Dyskusja na temat Marcina Ozdarskiego

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Dyskusja na temat Marcina Ozdarskiego

Postprzez rather » 11 Lis 2010, 23:19

Zgodnie z sugestią greeny zakładam wątek. Myślę, że możemy tu też pisać o radnych z komitetu Ruch Społeczny Czas Na Zmiany
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Dyskusja na temat Marcina Ozdarskiego

Postprzez rather » 11 Lis 2010, 23:33

Dla mnie to jedyny sensowny kandydat z całej czwórki. Nie zgadzam się z niektórymi jego poglądami (jestem trochę bardziej liberalny w sprawach gospodarczych), ale alternatywy jak dla mnie nie ma. Żałuję tylko, że nie prowadzi bardziej wyrazistej kampanii, tym bardziej, że na nowodworskim rynku politycznym jest najkrócej z całej czwórki. Wydaje mi się, że jako jedyny ma szansę na drugą turę z Kowalskim. I wtedy na bank wygra - biorąc pod uwagę bardzo duży elektorat negatywny jaki ma Kowalski.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Dyskusja na temat Marcina Ozdarskiego

Postprzez greeny » 12 Lis 2010, 00:23

PrzewodniczÄ…cy ZarzÄ…du Stowarzyszenia Powiatu Nowodworskiego FORUM Strona stowarzyszenia

Strona trochę straszy wykonaniem ale można się przemóc i dokopać do statutu. A tam, w celach stowarzyszenia, sporo możemy poczytać o krzewieniu samorządności, socjalu i ochronie środowiska. Niestety nic o wspieraniu przedsiębiorczości ;)

Z ciekwaszych rzeczy:
- porady prawne Dyżury prawnika


Rzeczywiście w TN zamieszczono wywiad z kandydatem. Całość można przeczytać TUTAJ:
- Przejdźmy zatem do programu. Jaka jest Pańska recepta na Nowy Dwór Mazowiecki?

- Przede wszystkim przedłużę kursowanie szybkiej kolei miejskiej do Nowego Dworu, utworzę komunikację miejską na bazie zlikwidowanego w mijającej kadencji PKS – u, dofinansuję z budżetu miasta szpital powiatowy, by poprawić poziom leczenia pacjentów. Opracuję jasne zasady przyjmowania dzieci do przedszkoli miejskich, na co w ostatnich miesiącach na podstawie mojej interwencji na prośbę zainteresowanych władzom zwrócił uwagę Rzecznik Praw Dziecka, ustanowię fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży. Zwiększę liczbę miejsc w publicznych przedszkolach i opracuję system dopłat dla rodziców, których dzieci podejmą naukę przedszkolną w prywatnych placówkach. Utworzę żłobki. Postawię też na gospodarkę. Stworzę korzystne warunki dla nowych inwestorów. Bedę ochraniał istniejące już miejsca pracy i drobnych przedsiębiorców. To jest przyszłość naszego miasta.


- Na czym miałby polegać rozwój gospodarczy gminy?

- Opowiadam się za szeroką współpracą Nowego Dworu z ościennymi samorządami powiatowymi, Legionowem, Płońskiem, Pułtuskiem, Ożarowem Mazowieckim i Sochaczewem. Warto stworzyć strefę ekonomiczną w oparciu o te pięć samorządów. Należy także pozyskiwać fundusze zewnętrzne, by doprowadzić do cyfryzacji Nowego Dworu. Mam tu na myśli darmowy dostęp do internetu w centrum miasta, ale nie tylko. Będę zabiegał o wsparcie urzędu marszałkowskiego na stworzenie dogodnych warunków inwestycyjnych.

Ciekawi mnie wzmianka o strefie ekonomicznej i na czym miałoby to polegać. Ktoś się orientuje?
Awatar użytkownika
greeny
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 7
Rejestracja: 11 Lis 2010, 21:29

Re: Dyskusja na temat Marcina Ozdarskiego

Postprzez twierdzak » 12 Lis 2010, 00:26

zdecydowanie za Marcinem Ozdarskim. Jedyny kandydat z Twierdzy, młody wykształcony, "liznął" już samorządówki, uważam, że będzie sprawnym menedżerem a takich nam potrzeba. Ma sensowny program z doprowadzeniem SKM-ki do Nowiaka, koncepcja Twierdzy mieszkaniowo-turystyczna, no i myślę, że wreszcie lekarz zmienił by wizerunek naszego szpitala zwanego od dawna wykańczalnią. A więc nikt poza p. Marcinem Ozdraskim. :!:
twierdzak
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 37
Rejestracja: 03 Paź 2010, 21:24

Re: Dyskusja na temat Marcina Ozdarskiego

Postprzez rather » 12 Lis 2010, 09:56

greeny napisał(a):Strona trochę straszy wykonaniem ale można się przemóc i dokopać do statutu. A tam, w celach stowarzyszenia, sporo możemy poczytać o krzewieniu samorządności, socjalu i ochronie środowiska. Niestety nic o wspieraniu przedsiębiorczości ;)

Właśnie - wolałbym trochę więcej na temat rozwoju przedsiębiorczości - może na przykład rozwinięcia pomysłu ze strefą ekonomiczną. Miejsce i warunki na pewno są, więc koncepcja ma sens. Zresztą sens ma cokolwiek, bo w tej chwili nie ma żadnych sensownie realizowanych pomysłów...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Dyskusja na temat Marcina Ozdarskiego

Postprzez ninel » 12 Lis 2010, 14:01

rather napisał(a):Żałuję tylko, że nie prowadzi bardziej wyrazistej kampanii, tym bardziej, że na nowodworskim rynku politycznym jest najkrócej z całej czwórki.

To może zrobić by mu kampanię oddolną? Myślę, że jakby ludzie zobaczyli, że ma on jakieś poparcie społeczne, by chętniej na niego głosowali.

Wiem, że co prawda pan Ozdarski nie ma szans, a wygra jak zwykle Kowalski... ale spróbować nie zaszkodzi.
Ať žije vláda! Ale za svoje.
ninel
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 130
Rejestracja: 12 Lis 2010, 13:51

Re: Dyskusja na temat Marcina Ozdarskiego

Postprzez rather » 12 Lis 2010, 14:06

ninel napisał(a):(...)a wygra jak zwykle Kowalski... ale spróbować nie zaszkodzi.

Chyba się jednak trochę zmieniło w stosunku do sytuacji z poprzedniej kampanii. Pozycja Kowalskiego jest mocna, ale jego wygrana już nie tak oczywista. Co do kampanii Marcina Ozdarskiego, to wydaje mi się, że jego komitet przyjmie każdą pomoc z wdzięcznością. Podobnie jak inne komitety - w naszym mieście chyba brak ludzi, którzy chcą się w czynny sposób w cokolwiek zaangażować
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Dyskusja na temat Marcina Ozdarskiego

Postprzez ninel » 12 Lis 2010, 14:13

rather napisał(a):Chyba się jednak trochę zmieniło w stosunku do sytuacji z poprzedniej kampanii. Pozycja Kowalskiego jest mocna, ale jego wygrana już nie tak oczywista.

No nie wiem - Kowalski jest znany, o reszcie kandydatów nikt nie słyszał. A teraz przypomnij sobie, jak ludzie głosują w wyborach samorządowych...
Ať žije vláda! Ale za svoje.
ninel
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 130
Rejestracja: 12 Lis 2010, 13:51

Re: Dyskusja na temat Marcina Ozdarskiego

Postprzez rather » 12 Lis 2010, 14:18

Na szczęście tak, że lubią przede wszystkim komuś dokopać :lol: :lol: :lol:
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Dyskusja na temat Marcina Ozdarskiego

Postprzez ena » 12 Lis 2010, 16:46

Zwykle słyszę pozytywne opinie o kandydacie. Są jednak, nieliczne, typu, że jest lekarzem i powinien się poświęcić wyuczonemu zawodowi, albo, że jest zbyt młody na ten urząd.
Wydaje mi się, że są to opinie chybione, bo:
1. Gdyby opierać się na pierwszym zarzucie, zarządzaniem miasta mogliby się zająć jedynie ludzie miałcy, bez polotu, i stosownego wykształcenia. Przecież każdy wie, że studia lekarskie są, jeżeli nie najtrudniejszymi ze studiów, to jednymi z najtrudniejszych. Jeżeli ktoś skończył je z dobrym wynikiem, to dla ja mogę go porównać do zdobywcy "dzikiego zachodu". W każdym razie da sobie radę przyswoić inne dziedziny życia. Zresztą, jeżeli ktoś obserwował czteroletnią działalność M. Ozdarskiego w Stowarzyszeniu Powiatu Nowodworskiego, (wnioski o informacje publiczne, skuteczne zgłoszenia do Prezesa Zamówień Publicznych, do Rzecznika Praw Dziecka itp.) w czasie, kiedy jeszcze studiował, na pewno wie o tym.
2. Moim zdaniem M. Ozdarski nie jest za młody na urząd Burmistrza Nowego Dworu Maz., bo właśnie wtedy, kiedy człowiek jest młody ma wiele pomysłów, dynamiki i przede wszystkim jest, jak "gąbka". Bardzo szybko przyswaja różnorakie przepisy i uwarunkowania. Wystarczy tylko mieć kompetentną i zaufaną kadrę. Zresztą, Burmistrz Kowalski nie był wiele starszy, kiedy po raz pierwszy został Burmistrzem.
Proszę, powiedzcie co o tym myślicie?
ena
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 262
Rejestracja: 12 Lis 2010, 16:15

Re: Dyskusja na temat Marcina Ozdarskiego

Postprzez wacha » 12 Lis 2010, 16:52

Ale co wy macie do wieku p.Marcina? Ma on tyle lat co Burmistrz kiedy obejmował stanowisku 10lat temu!
wacha
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 58
Rejestracja: 09 Lis 2010, 14:53

Re: Dyskusja na temat Marcina Ozdarskiego

Postprzez ninel » 12 Lis 2010, 17:01

rather napisał(a):Na szczęście tak, że lubią przede wszystkim komuś dokopać :lol: :lol: :lol:

To w wyborach krajowych, nie samorządowych…
Ať žije vláda! Ale za svoje.
ninel
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 130
Rejestracja: 12 Lis 2010, 13:51

Re: Dyskusja na temat Marcina Ozdarskiego

Postprzez RafaÅ‚ » 12 Lis 2010, 17:17

16 Listopada o 18 chyba będzie spotkanie z Marcinem Ozdarskim w Smerfie na OM.
Nie jestem wściekły, dopiero zaczynam być zły
Rafał
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 51
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:06

Re: Dyskusja na temat Marcina Ozdarskiego

Postprzez mnio1dek » 12 Lis 2010, 19:01

Niezapominajcie że gąbka mało używana szubko wysych
No nie wiem bez zaplecza czy sobie tak poradzi
Jestem za przewrotem w urzędzie miasta bo ewidentnie niczego sie nie boją
mnio1dek
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 2
Rejestracja: 12 Lis 2010, 18:44

Re: Dyskusja na temat Marcina Ozdarskiego

Postprzez tk28 » 12 Lis 2010, 19:50

A czy Kowalski na początku miał zaplecze :?:
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Następna

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 62 gości