Rewitalizacja parku miejskiego

Inwestycje i inne przedsięwzięcia na terenie Nowego Dworu Maz.

Re: Rewitalizacja parku miejskiego

Postprzez mcba » 20 Maj 2011, 19:52

żarty żartami, ale zapewne chodzi o "akty wandalizmu", które to bądź co bądź, przynajmniej w teorii, taka winda powinna wytrzymywać. jak jest z tą nie wiem, bo prawdę mówiąc jak ostatnio tam byłem to nie zauważyłem jej;p widocznie jest dobrze wkomponowana w otoczenie...
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Rewitalizacja parku miejskiego

Postprzez ukasz » 20 Maj 2011, 20:05

nie no chyba windy by nie ukradli? :)
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Rewitalizacja parku miejskiego

Postprzez Mavgan » 21 Maj 2011, 08:17

ukasz napisał(a):nie no chyba windy by nie ukradli? :)



Złomiarze potrafią cuda zrobić pod osłoną nocy :)
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

Re: Rewitalizacja parku miejskiego

Postprzez rather » 21 Maj 2011, 12:19

Niektórzy zresztą nie potrzebują osłony nocy...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Rewitalizacja parku miejskiego

Postprzez Mavgan » 21 Maj 2011, 13:40

no co racja to racja,
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

Re: Rewitalizacja parku miejskiego

Postprzez tk28 » 23 Paź 2011, 15:46

Wczoraj odbyło się oficjalne otwarcie parku i amfiteatru ale z tego co widziałem to nie bardzo ludzie dopisali. Czyżby powodem był całkowity brak "legalnej formy wzbogacania rozrywki" :?: A czy ktoś był na zakończeniu imprezy, bo zastanawiam się co było tą zapowiadaną niespodzianką na koniec :?: Ja wytrzymałem tam tylko chwilę ale moją uwagę przykuło zachowanie młodych ludzi, którzy na czas występów zespołu disco polo stali na górze dookoła amfiteatru a gdy występ zaczął zespół cygański niemal wszyscy zeszli pod scenę. Czyżby mieszkańcy już mieli dosyć rozrywki jaką na każdej imprezie serwuje im miasto, czy chodzi tu o zwykły discopolowy obciach :?:
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Rewitalizacja parku miejskiego

Postprzez rather » 23 Paź 2011, 16:15

Na otwarciu niestety nie byłem, ale obejrzałem sobie park podczas biegania - szczególnie tą część, która jest dostępna dopiero od wczoraj. W dalszym ciągu nie widzę na co poszło te ponad 7 baniek...

Cały czas zastanawiałem się co z zegarem słonecznym? Dlatego dziś dodatkowo obejrzałem czy pojawił się jakiś element mający służyć za wskazówkę. Ale nie - jest tylko postawiona centralnie kolumna oświetleniowa, która jednocześnie rzuca cień na tarczę. No i niestety zegar w parku za 7 baniek źle chodzi! Przede wszystkim kolumna nie stoi w miejscu zbiegu wszystkich linii godzinowych, poza tym wskazania nie pokrywają się z czasem, a do tego nie rozwiązano kwestii zmiany czasu z letniego na zimowy. No chyba, że za część z 7 milionów zamontowano mechanizm obrotowy, który przy zmianie czasu przekręci cały park o te kilkanaście stopni w odpowiednią stronę? :lol:
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Rewitalizacja parku miejskiego

Postprzez Chelsea » 23 Paź 2011, 17:14

rather napisał(a):(...) obejrzałem sobie park podczas biegania - szczególnie tą część, która jest dostępna dopiero od wczoraj. W dalszym ciągu nie widzę na co poszło te ponad 7 baniek...

Też się nad tym zastanawiam.
Przykładowo na Multimedialny Park Fontann na Podzamczu w Warszawie poszło 11 - 11,5 mln. Podobno fontanny te są największe w Europie.
Na nasz park wydano 7 mln, ale ten park wypada bardzo blado w porównaniu z fontannami, które robią imponujące wrażenie. :cry:
tk28 napisał(a): ... zastanawiam się co było tą zapowiadaną niespodzianką na koniec

Właśnie. Też się zastanawiam, jaką Nasza Władza przygotowała niespodziankę dla swoich mieszkańców :?:
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Rewitalizacja parku miejskiego

Postprzez tk28 » 23 Paź 2011, 17:23

Chelsea napisał(a):Właśnie. Też się zastanawiam, jaką Nasza Władza przygotowała niespodziankę dla swoich mieszkańców :?:

Obawiam się, że ciężko będzie z informacją na ten temat biorąc pod uwagę ilość mieszkańców uczestniczących w tej imprezie.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Rewitalizacja parku miejskiego

Postprzez Fiona » 23 Paź 2011, 21:43

Ja również byłam, niestety nie do końca. Obiekt mi się podobał. Szkoda go tylko dla wandali, pewnie ją sobie ostrzą ząbki.
Ciekawe kiedy te wszystkie krzewinki pokradną. Kiedy ludzie zaczną szanować i dbać o dobra publiczne? W naszym mieście chyba nigdy!
Fiona
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 52
Rejestracja: 25 Wrz 2011, 09:53

Re: Rewitalizacja parku miejskiego

Postprzez tk28 » 24 Paź 2011, 07:41

Jak podaje portal Nowodworski24 niespodzianką na koniec imprezy był pokaz fontanny, która już była wcześniej kilkukrotnie uruchamiana więc nie wiem co to za niespodzianka.

Fiona napisał(a):Ja również byłam, niestety nie do końca. Obiekt mi się podobał. Szkoda go tylko dla wandali, pewnie ją sobie ostrzą ząbki. Ciekawe kiedy te wszystkie krzewinki pokradną. Kiedy ludzie zaczną szanować i dbać o dobra publiczne? W naszym mieście chyba nigdy!

Ja mam mieszane odczucia jeżeli chodzi o wygląd obiektu. Drażni mnie ten wszechobecny beton, który nasiąka wodą i brudem ze spadających liści. Brakuje mi dookoła jakiejś ładnej stylizowanej barierki żeby np. dziecko nie spadło z dość dużej wysokości lub podczas jakichś występów ludzie mogliby sobie przy niej stać. Myślę, że zabezpieczenie w postaci monitoringu odwiedzie wandali od niszczenia parku, oczywiście o skuteczności tego zabezpieczenia przekonamy się w najbliższych miesiącach.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Rewitalizacja parku miejskiego

Postprzez rather » 24 Paź 2011, 09:02

Też się zastanawiałem nad tym jak szybko zostanie zdewastowany. Ale wczoraj uświadomiłem sobie, że ławki w części "drzewiastej" stoją już od paru miesięcy i jakoś nic im się nie stało. Może więc Nowy Dwór Mazowiecki się cywilizuje i park przetrwa trochę dłużej niż szacujemy?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Rewitalizacja parku miejskiego

Postprzez rather » 25 Paź 2011, 09:55

Hmmm, do dziś cały czas miałem nadzieję, że sprawa zegara słonecznego się jednak wyjaśni i okaże się, że będzie jakiś dodatkowy element pełniący rolę wskazówki. Okazuje się jednak (tak przynajmniej wynika z artykułu na stronie miejskiej), że wskazówką jest lampa. Oznacza to, że zegar słoneczny został skopany z powodów, o których pisałem wcześniej. Ciekawe, że znający się na wszystkim urzędnicy z UM nie zwrócili na to uwagi. Może żeby nie psuć relacji z firmą, która łyka sporo zamówień na terenie miasta? Również tak intratnych jak zrobienie rewitalizacji parku za 7 milionów.

W dalszym ciągu pozostaje otwarta kwestia na co ta kasa poszła?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Rewitalizacja parku miejskiego

Postprzez Chelsea » 25 Paź 2011, 16:51

Po obejrzeniu zdjęć w fotoreportażu "Uroczyste otwarcie Parku Miejskiego" na stronie miasta, stwierdzam, że się nieco pomyliłam. Nasze miasto też ma - jak na Podzamczu w W-wie - pięknie oświetlone fontanny. Oczywiście wszystko jest na miarę naszego miasta. Osobna kwestia, czy kicz to już, czy jeszcze nie? Ale to pytanie dla nieco wrażliwszych artystycznie ...
PodsumujÄ™ to tak:
"To jest miś na miarę naszych możliwości. My tym misiem otwieramy oczy 
niedowiarkom! Mówimy: to jest nasz miś, przez nas zrobiony i to nie jest
 nasze ostatnie słowo." ( S. Bareja "Miś")
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Rewitalizacja parku miejskiego

Postprzez Zbyszek » 25 Paź 2011, 19:42

Chelsea napisał(a):Osobna kwestia, czy kicz to już, czy jeszcze nie? Ale to pytanie dla nieco wrażliwszych artystycznie ...

aspekt estetyczny tego czegoś można określić jednym słowem : TRAGEDIA (z elementami komicznymi )
lub w trzech słowach : wieś tańczy i śpiewa ( nic nie ujmując mieszkańcom wsi )

w przypadku muzyki mówi się w takich przypadkach że komuś słoń na ucho nadepnął .... nie wiem co lub kto deptał po mózgu "projektanta" tego czegoś ( o ile w ogóle był "projektant " i mózg )

abstrahujÄ…c od estetyki tego poronionego czegoÅ› to
ciekawe jak wyobrażają sobie "tfurcy" to badziewie za np 20 lat ?
a może jest to inwestycja , dajmy na to ,na 5-7 lat ?
a potem znów
i tak w kółko
Zbyszek
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje miejskie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości