Nowy właściciel przedstawił plany rewitalizacji Twierdzy

Inwestycje i inne przedsięwzięcia na terenie Nowego Dworu Maz.

Nowy właściciel przedstawił plany rewitalizacji Twierdzy

Postprzez rather » 09 Lis 2013, 17:58

Gazeta Nowodworska zamieściła prezentację przedstawioną przez nowego właściciela Twierdzy http://www.nowodworska.pl/art,1995,konk ... erdzy.html. Co o nich myślicie?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Nowy właściciel przedstawił plany rewitalizacji Twierdzy

Postprzez RafaÅ‚ Szklarski » 11 Lis 2013, 23:07

Dla mnie, naszego Stowarzyszenia i większości mieszkańców (choć nie wszystkich) sama wieść o tym, że ktoś zainwestuje tutaj pieniądze jest więcej niż pozytywna.
Oczywiście patrząc obiektywnie, będzie to obiekt zdecydowanie bardziej komercyjny niż historyczny. No cóż - skoro władz nie było stać na inwestycję w taki zabytek, to inwestor decyduje o jego przyszłości.

Cieszy, że prace remontowe (bardziej zabezpieczające przed dalszą dewastacją) zaczną się już na dniach. Tam i tak niewiele zostało :(
Martwi za to, że czas trwania projektu (6-10 lat).

P.S. Twierdzy przyda się napływ nowych mieszkańców, rozbudowa infrastruktury, zagospodarowanie niszczejących budynków.
Może jako STOWARZYSZENIE doczekamy się ROZWOJU TWIERDZY MODLIN :)
Rafał Szklarski
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 190
Rejestracja: 04 Sty 2013, 20:47
Płeć: mężczyzna

Re: Nowy właściciel przedstawił plany rewitalizacji Twierdzy

Postprzez jacekm » 12 Lis 2013, 11:24

Biorąc pod uwagę wielkośc obiektu i terenu, kwoty jakie maja być przeznaczone na inwestycje i cały rozmach projektu - nie wyobrażam sobie, aby temat zamknąć wcześniej niż w ciągu 7-8 lat.
Najważniejsze dla mnie, aby prace były prowadzone w myśl dużego projektu jako jeden konspekt, aby całość nie miała kłopotów z finansowaniem a na koniec powstał obiekt, który szanując walory Twierdzy pozwoli też na wpuszczenie do niej ludzi i życia.
jacekm
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 185
Rejestracja: 14 Paź 2011, 07:21

Re: Nowy właściciel przedstawił plany rewitalizacji Twierdzy

Postprzez rather » 12 Lis 2013, 11:36

Nie zgadzam się, że na tego typu inwestycję potrzeba dużo czasu. Wszystko zależy od podejścia i posiadanych środków. Jakiś czas temu miałem okazję być w Zamku Ryń, który został w ostatnich latach odrestaurowany przez jedną z sieci hotelowych. Przed pracami renowacyjnymi był chyba w jeszcze gorszym stanie niż budynki w Twierdzy. Całość prac zajęła ok. 9 miesięcy (oczywiście pod okiem konserwatora), a budynek jest ogromny - do tego jeszcze renowacji wymagały prace na przyległym terenie.

Jak ktoś zainwestuje wielkie pieniądze, to będzie oczekiwał jak najszybszego zwrotu z inwestycji. Nie wyobrażam sobie, żeby ktokolwiek inwestując co roku kwotę ponad 100 milionów złotych, realizował poszczególne etapy przedsięwzięcia dłużej niż 6-12 miesięcy.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Nowy właściciel przedstawił plany rewitalizacji Twierdzy

Postprzez RafaÅ‚ Szklarski » 12 Lis 2013, 12:16

Zgadzam się z ratherem. Dlaczego inwestycja ma trwać 6-10 lat (przecież to bardzo duża rozbieżność)?
Odpowiedzią jest slajd nr 12/19 z artykuły Gazety Nowodworskiej.

Image

Nie tworzymy miejsca/infrastruktury, tworzymy możliwości,
Zapraszamy do współtworzenia


Gdyby faktycznie firma miała wystarczający budżet na kompleksowe działania, obiekt zostałby oddany do użytku, w czasie nie dłuższym niż 2 lata.
Przecież nikt nie zainwestowałby takich pieniędzy, żeby zaczęły na siebie zarabiać po 10 latach.

P.S. Nie zmienia to faktu, że cieszy mnie ta inwestycja.
Rafał Szklarski
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 190
Rejestracja: 04 Sty 2013, 20:47
Płeć: mężczyzna

Re: Nowy właściciel przedstawił plany rewitalizacji Twierdzy

Postprzez jacekm » 12 Lis 2013, 12:22

Ale tu jest mowa o miliardzie PLN i kilku etapach inwestycji i o 58 hektarach zakupionego terenu.
Renowacja Twierdzy to, przynajmniej jak zrozumiałem, nie tylko odnawianie tego co jest ale także tworzenie nowego. Plus olbrzymi teren do zagospodarowania. Nawet duże firmy deweloperskie budują swoje duże osiedla etapowo, a przecież zależy im na jak najszybszy skończeniu, oddaniu do użytku i wpływów od Klientów.
Ten projekt jest wyjątkowy ze względu na wielkość, plan i sytuacje Twierdzy i mnie taka perspektywa czasowa jakoś nie dziwi ani nie martwi.

Nie wiem, o co kaman z tym - nie tworzymy infrastruktury. To może jakis slogan z prezentacji. Dla mnie jest jasne, że jeśli ten deweloper chce stworzyć obok Twierdzy nowe budynki a co za tym idzie całe miasteczko, musi stworzyć także infrastrukture wewnątrz całego projektu.
jacekm
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 185
Rejestracja: 14 Paź 2011, 07:21

Re: Nowy właściciel przedstawił plany rewitalizacji Twierdzy

Postprzez rather » 12 Lis 2013, 12:51

Szkoda, że mamy tylko same slajdy, które jak w każdej dobrej prezentacji są uzupełnieniem wypowiedzi prowadzącego. Mam nadzieję, że zgodnie z deklaracją, koncepcja zostanie wkrótce przedstawiona także lokalnym stowarzyszeniom i organizacjom.

Według mnie ta część o nietworzeniu infrastruktury dotyczy raczej zostawienia wolnej ręki co do ostatecznej koncepcji zagospodarowania wybranych fragmentów. Oczywiste jest, że infrastruktura w dosłownym znaczeniu zostanie utworzona, ale ostatecznie to końcowy użytkownik zdecyduje w jaki sposób będzie zagospodarowywał powierzchnię dla swoich potrzeb. W moim odczuciu to raczej będzie działało w ten sposób, że właściciel Twierdzy rzuci hasło "szukamy partnera, który zorganizuje centrum konferencyjno-wystawowe wg. swojej koncepcji i za swoje środki. My ze swojej strony dajemy obiekt z otoczeniem i istniejącym np. hotelami itp."
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Nowy właściciel przedstawił plany rewitalizacji Twierdzy

Postprzez Lorak » 13 Lis 2013, 19:45

SwojÄ… drogÄ… ciekawy ten developer, nawet konkretnej strony internetowej nie ma :P
Lorak
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 18
Rejestracja: 27 Paź 2013, 20:37
Płeć: mężczyzna


Wróć do Inwestycje miejskie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron