Platforma dla wózków przy przejeździe kolejowym

Pytania do Burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego, Pana Jacka Kowalskiego.
Wejdź, aby zapoznać się z zasadą zadawania pytań i zamieszczania odpowiedzi.

Platforma dla wózków przy przejeździe kolejowym

Postprzez alutka » 06 Lut 2011, 16:55

Jak osoba z dzieckiem w wózku lub niepełnosprawna poruszająca się na wózku inwalidzkim może przedostać się z Osiedla Młodych do centrum miasta, skoro platforma dla wózków, znajdująca się obok przejścia podziemnego przy przejeździe kolejowym jest nieczynna?
alutka
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 2
Rejestracja: 06 Lut 2011, 16:42

Re: Platforma dla wózków przy przejeździe kolejowym

Postprzez mcba » 06 Lut 2011, 19:22

rozumiem, że chodzi o windy do przejścia podziemnego, które o ile dobrze pamiętam, ciągle są nieodebrane ...

tak więc pozostaje proszenie kogoś o pomoc przy przechodzeniu po schodach(osobiście widząc zakłopotaną kobietę z wózkiem sam pytam czy jej nie pomóc w takiej sytuacji)

albo iść przejazdem na ulicy Leśnej, który dla pieszych moim zdaniem jest dość niebezpieczny ...

albo przeprawić się przez przejazd na ulicy Nałęcza ...

to jedyne oficjalne przejścia w mieście, o których przynajmniej ja wiem ...

o dzikich przejściach przez tory nie mówię, których zawsze co najmniej kilka było wzdłuż ulicy Małej

były próby, podczas planowania ścieżek rowerowych przez "Zielone Mazowsze" dorobienia "rynienek" na schodach, ale odpowiedź była mniej więcej taka: "Żeby uniknąć utraty gwarancji wykonanie tego typu modyfikacji(wiercenie otworów montażowych itp.) będzie możliwe dopiero po upływie tej gwarancji... (czyli jakieś dwa lata o ile dobrze pamiętam), więc rodzice z wózkami i osoby o niskiej sprawności ruchowej są skazani na schody i wątpliwej jakości windy... wątpliwej, bo większość czasu nie działają, takie jest moje zdanie...

pozdrawiam
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Platforma dla wózków przy przejeździe kolejowym

Postprzez alutka » 07 Lut 2011, 14:51

Znam te przejścia. Przejście przy ul. Leśnej jest bardzo niebezpieczne zwłaszcza idąc z wózkiem - nie ma tam chodnika ani przejścia dla pieszych, a ulica ma taką szerokość, że ledwo mieszczą się dwa mijające się samochody. Tak więc jest to dość ryzykowne rozwiązanie. Pozostaje objazd przez Nowodworzankę, którym idąc wychodzi się prawie na końcu miasta. Dzikie przejścia odpadają, bo z wózkiem się nie przejdzie.
To skandal, że nadal nie myśli się o osobach z wózkami! Ciekawe ile jeszcze potrzeba czasu, żeby władze miasta przypomniały sobie o matkach z dziećmi w wózkach lub osobach poruszających się na wózkach inwalidzkich.
alutka
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 2
Rejestracja: 06 Lut 2011, 16:42

Re: Platforma dla wózków przy przejeździe kolejowym

Postprzez rather » 07 Lut 2011, 15:15

Kiedyś byłem klika tygodni w Australii. To co mnie tam uderzyło to bardzo duża (w stosunku do naszych realiów) liczba osób poruszających się na wózkach. Na początku myślałem, że z jakiegoś powodu mają więcej niepełnosprawnych niż my, ale dopiero później sobie uświadomiłem, na czym tak naprawdę polega różnica. Niepełnosprawnych jest pewnie tyle samo, ale u nich cale miasta (duże i małe) są przystosowane do wózków. Podjazdy, windy, chodniki, urzędy, sklepy, dworce, parkingi itd. Do tego każdy ma dostęp do wózka (elektrycznego) dofinansowywanego przez państwo, bo Australii się opłaca, żeby niepełnosprawny mógł pracować albo był samodzielny, czyli mógł funkcjonować bez opieki.

To jest właśnie różnica między cywilizowanym światem i całą resztą. My się niestety zaliczamy do tej "całej reszty" a Nowy Dwór w szczególności :(
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Platforma dla wózków przy przejeździe kolejowym

Postprzez rather » 08 Lut 2011, 13:16

W świetle tego co pisała Gazeta Nowodworska (link) raczej odradzam korzystanie z windy...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Platforma dla wózków przy przejeździe kolejowym

Postprzez Yogi » 22 Cze 2011, 16:26

Co do tych wind,to byłem tam dzisiaj i ciągle stoją zepsute.A tak w ogóle to podjazdy dla wóżków i rowerów powinny być zbudowane na początku ,a nie w przyszłości.I jeszcze dodam,że całe to przejście to fuszerka.Podczas ulewy woda leje się na dół,ponieważ chodniki przed nim zbudowano pochyło i skutek tego jest właśnie taki.Przypuszczam,że to właśnie jest powodem ostatnich awarii wind.Po ostatnich opadach kałuże wody były aż pod dzwiami od tychże.Więc sami widzicie, co nam zafundowano. ;)
Yogi
 

Re: Platforma dla wózków przy przejeździe kolejowym

Postprzez ukasz » 23 Cze 2011, 08:24

Tak jak pisze @Yogi - już widać, że woda wdziera się do podziemi przez windy i wcale nie potrzeba dużego deszczu. Przy większych nawałnicach lub przy wiosennych roztopach możemy mieć w przejściu wodę po kostki... Ciekawe, czy gwarancja obejmuje takie sprawy...
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28


Wróć do Pytania do burmistrza

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości