Nowe osiedle? (ul. Wojska Polskiego) i Osiedle Jarzębinowa

Inwestycje i inne przedsięwzięcia na terenie Nowego Dworu Maz.

Re: Nowe osiedle? (ul. Wojska Polskiego) i Osiedle Jarzębinowa

Postprzez BURBUL » 27 Paź 2016, 18:38

Ale władza właśnie w tych domkach mieszka :)
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Re: Nowe osiedle? (ul. Wojska Polskiego) i Osiedle Jarzębinowa

Postprzez rather » 28 Paź 2016, 06:45

Parafrazując klasyka - w końcu gdzieś muszą mieszkać, a będą zapieprzać 5km do roboty...

Ale wracając do tematu Osiedla Jarzębinowa - sprawa robi się coraz bardziej rozwojowa i być może już wkrótce zobaczymy jej drugie dno. Co prawda w grę wchodzą tak wielkie pieniądze, że trudno uwierzyć, że inwestycja zostanie uwalona. Z drugiej jednak strony - urzędnicy chyba trochę mają stracha przed obecną władzą, która jak kania dżdżu potrzebuje dowodów pokazujących, że usuwa patologie z różnych obszarów życia publicznego. Chętnie więc nasłuchuje opowieści o rzeczach, które się dzieją w różnych urzędach - a już szczególnie o tych kierowanych przez PSL lub PO...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Nowe osiedle? (ul. Wojska Polskiego) i Osiedle Jarzębinowa

Postprzez PaffDadi » 31 Paź 2016, 21:11

Dziś sortując śmieci przeznaczone do spalenia natknąłem się na egzemplarz Gazety Nowodworskiej ze wspomnianą tutaj wcześniej notką na temat budowy osiedla Jarzębinowa. Ucieszyłem się podwójnie, bo w gazetę zawinięta była bańka zużytego oleju silnikowego obiecanego znajomemu właścicielowi frytkarni. No ale nie o tym miałem.

Otóż nigdy nie miałem specjalnie wysokiego mniemania na temat zdolności intelektualnych postaci wybieranych i awansowanych na stanowiska teoretycznie wymagające jakichś kompetencji w naszym mieście, ale kilku zdaniowa wypowiedź pana Szakuro przypomniała mi refleksję wygłoszoną przez pana Pietrzaka: "Gdybym nie wiedział, że to idioci, pomyślałbym, że sabotażyści”. Od razu też zacząłem rozumieć, czemu nie mogę sobie przypomnieć innych wypowiedzi pana Szakuro. Pan Szakuro nigdy nie miał do powiedzenia nic mądrego. A że teraz chciał się wyróżnić, to powiedział coś głupiego. Pozwolę sobie raz jeszcze zacytować pana Szakuro:

"Zapis ten [o przeznaczeniu działek pod usługi centrotwórcze] nie dotyczy jednej konkretnej działki, a terenu obejmującego kilka, czy kilkanaście działek. Może to oznaczać, że np. istnienie stacji BP wypełnia już zapis tego planu".

Przełóżmy tę urzędową wypowiedź na język zrozumiały nawet dla posiadacza IQ taczki węgla. W pierwszym zdaniu nie widać nic niepokojącego. Można nawet powiedzieć, że pan Szakuro pochwalił się dość powierzchowną, ale zawsze, znajomością idei MPZP. Śmiem podejrzewać, że nawet ci, którzy na maturze prawidłowo pokolorowali drwala wiedzą, że taki plan nie jest tworzony dla każdej działki oddzielnie, tylko dla szeroko pojętych terenów obejmujących często setki działek na obszarze gminy. Trudno sobie wyobrazić tworzenie planu dla każdej z kilku czy kilkunastu tysięcy działek i działeczek na terenie gminy.

Drugie zdanie to jak dla mnie kuriozum. Gdybym to ja przeprowadzał ten wywiad, to chcąc zachować powagę wyglądałbym jak osoba przechodząca rozległy wylew. Wg pana Szakuro, na terenie wyznaczonym pod przeznaczenie jednorodne, czyli bez możliwości wyodrębniania z tego terenu części pod inne przeznaczenie, wystarczy poprosić pierwszego cwaniaka który np. na terenie oznaczonym jako użytki rolne posieje dwa rządki rzodkiewek, i już na reszcie terenu można stawiać fabrykę samochodów osobowych, lokomotywownię albo rafinerię. Wszystko wg zasady "Jak się da, to się ma". A jak się nie da to se sadź chamie kartofle.

Najlepsze zostawiam na koniec. Sam jak to przeczytałem, to oczy mi wyleciały. Ze śmiechu. Ponownie. Dobrze, że mam już sporo doświadczenia w upychaniu ich na miejsce po doświadczeniach z miejskimi urzędnikami. Cytuję:

"Jak informuje [pan Szakuro - of course], przy okazji tej inwestycji urząd zapytał autora miejscowego planu, czy na terenach przeznaczonych pod usługi centrotwórcze mogą powstać bloki mieszkalne. Otrzymał odpowiedź twierdzącą".

A kto może być autorem czegokolwiek w NDM? No dobra, w tym wypadku nie tylko w NDM. Za Wikipedią: Organem sporządzającym plan miejscowy jest burmistrz (w gminach miejskich lub miejsko-wiejskich). Jak mogło wyglądać takie zapytanie? Może tak?

- Przelali?
- Przelali.
- Czyli można budować?
- Można. I nie zawracaj dupy bo układam pasjansa.

Żartowałem. Ustalanie planu w naszym mieście wygląda tak:

W internecie osoba podająca się za mężczyznę jest mężczyzną, wirtualna kobieta również jest w rzeczywistości mężczyzną, a dziecko... dziecko to agent FBI.
Awatar użytkownika
PaffDadi
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 225
Rejestracja: 25 Gru 2010, 18:46

Re: Nowe osiedle? (ul. Wojska Polskiego) i Osiedle Jarzębinowa

Postprzez Zbyszek » 01 Lis 2016, 00:12

dobrze ,że ktokolwiek dostrzega absurd i syf tej dialektyki , zamiast debatować nad jakimis wyimaginowanymi historiami....


... też myślałem o tym cytacie filmowym... hehehehe
Zbyszek
 

Re: Nowe osiedle? (ul. Wojska Polskiego) i Osiedle Jarzębinowa

Postprzez shad0w99 » 01 Lis 2016, 10:07

Powinniśmy w sumie się cieszy, że też nam jeziora nie zaplanowali gdzieś w środku tego bałaganu :-)
shad0w99
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 149
Rejestracja: 10 Lis 2011, 09:17

Re: Nowe osiedle? (ul. Wojska Polskiego) i Osiedle Jarzębinowa

Postprzez Zbyszek » 01 Lis 2016, 14:22

... no tak ... przecież nigdzie nie jest zapisane ,że NIE MOŻE być jezioro lub staw.... no i nie jest napisane czego " centrum" ma tworzyć to zagospodarowanie ... może np centrum wędkarstwa śródlądowego ???..... ach a gdyby tak jeszcze wielokondygnacyjne jezioro .... ...
Zbyszek
 

Re: Nowe osiedle? (ul. Wojska Polskiego) i Osiedle Jarzębinowa

Postprzez k.nowak32 » 01 Lis 2016, 14:52

Wiem wiem, znów powiecie, że bronię naciągaczy MPZP... Ale...

1) Pierwszy raz doświadczyłem działania naszej władzy w tę stronę: naciągają zapisy MPZP w kierunku budowy obiektów mniej uciążliwych: zamiast giganta Auchan/Careefour mamy tutaj budownictwo mieszkaniowe.
To naprawdę ewenement w naszym miasteczku ;)
Do tej pory działo się odwrotnie: na terenach mieszkaniowych budowano markety (np. Kaufland) i nikt nie walczył o zgodność z MPZP. Dlaczego?

2) Nadal nie rozumiem dwóch sąsiadów tej inwestycji: walczą o wielkie markety z rozładunkiem tirów, również w nocy. Dziwny kierunek. Polecam zapytać mieszkańców Białołęki mieszkających w pobliżu Auchan. A tutaj sąsiedzi mieliby ścianę marketu tuż za płotem.

3) Mam wrażenie, że władza cieszy się, że zajmujemy się tym tematem, a dużo większy przekręt odbywa się po cichu: zmieniono nazwę "spalarnia odpadów" na "suszarnia odpadów" i za chwilę zostanie zatwierdzona zgoda na budowę.
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Nowe osiedle? (ul. Wojska Polskiego) i Osiedle Jarzębinowa

Postprzez Zbyszek » 01 Lis 2016, 16:06

a nie mógłby pan zając się tą spalarnia i już więcej nie pisać tego samego w kółko ?
Zbyszek
 

Re: Nowe osiedle? (ul. Wojska Polskiego) i Osiedle Jarzębinowa

Postprzez k.nowak32 » 01 Lis 2016, 16:51

Trudno na te same zarzuty powtarzane co kilka postów dawac za kazdym razem inne argumenty.
Tym bardziej ze Pan nie odpowiedział na moje pytanie. Lepsza rampa rozladunkowa do Auchan za płotem czy blok mieszkalny.

O spalarnii nie udało mi sie zdobyc aktualnych infoemacji. Pytalem juz tutaj kilka razy i chyba nikt z forumowiczow nie wie co tak naprawde sie dzieje w tym temacie.
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Nowe osiedle? (ul. Wojska Polskiego) i Osiedle Jarzębinowa

Postprzez shad0w99 » 01 Lis 2016, 19:05

k.nowak32 napisał(a):Wiem wiem, znów powiecie, że bronię naciągaczy MPZP... Ale...

1) Pierwszy raz doświadczyłem działania naszej władzy w tę stronę: naciągają zapisy MPZP w kierunku budowy obiektów mniej uciążliwych: zamiast giganta Auchan/Careefour mamy tutaj budownictwo mieszkaniowe.
To naprawdę ewenement w naszym miasteczku ;)
Do tej pory działo się odwrotnie: na terenach mieszkaniowych budowano markety (np. Kaufland) i nikt nie walczył o zgodność z MPZP. Dlaczego?

O to trzeba było by się zapytać osób sąsiadujących z tą inwestycją.
k.nowak32 napisał(a):2) Nadal nie rozumiem dwóch sąsiadów tej inwestycji: walczą o wielkie markety z rozładunkiem tirów, również w nocy. Dziwny kierunek. Polecam zapytać mieszkańców Białołęki mieszkających w pobliżu Auchan. A tutaj sąsiedzi mieliby ścianę marketu tuż za płotem.


Jeśli rozładunki prowadzone przez sklep w nocy będą uciążliwością przekraczać normy to na to też istnieją odpowiednie metody postępowania, to jest tylko kwestia tego czy tyko się mówi i narzeka czy działa coś się działa żeby to zmienić.
shad0w99
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 149
Rejestracja: 10 Lis 2011, 09:17

Re: Nowe osiedle? (ul. Wojska Polskiego) i Osiedle Jarzębinowa

Postprzez rather » 01 Lis 2016, 19:05

@k.nowak32 a może po prostu pozwolisz samym zainteresowanym decydować czy wolą mieć za płotem ośmiokondygnacyjny budynek, hipermarket czy spalarnię? Bo ja nie do końca rozumiem po co wmawiasz ludziom, że powinni chcieć czegoś innego niż oczekują? Poza tym cała ta dyskusja nie jest o przewadze Wielkanocy nad Świętami Bożego Narodzenia tylko o wałku, który jest robiony dzięki urzędnikowi ze starostwa, który klepnął budowę niezgodną z MPZP. I nawet jeśli mieszkańcy zaczną urządzać marsze dziękczynne dziękując za budowę bloku zamiast marketu to i tak ta budowa będzie niezgodna z prawem. Więc może przestań wypisywać bzdury.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Nowe osiedle? (ul. Wojska Polskiego) i Osiedle Jarzębinowa

Postprzez k.nowak32 » 01 Lis 2016, 19:21

Mam wrażenie, ze obecni sąsiedzi nie chca ani ośmiokondygnacyjnego budynku ani hipermarketu. Co więcej swiadomie pobudowali sie w uciazliwym sasiedzctwie.
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Nowe osiedle? (ul. Wojska Polskiego) i Osiedle Jarzębinowa

Postprzez rather » 01 Lis 2016, 19:44

Znasz ich? Rozmawiałeś z nimi? Czy po prostu piszesz bzdury, które nie mają pokrycia w rzeczywistości? Niestety nie mam lekarstwa na twoje wrażenia... Tak jak już parę razy pisałem - ta dyskusja nie jest o tym co jest bardziej uciążliwe i co powinno się podobać okolicznym mieszkańcom, tylko o prowadzeniu inwestycji niezgodnie z prawem, za przyzwoleniem urzędników, którzy w podejrzanych okolicznościach wydali zgodę na budowę niezgodną z MPZP
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Nowe osiedle? (ul. Wojska Polskiego) i Osiedle Jarzębinowa

Postprzez Zbyszek » 01 Lis 2016, 19:54

k.nowak32 napisał(a):.... Co więcej swiadomie pobudowali sie w uciazliwym sasiedzctwie.


... i powinni przeprosić , zburzyć i najlepiej oddać grunty czym prędzej właściwemu deweloperowi ,żeby mógł postawić nowy nowodworski manhatan ......


trudno odnosić się poważnie do wypowiedzi użytkownika k.nowak32 ...... zastanawiająca jest jedynie nieustępliwa konsekwencja rozmywania tematu i kierowania go na boczne tory....
przypadek...?
Zbyszek
 

Re: Nowe osiedle? (ul. Wojska Polskiego) i Osiedle Jarzębinowa

Postprzez k.nowak32 » 01 Lis 2016, 21:17

Dopóki dyskusja dotyczyła naciagania MPZP popieralem interwencje w tej sprawie.

Ale jak zrozumialem z wypowiedzi niektorych osob nie chodzi o niezgodnosc z planem tylko o uciazliwosc pod sasiadujacymi domami... I ze nie zgadzaja sie z obecnymi zapisami MPZP w tym miejscu i chca dazyc do jego zmiany. Tutaj wyczuwam dwulicowosc (powolujemy sie na zapisy MPZP ale uwazamy ze nalezy go i tak zmienic, bo jest zły).

Ok, wyrazilem swoje odczucia na temat tej dyskusji. Przepraszam za jednokierunkowe wypowiedzi, jesli tak to odbieracie. Nie sympatyzuje z zadnyn z deweloperow.

Nie widze przeszkód zeby kwestinowac decyzje urzędników ktorzy wydali taką zgodę na budowę.
Ciekaw jestem co jesli po rozprawach sądowych trwajacych optymistycznie zakladajac 2-3 lata nakażą rozbiorke budynkow. Co z mieszkancami ktorzy juz beda tam mieszkac? Ktos z Was zaciągnął porady prawników jak przyspieszyc wstrzymanie budowy zanim mieszkania znajda nabywcow i zastana zasiedlone?
I Panie Zbyszku, bez urazy, zycze powodzenia w walce z systemem, choć nie do konca rozumiem Pana stanowisko, to mam nadzieje ze uda sie Panu dojsc swoich praw. Oby Panu sie udało.
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje miejskie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości