O zamkniętych przejazdach kolejowych - odpowiedż...

Pytania do Burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego, Pana Jacka Kowalskiego.
Wejdź, aby zapoznać się z zasadą zadawania pytań i zamieszczania odpowiedzi.

O zamkniętych przejazdach kolejowych - odpowiedż...

Postprzez nowodworzanin18 » 01 Lut 2011, 08:21

PYTANIE/PROBLEM
Zamykamy przejazdy kolejowe, czyli jak włodarze miasta Nowy Dwór Mazowiecki na własne życzenie sprawiają nam piekło w centrum miasta. Zaczynajmy więc...
- Od wczoraj na ulicy Leśnej zamknięty jest przejazd dla samochodów powyżej 3,5t. Wystarczył jeden dzień by natężenie ruchu tirów w mieście powiększyło się kilkakrotnie pomimo zakazu wjazdu takowych do centrum. A więc pytanie numer jeden: gdzie jest policja która wiedząc że taka sytuacja będzie, powinna kierować ruchem tak, by blokować wjazd większym pojazdom do centrum, oraz ewentualnie karać kierowców wysokimi mandatami?
- My tutaj zamykamy przejazd na Paderewskiego, a ludzie z Nowodworzanki odcięci będą od świata? Czemu? Łącznik ulicy Sienkiewicza/Akacjowej do Morawicza nadal zamknięty. Ale to nie największy problem. Największy jest taki że ta ulica nie jest dokończona! Chodnik urywa się przy skrzyżowaniu z Morawicza. Lewoskrętu z Morawicza brak, co jest karygodne, a jeszcze bardziej karygodne jest to że nie mamy tam nawet pasów dla pieszych, ani oświetlenia ulicy. Pytanie numer dwa: co włodarze zrobią z łącznikiem tak by mieszkańcy Nowodworzanki mogli używać go w bezpieczny i ludzki sposób?
- Nadal brak informacji o obiazdach dot. przejazdu na Paderewskiego. Co, puścimy ruch po betonach i garbach na Akacjowej, przez dzielnice gdzie dzieci biegają po ulicy bo rzadko przejeżdza tutaj auto, a minięcie dwóch większych samochodów jest ciężkim wyzwaniem. Pytam się gdzie jest konkretny i ludzki opis objazdów w mieście?
- Przejazd przy cmentarzu nie jest strzeżony, jest ciasny, nie jest w stanie przyjąć ruchu z Padera nawet w połowie. Pytam dlaczego miasto nie wymusiło od firmy budującej wiadukty wybudowania jednego wiaduktu, a po jego otwarciu dopiero pozwoliło na budowę drugiego, przy modernizacji ulicy Przytorowej do standardów asfaltowych?
- A co z komunikacją? Gdzie będą przystanki, czy są już uwzględnione w rozkładzie jazdy opóźnienia jazdy po mieście?
- Przejście podziemne. Nadal nie ma tam kamer, ochrony, jest syf, miało być tak pięknie, a miasto na to leje?

[2011.01.25 12:14]

ODPOWIEDŹ
Burmistrz
Witam, W odpowiedzi na Pana pytania dotyczące budowy wiaduktów przypominam, że Gmina Nowy Dwór Mazowiecki nie jest inwestorem tej budowy. Budowa dwóch wiaduktów jednocześnie wiąże się z koniecznością wykorzystania funduszy zewnętrznych ( unijnych ) w określonym terminie. Ulicą Akacjową i Długa nie został wyznaczony ani oznakowany żaden objazd. Jednak ze względu na przewidywane zwiększenie natężenia ruchu na tych ulicach wykonawca wiaduktu został zobowiązany do oznakowania w/w ulic znakami B-36 „zakaz zatrzymywania się”. W związku z zamknięciem przejazdu na ul. Paderewskiego komunikacja miejska będzie poruszała się ulicami Paderewskiego Sportową i Leśną. Na ul. Sportowej został wyznaczony przystanek tymczasowy na wysokości przystanku PKP oraz jeden przystanek w ul. Leśnej w pobliżu skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego. Właściciel przejścia podziemnego obiecał wykonanie monitoringu w bieżącym roku. Przypominam również, że łącznik ul. Sienkiewicza i Morawicza nie został jeszcze przekazany zarządcy drogi. W związku z czym za do czasu przekazania budowli za jej stan i bezpieczeństwo użytkowników odpowiada wykonawca.

http://www.nowydwormaz.pl/faq.php?stron ... 658d45ef3c


Gmina NDM nie jest inwestorem, ale rzecz dzieje się na terenie naszego miasta więc gmina ma prawo wymusić na inwestorze pewne rzeczy o których mówiłem wcześniej. Objazd nie został nigdzie tak naprawdę oznakowany z tego co zauważyłem, a natężenie ruchu jest ogromne. Właściciel przejścia podziemnego zobowiązał się, więc miasto umywa rączki. Nikt z miasta nie pomyślał o tym by do czasu założenia monitoringu pilnować przejścia służbami mundurowymi. A co do łącznika, nie został on otwarty, a ruch się na nim odbywa, ciekawe...
nowodworzanin18
 

Wróć do Pytania do burmistrza

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron