Stacja PKP w Modlinie

Inwestycje i inne przedsięwzięcia na terenie Nowego Dworu Maz.

Stacja PKP w Modlinie

Postprzez mcba » 14 Sty 2011, 10:37

Może to nie do końca inwestycja miejska, ale w naszym mieście ...

moje pytanie brzmi, czy ktoś widział jakieś projekty, czy wizualizacje, stacji po renowacji? wczoraj przejeżdżałem linia12 i widziałem, że prace są na dość zaawansowanym poziomie...
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Stacja PKP w Modlinie

Postprzez tk28 » 18 Sty 2011, 23:16

Z tego co wiadomo odzyska dawny blask bez żadnych nowoczesnych naleciałości z wierzchu. Jest co nieco tu, a tak swoją drogą to się zastanawiam, Modliński dworzec jak nowy i z bajerami a w mieście do rozbiórki :?: To jakaś paranoja, rozumiem, że lotnisko ale żeby likwidować główny dworzec w ponad 27-mio tysięcznym mieście :?:
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Stacja PKP w Modlinie

Postprzez nowodworzanin18 » 30 Sty 2011, 20:36

W najnowszym programie KolejTV słów kilka o remoncie budynku dworca w Modlinie, więcej szczegółów u mnie: http://komunikacyjny-nowotwor.cal.pl/vi ... page_id=11
nowodworzanin18
 

Re: Stacja PKP w Modlinie

Postprzez rather » 30 Sty 2011, 20:57

Mam sentyment do tego dworca, na którym pacholęciem jeszcze będąc, spożywałem piwo ciemne karmelkowe, serwowane w lokalnym barze. W czasach dawnych to było, jeszcze przed tym kiedy rodzina obecnego burmistrza rozwinęła w pobliżu biznes typu budka z oranżadą, który przez pewien czas prowadził obecny burmistrz. Miejsce zacne i jak widać z tradycjami.

Szkoda, że do lotniska 4km i mam wrażenie, że z hostelu niewielu pasażerów linii lotniczych skorzysta. Tym bardziej, że jednak pewnie jakaś stacja na lotnisku powstanie i pewnie wtedy do Modlina pies z kulawą noga nie zajrzy. A wypowiedź Pana z filmu, który mówi, że spodziewają się masy gości w czasie EURO2012, świadczy o tym, że chyba też żyje w równoległej rzeczywistości. Z 9 pokojami będą bazą noclegową o zerowym znaczeniu. Z drugiej jednak strony na naszej noclegowej pustyni takie 9 pokoi to już ho, ho - prawie jak Europejski w Warszawie...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Stacja PKP w Modlinie

Postprzez nowodworzanin18 » 31 Sie 2011, 14:58

Już 30 października koniec modernizacji i przebudowy budynku dworcowego w Modlinie! PKP Polskie Linie Kolejowe przy współudziale budżetu państwa za ponad 3,3 mln złotych przerabia dworzec w Modlinie na Motel.

Image

Inicjatywa NOVIkom przygotowała specjalną fotorelacje z prac na dworcu w Modlinie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, ale i ekskluzywnych planów, które pokazują jak ma wyglądać Modlin za kilka tygodni. W materiale również mała historia Modlińskiego dworca.

http://novikom.cal.pl/news.php?readmore=30
nowodworzanin18
 

Re: Stacja PKP w Modlinie

Postprzez ukasz » 31 Sie 2011, 18:19

remont tego dworca jak na razie wygląda na bardzo udany i miejmy nadzieję, że będzie zachwycał :)

co do motelu - dla mnie śmieszny pomysł, bo kto tam ma niby spać? przy samych torach, po których nocą jeżdżą jakieś przestarzałe pociągi trzęsące chałupami, do tego wiadukt, z którego też echo niesie... :)

Skąd macie informacje, że główny dworzec w NDM ma być rozebrany?
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Stacja PKP w Modlinie

Postprzez tk28 » 31 Sie 2011, 18:51

ukasz napisał(a):Skąd macie informacje, że główny dworzec w NDM ma być rozebrany?

Temat był już poruszany na forum tutaj.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Stacja PKP w Modlinie

Postprzez rather » 31 Sie 2011, 19:06

Wygląda super! Ten dworzec to wspomnienia mojej młodości - w barze na dole sprzedawali piwo karmelkowe, które kupowaliśmy za kasę przeznaczoną na tacę :). Pewnie dlatego wyrósł ze mnie taki degenerat...

Przed dworcem był podjazd z bruku - szkoda, że go nie zostawili, bo to już zapomniane klimaty.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Stacja PKP w Modlinie

Postprzez nowodworzanin18 » 31 Sie 2011, 19:15

Przed dworcem był podjazd z bruku - szkoda, że go nie zostawili, bo to już zapomniane klimaty.

Podjazdy zostają brukowane, fachowo nazywa się to kamień polny. Reszta nowych rozwiązań takich jak miejsca parkingowe będą uzupełnione kostką kamienną.

co do motelu - dla mnie śmieszny pomysł, bo kto tam ma niby spać? przy samych torach, po których nocą jeżdżą jakieś przestarzałe pociągi trzęsące chałupami, do tego wiadukt, z którego też echo niesie...


Najpierw miłośnicy kolei, potem turyści, chociażby rowerowi. Jeżeli będzie odpowiednia kampania reklamowa to Motel Dworzec Modlin może mieć wzięcie. Poza tym, mamy tak tylko 10 pokoi.
nowodworzanin18
 

Re: Stacja PKP w Modlinie

Postprzez ukasz » 31 Sie 2011, 20:33

Miłośnicy kolei - ok, ale turyści? do tego rowerowi? jak u nas nie ma ścieżek rowerowych :) Za turystów rowerowych to chyba jedynie można uznać okolicznych mieszkańców pedałujących po pracy, bo pies z kulawą nogą do NDM nie zagląda. Oczywiście miasto ma potencjał ze względu na twierdzę w Modlinie, ale jak na razie nie ma z niej korzyści. No chyba, że ciągłe informacje o przetargach podciągniemy pod reklamę miasta :D
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Stacja PKP w Modlinie

Postprzez nowodworzanin18 » 31 Sie 2011, 20:39

Niepoprawnym optymistą jestem - do czasu. Może się uda coś zmienić ;)
nowodworzanin18
 

Re: Stacja PKP w Modlinie

Postprzez gadas » 21 Wrz 2011, 21:26

.
Ostatnio edytowany przez gadas, 24 Lut 2012, 17:18, edytowano w sumie 1 raz
gadas
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 277
Rejestracja: 02 Lip 2011, 10:53
Miejscowość: NDMaz.O.M.

Re: Stacja PKP w Modlinie

Postprzez rather » 22 Wrz 2011, 07:01

To miejsce miało bez wątpienia swój klimat. Ciekawe czy uda się odtworzyć tylko budynek, czy też przynajmniej część jego unikatowej atmosfery?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Stacja PKP w Modlinie

Postprzez gadas » 22 Wrz 2011, 12:32

.
Ostatnio edytowany przez gadas, 24 Lut 2012, 17:18, edytowano w sumie 1 raz
gadas
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 277
Rejestracja: 02 Lip 2011, 10:53
Miejscowość: NDMaz.O.M.

Re: Stacja PKP w Modlinie

Postprzez PiÅ‚kaNożnaDlaKiboli » 23 Wrz 2011, 22:31

rather napisał(a):To miejsce miało bez wątpienia swój klimat. Ciekawe czy uda się odtworzyć tylko budynek, czy też przynajmniej część jego unikatowej atmosfery?


Atmosfery nigdy nie odtworzysz. Chwile ulotne charakteryzują się tym, że często są gloryfikowane. W latach młodości człowiek miał sporo czasu, przez co był bardziej otwarty na otaczający świat. Z czasem to się zmienia i to, co powinno być takie jak kiedyś, już nie jest.
PiłkaNożnaDlaKiboli
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 9
Rejestracja: 11 Wrz 2011, 14:01

Następna

Wróć do Inwestycje miejskie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości