Układy, układziki

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Układy, układziki

Postprzez BURBUL » 03 Lut 2017, 09:33

No to już są jakieś jaja !!! link : http://www.nowodworska.pl/art,6566,zami ... erdze.html
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Re: Układy, układziki

Postprzez tk28 » 03 Lut 2017, 15:25

Gdy pojawiają się jakieś oznaki kumoterstwa i nepotyzmu w naszym mieście to często też pojawia się przy okazji nazwisko wiceburmistrza, jego rodziny lub znajomych.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Układy, układziki

Postprzez rather » 03 Lut 2017, 16:54

Zbieżność nazwisk zapewne przypadkowa :). Ale rzeczywiście rodzina wiceburmistrza ostatnio opanowuje okolicę :)
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Układy, układziki

Postprzez BURBUL » 03 Lut 2017, 17:34

Świetnie to Koledzy ujęli :lol: . Ja czytając ten artykuł nie mogłem uwierzyć, że można wpaść na tak kretyński pomysł. Nie neguję potrzeby istnienia takiej placówki ale miejsca jej lokalizacji. Pytanie : jak te dzieci będą po ciemku wracać do domów, chyba, że wyłącznie pod opieką dorosłych ( rejon parku ) ?. Druga rzecz, dezorganizuje się miejsce ( kompleks muzealny ) . Wszystko wokół powinno być podporządkowane obsłudze turystów, a nawet jakaś mała gastronomia w tym miejscu jest nieodzowna. Nie sądzę by J.K był zorientowany co się w jego urzędzie wyprawia, a jeśli jest to już chyba z głową coś nie tak. To jest kolejna sprawa, która dowodzi, że czas najwyższy by Zakroczymską 32 zdecydowanie przewietrzyć. :(
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Re: Układy, układziki

Postprzez tk28 » 03 Lut 2017, 17:54

Ja też jestem za przewietrzeniem naszego UM ale niestety nie jestem optymistą jeśli chodzi o wprowadzenie kadencyjności w samorządach. Oczywiście popieram ten pomysł lecz podejrzewam, że u nas na czas pięcioletniej przerwy obecna ekipa podstawi na jedną kadencję kogoś od siebie a później znów wróci obecny burmistrz. Będzie zamiana władzy jak w Rosji, ważne tylko to, żeby władza była w ich rękach. Brak kadencyjności w samorządach sprawiło, że mamy właśnie takie patologiczne sytuacje jak w naszym mieście, gdzie władza traktuje miasto jak prywatny folwark nie licząc się z głosem mieszkańców.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Układy, układziki

Postprzez BURBUL » 03 Lut 2017, 18:10

Do wyborów pozostało 1,5 roku ( listopad 2018 ) i jeśli ktoś zamierza konkurować z obecnym, chorym układem, to powinien działać od natychmiast. Nie może być tak, jak w poprzednich wyborach, że konkurenci pokazywali się dopiero 3 miesiące przed wyborami ( o ile dobrze pamiętam ) Inna sprawa, że jest coraz więcej nowych mieszkańców , nie skażonych stagnacją, i do nich trzeba dotrzeć. itd, itp.
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Re: Układy, układziki

Postprzez disturbia » 04 Lut 2017, 00:48

Zupełnie przypadkiem synowa wiceburmistrza ;)
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Układy, układziki

Postprzez BURBUL » 04 Lut 2017, 07:52

Znowu zaczynacie przywoływać " spiskowe teorie dziejów ". Ja też uważam, z całą stanowczością i 100 % -wym przekonaniem, że to przypadek :lol: :lol: :lol: - czysty !!!
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Re: Układy, układziki

Postprzez Marcin.Skr » 04 Lut 2017, 18:26

Nowa ustawa, jeśli dobrze kojarzę, zabrania w ogóle więcej niż 2 kadencje - niezależnie od przerwy. Bardziej stawiałbym na zamianę miejscem z Gerelukiem, JK zostałby sekretarzem (bo wice pewnie nie będzie mógł przez przepisy) i tłumaczył - no ludzie by mnie wybrali, a chcę zrobić więcej dobrego dla NDM, więc to jedyna możliwość. Chyba, że Oberradny postanowi spróbować sił - wtedy będzie wesoło.

W skrajnej sytuacji Kowalski, gdyby jego ekipa przegrała, zahaczy się w którejś z firm na dyrektorskim stanowisku. Pewnie Banaszek czy Sinevia go chętnie wezmą.

W temacie tekstu - słabo to wygląda, ale po tylu latach ludzie zwyczajnie mają w poważaniu. Póki JK i jego ekipa rządzi, zawsze pewien krąg ma lepiej.
Marcin.Skr
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 403
Rejestracja: 16 Paź 2015, 15:31
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Układy, układziki

Postprzez tk28 » 04 Lut 2017, 19:34

Marcin.Skr napisał(a):Nowa ustawa, jeśli dobrze kojarzę, zabrania w ogóle więcej niż 2 kadencje - niezależnie od przerwy.

Kadencja ma trwać 5 lat a to czy po przerwie ci sami mogliby kandydować ponownie na ten sam urząd nie zostało jeszcze doprecyzowane. Jednak z tego co można wyczytać w wielu miejscach w sieci to po 2 kadencjach ma być przerwa przez 1 kadencję po czym dawni burmistrzowie czy wójtowie mogą kandydować ponownie.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna


Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 74 gości

cron