Wybory 2010 Henryk Roman Mędrecki

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Re: Wybory 2010 Henryk Roman Mędrecki

Postprzez Jasio » 19 Lis 2010, 01:27

Piękna dyskusja. Opozycja w opozycji do opozycji! :shock:
Jednak wracam do wątku wcześniejszego dotyczącego TBS-u Warszawskiego. Twierdzi pan, że nic nie wie odnośnie postepowania prokuratorskiego w tej sprawie. Jak to możliwe skoro ku mojemu zdziwieniu dowiedziałem się, że toczy się już sprawa przed sądem i pan w tej sprawie zeznawał wraz (kolejne moje zaskoczenie) z nastepnym kandydatem na burmistrza panem Laurem. Proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie tej informacji.

Następne moje pytanie to czy łączą pana jakieś związki rodzinne, towarzyskie czy też biznesowe z panią Zasowską?
Ostatnio edytowany przez Jasio, 19 Lis 2010, 01:41, edytowano w sumie 1 raz
Ile razy można nadstawiać drugi policzek?
Awatar użytkownika
Jasio
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 59
Rejestracja: 13 Lis 2010, 19:04

Re: Wybory 2010 Henryk Roman Mędrecki

Postprzez Mil » 19 Lis 2010, 01:41

To niczym jak wewnątrz WND.-) Jasiu nawracasz się? Widzisz, żeby coś w końcu zmieniło się po kończącej się powoli epoce obecnie nam panującego musi przyjść ktoś zupełnie świeży, kto nie przewijał się w nowodworskiej układance.
Mil
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 27
Rejestracja: 13 Lis 2010, 21:17

Re: Wybory 2010 Henryk Roman Mędrecki

Postprzez Jasio » 19 Lis 2010, 02:38

Mil napisał(a):To niczym jak wewnątrz WND.-) Jasiu nawracasz się? Widzisz, żeby coś w końcu zmieniło się po kończącej się powoli epoce obecnie nam panującego musi przyjść ktoś zupełnie świeży, kto nie przewijał się w nowodworskiej układance.

Oczywiście masz rację, że jest układanka WND ale jest ona po stokroć lepsza od układanki Ozdarski, Paradzińska, Mędrecki bo naprawdę daje gwarancję rozwoju tego miasta. Popatrz tak naprawde obiektywnie na NDM. Czy naprawdę nic sie nie zmieniło w ciągu ostatnich lat? Basen owszem nie ma ale będzie obecnie kładą glazurę. Czy to wina Kowalskiego że poziom wód gruntowych w tym roku jest wyższy od normalnego o prawie 2 metry? A oddane Pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią, dwa orliki (chyba jedyna gmina w Polsce), Nowy kompleks Ośrodka Kultury przy Paderewskiego, Ośrodek Pomocy Społecznej, Remiza OSP, sala gimnastyczna + boiska przy PG1, boiska przy SP 5 i zespole szkól w Modlinie Starym, kilometry nowych i wyremontowanych dróg w całym mieście. Dodatkowo praktycznie co weekend wydarzenia kulturalne: koncerty, teatry, kabarety, rozpoczęcie lata, zakończenie itp, itd.....
Zastanów się czy warto ryzykować przyjscie kogoś zupełnie świeżego? Kogoś kto nie ma bladego pojęcia o samorządzie rządzących nim regułach, prawie, a tak naprawdę o niczym. Czy to jest gwarancja sukcesu?
Pan Rather złożył chyba kilkanaście wniosków do prokuratury. Jeżeli którykolwiek z nich jest uzasadniony to obecna władza i tak z racji prawa będzie musiała odejść. Ale dopóki nie ma wyroku dajcie im zakończyć moim zdaniem dobrze wykonywaną robotę.
Ostatnio edytowany przez Jasio, 19 Lis 2010, 08:37, edytowano w sumie 1 raz
Ile razy można nadstawiać drugi policzek?
Awatar użytkownika
Jasio
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 59
Rejestracja: 13 Lis 2010, 19:04

Re: Wybory 2010 Henryk Roman Mędrecki

Postprzez kira » 19 Lis 2010, 05:22

OJ JASIU!!!!!... tu masz rację tylko staraj się nie popełniać błędów ortograficznych bo to też o kimś świadczy.
świerzego-świeżego dopuki - dopóki:(


A tak przy jeszcze jedno pytanie do p.Mędreckiego
....................................................................
Czy to prawda,że Pan zakupił działkę naprzeciwko Szpitala za symboliczne grosze w ustawionym przetargu z Panem Szy....?????
Proszę krótko TAK lub NIE!!!

Od tego zależy czy dorzucę swój głos bo pomału zaczynam wątpić w Pana,a miałam szczere chęci....
kira
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 35
Rejestracja: 12 Lis 2010, 23:33
Miejscowość: NDM-Pomiechówek

Re: Wybory 2010 Henryk Roman Mędrecki

Postprzez Henryk Mędrecki » 19 Lis 2010, 07:02

Panie Kira
Nie. Jeżeli Pan wie o jakiejś działce to proszę mi podąć jej adres chętnie ją zobacz. Wiem, że takie plotki roznosił Pan Głowacki ale mnie już za to przeprosił. Jestem ciekaw jakie bajki jeszcze Pan wymyśli. Moje oświadczenie majątkowe z października 2010 roku składałem w starostwie i sprawdzane było przez Urząd Skarbowy.

Pani Zasowska jest rodziną mojej żony. Nie utrzymuję z nią żadnych kontaktów od 2001 roku.
Ponieważ, zostałem oszukany przez tą Panią i nie chciałbym się wypowiadzac o rodzinie mojej żony oraz o osobach, z którymi nie utrzymuję żadnych kontaktów.

Henryk Mędrecki
Henryk Mędrecki
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 13
Rejestracja: 12 Lis 2010, 23:03

Re: Wybory 2010 Henryk Roman Mędrecki

Postprzez Henryk Mędrecki » 19 Lis 2010, 07:52

Panie Jasiu
Pan pomyśli choć trochę.
Jeżeli woda gruntowa była by większa o 2 metry niż normalnie to Nowy Dwór Mazowiecki (oprócz Nowodworzanki, Twierdzy Modlin i Modlina Starego) byłby zalany. Wystarczyło tylko rozpocząć budowę 70 centymetrów wyżej i czytać dobrze „podkłady” mapy wysokościowe.
Remiza OSP powinna powstać w innym miejscu obecnie ogranicza rozbudowę cmentarza oraz parkingu przy cmentarzu itd…

Jak są pieniądze to się je wydaje. Jednak czy rozwiązuje się problemy miasta wydając je?
Proszę przeczytać moją pierwszą wypowiedz i się zastanowić lata1990-2000 biją na głowę dokonania w latach 2001-2010.
Same inwestycje
- oczyszczalnia ścieków,
- doprowadzenie ciepła do miasta, likwidacja kilkudziesięciu kotłowni lokalnych,
- budowa stacji uzdatniania wody w Modlinie Starym,
- doprowadzenie gazu na osiedle nowodworzanka,
- budowa 4 nowych budynków komunalnych Modlińska 10, Legionów 8, przy ul. Długiej oraz przy ul. Miodowej ,
- zlikwidowano oczyszczalnię na ul. Targowej i przerobiono ją na przepompownię,
- wybudowano drogę w Twierdzy Modlin mimo, że teren nie należał do gminy,
- dokonano modernizacji ujęcia wody przy ulicy Warszawskiej poprawiając jakość wody pitnej,
- opracowano koncepcję odwodnienia Nowego Dworu Mazowieckiego,
- odnowiono Cmentarz Forteczny w Modlinie Twierdzy,
- odnowiono park miejski przed urzędem miejskim,
- wybudowano hale sportową,
- wybudowano szkołę nr 8 na Osiedlu Młodych,
- uszczelniano kanalizację,
- wyremontowano drogi, które były w tym czasie w opłakanym stanie,
- przejęto mienie po wojsku przy ulicy Paderewskiego,
- zakupiono nowy samochód (śmieciarkę) dla MZO,
- wspólnie z innymi gminami wybudowano wysypisko śmieci po likwidacji w Bożej Woli,
- oddłużono szpital w Nowym Dworze Mazowiecki (wówczas to gmina utrzymywała szpital i szkoły średnie).
To tylko cześć inwestycji.
Życzę powodzenia z WND
Henryk Mędrecki
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 13
Rejestracja: 12 Lis 2010, 23:03

Re: Wybory 2010 Henryk Roman Mędrecki

Postprzez Henryk Mędrecki » 19 Lis 2010, 08:20

Panie jedliry0

Co do kampanii
Pan Kowalski posiada znaczne środki finansowe oraz władzę, która w mojej ocenie jest bezwzględna.
Na odpowiedzi z urzędów podlegających „WND” czekam ok. dwóch tygodni (powinienem 3 dni).
W Modlinie Twierdzy chciałem powiesić banner nad sklepem samoobsługowym obok bannerów WND i Pana Rutkowskiego. Właściciel najpierw wyraził zgodę a następnie nie odbierał telefonów i nie przekazał kluczy. Później się dowiedziałem, że Miasto odkupuje od niego grunty i prawdopodobnie nie chce narażać się Kowalskiemu. Proszę zauważyć, że to na moje plakaty są zaklejane obwieszczeniami wyborczymi niezależnie na jakiej wysokości je powieszę.
Pan policzy koszty kampanii poszczególnych kandydatów na Burmistrza i zastanowi się, którego kandydata przekroczą dozwolony limit na burmistrza tj. ok. 14.400 zł.
Mam nadzieję, że to nie pieniądze zadecydują o wyborze ale przygotowanie kandydata do tej funkcji.
Mam już urlop i sądzę, że moje plakaty będą widoczne w sobotę rano.

Z wyrazami szacunku,
Henryk Roman Mędrecki
Henryk Mędrecki
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 13
Rejestracja: 12 Lis 2010, 23:03

Re: Wybory 2010 Henryk Roman Mędrecki

Postprzez kira » 19 Lis 2010, 08:41

Brawo!!!!...u mnie zdał Pan egzamin na 5+. Takiego gospodarza życzyłabym sobie i mieszkańcom z zasobem wiadomości i oddaniu siebie dla dobra społeczeństwa.
Czy to docenią????
Miły Panie śmiem publicznie oświadczyć iż nie jestem Pańskim przeciwnikiem ani wrogiem.Jestem niezależna od żadnej partii.Po prostu mieszkanka patrząca innymi oczyma na to miasto.Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia.
kira
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 35
Rejestracja: 12 Lis 2010, 23:33
Miejscowość: NDM-Pomiechówek

Re: Wybory 2010 Henryk Roman Mędrecki

Postprzez rather » 19 Lis 2010, 09:14

Panie Henryku,

Doceniam, wielką zmianę w sposobie komunikacji - konkretnie, krótko i na temat. Sposób w jaki Pan obecnie pisze znacząco wpływa na czytelność przekazu - mam nadzieję, że inni samorządowcy będą brali z Pana przykład.

Co do inwestycji, którymi chwalą się obecne i poprzednie - dla mnie to niestety cały czas za mało. To o czym pisze Pan Mędrecki w pewnej części podniosło atrakcyjność miasta jako miejsca zamieszkania i inwestowania. Niektóre działania obecnych władz też trochę sytuację poprawiały - np. Widły Trzech Rzek (dlaczego tak na marginesie ta inicjatywa została przerwana?). Nie rozumiem dlaczego Pan Kowalski nie realizuje strategii rozwoju, które zostały za ciężkie pieniądze opracowane dla miasta? To gotowa instrukcja co zrobić aby miasto, gmina i powiat się rozwijały - tak trudno to realizować? Zamiast tego są podejmowane działania, które skutecznie uniemożliwią wdrażanie strategii w przyszłości - na przykład rozwój przemysłu, który na zawsze pozbawi miasto jego obecnych walorów środowiskowo-krajobrazowo-turystycznych.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Wybory 2010 Henryk Roman Mędrecki

Postprzez IronRun » 19 Lis 2010, 15:32

Chwalicie i chwalicie, czy ktoś się może zainteresował "Nową Salą Gimnastyczną" w PG1? Nie wiem kto ją projektował i nie chcę wiedzieć. Szanowni Państwo wydając pieniądze publiczne trzeba się zastanowić nad funkcjonalnością obiektu, naprawdę niewiele trzeba na etapie projektowania by np. bramki nie stały "na" ścianie, czy też dzieciaki nie rozbijały się o kaloryfery, wielkość sali może być tak dobrana żaby możliwe było podzielenie jej na dwie sale pełnowymiarowe do siatkówki czy koszykówki łącznie z trybuną, z której można oglądać zawody. Polecam sale gimnastyczną w Łomiankach przy basenie, niewiele większa a o wiele bardziej funkcjonalna. Niepokoi mnie także wykorzystanie dodatkowych pomieszczeń na tej sali. Lubię sporty siłowe jak boks czy zapasy, sam trenowałem w młodości ale zachowanie niektórych trenerów w stosunku do faktycznych administratorów sali patrz. nauczycieli jest skandaliczne. Wszystkie zajęcia pozalekcyjne nie realizowane przez nauczycieli są zajęciami komercyjnymi? Jak ktoś przychodzi do was i wynajmuje kawałek trawnika, placu czy mieszkania to oczekujecie, że pozostawi to miejsce w stanie co najmniej tak dobrym lub przynajmniej nie gorszym niż je zastał. W tym przypadku nie ma to miejsca. Mam nadzieję że się to poprawi, a dyrekcja szkoły zacznie doceniać potencjał który posiada. :)
NUTPro Tech - technologia w sporcie i dla sportu
IronRun
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 236
Rejestracja: 14 Lis 2010, 20:49

Re: Wybory 2010 Henryk Roman Mędrecki

Postprzez rather » 19 Lis 2010, 15:43

PG1 to to koło cmentarza? Fajnie tam pęka zewnętrzna ściana od strony zachodniej - widać takie gustowne łaty po długości, które tworzą fajną mozaikę... Ciekawe ile miasto zażądało od wykonawcy gwarancji na wykonane roboty? Pewnie jakbym zapytał w urzędzie to bym usłyszał, że to przez czynniki pogodowe - niespotykane w ubiegłym wieku różnice temperatur...

Z drugiej strony zastanawia mnie czemu urzędnicy miejscy z takim zapałem bronią wykonawców. W przypadku basenu, to chyba nie urząd skopał projekt tylko projektant, więc rozsądne byłoby powiedzieć: "wykonawca nie zrobił niezbędnych badań geologicznych, ale ma ubezpieczenie OC i z tego ubezpieczenia OCP odda nam bańkę za dodatkowe roboty". I sprawa byłaby załatwiona...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Wybory 2010 Henryk Roman Mędrecki

Postprzez J-23 » 19 Lis 2010, 17:48

[size=50]
Henryk Mędrecki napisał(a):Panie Jasiu
Pan pomyśli choć trochę.
Jeżeli woda gruntowa była by większa o 2 metry niż normalnie to Nowy Dwór Mazowiecki (oprócz Nowodworzanki, Twierdzy Modlin i Modlina Starego) byłby zalany. Wystarczyło tylko rozpocząć budowę 70 centymetrów wyżej i czytać dobrze „podkłady” mapy wysokościowe.
Remiza OSP powinna powstać w innym miejscu obecnie ogranicza rozbudowę cmentarza oraz parkingu przy cmentarzu itd…

Jak są pieniądze to się je wydaje. Jednak czy rozwiązuje się problemy miasta wydając je?
Proszę przeczytać moją pierwszą wypowiedz i się zastanowić lata1990-2000 biją na głowę dokonania w latach 2001-2010.
Same inwestycje
- oczyszczalnia ścieków,
- doprowadzenie ciepła do miasta, likwidacja kilkudziesięciu kotłowni lokalnych,
- budowa stacji uzdatniania wody w Modlinie Starym,
- doprowadzenie gazu na osiedle nowodworzanka,
- budowa 4 nowych budynków komunalnych Modlińska 10, Legionów 8, przy ul. Długiej oraz przy ul. Miodowej ,
- zlikwidowano oczyszczalnię na ul. Targowej i przerobiono ją na przepompownię,
- wybudowano drogę w Twierdzy Modlin mimo, że teren nie należał do gminy,
- dokonano modernizacji ujęcia wody przy ulicy Warszawskiej poprawiając jakość wody pitnej,
- opracowano koncepcję odwodnienia Nowego Dworu Mazowieckiego,
- odnowiono Cmentarz Forteczny w Modlinie Twierdzy,
- odnowiono park miejski przed urzędem miejskim,
- wybudowano hale sportową,
- wybudowano szkołę nr 8 na Osiedlu Młodych,
- uszczelniano kanalizację,
- wyremontowano drogi, które były w tym czasie w opłakanym stanie,
- przejęto mienie po wojsku przy ulicy Paderewskiego,
- zakupiono nowy samochód (śmieciarkę) dla MZO,
- wspólnie z innymi gminami wybudowano wysypisko śmieci po likwidacji w Bożej Woli,
- oddłużono szpital w Nowym Dworze Mazowiecki (wówczas to gmina utrzymywała szpital i szkoły średnie).
To tylko cześć inwestycji.
Życzę powodzenia z WND
[/size
]
===================================================================
zgadza się poniekąd , ale te inwestycje powstały kiedy vice był. pan A. Borowski
J-23
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 19
Rejestracja: 13 Lis 2010, 16:32

Poprzednia

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 58 gości