Alarm smogowy w Polsce

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Alarm smogowy w Polsce

Postprzez BURBUL » 08 Sty 2017, 16:40

Według dzisiejszych informacji w Otwocku i na Warszawskim Targówku, zmierzono rekordowe poziomy zanieczyszczeń powietrza. Jestem ciekaw, czy w naszym mieście wykonuje się takie pomiary ? Może ktoś z Was coś na ten temat wie ? Przykładowo, dzisiaj od rana w Twierdzy nie było czym oddychać. Ta sama sytuacja była w okolicy marketu " Kaufland ". Jeden wielki " syf " wiszący w powietrzu. Powiem szczerze, że ja z taką sytuacją spotkałem się pierwszy raz, a mieszkam w NDM od 1984 roku.
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Re: Alarm smogowy w Polsce

Postprzez tk28 » 08 Sty 2017, 19:00

Dyskusje na ten temat na forum były już kilka lat temu, może nawet i na nieistniejącym forum miejskim więc problem ten nie jest nowy. Nagłe w ubiegłym roku wszyscy w Polsce zauważyli jakim syfem oddychamy gdy media nagłośniły problem po tym, jak wzięto się na poważnie za badanie powietrza. Przecież nie pali się w piecach od zeszłego roku ani nie zwiększyła się kilkukrotnie ilość smrodzących samochodów. Po prostu ludzie byli nieświadomi problemu a media im to uświadomiły, oddychamy tym syfem od wielu lat, to nie jest świeży problem. Nie mogę jednak znieść wmawiania ludziom przez media, że zwykła mgła to smog tak jak to było ostatniej jesieni, kiedy to jesienią mgły są bardzo częste. Oczywiście mgły potęgują problem bo cały dym się w nich kumuluje i wisi nad naszymi głowami ale nie dajmy się zwariować i nie mówmy na mgłę, że to smog. Nawet jakby wyeliminować wszystkie źródła zanieczyszczenia powietrza to mgły i tak będą występowały. Jeśli chodzi o części NDM z domkami jednorodzinnymi to Modlin Stary wiedzie prym jeśli chodzi o zanieczyszczenie powietrza w mieście i o tym dyskusje już się dawno toczyły. Ten syf nad Modlinem Twierdzą to najpewniej przyleciał z Modlina Starego.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Alarm smogowy w Polsce

Postprzez ver8 » 05 Lut 2017, 09:30

tk28 napisał(a):Nagłe w ubiegłym roku wszyscy w Polsce zauważyli jakim syfem oddychamy gdy media nagłośniły problem po tym, jak wzięto się na poważnie za badanie powietrza. Przecież nie pali się w piecach od zeszłego roku ani nie zwiększyła się kilkukrotnie ilość smrodzących samochodów. Po prostu ludzie byli nieświadomi problemu a media im to uświadomiły, oddychamy tym syfem od wielu lat, to nie jest świeży problem.


OK no to spoko, możemy się dusić, a nasze dzieci mogą mieć raka mózgu ponieważ oddychamy tym syfem od wielu lat, to nie jest świeży problem. Tak było, jest i będzie. Można się rozejść.
ver8
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 8
Rejestracja: 29 Lut 2012, 14:33

Re: Alarm smogowy w Polsce

Postprzez ver8 » 05 Lut 2017, 09:35

BURBUL napisał(a): Jestem ciekaw, czy w naszym mieście wykonuje się takie pomiary ? Może ktoś z Was coś na ten temat wie ?

Niestety nic nie wiem na ten temat i też chętnie bym się dowiedział czegoś więcej.
Ze strony GIOŚ (http://powietrze.gios.gov.pl/pjp/current) wynika, że w NDM nie ma stacji pomiarowej. Najbliższa jest w Legionowie.
Ciekawe, czy takÄ… stacjÄ™ stawia GIOÅš, czy miasto.
ver8
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 8
Rejestracja: 29 Lut 2012, 14:33

Re: Alarm smogowy w Polsce

Postprzez tk28 » 05 Lut 2017, 15:50

ver8 napisał(a):OK no to spoko, możemy się dusić, a nasze dzieci mogą mieć raka mózgu ponieważ oddychamy tym syfem od wielu lat, to nie jest świeży problem. Tak było, jest i będzie. Można się rozejść.

I co, myślisz, że w ciągu kilku miesięcy się wszystko zmieni a następnej zimy będziemy mieli powietrze czyste jak w jakimś uzdrowisku :?: To jest temat bardzo medialny i wygodny dla wszelkiej maści dziennikarzy i pseudo dziennikarzy. Mają o czym pierdzielić przez cały dzień odwracając tym samym uwagę opinii publicznej od równie ważnych jak nie ważniejszych bieżących spraw. Możesz być pewien, że mimo szumu medialnego jeszcze przez wiele lat będziemy oddychali tym syfem a jedynym sposobem na ucieczkę przed tym to jest wyprowadzka do gęstego lasu gdzieś na odludziu.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna


Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości