Dyaskusja o kandydatach ciąg dalszy ...

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Dyaskusja o kandydatach ciąg dalszy ...

Postprzez mcba » 11 Lis 2010, 20:40

Na zamkniętym obecnie "forum" dyskusja toczyła się w zasadzie tylko o dwóch kandydatach: J. Kowalski M.Ozdarski(jeżeli coś przekręciłem to proszę o zwrócenie uwagi...)
natomiast do rąk wpadł mi biuletyn "WIARUS" gdzie reklamuje się W.Laur kilka słów o kandydacie jakie wyczytałem:
  • absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu
  • ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania nieruchomościami
  • licencjonowany zarządca nieruchomości
  • posiada uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa
  • od 1998 aktywny samorządowiec
  • pełnił funkcję: sekretarza miasta, Przewodniczącego Rady Miejskiej
  • obecnie kończy 3 kadencję radnego Rady Miejskiej, w której został laureatem konkursu na najlepszego radnego.

w najbliższym czasie organizuje dwa spotkania z wyborcami:
  • 15 listopada godz. 18:00 - SMERF osiedle młodych
  • 16 listopada godz. 18:00 SDK ul. Legionów

co sądzicie o tym kandydacie?

Pytam bo jeszcze do końca nie jestem przekonany do któregokolwiek kandydata, poza jednym skreślonym(chyba wszyscy wiedzą o kogo chodzi:) )

EDIT:
czytając dalej przypisuje się mu osiągnięcia/zasługi:
  • sfinansowanie remontu sali dla dzieci w nowodworskim szpitalu(pewnie nie z własnej kieszeni...)
  • promocja i finansowanie kawiarenek internetowych w klubie "Smerf" i SDK
  • prace przy porządkowaniu promenady w Twierdzy
  • zorganizowanie kursów komputerowych dla emerytów
Ostatnio edytowany przez mcba, 11 Lis 2010, 20:48, edytowano w sumie 1 raz
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Dyaskusja o kandydatach ciąg dalszy ...

Postprzez jedliry0 » 11 Lis 2010, 20:47

dla mnie jest ok.
jedliry0
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 27
Rejestracja: 10 Lis 2010, 13:10

Re: Dyaskusja o kandydatach ciąg dalszy ...

Postprzez tk28 » 11 Lis 2010, 21:44

Według mnie jest to człowiek pokroju obecnego burmistrza tyle, że bardziej zawzięty, oczywiście w złym tego słowa znaczeniu. Już na samym początku przekreśliłem go jako kandydata wraz z J.K. Jego zwycięstwo byłoby jak w przysłowiu "Zamienił stryjek siekierkę na kijek". Mało kto z Oś. Mł. szanuje tego człowieka.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Dyaskusja o kandydatach ciąg dalszy ...

Postprzez greeny » 11 Lis 2010, 22:05

Witam wszystkich

Na serwis wpadłem przypadkiem w trakcie szukania informacji o kandydatach lub komitetach. Muszę przyznać, że moje poszukiwania nie przyniosły zbyt wielu rezultatów. Nie znalazłem praktycznie żadnej strony informacyjnej dotyczącej kandydatów z mojego okręgu. Dość mocno zdziwił mnie fakt, że żaden z tygodników (TN, GN) nie wysilił się na umieszczenie na swoich serwisach sylwetek kandydatów startujących chociażby w wyborach na urząd burmistrza. Jedyne wzmianki jakie znalazłem na ich stronach dotyczyły suchych statystyk i nazwisk kandydatów. Trochę mnie to dziwi, w końcu wybory samorządowe powinny stanowić olbrzymie pole do popisu dla tych pism i ich serwisów. Czy ten marazm i brak zainteresowania jest spowodowany brakiem wiary w to, że coś może zmienić aktualny staus quo w naszej okolicy?

Może to i banał ale wydaje mi się, że w wyborach lokalnych ważni są ludzie, na których głosujemy a nie ugrupowania. Myślę, że jest więcej osób, które tak jak ja nie chcą stawiać krzyżyka przy losowym nazwisku. Z myślą o nich proponuję wysilić się i zebrać w jednym miejscu wszystkie dostępnye informacjie o kandydatach. Przy czym ważne jest żeby były to fakty, żadne tam plotki zasłyszane w kolejce w supermarkecie ;)

Jeśli chodzi o formę to na pierwszy ogień proponuję zajęcie się wyborami do rady miasta i utworzenie osobnego tematu dla każdego okręgu wyborczego.

Co sądzicie o takim pomyśle? Pomożecie? ;)
Awatar użytkownika
greeny
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 7
Rejestracja: 11 Lis 2010, 21:29

Re: Dyaskusja o kandydatach ciąg dalszy ...

Postprzez admin » 11 Lis 2010, 22:50

Słuszna inicjatywa.
Dobrze byłoby się dowiedzieć czegoś konkretnego o każdym z kandydatów. Najchętniej o propozycjach naprawy i zmian, oraz udogodnień w NDM proponowanych przez poszczególnych kandydatów na stanowisko burmistrza miasta.
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Dyaskusja o kandydatach ciąg dalszy ...

Postprzez rather » 11 Lis 2010, 23:15

greeny bardzo fajny pomysł. Faktycznie jest deficyt informacji o kandydatach. Z Ozdarskim był wywiad w TN - możesz poszukać w internetowym wydaniu. Była zresztą na ten temat dyskusja na forum miejskim.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Dyaskusja o kandydatach ciąg dalszy ...

Postprzez admin » 12 Lis 2010, 15:41

Tak sobie pomyślałem, że może warto dać znać - na przykład drogą mailową - poszczególnym kandydatom, że jest możliwość zamieszczenia na forum swojego programu, który później będą mogli skomentować użytkownicy? Zadać pytania itp.
Myślicie, że Panowie HM, JK, WL i MO chcieliby poinformować w ten sposób potencjalnych wyborców?
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Dyaskusja o kandydatach ciąg dalszy ...

Postprzez nova » 12 Lis 2010, 15:53

pomysł świetny, ale nie byłabym taką optymistką...
nova
 

Re: Dyaskusja o kandydatach ciąg dalszy ...

Postprzez admin » 12 Lis 2010, 16:03

Skoro pomysł dobry, to może chwyci!
Zróbmy to, zapytać nie zaszkodzi, a nie tylko my chyba chcemy wiedzieć co poszczególni kandydaci mają do zaoferowania?
Z resztą brak informacji nie wpływa pozytywnie na tych kandydatów, kiedy każdy z potencjalnych wyborców musi na własną rękę szukać co dany kandydat ma do zaoferowania.
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Dyaskusja o kandydatach ciąg dalszy ...

Postprzez mcba » 12 Lis 2010, 16:58

admin wyprzedziłeś mnie z pomysłem bo miałem to samo pisać tylko nie miałem technicznej możliwości :)

co do reakcji kandydatów to osobiście u mnie każdy kandydat, który przyjąłby taką propozycję urósłby w oczach, że się tak wyrażę ...
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Dyaskusja o kandydatach ciąg dalszy ...

Postprzez tomasz szymański » 12 Lis 2010, 21:11

Witam wszystkich!
Bardzo mnie ucieszyła inicjatywa „Novidvor” i otwarcie nowego forum. W obecnym czasie jest to bardzo potrzebne, bo w szumie informacyjnym serwowanym na forum miejskim, wiele ciekawych i ważnych spraw dla miasta zostało pogrzebanych pod postami zwolenników burmistrza.
Ponieważ wątek dotyczy kandydatów, to zamieszczam moją ulotkę wyborczą, która w sposób obrazowy i bardzo zwięzły przedstawia moją kandydaturę do Rady Powiatu Nowodworskiego oczywiście jak zawsze bardzo chętnie odpowiem na wszystkie Państwa pytania.
Tomasz Szymański
Image
tomasz szymański
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 291
Rejestracja: 12 Lis 2010, 18:31

Re: Dyaskusja o kandydatach ciąg dalszy ...

Postprzez mcba » 12 Lis 2010, 21:41

Witam Panie Tomaszu,
bardzo mnie cieszy fakt, że zdecydował się Pan zabrać głos w dyskusji i zaprezentować Swoją osobę. Korzystając z okazji zadam kila pytań.
  • czy zrównoważony rozwój gmin ma oznaczać, że gminy, które rozwijały się szybciej od innych będą gonione przez te, które rozwijały się szybciej i jak ma sie to odbyć?
  • Jak daleko idąca ma być ochrona środowiska i przyrody? Bo to co czasami wyczyniają "ekolodzy" przyprawia o zawrót głowy, z drugiej zaś strony postawienie dwóch asfaltowni w obrębie miast NDM również woła o pomstę do nieba...
  • Z jakich dyscyplin miałaby się składać owa "mała olimpiada" gdyż z sekcjami sportowymi w szkołach średnich różnie bywa...
  • Przez wyposażenie szkół średnich mamy rozumieć wprowadzenie dziennika elektronicznego, tablice multimedialne oraz nowoczesne sale komputerowe z bieżąco aktualizowanym oprogramowaniem?

Pozdrawiam
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Dyaskusja o kandydatach ciąg dalszy ...

Postprzez tomasz szymański » 13 Lis 2010, 14:43

Witaj!!
Szanowny mcba, bardzo dziękuję za postawione pytania, na które zgodnie z umową odpowiadam.

1. Zrównoważony rozwój, opiera się głównie na sprawiedliwym podziale środków finansowych na poszczególne gminy oraz umożliwienie jednakowego dostępu do ochrony zdrowia, szkół i bezpieczeństwa osobistego mieszkańców, za które odpowiada Policja Powiatu. Oczywiście motorem takich działań są radni, którzy powinni zadbać o kontakt z wyborcami i na podstawie ich żądań, sugestii i próśb ułożyć plan działania na cztery lata, który następnie powinien być przedstawiony na merytorycznych Komisjach. Nie będę się rozwodził nad sprawami organizacyjnymi urzędu, bo to ma drugorzędne znaczenie, natomiast zawsze najważniejsza jest umiejętność planowania, organizowania i zarządzania ludźmi oraz wykonywania założonych zadań w zaplanowanym czasie. Na koniec zostaje kontrola jak coś zostało wykonane i czy warte to jest zainwestowanych pieniędzy. Jak widzisz zrównoważony rozwój uzależniam głównie od ludzi i ich potrzeb oraz umiejętności działania i współpracy?

2. Ochrona środowiska i przyrody, to obecnie „gorący” temat szczególnie dla mieszkańców dzielnicy przemysłowej Nowego Dworu Mazowieckiego a to z uwagi na decyzje burmistrza, które dopuściły do powstania bardzo szkodliwych asfalciarni. Mało, kto wie, że tak naprawdę chodzi o dwie asfalciarnie a nie jedną po byłym Kablobetonie. Druga działa w okolicach ZEC-u i piekarni Nowakowskiego. W mojej ocenie koncentracja takich zakładów powinna być zabroniona i będę walczył o likwidację, co najmniej jednej z nich. Nie może tak być, żeby w imię prywatnych interesów, mieszkańcy naszego miasta i powiatu wdychali opary szkodliwe dla naszego zdrowia. To dotyczy również innych gmin, w których burmistrzowie i wójtowie muszą przestrzegać praw i kierować się zdrowym rozsądkiem i chronić przede wszystkim zdrowie własnych mieszkańców. Bo ZDROWIE JEST PODSTAWĄ SZCZĘŚCIA. Pisałem już o tym wcześniej dzisiaj jedynie powtórzę, jeżeli powstaje coś szkodliwego dla zdrowia to musi pojawić się profilaktyka o ochrona zdrowia w tym przypadku ochronna płuc i górnych dróg oddechowych. A dzisiaj asfalciarnie pracują na pełnych obrotach a poziom usług medycznych został na tym samym poziomie, czyli bardzo słabo!.
Pytasz także jak daleko idąca powinna być ochrona środowiska, odpowiem tak: Serce mnie boli, kiedy idąc z psem na spacer po łąkach Okunina co chwila widzę dzikie wysypiska na które nikt nie reaguje i których nikt nie sprząta, najwyższy czas zacząć poważnie myśleć o zmianie tej sytuacji, przecież ktoś wziął pieniądze za napisanie pięknych programów, no to trzeba je konsekwentnie realizować i przestrzegać. To my sami powinniśmy być ekologami na każdym kroku naszego życia.


3. Olimpiada sportowa dla szkół średnich, to moje szczególne marzenie, które „ciągnie” się za mną od czasów Liceum. Zawsze marzyłem o tym żeby zamiast dni Nowego Dworu lub dnia wagarowicza zebrać naszą młodzież i pokazać największe talenty w lekkiej atletyce i grach zespołowych. Dyscyplin jest naprawdę dużo wystarczy tylko zainicjować spotkanie dyrektorów szkół i nauczycieli wychowania fizycznego a wszystko można ustalić i zorganizować. To naprawdę jest bardzo proste i warto inwestować w sport i szlachetną rywalizację. Po zawodach, popołudniem lub wieczorem powinno nastąpić uroczyste wręczenie medali i nagród a wszystko może zamknąć występ lokalnych zespołów muzycznych, grup wokalnych, tanecznych, aktorskich i kabaretowych.


4. Nie jestem nauczycielem i nie będę się wymądrzał na temat nauczania, bo byłoby to śmieszne, jednak w latach 2006-2009 działałem w naszym nowodworskim liceum i spotkałem się z wieloma potrzebami, które dotyczą pewnie większości szkół naszego powiatu. Wiem jedno, jeśli dyrektor ma wizję, plan i potrafi je zrealizować to trzeba zrobić wszystko, aby w tym pomagać, bo w przyszłości będzie to dobre dla nas rodziców i naszych dzieci. Na edukacji nie można oszczędzać, trzeba mądrze ją wspierać i inwestować.
Pozdrawiam
Tomasz
tomasz szymański
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 291
Rejestracja: 12 Lis 2010, 18:31

Re: Dyaskusja o kandydatach ciąg dalszy ...

Postprzez rather » 13 Lis 2010, 17:05

Podobno na ostatniej sesji padło stwierdzenie ze strony jednej z kandydatek (obecnej radnej) do kontrkandydatki (podaję znaczenie, a nie dosłowny cytat): "Utrudniając mi ponowny wybór odbiera Pani chleb moim dzieciom". I to jest chyba najbardziej rozwalający argument dlaczego niektóre osoby powinny zostać radnymi - po prostu innej roboty za 2000zł nie znajdą. W tym przypadku zresztą 2000zł plus mieszkanie :)
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Dyaskusja o kandydatach ciąg dalszy ...

Postprzez kira » 13 Lis 2010, 18:35

rather napisał(a):Podobno na ostatniej sesji padło stwierdzenie ze strony jednej z kandydatek (obecnej radnej) do kontrkandydatki (podaję znaczenie, a nie dosłowny cytat): "Utrudniając mi ponowny wybór odbiera Pani chleb moim dzieciom". I to jest chyba najbardziej rozwalający argument dlaczego niektóre osoby powinny zostać radnymi - po prostu innej roboty za 2000zł nie znajdą. W tym przypadku zresztą 2000zł plus mieszkanie :)


chmmm...nie nowina obecnie też niektórzy na to liczą:)))
kira
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 35
Rejestracja: 12 Lis 2010, 23:33
Miejscowość: NDM-Pomiechówek

Następna

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości