Wybory 2010 Henryk Roman Mędrecki

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Re: Wybory 2010 Henryk Roman Mędrecki

Postprzez fredi » 14 Lis 2010, 13:59

Grupa Pana Ozdarckiego była w koalicji i oni między innymi pomogli WND go uchwalić.
równo przez całą 4 letnią kadencję.[/quote]


Przepraszam ale nikogo o takim nazwisku nie ma naszej politycznej arenie.
krótki staż w "internecie" nie tłumaczy błędów.
Chyba że jest to błąd zamierzony.
fredi
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 1
Rejestracja: 14 Lis 2010, 13:20

Re: Wybory 2010 Henryk Roman Mędrecki

Postprzez Rafał » 14 Lis 2010, 14:09

fredi napisał(a):Przepraszam ale nikogo o takim nazwisku nie ma naszej politycznej arenie.
krótki staż w "internecie" nie tłumaczy błędów.
Chyba że jest to błąd zamierzony.

Wszyscy wiemy kogo autor miał na myśli- tak więc nie zaśmiecajmy forum wpisami tego typu - pomyłka ludzka rzecz
Nie jestem wściekły, dopiero zaczynam być zły
Rafał
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 51
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:06

Re: Wybory 2010 Henryk Roman Mędrecki

Postprzez jedliry0 » 14 Lis 2010, 14:20

Drogi kandydacie, dałeś się wciągnąć w pyskówkę wyborczą. Masz szczęście, że to forum ma ograniczony zasięg ale i tak fakt ten moim zdaniem odbierze Ci głosy. Zwolnij bieg, na pytania zamknięta odpowiada się tak lub nie.
RJ
jedliry0
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 27
Rejestracja: 10 Lis 2010, 13:10

Re: Wybory 2010 Henryk Roman Mędrecki

Postprzez Zbyszek » 15 Lis 2010, 16:01

chciałbym jednak wrócić do sprawy Pana kolegi i jego reklam na tej nieszczęsnej przyczepce
napisał pan ,że kolega ma na wszystko faktury itd.
czy to znaczy ,że wynajmuje tą powierzchnię reklamową?
i jak taka sytuacja ma się do wysokich standardów tzn. jak pogodzić fakt ,że małżonka pana kandydata od lat daje zlecenia - również dotyczące mienia komunalnego ( w trybie bezprzetargowym ) - firmie która teraz obwozi się z banerem tegoż kandydata?
i to jeszcze jest fakturowane?
jaki to rodzaj usługi? - dziękczynna reklama?
poruszam ten temat bo Pańskie ustosunkowanie sie to tej kwestii ma dla mnie większe znaczenie - w kontekście proponowanego przez Pana sposobu sprawowania urzędu - niż rozwlekłe elaboraty
zresztą ,żeby ułatwić może jedno pytanie i proszę , o odpowiedź "tak" lub "nie"

Czy opisywana wyżej sytuacja mieści się w standardach sprawowania władzy proponowanych przez Pana?

czekam z niecierpliwością na odpowiedź
i pozdrawiam
Zbyszek
 

Re: Wybory 2010 Henryk Roman Mędrecki

Postprzez Henryk Mędrecki » 15 Lis 2010, 18:24

Panie Zbyszku
Przedstawia Pan sytuację, która jest mi nie znana. Mówiłem, że po przeczytaniu Pana pytań zwróciłem się do Pana Rutkowskiego o udzielenie mi wyjaśnień na Pana zarzuty. Usłyszałem to co Panu wcześniej napisałem. Pan Rutkowski poinformował mnie, że już jedna osoba na łamach prasy musiała go przepraszać.
Natomiast przy udzielaniu zamówienia w trybie bezprzetargowym nikt nie zwalnia zleceniodawcy z rozpoznania rynku i oszczędnego wydatkowania pieniędzy. Jeżeli ktoś to pomija powinno się wobec niego wszcząć postępowanie wyjaśniające i sprawdzić czy nie naruszono ustawa o zamówieniach publicznych co wiąże się z naruszeniem dyscypliny finansowej. Z tego so wiem Burmistrz nigdy wie wszczął wobec Pani Rutkowskiej takiego postępowania, czyli wszystko było zgodne z prawem
Jeżeli łamane jest prawo to taka sytuacja naruszałaby standardy moralne.
Chciałbym Panu przypomnieć, że nie ma czegoś takiego jak standardy sprawowania władzy, ponieważ nikt ich nie opisał. Sądzę, że najlepiej brac przykład z księgowych i audytorów wewnętrznych, którzy takie standardy mają opracowane i nimi się kierują. Co do polityków możemy mówić o moralności oraz typowych zachowaniach. Jest to cienka linia. Staram się jej nie przekroczyć ale to mieszkańcy ocenią czy to mi się udaje. W stanie wojenny bito mnie i przykładano odbezpieczoną broń do skroni i pewnych zasad nie zdradziłem. Myślę, że jak potwierdzą się zarzuty przekroczenia norm przez kogokolwiek z naszej listy ta osoba bedzie zmuszona do rezygnacji z kandydowania a w przypadku wybrania rezygnacji z radnego. Wszyscy rekomnendowani przez Koło PO RP byli o tym poinformowani.
Z wrazami szczunku,
Henryk Roman Mędrecki.
Henryk Mędrecki
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 13
Rejestracja: 12 Lis 2010, 23:03

Re: Wybory 2010 Henryk Roman Mędrecki

Postprzez Zbyszek » 15 Lis 2010, 19:26

ja doskonale to rozumiem ,że "nie ma czegoś takiego jak standardy sprawowania władzy, ponieważ nikt ich nie opisał"
dlatego zadałem pytanie " Czy opisywana wyżej sytuacja mieści się w standardach sprawowania władzy proponowanych przez Pana? "

i nikomu nie zarzucam łamania prawa
po prostu interesuje mnie czy takie dwuznaczne ( a może jednoznaczne?) związki kandydatów z lokalnymi firemkami są dla Pana dopuszczalne .
ja mogę jedynie wyrazić swoją opinię - wygląda to na "kolesiostwo" i nie podoba mi się
nie mam nic przeciwko Panu czy kandydatom z list Pańskiego komitetu
prosiłem o jednoznaczną odpowiedź , która pomogłaby mi podjąć decyzje przy urnie wyborczej
i dalej liczę na krótkie i jednoznaczne : "tak - sytuacja opisana nie ma znaczenia i mi nie przeszkadza" lub "nie - zastosowana praktyka jest co najmniej wątpliwa i jako taka nie powinna mieć miejsca"
Zbyszek
 

Re: Wybory 2010 Henryk Roman Mędrecki

Postprzez Henryk Mędrecki » 15 Lis 2010, 23:24

Tak ma Pan rację jest to sytuacja, której każdy polityk powinien się wystrzegać, jednak ona nie dotyczy osoby, która startuje z naszej listy. Wszelkie hipotezy bez wysłuchania drugiej strony świadczą o samosądzie. Niech Pan pozwoli wypowiedzieć się wyborcą i Panu Rutkowskiemu.
Proszę się ujawnić i pozwolić Panu Rutkowskiemu dochodzić swoich praw, a wtedy się okaże, kto ma rację. Ja nie będę pośrednikiem w tych rozmowach. Jeżeli Pan mówi o standardach to przy takich zarzutach standardem jest również przyjęcie odpowiedzialności za słowa. Ja się podpisuję i odpowiadam nawet przed sądem za moje wypowiedzi.
Uważam, że wybory nie polegają tylko na opluwaniu innych ale również na odpowiedzialności za słowa i rozliczanie z obietnic. Proszę Pana jeżeli zostanę wybrany bardzo chętnie się z Panem spotkam i jeżeli nie dotrzymam danego słowa zrezygnuję z funkcji Burmistrza. Uważam, że Pan powinien wiedzieć więcej o moim życiu, które było nieustanną walką z kłamstwem i układami oraz, że zapłaciłem za to ogromną cenę.
Henryk Mędrecki
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 13
Rejestracja: 12 Lis 2010, 23:03

Re: Wybory 2010 Henryk Roman Mędrecki

Postprzez Mil » 16 Lis 2010, 00:14

Panie Henryku, z całym szacunkiem do Pana osoby. Ma Pan ładną, piękną kartę w swoim życiu, ale to było trzydzieści lat temu. Ma Pan pokończonych wiele kursów ale co z tego? Patrząc po Pańskich odpowiedziach to są one dość niemiłe, by nie powiedzieć, że momentami aroganckie i zaczepne. To trochę Pana dyskwalifikuje. Dzisiaj wybieramy burmistrza na najbliższe cztery lata i powinniśmy wybrać osobę, która ma jakiś pomysł na to miasto a niekoniecznie odwołuje się do swojej przeszłości. Chyba Pan za bardzo wdał się w buty krajowych polityków, oni też w kampanii wyborczej odwoływali się do „pięknych kart” w swoim życiu a my tymczasem oczekujemy gotowych propozycji.
Mil
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 27
Rejestracja: 13 Lis 2010, 21:17

Re: Wybory 2010 Henryk Roman Mędrecki

Postprzez ena » 16 Lis 2010, 14:05

Henryk Mędrecki napisał: „Budżet na 2010 rok był uchwalany kiedy, ja nie byłem w koalicji i mocno naciskałem by go nie przyjąć. Grupa Pana Ozdarckiego była w koalicji i oni między innymi pomogli WND go uchwalić.”
Henryku, rozumiem, że chodzi Ci o Marcina Ozdarskiego, a to, że napisałeś Ozdarckiego było tylko zwykłym przejęzyczeniem. Rozumiem też, że tak naprawdę chodziło Ci o mnie, a atakując Marcina wyrządzasz mu taką samą krzywdę, jak kandydatka na listach PO, długoletnia Twoja współpracownica w działalności społecznej, która na grillu w strugach deszczu, w sobotę na Osiedlu Młodych powiedziała publicznie, że Marcin jest kłamcą, bo nie jest lekarzem. Kobieta ta wie bardzo dobrze, że to nieprawda. Zatem, gdzie są te standardy moralne?
Faktycznie byłeś w ostatniej kadencji w opozycji, a to daje niewielkie możliwości, ponieważ liczy się zwykły rachunek: dwa plus dwa zawsze jest cztery, nigdy pięć. Faktycznie wielokrotnie zabierałeś głos, krytykując działania koalicji. Twoja aktywność jednak nieco osłabła po objęciu stanowiska kierownika Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa. Wiem, że masz do mnie pretensję, że nie wybrałam Waszej grupy, aby podpisać koalicję z Wami. Ówczesny pełnomocnik naszego Komitetu Powiatowego PiS krzyczał mi do słuchawki, że mam natychmiast iść i podpisać koalicję z Wami, na co odpowiedziałam mu, że jestem członkiem PiS, ale przede wszystkim jestem wolnym człowiekiem, mam swój rozum i sumienie i zawsze tylko przed nim odpowiadam. Wybrałam koalicję z WND/PSL i nie żałuję tego, bo gdybym tego nie zrobiła nie poznałabym metod ich działania i nie miałabym możliwości podjęcia walki. A walczyć było o co. Najpierw o szpital, aby nie został oddany za niewielką rekompensatę i udało się. Potem z likwidacją szpitala i utworzeniem spółki międzygminnej, gdzie rada nadzorcza mogłaby „przejeść” obiecane przez Gminy 7,5 mln zł, a sytuacja wróciłaby do punktu wyjścia. Marcin „wyleciał za to z praktyk w szpitalu. Wiem co mówię, bo byłam na rozmowie z dyrektorem SZPZOZ, Zb. Kończkiem w tej sprawie. Choć praktycznie byłam sama to jednak Wojewoda uchylił przegłosowaną większością głosów uchwałę o utworzeniu spółki, po moim zaskarżeniu. Następnie przyszedł czas na samochód zakupiony za 100 tys. zł, Pieniądze te miały wspomóc kwotę 150 tys. zł przydzieloną, za moją przyczyną, przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, na termomodernizację budynku straży pożarnej. Po otrzymaniu decyzji Prezesa Zamówień Publicznych o złamaniu prawa, sprawa jest w Prokuraturze, lecz ta nie jest skora do szybkiego jej rozpatrzenia. Następnie o pomoc rolnikom, aby nie musieli przechodzić „drogi przez mękę” przy zatrudnianiu cudzoziemców do prac polowych. Udało się. I wtedy Ty wykrzyczałeś mi, że przekroczyłam swoje uprawnienia, kiedy poświęciłam swój czas i pieniądze na paliwo i pojechałam do Senatu, aby sprawa nie została, tak jak sugerowałeś na papierze. Następnie była walka o W.I.O.R.i N., aby nie przeniesiono go do Pułtuska wzorem biura paszportowego, który „powędrował” do Legionowa. Potem o mieszkańca Gminy Czosnów, któremu Agencja nie chciała sprzedać dzierżawionej przez niego i jego rodzinę od 1956 r. ziemi. Następnie, skuteczna walka o latarnie w Kazuniu Nowym, o ambulans zakupiony przez Starostwo ze złamaniem ustawy o zamówieniach publicznych, o ponad 200 tys. zł, które Powiat mógłby utracić na zbędną Koncepcję Programowo-Przestrzenną dla nowodworskiego szpitala itp. itp. We wszystkich, wyżej wymienionych przedsięwzięciach współpracowałam z Marcinem Ozdarskim, kandydatem na Burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego i innymi kolegami ze Stowarzyszenia Powiatu Nowodworskiego FORUM.
Co zaś do budżetu, to przyznaję się do głosowania nad tym z 2007 r., bo w 2010 r. to Ty, Heniu już byłeś w koalicji z WND i PSL, jako przewodniczący Koła Miejskiego i członek Platformy Obywatelskiej. Pozdrawiam i życzę wielu sukcesów w czystej „grze” wyborczej. Bożena Paradzińska
ena
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 262
Rejestracja: 12 Lis 2010, 16:15

Re: Wybory 2010 Henryk Roman Mędrecki

Postprzez Zbyszek » 16 Lis 2010, 15:02

"Tak ma Pan rację jest to sytuacja, której każdy polityk powinien się wystrzegać, jednak ona nie dotyczy osoby, która startuje z naszej listy"
skoro Pan tak twierdzi to widocznie tak jest - musiałem coś źle widzieć albo coś pomylić ...
natomiast jeżeli chodzi o "dochodzenie swoich praw " itp sprawy to napisałem już poprzednio ,że nikomu nic nie zarzucam - chodziło mi jedynie o pewne obyczaje i Pana stosunek do takich praktyk
to jest forum i , w przeciwieństwie do zamkniętego forum miejskiego , każdy może się tu wypowiedzieć i podzielić swoimi odczuciami czy zadać pytanie - miło z Pana strony ,że Pan tez uczestniczy w tej dyskusji.
zaobserwowana sytuacja skłoniła mnie do pewnych refleksji i stąd moje pytania
jeżeli wg Pana wszystko jest Ok to przyjmuje to jako odpowiedź na moje pytanie
i jeszcze raz bardzo dziękuję
swoje wnioski wyciągnę i dam temu wyraz w niedzielę przy urnie wyborczej
Zbyszek
 

Re: Wybory 2010 Henryk Roman Mędrecki

Postprzez Henryk Mędrecki » 16 Lis 2010, 19:34

Dzień dobry Pani Bożenko
Wiesz dobrze, że nie popierałem poczynań WND, a szczególnie ich sposobu działania. Wielokrotnie to mówiłem i przypominam, że krytykowałem ten budżet. Natomiast powodem mojego wyciszenie w ostatnich dniach działania w radzie była rzeczywiście zmiana pracy.
Uważam, że wszystko co się wykonuje powinno się robić profesjonalnie dlatego więcej czasu poświęciłem swojej nowej pracy. Obecnie w mojej pracy mam mniejszy zespół ludzi, a więcej zadań ale ich profesjonalizm pozwala na wykonywanie ich w terminie. W swoim życiu pracowałem w kilku zakładach POM Nowy Modlin, Urząd Miasta w Nowym Dworze Mazowieckim, Agencja Rynku Rolnego oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i zawsze miałem szczęście trafiać na dobrych pracowników i miłych ludzi. W przeciwieństwie do polityki. Byłem oszukany przez obecnego burmistrza, który nas zdradził w nocy układając się z Panem Majchrzakiem SLD.
Moje wyciszenie pozytywnie wpłynęło na WND i działania Rady Powiatowej. Wymusiłem na Zarządzie Powiatu by nie łamał prawa oraz przedstawianie Radzie Powiatu właściwego sprawozdania zgodnego z ustawą. Przypominam również, że moja interwencja w sprawie W.I.O.R.i N, również doprowadziła pozytywnego załatwienia sprawy.
Ja nie słyszałem, żeby ktoś przy mnie mówił o Panu Ozdarskim, rozmawialiśmy o programie, inwestycjach, budowie ulicy na osiedlu Dębinka, o rozwoju szpitala i wpływu na jego rozwój naszego miasta. Nie wszyscy wiedzą, że to Powiat ma największy wpływ na działanie szpitala i on jest organem założycielskim.
Jeżeli miało to miejsce w co wątpię ponieważ proszę wszystkich naszych kandydatów by rozmawiali o problemach a nie o ludziach.
Pani Bożenko, może strata 4 lat jest zbyt wysoką ceną by poznać sposób działania WND - można było mnie zapyta.
Życzę powodzenie, może jeszcze spotkamy się po tej samej stronie podczas naszej bogatej działalności politycznej.
Henryk Roman Mędrecki
Henryk Mędrecki
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 13
Rejestracja: 12 Lis 2010, 23:03

Re: Wybory 2010 Henryk Roman Mędrecki

Postprzez ena » 17 Lis 2010, 10:50

Henryku, a może panie Henryku? Nie wiedziałam, że już jesteśmy na "per pan, pani". Przyjmuję pana tłumaczenia, choć niestety nie do końca. Ja wiem i pan wie, że to iż wyciszył się pan na sesjach Rady Powiatu nie było spowodowane tylko tym , żeby „pozytywnie wpłynęło na WND i działania Rady Powiatu”. Poza tym, może jestem dziwna, ale nie uznaję półprawdy, ani połowicznych działań. One, w konsekwencji, nigdy nie przynoszą spodziewanego efektu. Mogą jedynie służyć partykularnym celom tego, który jest koniunkturalistą. Pewnie dlatego „wyrzucono” mnie z funkcji przewodniczącej komisji ochrony środowiska i rolnictwa, sądząc, że utrata paruset złotych przywoła mnie do porządku. Jakże się mylili. W swoim życiu straciłam o wiele więcej, łącznie z ukochanym synem, studentem Politechniki Warszawskiej, człowiekiem nietuzinkowym, niż te pareset złotych, a mogłam stracić dorobek swojego życia, kiedy firma, która chciała pobudować spalarnię odpadów niebezpiecznych, a która swoim oddziaływaniem, chociażby trujących, rakotwórczych dioksyn mogła zagrażać w promieniu sięgającym Warszawy, zaskarżyła mnie do sądu i żądała ode mnie 4 mln zł. Pewnie też dlatego, jak pamiętasz, radny pan Rudy „merytorycznie” uzasadnił fakt „wyrzucenia” z komisji Och.Ś. i R, rozwiązaniem klubu PiS i wyjściem z koalicji.
W kontekście mojej wieloletniej (od 1999 r) walki ze spalarnią odpadów niebezpiecznych (jeszcze obecnie mam zaproszenie do Naczelnego Sądu Administracyjnego na 24.11.2010 r. w sprawie warunków zabudowy), dziwię się Twojemu tak małemu zaangażowaniu w sprawy asfalciarni na Okuninie. Zwłaszcza, że na tym forum przeczytałam o pomyśle następnej inwestycji związanej z przemysłem medycznym, czyli chemicznym, a więc ciężkim w Nowym Dworze Mazowieckim. Zatem sprawdzają się moje rozważania zawarte w biuletynie Stowarzyszenia Powiatu Nowodworskiego FORUM, który jest rozprowadzany obecnie. Zapraszam do czytania.
Nam się udało, bo zadziałały trzy warunki. 1. Lider, który nie widzi tylko czubka swojego nosa, lecz jest przez to atakowany ze wszystkich stron. Takim liderem, powiem nieskromnie byłam ja. U Was takim liderem mógłby być Marcin Ozdarski, młody, dynamiczny lekarz, który zna specyfikę zagadnienia i zagrożeń, a który mimo młodego wieku już takie ataki, nawet od tzw. „przyjaciół” przeżył i przeżywa, a mimo to nie składa broni. Na tym forum ewidentnym liderem jest Rather. 2. Zrozumienie współmieszkańców i chęć działania we wspólnym, dobrze rozumianym interesie. Bez podziałów na swoje malutkie interesiki, bo wówczas tracą wszyscy. W Nowym Dworze jest też wiele osób bardzo wartościowych oraz takich, jak chemicy lub lekarze, którzy mogą sprawą się zainteresować i przekonywać innych. 3. Burmistrz, który zrozumie, że jest jednym z wielu i sam poniesie konsekwencje swoich nieprzemyślanych decyzji. No, chyba, że uzbierał już tak dużo pieniędzy, że stać go, żeby przenieść się w inne, bardziej przyjazne środowisku i ludziom, miejsca. U nas mieliśmy i mamy takiego Burmistrza. Jest nim H. Ruszczyk. Dlatego w tych wyborach ja i KW Wyborców FORUM, zarejestrowany, w Zakroczmiu, przeze mnie popieramy go. Zwłaszcza, że poprzedni burmistrz, który przyczynił się do sprowadzenia na nasz teren firmy, która chciała pobudować spalarnię odpadów niebezpiecznych i naraził przez to Gminę, a więc nas, jej mieszkańców, na duże straty finansowe, sam, dotychczas kojarzony z SLD, kandyduje do Powiatu z list WND i tworzył u nas listy dla WND do Gminy Zakroczym. U Was, niestety, jak pokazują fakty nie możecie liczyć na obecnego Burmistrza J. Kowalskiego dlatego potrzebne są zmiany. Zwłaszcza, że nie tylko zdrowie, choć najważniejsze wchodzi w grę. Mogą być również konsekwencje materialne wynikające z braku chęci inwestorów reprezentujących mniej uciążliwe działy gospodarki oraz spadek cen nieruchomości z braku chętnych osiedlania się w terenie opanowanym przez przemysł ciężki.
Tak, czy siak, nasz przykład pokazuje, że jest się nad czym zastanowić. Mam nadzieję, że zastanowienie i wnioski, jakie wyciągniecie dla dobra Was samych nastąpią przy urnach w dniu 21.listopada 2010 r. I nie jest w tym stwierdzeniu, li tylko, próba agitowania lecz niepokój człowieka, który już swoje przeżył i ma dobre intencje dla sąsiadów zza miedzy, które to intencje nie raz już wykazywałam.
Pozdrawiam wszystkich, a Ciebie przede wszystkim. Bożena Paradzińska
ena
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 262
Rejestracja: 12 Lis 2010, 16:15

Re: Wybory 2010 Henryk Roman Mędrecki

Postprzez jedliry0 » 17 Lis 2010, 18:38

Wy sobie tutaj rozmawiacie o tzw.p..łach i pretensjach a ja dzisiaj po raz kolejny wyjąłem ze skrzynki pocztowej kolejny pakiet wyborczy pana uzależnionego od burmistrzowania.
I co wy na to?
Mimo mojej krytycznej oceny ogólnej zarządu miasta przyznaję, że to na czym naprawdę zależy WND czyli na kontynuacji władzy poprzez wygranie wyborów robią profesjonalnie i akurat to mnie smuci, pogadajcie sobie jeszcze,
Heniek weź się za kampanię a nie za pytlowanie, pokaz co potrafisz.
RJ
jedliry0
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 27
Rejestracja: 10 Lis 2010, 13:10

Re: Wybory 2010 Henryk Roman Mędrecki

Postprzez twierdzak » 18 Lis 2010, 00:06

Brawo, za tą dyskusję merytoryczną p.Bożeny Paradzińskiej i p. Henryka Mędreckiego. Wreszcie trochę rzeczowej polemiki. Ja powiem osobiście, że jest to jedna z niewielu polemik na forach dyskusyjnych w Nowym Dworze Mazowieckim, pomiędzy dwojgiem ludzi związanych dość mocno z lokalną polityką. Mnie bardzo interesują rozmowy ludzi, którzy mają sporą wiedzę na temat Nowego Dworu, i właśnie dzięki forum mogę się dowiedzieć o rzeczach, o których przeważnie mówi się w kuluarach.

Jeszcze raz brawo za odwagę i mądrą oraz rzeczową polemikę.

Pozdrawiam
twierdzak
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 37
Rejestracja: 03 Paź 2010, 21:24

Re: Wybory 2010 Henryk Roman Mędrecki

Postprzez ena » 19 Lis 2010, 01:04

No Heniu pewnie poszedł robić kampanię wyborczą. Ja, natomiast, chciałam poruszyć jedną z najważniejszych spraw, która dotyczy "rządzenia" w Starostwie. Chodzi mi tu o spotkania koalicyjne. Dzięki temu, że mój klub wszedł w koalicję z WND/PSL mogłam poznać specyfikę tych spotkań. Otóż, biorąc w nich udział, kiedy po pewnym czasie przyzwyczaiłam się do nich, odniosłam wrażenie, że polityka gospodarcza, tj. plany np. remontu dróg, termomodernizacji budynków, sprzedaży nieruchomości, będących w zasobach Starostwa, itp., jaką prowadzi Starostwo jest podejmowana poza budynkiem Starostwa. Następnie nieliczni koalicjanci, dopuszczeni do tej pierwszej fazy rządów przenoszą wytyczne na spotkania koalicyjne i mają za zadanie przekonać do nich pozostałych koalicjantów, do których nie ma już takiego zaufania, jak do tych pierwszych. Następnie już gotowe, "obrobione" decyzje przechodzą na sesje, gdzie koalicja głosuje, jak ustaliła na spotkaniu, a opozycja nie ma już nic do powiedzenia. Czy to jest konstytucyjne? Bardzo wątpię. Nie raz mówiłam na sesjach, żeby może, skoro i tak łamie się Konstytucję i ustawę o samorządzie terytorialnym, to należy iść za ciosem i zwolnić opozycję do domów, bo po co zawracać nam głowę i narażać na koszty, z racji diet, budżet Powiatu. Pamiętam, że kiedy w Zakroczymiu rządziła Rada Gminy z Burmistrzem Serwatką, było podobnie, do czasu, kiedy w ramach walki o czyste powietrze zagrożone przez spalarnię odpadów niebezpiecznych, mieszkańcy Zakroczymia "pogonili" towarzystwo i skończyły się spotkania koalicyjne. Pamiętam też, że ówczesny przewodniczący Rady Gminy podał powód niezwoływania koalicji z racji tego, że jest grupa radnych, lub mieszkańców, która chce zaskarżyć owe spotkania. Niestety, ja nie mogłam liczyć na wsparcie w tym względzie, jak i w wielu innych względach, a i tak byłam skuteczna. Być może zbytnio, skoro nie jestem nawet na listach wyborczych. Ale nie żałuję (oczywiście tej skuteczności)
ena
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 262
Rejestracja: 12 Lis 2010, 16:15

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 66 gości

cron