Rewitalizacja parku miejskiego

Inwestycje i inne przedsięwzięcia na terenie Nowego Dworu Maz.

Re: Rewitalizacja parku miejskiego

Postprzez Fiona » 25 Paź 2011, 21:04

Mnie się podoba. Martwię się tylko o te młode roślinki, czy przezimują. Może nie zdążą zmarznąć, bo zmienią właściciela:)
Przed chwilą jechałam koło parku, pięknie oświetlony.

Park to super miejsce dla dzieci. A pamiętacie plac zabaw przed laty w tym miejscu co teraz jest "amfiteatr" ? Zero trawy, czarna ziemia i radocha nieziemska, bo trochę bujawek i duża karuzela:)))

gdzie można znależć fotki z otwarcia ?
Fiona
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 52
Rejestracja: 25 Wrz 2011, 09:53

Re: Rewitalizacja parku miejskiego

Postprzez tk28 » 25 Paź 2011, 21:43

Fiona napisał(a):A pamiętacie plac zabaw przed laty w tym miejscu co teraz jest "amfiteatr" ? Zero trawy, czarna ziemia i radocha nieziemska, bo trochę bujawek i duża karuzela:)))

Karuzela była super (ta duża, bo były dwie) ale jeszcze lepsze huśtawki, na których można było się bardzo wysoko bujać. Bałem się tylko tej ogromnej i stromej ślizgawki, która stała prawie na środku. Oczywiście mówię tu o tym pierwszym placu zabaw, który był od strony ulicy Kościuszki. Co do samego amfiteatru to wygląda jak wielki tort urodzinowy.

Image
Ostatnio edytowany przez tk28, 25 Paź 2011, 21:49, edytowano w sumie 1 raz
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Rewitalizacja parku miejskiego

Postprzez Chelsea » 25 Paź 2011, 21:48

Fiona napisał(a):gdzie można znależć fotki z otwarcia ?

Na stronie http://www.nowydwormaz.pl jest reportaż z otwarcia parku, do którego dołączono kilkanaście zdjęć.

Fiona napisał(a): A pamiętacie plac zabaw przed laty w tym miejscu co teraz jest "amfiteatr" ? Zero trawy, czarna ziemia i radocha nieziemska, bo trochę bujawek i duża karuzela:)))

Ja pamiętam też, że pod koniec lat 70-ych huśtawki były w części parku bliżej kościoła.
Fiona napisał(a):Martwię się tylko o te młode roślinki, czy przezimują.

W jednym z wywiadów (chyba w nowodworskiejtv) Burmistrz coś wspomniał o tym, że chciałby aby Dni NDM odbywały się w Parku Miejskim. I zastanawiam się co wtedy będzie z tymi roślinkami ( o ile przezimują, albo ich ktoś nie ukradnie wcześniej) ?
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Rewitalizacja parku miejskiego

Postprzez Zbyszek » 26 Paź 2011, 06:19

tk28 napisał(a):Co do samego amfiteatru to wygląda jak wielki tort urodzinowy.

Image


całoroczne Boże Narodzenie / Święto Zmarłych

w sumie to swoją kiczowatością pasuje w jakiś sposób do otoczenia :lol:

co do roślinek : czy ktoś wyobraża sobie to wszystko jak te rośliny urosną ?
o ile urosną - bo to wymaga pielęgnacji - nie tylko przez kilka najbliższych miesięcy
i to raczej na poziomie zatrudnienia wykwalifikowanego ogrodnika (tyle tego tam nasrali nie wiadomo po co)

i te wszechobecne "tuje" :lol:
wiocha straszna
pieski ( te biegające samopas , co to uchwał czytać nie umieją) będą miały co obsikiwać :mrgreen:
Zbyszek
 

Re: Rewitalizacja parku miejskiego

Postprzez ukasz » 26 Paź 2011, 16:50

Mi nie podoba się oświetlenie amfiteatru... Faktycznie przypomina to trochę tort urodzinowy, albo nagrobek. Mi kształt tych latarni i sposób oświetlenia z daleka przypomina poskładane, świecące parasole... A ta lampa na środku placu, która ma robić niby za wskazówkę do zegara słonecznego, wygląda śmiesznie... Dziś w metrze czytałem, że na warszawskich Włochach zajęli się 3 dużymi stawami (ławeczki, ścieżki, oświetlenie itd.). Wydano na ten cel ok. 5 mln zł. Porównując nasz amfiteatr z tymi pięknymi stawami - bez komentarza...
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Rewitalizacja parku miejskiego

Postprzez ukasz » 26 Paź 2011, 19:28

A jeśli ktoś jeszcze chce obejrzeć zdjęcia z otwarcia - myślę, że bardziej profesjonalne i ciekawsze - to polecam:
http://www.goniec-lokalny.pl/gallery/11
Nie wiem kto je robił, ale są super! :)
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Rewitalizacja parku miejskiego

Postprzez rather » 09 Lis 2011, 18:44

Długo na pierwszy akt dewastacji nie trzeba było czekać. Serwis Nowodworski24.pl (w charakterystycznym dla siebie stylu :D) donosi o dewastacji infokiosku. Kosmiczny kibel za kilkaset tysięcy też praktycznie cały czas wyświetla komunikat, że jest nieczynny. 7,5 miliona chyba nasi mądrzy inaczej samorządowcy wywalili w błoto...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Rewitalizacja parku miejskiego

Postprzez ukasz » 09 Lis 2011, 19:40

cyt. z linka:
"Mamy zarejestrowane na filmie niszczenie urządzenia. Mamy nadzieję, że policji uda się ustalić sprawcę popełnionego przestępstwa."
To po jaką cholerę zamontowali te kamery? Żeby w przyszłości mieć nadzieję na ustalenie sprawcy? Jakiej jakości jest to obraz skoro nie są pewni kto zniszczył infokiosk? A może kamery tak zostały ustawione, że nie widać kto się przy nim czai?
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Poprzednia

Wróć do Inwestycje miejskie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości