wszyscy przeciw asfalciarni, a co powiecie na hi tech...

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

wszyscy przeciw asfalciarni, a co powiecie na hi tech...

Postprzez mcba » 16 Lis 2010, 18:56

Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: wszyscy przeciw asfalciarni, a co powiecie na hi tech...

Postprzez nova » 16 Lis 2010, 19:14

Mówić to my sobie możemy.... Jakieś konkrety?
nova
 

Re: wszyscy przeciw asfalciarni, a co powiecie na hi tech...

Postprzez wtm » 16 Lis 2010, 19:18

Widać z tego tekstu, że nic nie wyjdzie. Lobby z Londynu "już" blokuje budowę tej fabryki a rząd musi pomóc bo jak nie to firma się obrazi i nie będzie zarabiała pieniędzy w Nowym Dworze Maz.
wtm
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 325
Rejestracja: 14 Lis 2010, 10:27

Re: wszyscy przeciw asfalciarni, a co powiecie na hi tech...

Postprzez rather » 16 Lis 2010, 20:09

A to Państwo to dyplomaci, biznesmeni z Arabii Saudyjskiej, władze Nowego Dworu Maz. czy po prostu Ze’ev Shaked? Bez wątpienia - poważni biznesmeni, rozmawiają przy filiżance kawy rozpuszczalnej w redakcji giganta prasowego "Gazeta Nowodworska"... Kasa na inwestycję zapewne stoi obok w plastikowym neseserku (niewidoczny na zdjęciu) :lol: .
Załączniki
fabryka[1].JPG
fabryka[1].JPG (90.22 KiB) Obejrzany 9384 razy
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: wszyscy przeciw asfalciarni, a co powiecie na hi tech...

Postprzez admin » 16 Lis 2010, 22:16

Osobiście nie wydaje mi się, aby przedstawiciele takiej branży zechcieli u na lokować swój kapitał.
Nawet jakby ulokowali, to pozostaje kwestia zatrudnienia wyspecjalizowanej kadry. Chyba, że teraz większość przyszłych licealistów pójdzie na profil biologiczno-chemiczny :)
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: wszyscy przeciw asfalciarni, a co powiecie na hi tech...

Postprzez rather » 16 Lis 2010, 22:27

Kadra by się znalazła - w Zakroczymiu i Czosnowie są dwie firmy produkujące leki na dużą skalę. W Łomiankach też chyba jedna, albo dwie. Poza tym to przemysł chemiczny, więc dochodzi jeszcze kadra z Benckisera i asfaltowni...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: wszyscy przeciw asfalciarni, a co powiecie na hi tech...

Postprzez admin » 16 Lis 2010, 22:30

rather napisał(a):dochodzi jeszcze kadra z Benckisera i asfaltowni...


Teraz sobie żartujesz? prawda? :roll:
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: wszyscy przeciw asfalciarni, a co powiecie na hi tech...

Postprzez mcba » 16 Lis 2010, 22:33

na Białołęce jest świeżo otwarta szkoła policealna o profilu farmaceutycznym więc akurat pierwsi absolwenci mieliby pracę stosunkowo blisko :)
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: wszyscy przeciw asfalciarni, a co powiecie na hi tech...

Postprzez rather » 16 Lis 2010, 22:41

@Admin prawdziwy koncern chemiczny wyprodukuje wszystko - tu masz przykład :). Co prawda nie robią jeszcze asfaltu, ale za parę lat - kto wie?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: wszyscy przeciw asfalciarni, a co powiecie na hi tech...

Postprzez admin » 16 Lis 2010, 22:47

Fakt, Bayer przecież... z jednej strony ochrona zdrowia i życia ludzkiego, produkty weterynaryjne itp. a z drugiej środki ochrony roślin i material science...
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: wszyscy przeciw asfalciarni, a co powiecie na hi tech...

Postprzez twierdzak » 17 Lis 2010, 00:24

Nie no z tym jakimś Ze-ev Shaved to lipa jak nic. Kto poważnego inwestora przyjmuje przy filiżance kawy i bułce chyba drożdżowej, siedząc na krześle, ubranym w koszulę i dżinsy.
Kolejna lipa w wykonaniu WND, z udziałem GN. Po prostu żenada, a najbardziej mi żal tych biednych dziennikarzy, że muszą takie głupoty opisywać i mamić nas takimi informacjami, ja nie wiem, a może to był tekst na prima aprilis, ale któryś z dziennikarzy zapchał dziurę tym artykułem. Żenada !!!! :shock:
twierdzak
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 37
Rejestracja: 03 Paź 2010, 21:24

Re: wszyscy przeciw asfalciarni, a co powiecie na hi tech...

Postprzez IronRun » 18 Lis 2010, 09:20

Niestety do produkcji i komponowania leków potrzebni są głównie chemicy. Takich specjalistów kształcą uczelnie w Warszawie i nie ma z nimi problemu. Natomiast niepokoi i smuci mnie inna sprawa, a mianowicie jak wynika ze zdjęcia zamieszczonego w tym temacie rozmowy o zakładzie produkcji chemicznej (nieważne HI Tech czy nie) prowadzi Pan od ubezpieczeń przy makowcu - niestety nie ma to szans powodzenia, to nie jest w żadnym stopniu profesjonalizm. Przy okazji sukcesów jeszcze obecnej władzy i super inwestycji przemysłowych to czy ktoś wie jakie ulgi w podatkach lokalnych uzyskały nowo otwarte zakłady na terenie NDM i na jaki czas? Jeśli duże ulgi i na długo to miasto poza miejscami pracy nic z tego nie ma, a podatkami łupi się mieszkańców - oni nie mają ulg :)
NUTPro Tech - technologia w sporcie i dla sportu
IronRun
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 236
Rejestracja: 14 Lis 2010, 20:49

Re: wszyscy przeciw asfalciarni, a co powiecie na hi tech...

Postprzez Jasio » 18 Lis 2010, 16:33

Ten pan od ubezpieczeń to Michał Nawrot razem z Burmistrzem i pozytywnym podejściem Rady Miejskiej przyczynił się do tego że dochody naszego Miasta od kilku lat są wyższe o ponad milion złotych. Właśnie on przy kawce i makowcu przekonał firmy lizingujące samochody ciężarowe aby rejestrowały je w NDM i tutaj płaciły podatek od środków transportowych. Więc proszę nie mówić że coś nie ma szans. A odnośnie profesjonalizmu czy ja piszę coś na temat profesjonalizmu kandydatów z "Czasu na Zmiany"
Ile razy można nadstawiać drugi policzek?
Awatar użytkownika
Jasio
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 59
Rejestracja: 13 Lis 2010, 19:04

Re: wszyscy przeciw asfalciarni, a co powiecie na hi tech...

Postprzez twierdzak » 18 Lis 2010, 17:02

Ja ci gościu coś powiem, pracowałem w kilku renomowanych firmach i byłem blisko dyrekcji, więc wiem z doświadczenia jak się odbywają spotkania z kręgów biznesowych i nie pierdziel mi głupot, że przy kawce i makowcu (mi sie wydaję, że to bułka drożdżowa, ale mogę się mylić) można załatwić dobry kontrakt, chyba, że na niwie rodzinnej bądź z kręgu swoich znajomych.
Więc profesjonalizmu nie ma tu za grosz, tak jak zresztą w przypadku załatwiania sponsora dla MKS Świt, czyli słynnej asfalciarni.

Co do profesjonalizmu ruchu" czas na zmiany" to, uważam, że i kandydat na burmistrza czyli p.Marcin Ozdarski i kilku kandydatów na radnych ten profesjonalizm posiada w przeciwiństwie do twojej osoby.
twierdzak
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 37
Rejestracja: 03 Paź 2010, 21:24

Re: wszyscy przeciw asfalciarni, a co powiecie na hi tech...

Postprzez rather » 18 Lis 2010, 17:12

Jasio napisał(a):Ten pan od ubezpieczeń to Michał Nawrot razem z Burmistrzem i pozytywnym podejściem Rady Miejskiej przyczynił się do tego że dochody naszego Miasta od kilku lat są wyższe o ponad milion złotych. Właśnie on przy kawce i makowcu przekonał firmy lizingujące samochody ciężarowe aby rejestrowały je w NDM i tutaj płaciły podatek od środków transportowych. Więc proszę nie mówić że coś nie ma szans. A odnośnie profesjonalizmu czy ja piszę coś na temat profesjonalizmu kandydatów z "Czasu na Zmiany"

Ciekawe tylko co będzie jak w innej gminie znajdzie się inny Nawrot, który przekona firmy "lizingujące" samochody ciężarowe aby rejestrowały je u niego. Takiego budowania przychodów na firmach, które są raz tu a raz gdzie indziej to chyba uczą na geografii ekonomicznej... Poza tym jesteś niestety kolejnym przykładem wuendowca, który wali błędy takie, że oczy bolą. Chociaż większy popis dał Pan Kowalski w swoim materiale wyborczym, który jest dystrybuowany w całym mieście i który roi się od byków. Amatorszczyzna straszna.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Następna

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 53 gości