Lokalna społeczność

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Lokalna społeczność

Postprzez Waldemar Gajewski » 07 Lut 2013, 09:56

Propozycja lokalnej społeczności.
Pan Przewodniczący naszej Gminy Krzysztof Bisialski.


Panie Przewodniczący proszę rozważyć propozycje przydziału swoim zastępcom określonych obowiązków, ponieważ jak wiemy samorząd zajmuję się finansami, gospodarką komunalną, zdrowiem, bezpieczeństwem naszych mieszkańców, nauczaniem młodzieży, sportem i tak dalej.
Wiemy też, że Pan Przewodniczący zainteresował swoich zastępców pracą w poszczególnych komisjach Rady, ale żeby usprawnić obrady i udzielić informację mieszkańcowi na zadane pytanie kierowane zwykle do Przewodniczącego odpowiedzi udzielać powinni zastępcy.
Zastępcy dokładnie znającym temat z przydzielonych wcześniej zadań i pracy Samorządu, z pewnością propozycja doda powagi funkcji Vice-Przewodniczącym Rady Gminy.
Zdarza się, że podczas obrad sesji Rady Gminy kierowane są pytania do Przewodniczącego przez jego zastępców nie najlepiej to wygląda.
Uważam, że taki przydział obowiązków wydaje się w pełni uzasadniony oraz mocno zaangażuje urzędników magistratu w bieżącą pracę naszego samorządu.
Panie Przewodniczący będzie to też jednym ze sposobów komunikacji z mieszkańcami oraz z pewnością bardziej zainteresuje lokalną społeczność pracą Rady.


Pytania do Pana Przewodniczącego Rady Gminy (styczniowa sesja 2013)

1. Panie Przewodniczący proszę powiedzieć czy łatwiej jest realizować potrzeby wspólnoty samorządowej oraz kreować jej rozwór teraz czy wcześniej czyli w latach dziewięćdziesiątych oraz czy o możliwościach samorządu decydują: przepisy (ciągle zmieniane), środki finansowe (których jest zawsze brak) czy jednak o sukcesie decydują kompetentni i mądrzy ludzie.

2. Nauka języków obcych dla naszych skromniejszej młodzieży odbywała się bez opłat w Domu Kultury ponad dwa i pół roku została jednak zakończona, natomiast nauczyciel o płatnych lekcjach został poinformowany przez zdumioną młodzież. Proszę o rzeczowe wyjaśnienie tego faktu na piśmie dla zainteresowanych osób.

3. Panie Przewodniczący pas startowy jak wszyscy wiemy to najważniejsza budowa na każdym lotnisku. Podczas audycji telewizyjnej na początku roku informacja podana przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego dotycząca pasa startowego wydaje się być jakby niepełna. Od ponad siedemdziesięciu lat istnieje lotnisko a stary odcinek od ponad sześćdziesięciu lat, wystarczyło pobrać próbę ze starego odcinka pasa i cały temat dla wszystkich będzie jasny gdzie znajduje się przyczyna partactwa niedoróbek czy użytego kruszywa bez tz. margla do produkcji betonu na nowe odcinki pasa startowego.
Panie Przewodniczący pytam czy nasz samorząd przewiduje odstąpienie od spółki z lotniskiem ponieważ wygląda, że pozostając będzie więcej strat niż pożytku dla budżetu gminy. Myślę, że podatek ze spółki będzie czystym zyskiem a samorząd pozbędzie się dużego kłopotu. Chciałbym na koniec docenić zasługi przy ustalaniu lokalizacji lotniska należą się Panom Burmistrzom kwiaty ale z pewnością nie bukiet wobec zaistniałych faktów na modlińskim lotnisku, dalej w budowie.

4. Panie Przewodniczący chciałbym zapytać o harmonogram pracy Straży Miejskiej formacji podobno mocno rozbudowanej, nowe etaty dla Straży na lotnisku Warszawa Modlin w budowie. Mianowicie czy jest w Pana kompetencji czy możliwościach spowodować zmianę pracy Strażników np. w trybie dwanaście na dwadzieścia cztery lub dwadzieścia cztery na czterdzieści osiem godzin pracy ponieważ z pewnością będą wtedy o wiele bardziej widoczni dla mieszkańców również w nocy.
Waldemar Gajewski
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 96
Rejestracja: 06 Lut 2013, 18:49
Płeć: mężczyzna

Re: Lokalna społeczność

Postprzez wtm » 07 Lut 2013, 13:59

Waldemar Gajewski napisał(a):[b]
Panie Przewodniczący pytam czy nasz samorząd przewiduje odstąpienie od spółki z lotniskiem ponieważ wygląda, że pozostając będzie więcej strat niż pożytku dla budżetu gminy. Myślę, że podatek ze spółki będzie czystym zyskiem a samorząd pozbędzie się dużego kłopotu.


Z tego co wiem to spółka płaci podatek do czasu uruchomienia lotniska. Jeśli lotnisko już działa (po oddaniu) to nie płaci podatku. Ale na 100% nie jestem pewny.
wtm
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 325
Rejestracja: 14 Lis 2010, 10:27

Re: Lokalna społeczność

Postprzez Waldemar Gajewski » 11 Lut 2013, 16:10

Słowa uznania dla Pana Prezesa Marcina Torbus nowopowstałej w naszym mieście jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej RATOWNICTWA WODNEGO, mianowicie za umiejętności organizacyjne oraz że skutecznie doprowadził do współpracy mądrych ludzi z Zawodowej Straży Pożarnej, Policji Rzecznej, Ochotniczych Straży Pożarnych z naszego powiatu.
Po wysłuchaniu pierwszego sprawozdania o szerokim zakresie działania między innymi zabezpieczania różnych imprez oraz szkoleń w instytucjach publicznych, szkołach, uczestnictwo w patrolach z Policją Rzeczną w 2012r.
Wszystkie wymienione działania skierowane były na rzecz mieszkańców naszego miasta i powiatu.
Lokalna społeczność dostrzega wasz trud i dziękuje druhom.
Wiemy, że w obecnym czasie to prawdziwa sztuka zjednoczyć, ukierunkować oraz przygotować i wyszkolić odpowiedzialnych ludzi do zabezpieczania nieprzewidzianych nagłych wydarzeń. Jesteście zatem dobrze przygotowywani ażeby ratować zdrowie, bezpieczeństwo oraz mienie naszych mieszkańców.

Dzięki wszystkim druhom za pasje i zaangażowanie!
Macie piękne logo.
Waldemar Gajewski
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 96
Rejestracja: 06 Lut 2013, 18:49
Płeć: mężczyzna

Re: Lokalna społeczność

Postprzez maja19 » 14 Lut 2013, 11:35

http://www.nowydwormaz.pl/index.php?wie ... cej_news=1

Szkoda, że ogłoszenia tylko w paru miejscach.
maja19
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 60
Rejestracja: 25 Lis 2011, 20:11

Re: Lokalna społeczność

Postprzez Waldemar Gajewski » 14 Lut 2013, 20:05

Waldemar Gajewski
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 96
Rejestracja: 06 Lut 2013, 18:49
Płeć: mężczyzna

Re: Lokalna społeczność

Postprzez Waldemar Gajewski » 16 Lut 2013, 17:59

Nowodworskie Towarzystwo Historyczne

Informacja w sprawie wniosku o wydanie albumu - przewodnika z dnia 28.08.2009r.

Szanowny Panie Przewodniczący wnioskuje o wydanie przez Urząd albumu – przewodnika po miejscach walk i straceń na terenie naszej gminy. Album ten proponuje wydać przy rzeczowej współpracy Nowodworskiego Komitetu Walk i Męczeństwa.
Licznie polegli żołnierze oraz inne osoby swoją postawą zasłużyli na wieczną pamięć. Album przewodnik będzie niezbędną informacją dla osób odwiedzających w celach turystycznych naszą gminę, oraz z pewnością uzupełni informacje przekazywane turystom przez przewodników.

Mam pewność, że album będzie interesującym uzupełnieniem o wydarzeniach z czasów okupacji hitlerowskiej w naszej gminie.
Waldemar Gajewski
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 96
Rejestracja: 06 Lut 2013, 18:49
Płeć: mężczyzna

Re: Lokalna społeczność

Postprzez Waldemar Gajewski » 01 Mar 2013, 09:39

Pierwszego marca wreszcie od niedawna obchodzimy NARODOWY BEZDYSKUSYJNY DZIEN PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”.
Chwała bohaterom pamiętamy nie zapominamy oni nie bali się niczego, najważniejszą sprawą była dla nich niepodległość Polski, Narodowe Godło, Narodowo biało czerwony sztandar.
Należy się im hołd i wielki szacunek to nasz obowiązek.
Waldemar Gajewski
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 96
Rejestracja: 06 Lut 2013, 18:49
Płeć: mężczyzna

Re: Lokalna społeczność

Postprzez KaloNDM » 01 Mar 2013, 09:50

Nawiązując do tematu...
W Ostrołęce powstanie Muzeum Żołnierzy Wyklętych: http://www.rzecznikprasowy.pl/kultura-i ... db1ff4f0ab
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1379
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Lokalna społeczność

Postprzez Marian » 01 Mar 2013, 10:16

Ustawa o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych nakłada w art. 7 obowiązek podnoszenia w czasie świąt państwowych flagi państwowej na budynkach organów administracji rządowej i innych organów państwowych oraz państwowych jednostek organizacyjnych, a także organów jednostek samorządu terytorialnego i samorządowych jednostek organizacyjnych.

Czy ten przepis jest dziś przestrzegany przez Nowy Dwór Mazowiecki? Bo szczerze nie mam dziś jak sprawdzić.

Pozdrawiam
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Lokalna społeczność

Postprzez tk28 » 01 Mar 2013, 11:14

Widziałem dziś gdzieniegdzie wywieszone flagi w mieście, nawet na kilku balkonach.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1747
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Lokalna społeczność

Postprzez Waldemar Gajewski » 04 Mar 2013, 19:22

Dzięki za odpowiedz Pana Komendanta Straży Miejskiej Piotra Rogińskiego oraz za przedstawione na styczniowej sesji sprawozdanie z wykonanych działań Straży w 2012r.
Image

Lokalna społeczność dziękuje Panu Przewodniczącego za udzielenie odpowiedzi na skierowane do Przewodniczącego pytania podczas styczniowej sesji Rady Miejskiej w 2013r.
Image
Waldemar Gajewski
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 96
Rejestracja: 06 Lut 2013, 18:49
Płeć: mężczyzna

Re: Lokalna społeczność

Postprzez Waldemar Gajewski » 09 Mar 2013, 20:54

Lokalną społeczność bardzo ucieszyło, że prowokujemy Pana Przewodniczącego do wypowiedzi bardzo rozbudowanych oraz komunikacji z mieszkańcami wobec tego pytamy:

1. Panie Przewodniczący, Rada Miejska z pewnością powinna przyjąć uchwałę żeby osoby pełnoletnie miały możliwość odpracować zaległości z powodu zadłużenia mieszkania, chodzi o osoby odpowiedzialne za powstałe zaległości. Prawie wszyscy wiedzą, że bardzo ubożeje nasze społeczeństwo bezrobocie w naszej gminie ciągle rośnie, bez pracy jest teraz co najmniej 1500 osób
2. Panie Przewodniczący ile procent budżetu gminy umieszczone jest w inwestycjach. Wiadomo przecież, że ta wielkość pokazuje czy gmina jest na etapie intensywnego rozwoju.
3. Czy kompetentni i mądrzy ludzie w Radzie Miejskiej nadal potrafią zainicjować np. takie działania jak pozyskiwanie środków od miejmy nadzieje jeszcze gminnych spółek do budżetu miasta. Piszemy z niepewnością, ponieważ przez tyle lat już okrzepły przynoszą wiec duży dochód jak również uwidoczniają dochód w oświadczeniach majątkowych za 2011r. Zarządy tych spółek. Zarządy składają się w sumie z siedmiu osób, które zarobiły 1140000 zł. to są już duże pieniądze. Lokalna społeczność ma pewność, że właścicielski nadzór to dostrzega i zaprosi spółki do współpracy a w konsekwencji zdecyduje też o sukcesie gminnego budżetu. Lokalna społeczność wobec tego z czystej troski przypomina Zarządowi naszej gminy, żeby czasem nie potkać się o własne sznurowadła. Mimo kryzysu należy społeczeństwu stworzyć szanse na rozwój w pokonywaniu codziennej biedy. Szanse to nowe pomysły, informacja zwrotna od naszych mieszkańców żeby chociaż trochę zmniejszyć produkcje bezrobocia w naszej gminie.
4. Dzięki Zarządowi naszego MZO za odbiór posegregowanych opakowań plastikowych od naszych mieszkańców. Panie Przewodniczący zbiórka przyczyniła się z całą pewnością do kultury współżycia ze środowiskiem, ponieważ widać gołym okiem co Zarząd MZO miał na myśli a mianowicie przyjazne środowisko oraz strategiczny kierunek rozwoju naszego miasta pod nazwą TURYSTYKA. Plastikowe produkty po przeróbce według nowej technologii będą bardziej trwałe oraz ponownie wykorzystane lub utylizowane.
Waldemar Gajewski
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 96
Rejestracja: 06 Lut 2013, 18:49
Płeć: mężczyzna

Re: Lokalna społeczność

Postprzez Waldemar Gajewski » 14 Mar 2013, 15:29

Zaproszenie
Zapraszamy Pana Przewodniczącego oraz wszystkich Radnych naszego miasta do udziału w publicznym forum. Szanowni Państwo ponieważ bardzo niewiele osób bierze udział w obradach Rady Miejskiej z różnych powodów, zapraszamy naszych włodarzy do czynnego udziału w dyskusji na forum o ustaleniach o pomysłach w podejmowaniu ważnych decyzji a następnie uchwał w imieniu wyborców przecież.
Forum publiczne odwiedza bardzo dużo osób z pewnością zainteresują się wymianą informacji i dołączą.
Lokalna społeczność ma bardzo skromną wiedzę na temat rozwoju, ulepszania oraz unowocześniania różnych dziedzin życia codziennego w naszym mieście. Wymieniać należy dobre pomysły, których nie brakuje naszym mieszkańcom przepływ informacji do i od naszych Radnych będzie o wiele większy. Mieszkańcy bardzo tego oczekują. Prosimy pomyślcie o tym. Nasze społeczeństwo jest mądre i spostrzegawcze potrzebuje swoich radnych w codziennym życiu.
Uważamy, że różnego rodzaju bolączki problemy i niedoskonałości da się wspólnie uporządkować. To przecież tak niewiele.
Waldemar Gajewski
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 96
Rejestracja: 06 Lut 2013, 18:49
Płeć: mężczyzna

Re: Lokalna społeczność

Postprzez Waldemar Gajewski » 16 Mar 2013, 18:57

Zaproszenie c.d.
Nasz samorząd z pewnością będzie wnioskował o przekształcenie MZO w spółkę prawa handlowego ponieważ posegregowane odpady „żywa gotówka” w naszym kraju będą drogie. Tz. szkoło, metal, plastik, papier posegregowane przekażemy odbiorcy z dopłatą np. w Warszawie dopłata do wywozu posegregowanych odpadów to około 90 zł. Ustawodawca postanowił, że zakłady budżetowe prawdopodobnie nie będą mogły brać udziału w przetargach, warto się nad tym zastanowić czasu jest niewiele, żeby nas tylko nikt nie ubiegł. Spółki z udziałem gminy co prawda traktowane są tak jak inne przedsiębiorstwa biorące udział w przetargu, natomiast utrzymanie czystości i porządku oraz systemu odbioru będzie na mocy prawa po stronie gminy.
A może to już się stało, że Radni gminy postanowili już o tym.
Waldemar Gajewski
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 96
Rejestracja: 06 Lut 2013, 18:49
Płeć: mężczyzna

Re: Lokalna społeczność

Postprzez Waldemar Gajewski » 18 Mar 2013, 15:56

Wielkie dzięki naszym Samorządowcom za przejęcie zadania w prowadzaniu biblioteki, nowy zapis umożliwi pozyskanie środków na budowę nowoczesnej siedziby biblioteki z pożytkiem dla całego powiatu. Biblioteka jest niezbędna szczególnie dla młodzieży w uzupełnieniu i utrwaleniu wiedzy. Pozostaje tylko umożliwić młodym absolwentom w łagodnym przejęciu z systemu edukacji na rynek pracy w gminach powiatu. Dla samorządów będzie to trudne zadania w najbliższym czasie, ale zdążą.
Waldemar Gajewski
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 96
Rejestracja: 06 Lut 2013, 18:49
Płeć: mężczyzna

Następna

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron