunkowy? Bo potem przy meblowym jest prawoskręt w kierunku nowego ronda przy bibliotece. Proszę mnie poprawić czy dobrze czytam plan?
helga4
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 106
Rejestracja: 17 Lis 2010, 16:06
Miejscowość: NDM

Re: Przebudowa ostatniego odcinka Modlińskiej (do Boh. Modlina)

Postprzez rather » 18 Lip 2016, 14:45

Tak jest na planie. Mam wrażenie, że to spowoduje zakorkowanie miasta, bo część ruchu będzie ruchu będzie odbywała się przez oba ronda.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Przebudowa ostatniego odcinka Modlińskiej (do Boh. Modlina)

Postprzez andrzej1974 » 18 Lip 2016, 16:21

czyli do rozbiórki:

ndm2.jpg
ndm2.jpg (63.8 KiB) Obejrzany 11455 razy


ndm.gif
andrzej1974
NVD Master
NVD Master
 
Posty: 790
Rejestracja: 09 Kwi 2012, 08:06

Re: Przebudowa ostatniego odcinka Modlińskiej (do Boh. Modlina)

Postprzez rather » 18 Lip 2016, 18:53

W treści przetargu jest informacja, że elementem zamówienia jest rozbiórka budynku. Dla mnie najciekawsze jest to, że jeszcze parę miesięcy temu rozmawiałem z jednym z mieszkańców tego budynku, który zostanie przy zbiegu Modlińskiej - Bohaterów Modlina i był on święcie przekonany, że ta budowa to pieśń odległej przyszłości.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Przebudowa ostatniego odcinka Modlińskiej (do Boh. Modlina)

Postprzez k.nowak32 » 18 Lip 2016, 18:54

helga4 napisał(a):Z planu odczytuję, że odcinek Bohaterów Modlina od ronda przy Cechu do meblowego będzie jedokierunkowy? Bo potem przy meblowym jest prawoskręt w kierunku nowego ronda przy bibliotece. Proszę mnie poprawić czy dobrze czytam plan?


Dokładnie - tak jak było na planie umieszczonym do konsultacji. Inaczej główny ruch z Pólka i tak poszedłby na Warszawską. A rozumiem, że celem inwestycji jest zrobienie z Warszawskiej ulicy wewnętrznej, a z Zakroczymskiej deptaka.
Chociaż współczuję ludziom przy Modlińskiej...

Budowa musi być ukończona w tym roku, dlatego dali termin 4 miesiące (rozliczenie całości inwestycji z UE. Musi się rozpocząć do końca sierpnia.
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Przebudowa ostatniego odcinka Modlińskiej (do Boh. Modlina)

Postprzez andrzej1974 » 18 Lip 2016, 20:41

No to teraz trochÄ™ fotek

budynek do rozbiórki

Zdjęcie-0004.jpg


Zdjęcie-0005.jpg


Zdjęcie-0007.jpg


Zdjęcie-0013.jpg


to też do rozwałki


Zdjęcie-0008.jpg


Zdjęcie-0009.jpg


pawilon TPD zostaje

Zdjęcie-0006.jpg


a tak w ogóle, to całkiem fajnie że zamiast tej "dziczy" nowodworskiej będzie elegancka droga, z chodnikiem i trasami rowerowymi. A teraz co?

Zdjęcie-0001.jpg


Zdjęcie-0003.jpg


Zdjęcie-0015.jpg


a tutaj, zamiast obecnego syfu będzie kilkupiętrowy nowy budynek biblioteki


Zdjęcie-0014.jpg
andrzej1974
NVD Master
NVD Master
 
Posty: 790
Rejestracja: 09 Kwi 2012, 08:06

Re: Przebudowa ostatniego odcinka Modlińskiej (do Boh. Modlina)

Postprzez tk28 » 19 Lip 2016, 09:23

andrzej1974 napisał(a):czyli do rozbiórki

Od początku wiadomo było, że dawne warsztaty szkolne są do rozbiórki. Szkoda, że przedwojenny budynek po warsztatach dawnej szkoły żydowskiej i obozie pracy przymusowej z czasów okupacji musi być rozebrany ale raczej nie ma innego wyjścia.

andrzej1974 napisał(a):a tak w ogóle, to całkiem fajnie że zamiast tej "dziczy" nowodworskiej będzie elegancka droga, z chodnikiem i trasami rowerowymi. A teraz co?

Za czasów mojego dzieciństwa w tym miejscu był duży plac zabaw ale gdy w pobliskich blokach ludzie odchowali już swoje dzieci to zaczął im ten plac zabaw przeszkadzać.

rather napisał(a):Dla mnie najciekawsze jest to, że jeszcze parę miesięcy temu rozmawiałem z jednym z mieszkańców tego budynku, który zostanie przy zbiegu Modlińskiej - Bohaterów Modlina i był on święcie przekonany, że ta budowa to pieśń odległej przyszłości.

Oni tam wiedzą tyle co i większość czyli niewiele. Dziwi mnie bardzo, że kupili mieszkania w budynku o nazwie "Dom przy rondzie" i są wielce zaskoczeni, że ta droga powstanie. Pierwotnie zakładano powstanie ronda z ulicą przy samym budynku "Dom przy rondzie" dlatego też taki zaokrąglony kształt na tyłach ma ten budynek. Teraz niestety się zastawili murem, który będzie szpecił przez lata, mam nadzieję, że będzie musiał być rozebrany tak jak te drewniane budy. Planowana od wielu lat inwestycja przebudowy DW631 byłaby nieukończona gdyby nie powstał łącznik pomiędzy ul. Paderewskiego i Boh. Modlina. Dla przypomnienia zacytuję po raz kolejny fragment opisu planów ze strony SISKOM, które były od co najmniej kilku lat:

Przebudowa odcinka drogi wojewódzkiej nr 631 Nowy Dwór Mazowiecki - Warszawa;
1) Przebudowa odcinka Nowy Dwór Maz. (dr. kr. nr 85) - Zielonka (wybrane odcinki) wraz z budową nowego przebiegu drogi w Nowym Dworze Mazowieckim
2) Rozbudowa odcinka Zielonka - granica Warszawy do przekroju dwujezdniowego


Nie wiem zatem co dziwi ludzi w tym, że ten odcinek powstanie. Te plany już były zanim powstał nowy budynek "Dom przy rondzie", nawiasem mówiąc pierwotna nazwa tego budynku jest już raczej nieaktualna bo ronda nie będzie.

k.nowak32 napisał(a):Chociaż współczuję ludziom przy Modlińskiej...

A to mieszkańcom ul. Warszawskiej nie współczujesz :?: Na Modlińskiej jest o tyle lepiej, że jest większa przestrzeń, szersza ulica, pasy zieleni, chodniki, budynki znacznie oddalone od ulicy. Nie wiem w ogóle skąd ludzie biorą to, że to będzie jakaś trasa szybkiego ruchu :?: To będzie po prostu przeniesiony ruch z ul. Warszawskiej a to jak jest na tej ulicy można jeszcze obserwować zanim powstanie ostatni odcinek tzw. obwodnicy śródmiejskiej. Na wąskiej Warszawskiej cały huk z ulicy hula między budynkami aż ludzie w mieszkaniach spać spokojnie nie mogą, szczególnie jak w środku nocy po pustej ulicy straż pożarna wyje jakby jechała zatłoczoną Marszałkowską. Kto nie mieszka przy Boh. Modlina czy Warszawskiej ten nie wie jak to jest mieszkać przy głównej ulicy miasta, przez którą kilka a nawet kilkanaście razy na dobę wyją syreny. Umieszczenie PSP w obecnej lokalizacji było chyba jakąś karą Kowalskiego dla nowodworskiego śródmieścia. To jest koniec miasta i koniec powiatu więc straż pożarna zazwyczaj wyje środkiem miasta jadąc na powiat. Idealnym miejscem dla straży był Park Zachodni gdzie obecnie powstaje CH Hit ale władze miasta zdecydowały, że siedziba PSP będzie jak najdalej od nich.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Przebudowa ostatniego odcinka Modlińskiej (do Boh. Modlina)

Postprzez KacperPawelczyk » 21 Lip 2016, 08:43

Przeanalizowałem sobie SOR podany do konsultacji i ten, który powstał po konsultacjach, szybko co się zmieniło:
- powstanie przystanek autobusowy z zatoczką za rondem, o co postulowało dość dużo osób.
- we wcześniejszej wersji planów chodnika po stronie północnej jezdni był przyklejony do ulicy - teraz będzie delikatnie odsunięty, ale nadal wąski.
- większa znakomania (np. podwójne powtarzanie zakazu skrętu w lewo)
- planowany był ciąg pieszo-rowerowy po stronie południowej, obecnie mamy tylko w planach szeroki chodnik - wygląda na to że ścieżki rowerowej nie będzie, a jeśli będzie, to nie tak jak mówiono - asfaltowej, a z naszej ukochanej kostki brukowej. Wskazuje na to taki dziwny kształt chodnika w rejonie przystanku - widać że będzie to objazd rowerowy. Ale znaki nic o tym nie mówią...

Ale przede wszystkim, tak jak pisałem na FB Gazety Nowodworskiej (sam siebie zacytuję)

No to moi drodzy, właśnie fundujemy sobie kolejne, niebezpieczne skrzyżowanie tj. wyjazd z Boh. Modlina "wyłącznie w prawo" w ulicę ... Modlińską. Skrzyżowanie na łuku, przed i za łukiem, przy ograniczonej widoczności.

Wnioskowałem o to, by jednokierunkowość Boh. Modlina była odwrotna, do ronda przy Cechu, byłoby bezpieczniej.
Członek Zarządu Osiedla nr 5 (NOWODWORZANKA)

Zapraszam do kontaktu! :)
KacperPawelczyk
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 29
Rejestracja: 20 Sty 2016, 22:00
Miejscowość: Nowodworzanka
Płeć: mężczyzna

Re: Przebudowa ostatniego odcinka Modlińskiej (do Boh. Modlina)

Postprzez andrzej1974 » 08 Wrz 2016, 18:49

Ruszyła maszyna!!!!

Zdjęcie-0001.jpg


Zdjęcie-0002.jpg


Zdjęcie-0003.jpg


Zdjęcie-0004.jpg


Zdjęcie-0005.jpg


Zdjęcie-0006.jpg
andrzej1974
NVD Master
NVD Master
 
Posty: 790
Rejestracja: 09 Kwi 2012, 08:06


Wróć do Inwestycje miejskie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości