Oznakowanie atrakcji w Nowym Dworze

Co poprawić w mieście? Sugestie, pomysły i inne mile widziane!

Oznakowanie atrakcji w Nowym Dworze

Postprzez rather » 21 Lip 2011, 12:48

To ja jeszcze ponarzekam. Konia z rzędem temu kto przyjedzie do Nowego Dworu i sam trafi w to miejsce. Mieszkam tutaj 32 lata i nie do końca wiem w jaki sposób tam dojść (mam co prawda pewne podejrzenia i w końcu tam trafię).

To niestety bolączka całego miasta, które jest po prostu nieoznakowane pomimo, że ma wielką i ciekawą ofertę turystyczną. Maleńki Czerwińsk dostał pieniądze z jakiegoś programu unijnego i w tej chwili co 20m stoi tablica informująca co się w danym miejscu mieści plus zdjęcie i krótka opowieść na temat historii. W Nowym Dworze Mazowieckim takich tablic można postawić setki, a być może tysiące. Bo co z tego, że przyjeżdżają do nas turyści, jeśli bez przewodnika niczego o mieście się nie dowiedzą?

Oczywiście na Kowalskiego i WND nie można w tej sprawie liczyć, bo są jak zwykle zajęci sami sobą - wręczaniem sobie kwiatów, dyplomów i wyrazów uznania - ale może zainteresuje się tym SRTM?
Ostatnio edytowany przez rather, 21 Lip 2011, 16:44, edytowano w sumie 1 raz
Powód: wątek przeniesiony z rozmów na temat kirkutu
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Uroczystości na nowodworskim Kirkucie 14.07.2011

Postprzez renator » 21 Lip 2011, 15:48

Od tego jest Wydział Promocji UM...Mamy też Lokalną Organizację Turystyczną,która ma całkiem niezły zbiór publikacji i folderów promujących miasto i okolice.Jak się chce to co nieco można znaleźć.
renator
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 2
Rejestracja: 03 Lip 2011, 18:23

Re: Uroczystości na nowodworskim Kirkucie 14.07.2011

Postprzez ukasz » 21 Lip 2011, 16:05

wiem o czym pisze @rather - sam mieszkam w NDM od 23 lat i też nie wiem jak tam dojść. Kirkut widziałem tylko z daleka przejeżdżając pociągiem lub będąc na cmentarzu pod drugiej stronie torów.

Jeśli chodzi o NDM to zapewne jest co pokazać, tylko co? Przykład z życia: ostatnio odwiedziła mnie rodzina i pytali co można ciekawego zobaczyć w NDM. Odparłem, że Twierdzę w Modlinie - są 3 szlaki z czego jeden jest tak zarośnięty, że nie do przejścia... Podobno w Twierdzy jest jakieś muzeum - nie mam pojęcia w którym miejscu, podobno gdzieś można wejść, zobaczyć coś ciekawego, ale nie mam pojęcia gdzie? :oops: Wiedziałem, że jest jakiś cmentarz wojskowy, ale chyba nie do końca ich przekonałem, bo zapytali, czy coś w mieście jest...:) Zacząłem się zastanawiać i... z przykrością stwierdziłem, że nie ma nic! Jeśli coś w ogóle jest to na tyle zaniedbane i nieoznakowane, że sam jako mieszkaniec nie wiem, że można by się tym pochwalić... Kirkut nawet przez myśl mi nie przeszedł, bo nigdy tam nie byłem i nie wiem jak tam dojść...
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Oznakowanie atrakcji w Nowym Dworze

Postprzez ukasz » 21 Lip 2011, 20:49

Hmmm... "Oznakowanie atrakcji w Nowym Dworze" - dobry tytuł :) To może zacznijmy od tego czy oprócz Twierdzy mamy gdzieś atrakcje w mieście warte oznaczenia? ;) Z tego co mi wiadomo to atrakcją wartą oznakowania może być:
- zabytkowy kościół w centrum (od kilku lat w remoncie, wnętrze niedostępne dla ludzi z zewnątrz, brak tabliczki informacyjnej)
- hmmm... to wszystko?
Oczywiście są zabytki typu http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 1221195757, ale to nie jest ani atrakcyjne, ani ładne...
Atrakcją w NDM stał się ostatnio odnowiony park, być może ciekawy będzie amfiteatr... co więcej?
Myślę, że potencjał tkwi nad Narwią - aktualnie brak jest wypożyczalni łódek, rowerków, oświetlenia, ławeczek, porządnego kąpieliska z plażą, szczytem marzeń byłaby klimatyczna knajpka... Chyba za bardzo się rozmarzyłem.... Fakty są takie, że miasto leży pomiędzy dwoma rzekami i w ogóle nie potrafi tego wykorzystać...
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Oznakowanie atrakcji w Nowym Dworze

Postprzez admin » 21 Lip 2011, 22:05

Admin kiedys trafil w to miejsce,ale jakby teraz mnie ktos poprosil,to tez nie wiem jak tam wejsc... w ogole,zeby komus cos w miescie pokazac to trzeba sie zaopatrzyc w maczete...i samodzielnie wytyczyc szlak
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Oznakowanie atrakcji w Nowym Dworze

Postprzez dahoovka » 22 Lip 2011, 10:56

Adminie, piszesz o Kirkucie?
Jakiś rok temu zabrałam swojego mężczyznę tam, normalnie od Akacjowej dało się wejść i bez maczety. A teraz to tam już "cywilizacja" jest :)
dahoovka
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 112
Rejestracja: 19 Sty 2011, 21:39

Re: Oznakowanie atrakcji w Nowym Dworze

Postprzez seth_m10m » 28 Lip 2011, 13:07

ale wyposazyc sie w maczete chyba do obrony przed dresiarzami ;)
seth_m10m
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 38
Rejestracja: 26 Kwi 2011, 11:14

Re: Oznakowanie atrakcji w Nowym Dworze

Postprzez nowodworzanin18 » 14 Sie 2011, 12:46

Podróżując po Polsce często można zauważyć, nadal nowe, aczkolwiek coraz bardziej popularne, znaki kierunkowe turystyczne. Kierują nas one do ciekawych miejscowości czy zabytków leżących w okolicy. Wyróżnia je dość oryginalny kolor – brązowy. Warunkiem zaznaczenia danej atrakcji turystycznej tymi znakami jest rzecz prozaicznie prosta.

Nasze miasto leży w idealnym położeniu komunikacyjnym. Dlaczego więc Modlin Twierdza i Nowy Dwór Mazowiecki nigdy nie został promowany takimi znakami? Jak tą sytuacje zmienić?

Image

Adres: http://novikom.cal.pl/news.php?readmore=12
nowodworzanin18
 

Re: Oznakowanie atrakcji w Nowym Dworze

Postprzez rather » 14 Sie 2011, 19:04

Z jednej strony jestem za promocją miasta, ale z drugiej strony mam bardzo dużo obaw. W tej chwili promowanie miasta mija się z celem, bo co dostanie turysta, który skręci do Twierdzy lub Nowego Dworu? Nic - ani sensownego opisu zabytków, ani profesjonalnej informacji turystycznej, żadnych miejsc gdzie można usiąść i coś zjeść - turystyka a'la PRL jednym słowem.

Dopóki nie powstanie jakieś sensowne oznaczenie wewnątrz Twierdzy i Nowego Dworu oraz przynajmniej jakaś szczątkowa gastronomia to lepiej siedzieć cicho i modlić się żeby tu nikt nie zaglądał, bo to co zastanie ewentualny turysta to po prostu porażka.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Oznakowanie atrakcji w Nowym Dworze

Postprzez cot » 25 Wrz 2011, 15:47

rather napisał(a):To ja jeszcze ponarzekam. Konia z rzędem temu kto przyjedzie do Nowego Dworu i sam trafi w to miejsce. Mieszkam tutaj 32 lata i nie do końca wiem w jaki sposób tam dojść (mam co prawda pewne podejrzenia i w końcu tam trafię).

To niestety bolączka całego miasta, które jest po prostu nieoznakowane pomimo, że ma wielką i ciekawą ofertę turystyczną. Maleńki Czerwińsk dostał pieniądze z jakiegoś programu unijnego i w tej chwili co 20m stoi tablica informująca co się w danym miejscu mieści plus zdjęcie i krótka opowieść na temat historii. W Nowym Dworze Mazowieckim takich tablic można postawić setki, a być może tysiące. Bo co z tego, że przyjeżdżają do nas turyści, jeśli bez przewodnika niczego o mieście się nie dowiedzą?

Oczywiście na Kowalskiego i WND nie można w tej sprawie liczyć, bo są jak zwykle zajęci sami sobą - wręczaniem sobie kwiatów, dyplomów i wyrazów uznania - ale może zainteresuje się tym SRTM?


Dziękujemy za podpowiedź. To rzeczywiście istotny problem. Podejmiemy temat na najbliższym spotkaniu.
Myślę, że można to faktycznie zorganizować chociażby z Lokalną Organizacją Turystyczną.
cot
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 290
Rejestracja: 07 Gru 2010, 18:58

Re: Oznakowanie atrakcji w Nowym Dworze

Postprzez Heimat » 04 Gru 2015, 22:19

:? Moc atrakcji turystycznych, czyli Nowy Dwór widziany oczami obcokrajowca:

Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna


Wróć do Co poprawić w mieście?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron