Rusza przebudowa cytadeli w Twierdzy

Inwestycje i inne przedsięwzięcia na terenie Nowego Dworu Maz.

Rusza przebudowa cytadeli w Twierdzy

Postprzez rather » 08 Lis 2013, 10:41

Gazeta Nowodworska na swojej stronie pisze, że zabytkowe koszary w Twierdzy mają już oficjalnie nowego właściciela. 31 października podpisano akt notarialny, a już w listopadzie mają ruszyć pierwsze prace związane z zabezpieczeniem budynku. Inwestor przeznaczy na nie ok. 48 milionów złotych, a cała inwestycja ma pochłonąć nawet miliard złotych.

Z kolei Tygodnik Nowodworski podaje, że całe prace będą przebiegały etapami i mogą zająć nawet 6-8 lat. Jest więc nadzieja, że pierwsze etapy zrewitalizowanej Twierdzy zobaczymy już za parę lat...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Rusza przebudowa cytadeli w Twierdzy

Postprzez jacekm » 08 Lis 2013, 14:37

Cieszy mnie, że to nie żaden nasz lokalny deweloper z przypadku tylko firma, która już podobne rewitalizacje ma na koncie.
Trzymam kciuki za ten projekt bo jesli to wszystko wypali to może być po prostu mega dopalacz dla rozwoju NDM jako całego miasta i okolicy.
jacekm
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 185
Rejestracja: 14 Paź 2011, 07:21

Re: Rusza przebudowa cytadeli w Twierdzy

Postprzez rather » 08 Lis 2013, 14:50

Najważniejsze, że to inwestor, który ma fundusze. Bo jakby się nam trafił kolejny lokalny biznesmen, to byśmy pewnie mieli taką sytuację jak ze spichlerzem, który od 3 lat niszczeje. Zdaje się zresztą, że w przetargu na spichlerz był wymóg zabezpieczenia budynku i rozpoczęcia prac renowacyjnych w ciągu 36 miesięcy od zakupu - może pora w takim razie odebrać budynek i znowu wystawić na sprzedaż, zanim się całkowicie rozpadnie?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Rusza przebudowa cytadeli w Twierdzy

Postprzez jacekm » 08 Lis 2013, 16:27

Rather znów będzie, że ludzie się czepiają BN, że konkurencja a przecież na wiosne w Nowodworskiej był duży wpis o tym, że prace ruszyły bo palą krzaki przy spichlerzu. Po prostu jesteś złośliwy.

Jeśli taki zapis jest to chyba czym predzej powinno się sprawdzić, czy te 3 lata nie stuknęły. Jest lotnisko, jest inwestor w twierdzy, jest pozwolenie na droge przez jednostke - chętnych na pewno nie zabraknie.
jacekm
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 185
Rejestracja: 14 Paź 2011, 07:21

Re: Rusza przebudowa cytadeli w Twierdzy

Postprzez mishel » 07 Mar 2014, 22:10

No to wygląd na to, że prace ruszyły ...

http://www.nowydwormaz.pl/index.php?wie ... cej_news=1

zastanawia mnie trochÄ™ w tej informacji
Podkreślano dogodną lokalizację koszar i rolę czynników, które mogą wspomóc sukces tej inwestycji: bliskość Kampinoskiego Parku Narodowego, Żelazowej Woli, Zalewu Zegrzyńskiego, Grodziska Maz. i strefy gospodarczej w Błoniu oraz oczywiście lotniska w Modlinie i trzech rzek
. No i teraz wiem po co byl potrzebny Miejski Konserwator Zabytków
Już teraz w cytadeli trwają pierwsze prace (wszystkie oczywiście uzgodnione z konserwatorem zabytków).


Warto zauważyć, że
Radni jednogłośnie przychylili się do prośby o zmiany w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego.
- wizualizacje przyszłego wyglądu terenu można zobaczyć w cytowanym artykule na stronie UM.

Wygląda na to, że plany są wielkie, ale ocenić będzie to można po efekcie dopiero. Natomiast, jeżeli chodzi o moje zdanie, to widoczne na wizualizacjach "wieżowce" średnio pasują do terenu koszar - mimo, że mieszkam w NDM dopiero od ok. 4 lat i nie jestem szczególnie z tym miejscem związany, to wolałbym zachowania Twierdzy w klimacie bardziej zbliżonym do pierwotnego założenia. Interesujące jest natomiast ostatnie zdjęcie - jestem ciekawy ile z przedstawionych tam miejsc powstanie w rzeczywistości.
mishel
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 56
Rejestracja: 10 Wrz 2011, 12:32
Płeć: mężczyzna

Re: Rusza przebudowa cytadeli w Twierdzy

Postprzez disturbia » 07 Mar 2014, 22:54

Ktoś miał złudzenia,że nagle niezbędny konserwator miejski,chociaż do tej pory był zupełnie niepotrzebny, został powołany w celu ratowania ostatków jakichś zabytków? Będziemy mieli swoje własne WTC :P
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Rusza przebudowa cytadeli w Twierdzy

Postprzez tk28 » 07 Mar 2014, 22:59

mishel napisał(a):Wygląda na to, że plany są wielkie, ale ocenić będzie to można po efekcie dopiero. Natomiast, jeżeli chodzi o moje zdanie, to widoczne na wizualizacjach "wieżowce" średnio pasują do terenu koszar - mimo, że mieszkam w NDM dopiero od ok. 4 lat i nie jestem szczególnie z tym miejscem związany, to wolałbym zachowania Twierdzy w klimacie bardziej zbliżonym do pierwotnego założenia.

Ja też jestem przeciwny nowoczesnym tworom na terenie cytadeli. Jakiś czas temu pisałem również, że obawiam się o przyszłość dwóch zabytkowych budynków, w których mieścił się Korpus Kadetów i szkoła podstawowa Link. Niestety na żadnych dotychczasowych wizualizacjach budynków tych nie ma, można się więc domyślić, że ich los jest już przesądzony, dziwi natomiast w najnowszej wizualizacji pozostawienie trzech PRL-owskich budynków. Czy konserwator na to wyraził zgodę :?: Konserwator powinien być bardziej restrykcyjny jeżeli chodzi o historyczne obiekty. Według mnie powinno się przywrócić wygląd dziedzińca cytadeli z czasów świetności (budynki, o które się martwię widoczne są po prawej na poniższym obrazku) a kościół też będzie potrzebny (mimo, że nie każdemu to się podoba), tym bardziej, że przybędzie mieszkańców. Nie wiem czy perspektywa modlitwy w ciasnym baraku spodoba się niektórym nowym mieszkańcom twierdzy a nowy kościół parafii św. Barbary i tak nie powstanie dopóki miasto nie da działki a parafianie nie zrobią zrzutki. Ja na terenie dziedzińca wolałbym odbudowany kościół (choć sam nie jestem modlący) niż jakiś supermarket albo powykrzywianą szklaną wieżę.

ng2.jpg
ng2.jpg (22.11 KiB) Obejrzany 43230 razy
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Rusza przebudowa cytadeli w Twierdzy

Postprzez Japko » 08 Mar 2014, 09:08

Widzę, że wykorzystują w wizualizacjach mój model koszar z Google Earth...
Awatar użytkownika
Japko
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 366
Rejestracja: 16 Cze 2012, 13:24
Płeć: mężczyzna

Re: Rusza przebudowa cytadeli w Twierdzy

Postprzez rather » 10 Mar 2014, 09:13

Na szczęście są też inne koncepcje zabudowy terenu wewnątrz cytadeli - bez tego wysokiego dziwoląga. Można je zobaczyć na stronie Gazety Nowodworskiej http://www.nowodworska.pl/art,2589,maja ... adele.html. Jedna wersja to trochę mniejszy dziwoląg, a kolejna to zabudowa o wysokości istniejących budynków:
Image


Image
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Rusza przebudowa cytadeli w Twierdzy

Postprzez rather » 19 Mar 2014, 16:55

W internetowym wydaniu Gońca Lokalnego można przeczytać o planach przebudowy cytadeli http://www.goniec-lokalny.pl/article/no ... woje-plany. W artykule jest też wywiad z prezesem i właścicielem spółki, która kupiła nieruchomość
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Rusza przebudowa cytadeli w Twierdzy

Postprzez jacekm » 20 Mar 2014, 09:24

– Niedawno w naszym mieście otworzono Hotel Royal i restaurację Borodino. Jak pan widzi ich przyszłość w kontekście pana planów – pytał radny Andrzej Świder.


:lol:
Rety, jak można zadać tak głupie pytanie ?
Firma chce zbudować de facto nową dzielnice za grube miliony i ma się oglądać na jakiś hotelik i knajpe ?

Podoba mi się to co czytam, architekcie z doświadczeniem, wizja i zapewne środki na jej realizacje. Cieszy mnie, że Twierdze kupiła poważna firma a nie jakiś lokalny deweloper z domorosłymi architektami na pokładzie po technikum budowlanym.

Jedyne co mnie martwi to dojazd... obawiam się, że most na Narwi, szczególnie w weekendy, będzie totalnie zablokowany.
Mówimy o przyciąganiu turystów z Warszawy i okolic. Plus ludzi z NDM. Jeśli doliczymy to do tego co mamy dzisiaj, czyli komunikacje Modlin, Pomiechówek itd z NDM plus tranzyt to boje się, że za pare lat korki będą przeogromne.
jacekm
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 185
Rejestracja: 14 Paź 2011, 07:21

Re: Rusza przebudowa cytadeli w Twierdzy

Postprzez k.nowak32 » 20 Mar 2014, 10:56

jacekm napisał(a):Jedyne co mnie martwi to dojazd... obawiam się, że most na Narwi, szczególnie w weekendy, będzie totalnie zablokowany.
Mówimy o przyciąganiu turystów z Warszawy i okolic. Plus ludzi z NDM. Jeśli doliczymy to do tego co mamy dzisiaj, czyli komunikacje Modlin, Pomiechówek itd z NDM plus tranzyt to boje się, że za pare lat korki będą przeogromne.


Może ktoś pomyśli o wykorzystaniu kolei o parametrach naziemnego metra, którą można wykorzystać przy odrobinie inwencji - np. przez kursowanie autobusów co 10-15 minut przez Twierdzę na lotnisko. Autobusy właściwie już kursują od ponad roku, tylko pomijają nieszczęsną Twierdzę.
Dojazd z Centrum Warszawy łącznie z przejazdem autobusem to około 50 minut, w szczycie nawet 40 minut.
Dojazd z NDM to 2,5-3 minuty pociÄ…giem plus 5 minut autobus.
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Rusza przebudowa cytadeli w Twierdzy

Postprzez Japko » 13 Kwi 2014, 08:23

Czy ktoÅ› zna email do firmy Konkret S.A.?
Awatar użytkownika
Japko
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 366
Rejestracja: 16 Cze 2012, 13:24
Płeć: mężczyzna

Re: Rusza przebudowa cytadeli w Twierdzy

Postprzez rather » 23 Wrz 2014, 11:22

Gazeta Nowodworska publikuje fragment artykułu z najnowszego wydania - rzecz o planach rozbudowy Twierdzy http://www.nowodworska.pl/art,3438,jak_ ... erdze.html. Jednym z pomysłów jest budowa dwóch wież o 21 kondygnacjach (więc ok. 70-80m wysokości). To zmiana początkowej koncepcji, w której mowa była o budowie niższych obiektów na wewnętrznym terenie cytadeli (wizualizacje w wcześniejszych postach). Chętnie zobaczyłbym jakieś aktualne projekty, bo na razie wizja takich molochów przy niskiej zabudowie na terenie całego miasta trochę mnie przeraża.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Rusza przebudowa cytadeli w Twierdzy

Postprzez disturbia » 23 Wrz 2014, 18:42

Nowodworskie World Trade Center??? Średnio to sobie wyobrażam.
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Następna

Wróć do Inwestycje miejskie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości