Obwodnica śródmiejska - stan prac

Inwestycje i inne przedsięwzięcia na terenie Nowego Dworu Maz.

Obwodnica śródmiejska - stan prac

Postprzez ukasz » 02 Sie 2011, 20:28

W niedzielę dowiedziałem się, że od poniedziałku miały się zacząć prace przy długo oczekiwanej obwodnicy śródmiejskiej w NDM. Konkretnie miała zacząć się rozbiórka domów między ul. Warszawską a Modlińską. Myślę, że warto założyć specjalny temat oraz obserwować i komentować stan prac.

Poniżej mapka przedstawiająca przebieg planowanej obwodnicy, swego czasu udostępniona przez tk28 - nie wiem czy od tej pory coś się nie pozmieniało?
Załączniki
ndm.jpg
ndm.jpg (250.67 KiB) Obejrzany 38561 razy
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Obwodnica śródmiejska - stan prac

Postprzez tk28 » 02 Sie 2011, 21:13

Ta mapka to miejscowy plan zagospodarowania miasta z 2003 roku. Możesz zobaczyć go w całości TU.

ukasz napisał(a):...miała zacząć się rozbiórka domów między ul. Warszawską a Modlińską...

Skąd masz takie rewelacje :?: A o które budynki może chodzić, bo przecież na drodze to stoją tylko zabudowania Mazowieckiej 9, garaże za dawną komendą, kościelna szklarnia i magazyny po dawnych warsztatach szkolnych przy Boh. Modlina 77 :?: Czy wiesz o tym z wiarygodnego źródła :?: Mnie bardzo ciekawi ta sprawa ale osobiście to wiem tylko tyle, że dojdzie kilka rond w mieście i że odcinek Paderewskiego-Boh. Modlina będzie robiony w późniejszym etapie, o tym gdzieś czytałem jakiś czas temu.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Obwodnica śródmiejska - stan prac

Postprzez ukasz » 02 Sie 2011, 21:50

Rewelacja od znajomego, który mieszkał w domku jednorodzinnym na terenie za żółtym blokiem przy wlocie do miasta przy ul. Warszawskiej. W zeszłym tygodniu został przeniesiony z tego domku do domku/mieszkania przy ul. Długiej, ponieważ cyt. "budowana będzie tam droga, podobno obwodnica miasta". Z tego co mi powiedział to wyburzanie miało zacząć się wczoraj. Nie wiem, czy coś tam się dzieje, ponieważ mieszkam na drugim końcu miasta. Tak czy inaczej również interesuje mnie ta droga.

PS. Podobno w Gazecie Nowodworskiej jest jakiś artykuł o komunikacyjnym paraliżu miasta. Pewnie chodzi o zamknięcie ul. Paderewskiego od 8.08.11, ale być może nie tylko... nie wiem - nie czytałem ;) Natomiast zauważyłem wzmożony ruch TIR-ów na ul. Warszawskiej i Boh. Modlina... :(
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Obwodnica śródmiejska - stan prac

Postprzez rather » 02 Sie 2011, 22:40

Wzmożony ruch TIRów wynika z tego, że ich nikt nie ściga, to sobie jeżdżą. Po co mają nadkładać 50 kilometrów jeśli mogą śmignąć przez miasto? A że drogi będą już kompletnie dziurawe? A kogo to obchodzi... :(
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Obwodnica śródmiejska - stan prac

Postprzez tk28 » 02 Sie 2011, 23:24

ukasz napisał(a):który mieszkał w domku jednorodzinnym na terenie za żółtym blokiem przy wlocie do miasta przy ul. Warszawskiej

A mógłbyś naznaczyć na mapie google ten domek i dać tutaj link bo kompletnie nie kojarzę, o który może chodzić :?: Ja wiem, że podobno ma być rozbierany TEN.

rather napisał(a):Wzmożony ruch TIRów wynika z tego, że ich nikt nie ściga, to sobie jeżdżą. Po co mają nadkładać 50 kilometrów jeśli mogą śmignąć przez miasto? A że drogi będą już kompletnie dziurawe? A kogo to obchodzi... :(

A kto ma ich ścigać, tylko sobie nagrody i dyplomy wręczają za nic. Wieczorem myślałem, że na Boh. Modlina odbywa się rajd Formuły 1 tak sobie dogadzali na motorach bez żadnej wyobraźni. Cóż, niech korzystają bo jak ruszy ta obwodnica to już się nie rozpędzą na Boh. Modlina bo podobno ma być rondo zamiast skweru naprzeciw meblowego.
Ostatnio edytowany przez tk28, 03 Sie 2011, 10:59, edytowano w sumie 1 raz
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Obwodnica śródmiejska - stan prac

Postprzez Chelsea » 03 Sie 2011, 07:05

W zeszłym tygodniu został przeniesiony z tego domku do domku/mieszkania przy ul. Długiej, ponieważ cyt. "budowana będzie tam droga, podobno obwodnica miasta".

Ja bym była ostrożna z wyciąganiem wniosków o budowie obwodnicy. Znając poczynania Nowodworskiej Władzy dotyczące gruntów, to mogą robić mieszkańców na szaro jak tylko chcą - a my nic z tym nie zrobimy.
Może przesiedlili ludzi , bo jakiemuś inwestorowi podoba się akurat ten kawałek gruntu. I za jakiś czas zamiast budowanej obwodnicy będzie stał tam nowy blok.
Oczywiście to moja hipoteza ...
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Obwodnica śródmiejska - stan prac

Postprzez rather » 03 Sie 2011, 09:11

Chelsea napisał(a):
Może przesiedlili ludzi , bo jakiemuś inwestorowi podoba się akurat ten kawałek gruntu. I za jakiś czas zamiast budowanej obwodnicy będzie stał tam nowy blok.
Oczywiście to moja hipoteza ...

Może być tak jak piszesz... A dodatkowo wysiedlony budynek wcześniej fartownie się spali - tak jak kilka drewnianych budynków, które spaliły się tuż po zakupieniu przez miejscowego dewelopera. Taki szczęśliwy zbieg okoliczności... :P
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Obwodnica śródmiejska - stan prac

Postprzez nowodworzanin18 » 03 Sie 2011, 09:30

Nawet jeżeli to co mówicie jest prawdą, czyli budowa rusza, to znowu rusza od dupy strony. Zobaczcie ile trzeba nawieźć ziemi ażeby ulica była równa, to ponad 2 miesiące pracy. Odcinek Paderewskiego-Boh. Modlina moim zdaniem jeszcze długo nie powstanie. Za dużo zachodu z tym. Ale na planie nie podoba mi się jedna kwestia - jednokierunkowość! Jeżeli pomysł jednokierunkowości po wybudowaniu całej nitki tejże trasy nie zostanie uruchomiony to naprawdę będzie to spartolenie całej sprawy. Ale z drugiej strony, inwestorem jest miasto, a nie Wojewódzki Zarząd Dróg. Ja jestem jednak za przekazaniem wszystkich dróg jakie są w mieście miastu, byłby porządek i ład. Teoretycznie.
nowodworzanin18
 

Re: Obwodnica śródmiejska - stan prac

Postprzez ukasz » 03 Sie 2011, 09:32

Znajomy mieszkał gdzieś w tej okolicy - klik. Nie pamiętam dokładnie, który to był dom.

Wiem, że te domki nie do końca stoją na drodze obwodnicy zaznaczonej na mapie, ale on sam użył słowa obwodnica, więc może plany trochę zmienili...

Coś nie tak z tą mapką, nie mogę tego ustawić... :(
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Obwodnica śródmiejska - stan prac

Postprzez Marian » 03 Sie 2011, 10:15

rather napisał(a):Wzmożony ruch TIRów wynika z tego, że ich nikt nie ściga, to sobie jeżdżą. Po co mają nadkładać 50 kilometrów jeśli mogą śmignąć przez miasto? A że drogi będą już kompletnie dziurawe? A kogo to obchodzi... :(


Co do TIRów to sprawa wygląda tak, że niektóre mają pozwolenie na wjazd do miasta, a niektóre nie. Policja zamiast zatrzymywać na samym początku objazdu doszła do wniosku, że lepiej będzie wpuszczać ich do miasta i wlepiać mandaty. Dlatego z pewnego źródła wiem, że jeśli TIR przejedzie przez rondo gdzie jest kamera to od razu cykają mu zdjęcie i wysyłają mandat, tak samo zrobili na przejeździe kolejowym Sportowa - Leśna. Do słupa przyczepili kamerę i kasują TIRy, które nie mają pozwolenia na wjazd do miasta. Tym samym TIR wjeżdzając na miasto na bank zostanie przyłapany na gorącym uczynku bo ma tylko dwie drogi przejazdu, albo Sportową albo rondem. To nie zmienia faktu, że lepiej byłoby starać się ich w ogóle nie wpuszczać do miasta i żeby jeździli objazdami niż, żeby wjeżdzali do miasta, psuli drogę i płacili mandaty. No ale tak policja miałaby za dużo roboty, a tak tylko robota papierkowa.
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Obwodnica śródmiejska - stan prac

Postprzez rather » 03 Sie 2011, 11:24

No i do tego "kasa misiu" jeśli można zacytować klasyka. Bo może mandaty wlepia nasza waleczna Straż Miejska, a wtedy kasa zasila budżet naszego pięknego miasta...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Obwodnica śródmiejska - stan prac

Postprzez PaffDadi » 03 Sie 2011, 11:28

nowodworzanin18 napisał(a):Nawet jeżeli to co mówicie jest prawdą, czyli budowa rusza, to znowu rusza od dupy strony. Zobaczcie ile trzeba nawieźć ziemi ażeby ulica była równa, to ponad 2 miesiące pracy. (...) Ale na planie nie podoba mi się jedna kwestia - jednokierunkowość! Jeżeli pomysł jednokierunkowości po wybudowaniu całej nitki tejże trasy nie zostanie uruchomiony to naprawdę będzie to spartolenie całej sprawy.

Nie wnikając w ukształtowanie terenu - uważasz, że budowa rusza od dupy strony bo najpierw trzeba nawieźć ziemi? A od czego powinni zacząć wg Ciebie? Od wylewania asfaltu?

Nie rozumiem też, dlaczego upierasz się przy jednokierunkowości obwodnicy. Zupełny bezsens jak dla mnie, skoro zadaniem każdej obwodnicy jest wyprowadzenie ruchu z określonego rejonu, w tym wypadku z centrum. A Ty chcesz z jednej strony ten ruch wyprowadzić z centrum, a z drugiej do niego skierować. Sens by to miało tylko wtedy, gdyby drugą nitkę obwodnicy poprowadzono w północnych rejonach miasta, gdzieś pod narwianym wałem, wtedy każdy z tych odcinków mógłby być jednokierunkowy i ruch z centrum wyprowadzony.
W internecie osoba podająca się za mężczyznę jest mężczyzną, wirtualna kobieta również jest w rzeczywistości mężczyzną, a dziecko... dziecko to agent FBI.
Awatar użytkownika
PaffDadi
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 225
Rejestracja: 25 Gru 2010, 18:46

Re: Obwodnica śródmiejska - stan prac

Postprzez tk28 » 03 Sie 2011, 11:32

nowodworzanin18 napisał(a):Zobaczcie ile trzeba nawieźć ziemi ażeby ulica była równa, to ponad 2 miesiące pracy. Odcinek Paderewskiego-Boh. Modlina moim zdaniem jeszcze długo nie powstanie. Za dużo zachodu z tym.

Może ziemia będzie przywożona z Warszawy z metra, kto wie :?: Najpierw trzeba wszystko przygotować i co nieco powyburzać.

nowodworzanin18 napisał(a):Jeżeli pomysł jednokierunkowości po wybudowaniu całej nitki tejże trasy nie zostanie uruchomiony to naprawdę będzie to spartolenie całej sprawy. Ale z drugiej strony, inwestorem jest miasto, a nie Wojewódzki Zarząd Dróg. Ja jestem jednak za przekazaniem wszystkich dróg jakie są w mieście miastu, byłby porządek i ład. Teoretycznie.

Ta obwodnica prawdopodobnie stanie się odcinkiem drogi wojewódzkiej 631 a ul. Warszawska stanie się ulicą lokalną i jednokierunkową. Ja też jestem za przekazaniem wszystkich dróg miastu, przynajmniej Służyć Ludziom nie wykręcałby się od odpowiedzialności za nie.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Obwodnica śródmiejska - stan prac

Postprzez nowodworzanin18 » 03 Sie 2011, 12:23

Nie wnikając w ukształtowanie terenu - uważasz, że budowa rusza od dupy strony bo najpierw trzeba nawieźć ziemi? A od czego powinni zacząć wg Ciebie? Od wylewania asfaltu?

Nie rozumiem też, dlaczego upierasz się przy jednokierunkowości obwodnicy. Zupełny bezsens jak dla mnie, skoro zadaniem każdej obwodnicy jest wyprowadzenie ruchu z określonego rejonu, w tym wypadku z centrum. A Ty chcesz z jednej strony ten ruch wyprowadzić z centrum, a z drugiej do niego skierować. Sens by to miało tylko wtedy, gdyby drugą nitkę obwodnicy poprowadzono w północnych rejonach miasta, gdzieś pod narwianym wałem, wtedy każdy z tych odcinków mógłby być jednokierunkowy i ruch z centrum wyprowadzony.


Polecam naukę czytania ze zrozumieniem ;)

Budowa rusza od dupy strony bo najpierw, z tego co nam wiadomo, burzą kolidujące budynki, a dopiero po zburzeniu zaczną tworzyć nowy pas drogowy. Przez ten czas można by już przebudować media i zacząć tworzyć ten pas drogowy w miejscach, gdzie kolizje nie występują (chociażby przebudowa ul. Warszawskiej tak by wybudować tam skrzyżowanie z nową "obwodnicą").

Sprawa jednokierunkowości - czemu ma służyć obwodnica? Ma ona WYPROWADZAĆ RUCH Z MIASTA. Więc idąc tym tokiem myślenia który mądry tworzy obwodnice w centrum miasta? Które i tak jest zapchane. No chyba że dla Ciebie kolego okolice "Obwodnicy Śródmiejskiej" to jakieś peryferia zabite dechami? Nie wyglądają na takie. Wracając do jednokierunkwości, przedstawiałem swój projekt rozbudowy sieci dróg w mieście. Gdyby poprowadzić te dwie nitki dróg jako drogi jednokierunkowe zyskamy odprężenie od ruchu, ułatwienie poruszania się po mieście, trochę nowych miejsc parkingowych i szybszy przelot przez miasto. W wielu miastach stosuje się takie triki i są one udane. Bo momentami masz oddzielny pas skrętu i jazdy prosto (więc nie zatrzymujesz się jak ktoś skręca przed Tobą). Skręty są automatyczne (nie musisz nikomu ustępować pierwszeństwa). Więcej miejsc do parkowania (postoje równoległe w możliwych miejscach). Ułatwienia dla pieszych (muszą przeczekać mniejszą ilość samochodów) itd. Nie chcę zamęczać ale mógłbym o zaletach tego rozwiązania wiele napisać. Przede wszystkim byłoby dzięki temu większe usprawnienie ruchu przelotowo-miejskiego. Przy mojej wymarzonej przebudowie i poszerzeniu Bohaterów Modlina i ul. Okunin uzyskalibyśmy naprawdę dobrą sieć drogową która upchnie dwa razy więcej pojazdów bez korków.

Ta obwodnica prawdopodobnie stanie się odcinkiem drogi wojewódzkiej 631 a ul. Warszawska stanie się ulicą lokalną i jednokierunkową. Ja też jestem za przekazaniem wszystkich dróg miastu, przynajmniej Służyć Ludziom nie wykręcałby się od odpowiedzialności za nie.


Jak mówiłem tak i utrzymuje. 631 powinna być całkowicie przekierowana na ulicę Leśną i dalej na 630. Wywalenie drogi wojewódzkiej z centrum NDM byłoby najlepszą sprawą jaką możnaby zrobić dla uspokojenia ruchu w mieście.
nowodworzanin18
 

Re: Obwodnica śródmiejska - stan prac

Postprzez k.nowak32 » 03 Sie 2011, 15:16

nowodworzanin18 napisał(a):ak mówiłem tak i utrzymuje. 631 powinna być całkowicie przekierowana na ulicę Leśną i dalej na 630. Wywalenie drogi wojewódzkiej z centrum NDM byłoby najlepszą sprawą jaką możnaby zrobić dla uspokojenia ruchu w mieście.


Ok, a jak planujesz wtedy rozwiązanie sprawy ruchu na obwodnicy ul. Wojska Polskiego? Światła na Leśnej, przy Dębince i Łęcznej konieczne.
A co wyjazdem na ul. Thomme? Bo ciężko mi sobie wyobrazić w szczycie jeszcze bardziej zapchane to skrzyżowanie. Chyba, że byłaby kasa w województwie na węzeł wielopoziomowy a szczególnie pas do skrętu w lewo na post na Wiśle poprowadzony bezkolizyjnie pod ul. Thomme.
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Następna

Wróć do Inwestycje miejskie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości