Dyskusja na temat Marcina Ozdarskiego

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Re: Dyskusja na temat Marcina Ozdarskiego

Postprzez kira » 13 Lis 2010, 15:36

"Wystarczy tylko mieć kompetentną i zaufaną kadrę"-z tym zaufaniem różnie bywa bo nikt nie przewidzi kto wróg a kto przyjaciel.
Życzę powodzenia i serdecznie pozdrawiam:)
kira
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 35
Rejestracja: 12 Lis 2010, 23:33
Miejscowość: NDM-Pomiechówek

Re: Dyskusja na temat Marcina Ozdarskiego

Postprzez Jasio » 13 Lis 2010, 23:22

- Przejdźmy zatem do programu. Jaka jest Pańska recepta na Nowy Dwór Mazowiecki?

- Przede wszystkim przedłużę kursowanie szybkiej kolei miejskiej do Nowego Dworu, - właśnie kolej modernizuje tory aby to zrealizować
utworzę komunikację miejską na bazie zlikwidowanego w mijającej kadencji PKS - nikt nie zlikwidował bazy ciekawe jak młody lekarz chce zawładnąć spółką Skarbu Państwa. Komunikacja miejska już kursuje.
dofinansuję z budżetu miasta szpital powiatowy, by poprawić poziom leczenia pacjentów - od wielu lat jest to robione wystarczy spojrzeć w kolejne budżety.
Opracuję jasne zasady przyjmowania dzieci do przedszkoli miejskich, na co w ostatnich miesiącach na podstawie mojej interwencji na prośbę zainteresowanych władzom zwrócił uwagę Rzecznik Praw Dziecka, ustanowię fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży- od dawna istnieje.
Zwiększę liczbę miejsc w publicznych przedszkolach i opracuję system dopłat dla rodziców, których dzieci podejmą naukę przedszkolną w prywatnych placówkach - takie dopłaty funkcjonują ustawowo i nawet dla dziecka które chodzi do przedszkola w np. Warszawie.
Utworzę żłobki :lol: .
POPULIZM I OBŁUDA -
Wszystko to co powyżej z dobrym skutkiem robi obecny Burmistrz.
Ile razy można nadstawiać drugi policzek?
Awatar użytkownika
Jasio
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 59
Rejestracja: 13 Lis 2010, 19:04

Re: Dyskusja na temat Marcina Ozdarskiego

Postprzez ninel » 13 Lis 2010, 23:32

Jasio napisał(a):właśnie kolej modernizuje tory aby to zrealizować

Bzdury, celem modernizacji miało być przyspieszenie pociągów z Warszawy do Gdańska. Poza tym, dopóki miasto nie wystąpi explicite z odpowiednią prośbą, ZTM nie ma prawa samoistnie przedłużać linii SKM.

Komunikacja miejska już kursuje.

Znowu bzdury, komunikacja miejska w NDM nie istnieje.
Ať žije vláda! Ale za svoje.
ninel
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 130
Rejestracja: 12 Lis 2010, 13:51

Re: Dyskusja na temat Marcina Ozdarskiego

Postprzez Jasio » 13 Lis 2010, 23:40

Nie z odpowiednią prośbą tylko z odpowiednimi pieniędzmi a uruchomienie SKM nie jest możliwe przed zakończeniem modernizacji linii kolejowej.
Komunikacja miejska kursuje i kosztuje 1zł.
Ile razy można nadstawiać drugi policzek?
Awatar użytkownika
Jasio
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 59
Rejestracja: 13 Lis 2010, 19:04

Re: Dyskusja na temat Marcina Ozdarskiego

Postprzez ninel » 13 Lis 2010, 23:48

Jasio napisał(a):a uruchomienie SKM nie jest możliwe przed zakończeniem modernizacji linii kolejowej.

Jest możliwe. Do Legionowa jakoś dociera.

Komunikacja miejska kursuje i kosztuje 1zł.

Nie kursuje, bo nie istnieje. Nie wiem, jakim cudem ją znalazłeś w tym mieście.
Ať žije vláda! Ale za svoje.
ninel
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 130
Rejestracja: 12 Lis 2010, 13:51

Re: Dyskusja na temat Marcina Ozdarskiego

Postprzez wacha » 14 Lis 2010, 16:53

No, akurat u się zgodzę ze Stańczykiem.... wróć Jasiem. Jest komunikacja miejska. Tylko w jakim celu ona jest stworzona? Można było tylko puścić autobusy przez Górkę i tyle. Jest teraz przystanek koło przystanku, a autobusy jak były zapchane tak nadal są.
wacha
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 58
Rejestracja: 09 Lis 2010, 14:53

Re: Dyskusja na temat Marcina Ozdarskiego

Postprzez rather » 14 Lis 2010, 16:56

Według mnie jest to krok w dobrym kierunku. Na pewno wymaga przemyślenia i dalszego rozwoju, ale jak mawiał klasyk "Idźmy tą drogą" :)
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Dyskusja na temat Marcina Ozdarskiego

Postprzez Jasio » 14 Lis 2010, 17:47

Jeszcze raz powtarzam nie jestem "Stańczykiem"!
Dziękuję za fragment merytorycznej dyskusji ale chciałbym przypomnieć że jesteśmy w trochę innym wątku.
Proszę o rozwianie moich wątpliwości co do hm... "programu" pana lekarza.
Ile razy można nadstawiać drugi policzek?
Awatar użytkownika
Jasio
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 59
Rejestracja: 13 Lis 2010, 19:04

Re: Dyskusja na temat Marcina Ozdarskiego

Postprzez ninel » 14 Lis 2010, 19:28

wacha napisał(a):Jest komunikacja miejska.

Nie ma, nie przypominam sobie, żeby miasto zleciło komuś przewozy…
Ať žije vláda! Ale za svoje.
ninel
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 130
Rejestracja: 12 Lis 2010, 13:51

Re: Dyskusja na temat Marcina Ozdarskiego

Postprzez mcba » 14 Lis 2010, 19:34

Co do komunikacji miejskiej, to jestem skłonny stwierdzenia, że istnieją zalążki tej komunikacji i mam nadzieję, że zostaną wykorzystane pieniądze z Unii, z programu o którym już wspominałem i który to jest ogłaszany na stronie miasta...

@Jasio z tego co zauważyłem to czytałeś forum miejskie(guzik mnie interesuje czy jesteś dawnym Stańczykiem, "trolem Kowalskiego", czy innym "pospolitym" zwolennikiem obecnie panującego burmistrza). Sięgnij zatem pamięcią do pewnego wątku, gdzie jeden z forumowiczów(przepraszam ale mam dość słabą pamięć do nicków) osobiście wystąpił z zapytaniem do ZTM jak się przedstawia sprawa z przedłużeniem SKM'ki. Otrzymał jasno sformułowaną odpowiedź, z której wynikało, że to burmistrz/rada miasta sama, lub w porozumieniu międzygminnym powinien wystąpić do zarządu ZTM o zrobienie kalkulacji kosztów z tytułu wydłużenia linii S9... Mało tego była też informacja, że pan Kowalski nie czynił żadnych rozmów z zarządem ZTM, a remont torów jak już było napisane powyżej jest związany z programem "Kolej na euro 2012" i dotyczy skrócenia podróży z Warszawy do Gdańska...

Zaczniesz broni burmistrza, że czeka koca remontu, więc cie uprzedzę, że takie czekanie to lanie wody... rozkłady pociągów są tworzone z dużym wyprzedzeniem i nie można ich zmieni od tak sobie jak to robi ZTM ze swoimi autobusami... Zmierzam do tego, że w chwili zakończenia remontu porozumienie(czasami negocjacje trwają dość długo, przykład Grodziska Mazowieckiego, który celem umocnienia swojej pozycji w tych negocjacjach zawarł porozumienie międzygminne...) powinno by już gotowe, a wydłużona relacja S9 powinna by objęta w zmianach rozkładów, które niewątpliwie wtedy nastąpią...

@ninel z tego co pamiętam gmina ma prawo zostawić realizację komunikacji w mieście prywatnym przedsiębiorcom, gdzieś na stronach ZTM czytałem o tym artykuł, jak go znajdę to przytoczę treść ...

pozdrawiam

EDIT:
niestety nie znalazłem na stronie ZTM wspomnianego artykuły, jednak już wujek google znał położenie jego kopii ;)
Ostatnio edytowany przez mcba, 14 Lis 2010, 19:50, edytowano w sumie 1 raz
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Dyskusja na temat Marcina Ozdarskiego

Postprzez twierdzak » 14 Lis 2010, 19:34

jechałem tym autobusem za 1zł i siedziało tam 3 osoby przez całą trasę kursowania tego autobusu !!!!!!!!!!!!!! Czyli wniosek jest taki, albo po wyborach znknikną te autobusy za 1zł albo będą dotowane z kasy Urzędu Miasta, więc to my będziemy dokładać do interesu, Oczywiście kolejny bardzo nieudolny pomysł urzędującego obecnie burmistrza. Kolejny nie wiem już który minus za jego kadencji. Mam nadzieję i głęboko wierzę, że już 21 listopada będzie nowy burmistrz !!!!!!!!!
twierdzak
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 37
Rejestracja: 03 Paź 2010, 21:24

Re: Dyskusja na temat Marcina Ozdarskiego

Postprzez mcba » 14 Lis 2010, 19:54

twierdzak napisał(a):jechałem tym autobusem za 1zł i siedziało tam 3 osoby przez całą trasę kursowania tego autobusu !!!!!!!!!!!!!! Czyli wniosek jest taki, albo po wyborach znknikną te autobusy za 1zł albo będą dotowane z kasy Urzędu Miasta, więc to my będziemy dokładać do interesu, Oczywiście kolejny bardzo nieudolny pomysł urzędującego obecnie burmistrza. Kolejny nie wiem już który minus za jego kadencji. Mam nadzieję i głęboko wierzę, że już 21 listopada będzie nowy burmistrz !!!!!!!!!

jako, że staram się być możliwie obiektywny stanę nieco za burmistrzem i powiem, że wspominana "komunikacja miejska" powstała z inicjatywy prywatnego przewoźnika "Translud" ... natomiast obciążenie tych busów jest zależne od godziny, jak i dnia tygodnia(dzień targowy), w Warszawie także bywają chwile, że do autobusu konkretnej linii nie da się wsiąść, a za kilkanaście minut już jadą zaledwie 2 osoby...
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Dyskusja na temat Marcina Ozdarskiego

Postprzez twierdzak » 14 Lis 2010, 20:11

jeśli już mamy trzymać się obiektywizmu to owszem mogą zdarzyc się kursy gdzie tych osób będzie więcej, chociażby dni targowe,taka jest kolej rzeczy, że w dni targowe to gdyby były i ze 2 takie autobusy to ludzi by było dużo, ale sumując obiektywnie opłacalność tej inwestycji to przekonasz się, będą 2 opcję, Likwidacja lub dotacja ze strony burmistrza miasta, oczywiscie dotacja zostanie ukryta w sensie, że nikt nie napisze ani nie wspomni o dotacji, tak, żeby nie drażnić społeczeństwa. ;) , to jest oczywiście ppcja jeśli na stanowisku burmistrza zostanie obecny pan.
twierdzak
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 37
Rejestracja: 03 Paź 2010, 21:24

Re: Dyskusja na temat Marcina Ozdarskiego

Postprzez ninel » 14 Lis 2010, 20:14

mcba napisał(a):EDIT:
niestety nie znalazłem na stronie ZTM wspomnianego artykuły, jednak już wujek google znał położenie jego kopii ;)

No tak, tylko że jak zostawi to wolnemu rynkowi, too jednak nie będzie to już komunikacja miejska.

twierdzak napisał(a):jechałem tym autobusem za 1zł i siedziało tam 3 osoby przez całą trasę kursowania tego autobusu !!!!!!!!!!!!!!

Nic dziwnego, skoro autobusy kursują rzadko i neregularnie, a na przystankach nie ma nawet ich rozkładów. I do tego po pokręconej trasie.

albo po wyborach znknikną te autobusy za 1zł albo będą dotowane z kasy Urzędu Miasta

Ależ wszędzie tak jest, że komunikacja miejska jest dotowana.

Oczywiście kolejny bardzo nieudolny pomysł urzędującego obecnie burmistrza.

To nie pomysł burmistrza, to pomysł przewoźnika tej linii za 1 zł.
Ať žije vláda! Ale za svoje.
ninel
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 130
Rejestracja: 12 Lis 2010, 13:51

Re: Dyskusja na temat Marcina Ozdarskiego

Postprzez IronRun » 14 Lis 2010, 21:20

Do tzw. Komunikacji Miejskiej mieszkańcy muszą się przyzwyczaić - do tej pory nie było takiego zjawiska. Myślę, że gdyby po naszym Mieście poruszałyby się autobusy łączące wszystkie jego elementy (Twierdza, Górka, Miasto, Okunin i Osiedle) a dodatkowo można by byłą nią dojechać do Kazunia, Czosnowa, Cząstkowa, Zakroczymia oraz w kierunku Nasielska i Głuska, to spełniłaby swoje zadanie. Jednym z podstawowych elementów rozwoju Miasta i Powiatu jest infrastruktura - do której transport publiczny należy. Nie musi to być Komunikacja finansowana przez Miasto, może trzeba pobudzić prywatnych przewoźników (pozwolić np. na korzystanie z przystanków i dworca), opcji jest naprawdę dużo.
NUTPro Tech - technologia w sporcie i dla sportu
IronRun
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 236
Rejestracja: 14 Lis 2010, 20:49

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 71 gości

cron