Straż Miejska do likwidacji?

Co poprawić w mieście? Sugestie, pomysły i inne mile widziane!

Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez rather » 31 Paź 2011, 20:01

Po Nasielsku również Zakroczym rezygnuje ze straży miejskiej. Ciekawe czy również nasze miasto zrezygnuje z utrzymywania służby, która poza wożeniem urzędników, chyba niczemu sensownemu nie służy...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez nowodworzanin18 » 31 Paź 2011, 20:29

Kto by kasowal tak dochodowy biznes jak Straz Miejska? Przeciez ta firma, jezeli nie przynosi zyskow, to na bank nie przynosi strat. W koncu w 2011 roku wg. budzetu SM miala dac powazny procent wiecej zyskow z mandatow niz w 2010.
nowodworzanin18
 

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez rather » 31 Paź 2011, 20:58

Tylko że zyski ma dawać fotoradar, a nie Straż Miejska. Do obsługi zdjęć można posadzić jednego urzędnika i też będzie fajnie - kasa wpłynie taka sama, a koszty będą mniejsze. W tej chwili banda kilkunastu strażników z zarobkami powiedzmy 2000zł brutto kosztuje miesięcznie 30.000zł - rocznie pewnie ze 400.000zł. A z mandatów ma wpłynąć chyba 300.000zł. Sensu to nie ma żadnego - no chyba, że policzymy kilka posadek do rozdania...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez rather » 03 Lis 2011, 16:44

O likwidacji Straży Miejskiej w Zakroczymiu pisze Gazeta Nowodworska. My się pewnie nie doczekamy, bo rezultatem likwidacji pewnie byłoby odebranie Kowalskiemu tytułu Honorowego Strażnika :lol:
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez mzio » 29 Lis 2011, 13:55

Czytam Was i czytam i scyzoryk mi się w kieszeni otwiera. Pewnie zaraz powiecie, że jestem synem strażnika, albo samym strażnikiem. Nie, nie jestem. Uważacie, że SM wlepia tylko mandaty? No, własnie nie! Zgarniają pijaków z ulic, żeby nic im się nie stało, zabezpieczają ulice jeśli nie może tego zrobić policja, przed zimą namawiają bezdomnych żeby skorzystali z noclegowni, zajmują się bezdomnymi psami, nielegalnymi wysypiskami śmieci. Odwalają kawał ŚMIERDZĄCEJ roboty, wyręczają policję, która w tym czasie może zająć się poważniejszymi sprawami. Ludzie... trochę zdrowego rozsądku. Gdyby wszyscy gadali tak jak WY, to to miasto stałoby się drugim Czarnobylem.... eh... żal, żal, żal.
mzio
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 6
Rejestracja: 11 Lip 2011, 17:19

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez kocur » 29 Lis 2011, 17:08

Tutaj się zgadzam z przedmówcą. Może brak im zdecydowania w interwencjach przeciwko chuligance ale mimo że nie jestem jakimś ich zagorzałym fanem to myślę, że są potrzebni. Szybko bowiem okazało by się że do śmierdzącej roboty Policja nie ma czasu sił i środków a taka właśnie drobna "przestępczość" jak śmiecenie, dezorganizacja ruchu, uliczny dziki handel itp. też potrafi uprzykrzyć życie w mieście.
Może zmiana komendanta na kogoś bardziej energicznego i otwartego na nowy styl zarządzania i dowodzenia byłoby lepszym pomysłem jak wylewanie dziecka z kąpielą.
Awatar użytkownika
kocur
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 126
Rejestracja: 17 Paź 2011, 22:38

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez rather » 29 Lis 2011, 17:26

Z radością popatrzę jak Nasielsk i Zakroczym stają się drugim Czarnobylem. Niedługo dołączą do nich pewnie inne miasta i gminy, które coraz częściej rezygnują z utrzymywania grupy darmozjadów, którzy nie mają jasno określonych zadań i tak do końca nie wiadomo czym się zajmują. Czytając zakres działania Straży Miejskiej tak naprawdę potwierdza się tylko jedna z wymienionych rzeczy z postu @mzio - zgarnianie pijaczków. Nie lubię długich postów, ale ty razem zrobię wyjątek i odniosę się do całego dokumentu:

Do podstawowego zakresu działania Straży Miejskiej należy:

1) Ochrona spokoju i porzÄ…dku w miejscach publicznych.
- SM przyjeżdża po wezwaniu telefonicznym do 45 minut (sam to testowałem)
2) Czuwanie nad porządkiem oraz kontrola ruchu drogowego – w zakresie określonym w przepisach o ruchu drogowym.
- to innymi słowy fotoradar i blokady na koła
3) Współdziałanie z właściwymi podmiotami w zakresie ratowania życia i zdrowia obywateli, pomoc w usuwaniu awarii technicznych i skutków klęsk żywiołowych oraz innych miejscowych zagrożeń.
- jakie narzędzia i środki ma SM do usuwania awarii technicznych lub skutków klęsk? Obawiam się, że żadne a punkt został dopisany z głupia frant, chociaż taki obowiązek spoczywa na wszystkich służbach (z ZHP włącznie :))
4) Zabezpieczenie miejsca przestępstwa, katastrofy lub innego podobnego zdarzenia albo miejsc zagrożonych takim zdarzeniem przed dostępem osób postronnych lub zniszczeniem śladów i dowodów, do momentu przybycia właściwych służb, a także ustalenie w miarę możliwości świadków zdarzenia.
- oczywiście zakładając, że będą pierwsi na miejscu zdarzenia, no bo kto wzywa do wypadku lub przestępstwa SM? Najczęściej pojawiają się ostatni i snują się przeszkadzając policji i straży pożarnej
5) Ochrona obiektów komunalnych i urządzeń użyteczności publicznej.
- do tego UM wynajmuje agencję ochrony - SM nie pełni tych zadań
6) Współdziałanie z organizatorami i innymi służbami w ochronie porządku podczas zgromadzeń i imprez publicznych.
- do tego organizatorzy wynajmują agencję ochrony - to też jest wpisane na siłę
7) Doprowadzanie osób nietrzeźwych do izby wytrzeźwień lub miejsca ich zamieszkania, jeżeli osoby te zachowaniem swoim dają powód do zgorszenia w miejscu publicznym, znajdują się w okolicznościach zagrażających ich życiu lub zdrowiu albo zagrażają życiu lub zdrowiu innych osób.
- to rzeczywiście robi SM. Policja i pogotowie raczej nie chce wozić zaszczanych i zarzyganych pijaczków, w związku z tym z radością zrzekła się tych zadań na rzecz SM
8) Informowanie społeczności lokalnej o stanie i rodzajach zagrożeń, a także inicjowanie i uczestnictwo w działaniach mających na celu zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń oraz zjawiskom kryminogennym oraz współdziałanie w tym zakresie z organami państwowymi, samorządowymi i organizacjami społecznymi.
- informowanie, inicjowanie i współdziałanie - jak nie wiemy o czym pisać, to te słowa zawsze robią dobre wrażenie
9) Konwojowanie dokumentów, przedmiotów wartościowych lub wartości pieniężnych dla potrzeb gminy.
- dokumenty, przedmioty i wartości z powodzeniem wozi Poczta Polska i firmy kurierskie; SM dodatkowo może podrzucić panią Krysię do ZUSu
10) Prowadzenie spraw dotyczących obsługi i funkcjonowania monitoringu miejskiego.
- to zdaje się robiła policja?
11) Prowadzenie zadań związanych z dostępem do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPIK).
- "prowadzenie zadań" oczywiście w zakresie mandatów z fotoradarów i blokad na koło
12) Realizowanie przedsięwzięć związanych z udziałem sił i środków obrony w akcjach zapobiegania i likwidacji klęsk żywiołowych oraz prowadzenie akcji ratunkowych.
- tutaj bym poprosił o przetłumaczenie na polski: "realizowanie przedsięwzięć związanych z udziałem sił i środków obrony" - WTF?
13) Realizacja zadań związanych z utrzymaniem gotowości bojowej jednostek ochotniczych straży pożarnej z terenu miasta Nowy Dwór Mazowiecki.
- hmmm?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez Zbyszek » 30 Lis 2011, 18:19

mzio napisał(a): Odwalają kawał ŚMIERDZĄCEJ roboty, wyręczają policję, .


aparacikiem fotograficznym ?????? :evil: :twisted: :twisted:
Zbyszek
 

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez kocur » 01 Gru 2011, 03:01

Rather - na większość Twoich skądinąd słusznych uwag lekarstwem jest naprawdę komendant z jajami i dobrze dobrane kadry, a nie znajomki i lansujące się umundurowane laski wątpliwej urody.
Jeżeli jednak nie można, nie da się, nie ma szans i w ogóle na naprawę to może rzeczywiście spróbować zacieśnić współpracę z KPP Policji i rozpędzić to na cztery wiatry.
Jeżeli jednak można naprawić - ja bym spróbował.
Awatar użytkownika
kocur
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 126
Rejestracja: 17 Paź 2011, 22:38

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez rather » 01 Gru 2011, 06:36

Nawet jak będziesz miał komendanta z jajami to nie poradzi niestety na to, że Straż Miejska nie ma sensownych podstaw ustawowych do działania. Stąd też między innymi bzdurny zakres działania w który można wpisać każdą głupotę. Od kilku lat jest mowa o uregulowaniu działania Straży Miejskich i nadaniu im uprawnień policyjnych. A dopóki nie będą mieli takich uprawnień, to będą zawsze rodzajem agencji ochrony, która może założyć blokadę i zgarniać pijaków. Spokojnie moglibyśmy się bez nich obejść - tak jak wiele miast i gmin w Polsce.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez wacha » 02 Gru 2011, 14:10

Nie chcę się czepiać, ale wg mnie Straż Miejska(i nie mówię tu tylko o Nowym Dworze, a o całym kraju) wydaje się niepotrzebna. Zamiast wydawać pieniądze na benzynę, żeby samochody straży miejskiej mogły sobie ulicami miasta przemykać kilka km/h przeznaczyć te pieniądze na podwyżki dla policjantów lub większe zatrudnienie w policji żeby przejęli zadania SM. To tylko taka teoria, nie wiem na ile to by się sprawdziło. Ale w przypadku Zakroczymia SM była ogólnie zaskoczeniem, tam nie dziwne, że stała się nie rentowna.
wacha
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 58
Rejestracja: 09 Lis 2010, 14:53

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez tk28 » 02 Gru 2011, 17:59

Mam takie samo zdanie. Od kiedy jest Straż Miejska policjanci się rozleniwili i zamknęli się w komendzie. Nie wiem jak inni ale ja na ulicach częściej widzę strażników miejskich niż policjantów. Straż Miejska ma coraz więcej obowiązków i przywilejów co pewnie doprowadzi do tego, że to policjanci nie będą już potrzebni :) Należy zlikwidować Straż Miejską a liczbę policjantów zwiększyć.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez Mavgan » 04 Gru 2011, 07:58

rather napisał(a):10) Prowadzenie spraw dotyczących obsługi i funkcjonowania monitoringu miejskiego.
- to zdaje się robiła policja?

to robi jednak SM, ale jak ktoś mi wjechał w mój samochód w centrum miasta i chciałem sprawdzić któż mnie tak urządził to niestety kamera nie zarejestrowała akurat w tym miejscu.
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez rather » 04 Gru 2011, 11:26

To dlatego, że monitoring miejski jest zamawiany przez ludzi, którzy nie mają pojęcia o tego rodzaju rozwiązaniach. Zamawiają kamery obrotowe z zoomem optycznym 24x, kosztujące kilkanaście tysięcy złotych, które świetnie nadają się na przykład do podglądania pary uprawiającej sex w krzakach. Są jednak uzależnione od operatora, który kieruje je w określone miejsce albo zaprogramowane są na automatyczną obserwację paru miejsc (kamera "patrzy" w jeden obszar, później przesuwa się na inny, i tak dalej). W obu tych rozwiązaniach nie ma ciągłości zapisu obserwowanego terenu.

Dlatego monitoring powinien być uzupełniony również rozsądnie rozmieszczonymi kamerami stałymi, które kosztują 1/10 ceny kamer obrotowych. W ten sposób można uzyskać ciągłość obserwacji i zyskać materiał w sprawach typu wybicie szyby, zderzenie pojazdów, itp. Skuteczną obserwację zapewnia tylko kombinacja obu rodzajów kamer i to najlepiej w proporcjach 4-6 kamer stałych na 1 kamerę obrotową.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez Chelsea » 17 Gru 2011, 09:10

Dla wszystkich, którzy sądzą, że Straż Miejska jest w NDM niepotrzebna , nowodworski24 w każdy piątek będzie publikował
Tygodniowy PrzeglÄ…d Interwencji SM w NDM :)
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Następna

Wróć do Co poprawić w mieście?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron