miejsca spotkań

Co poprawić w mieście? Sugestie, pomysły i inne mile widziane!

miejsca spotkań

Postprzez jedliry0 » 10 Lis 2010, 21:01

Dlaczego nie ma takich miejsc aby mieszkańcy mogli sie spotykać w wolnym czasie? Kto wie?
RJ
jedliry0
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 27
Rejestracja: 10 Lis 2010, 13:10

Re: miejsca spotkań

Postprzez nova » 10 Lis 2010, 21:58

Dobre pytanie. A więc - dlaczego??
nova
 

Re: miejsca spotkań

Postprzez mcba » 10 Lis 2010, 22:56

ktoś powinien napisać coś w stylu: "przecież są różne bary pizzerie i kawiarnia i na OM" ...
ale tu przecież chodzi o jakiś lokal z prawdziwego zdarzenia ...

na pytanie dlaczego trzeba by chyba zapytać samych przedsiębiorców... ja osobiście widziałbym chętnie coś na wzór lokalu "Manekin" z Torunia... może się wydawać, że to zwykła naleśnikarnia ale klimat jaki tam panował gdy byłem tam kilka tygodni temu jest nieprzeciętny ... tylko proszę bez tekstów "ale to w Toruniu, a u nas jest NDM, który się diametralnie różni..."

a mój typ odpowiedzi jest następujący:
  • za maÅ‚y ruch ludzi w mieÅ›cie, przez co stosunkowo maÅ‚a ilość potencjalnych klientów... (wiem, że korki przeczÄ… temu stwierdzeniu ale trudno ;p )
  • brak lokali w centrum, które mogÅ‚yby przyjąć wiÄ™kszÄ… liczbÄ™ goÅ›ci
  • stereotyp, że w NDM jest niebezpiecznie, peÅ‚no zÅ‚odziei i grasujÄ…cej mafii
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: miejsca spotkań

Postprzez finus » 28 Lut 2011, 00:12

ja mam takie spostrzeżenia:
- ciekawsze lokale kosztują miesięcznie wysokie kwoty. Poza tym - jeśli jesteś właścicielem lokalu usługowego, to zapewne wiesz jak NDM sprzyja Twojemu biznesowi. Podatek od nieruchomości za lokal usł. liczony jest za m.kw. i wynosi w NDM niecałe 22,00. Przy lokalu 100 metrów kw. to jest koszt 2200!!!! (na szczęście na rok)
- żeby otworzyć głupią kawiarnię trzeba spełnić mnóstwo wymogów: prawnych, księgowych, sanitarnych i Bóg wie co jeszcze. Jeden człowiek nie ogarnie, dotacje są tylko dla bezrobotnych, a konsultacje kosztują. Jeśli jednak jest człowiek, który ma "łeb jak sklep" i ogarnia takie różne tematy, to wie, że taki biznes lepiej jest otworzyć np. w Legionowie
- pisałam kiedyś pismo do Burmistrza, z prośbą o pomoc w zakresie uzyskania bezpłatnych porad dot. założenia firmy (prawne, księgowe, podatkowe, itp.) - nie dostałam odp.
- i parkingi. Jak tu otworzyć fajny lokal, jak wystawić parasoleczki, jak nie ma ani szerokich chodników, ani miejsc parkingowych dla potencjalnych klientów.
- na koniec: trzeba płacić podatki, składki, czynsz, zakupić sprzęt i towar, opłącić pracownika, a zysk niepewny. Uważam, że tzw. "koszt wejścia" i ryzyko niepowodzenia takiej inwestycji w NDM jest zbyt wysoki.
finus
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 21
Rejestracja: 18 Lut 2011, 21:08

Re: miejsca spotkań

Postprzez ania » 28 Lut 2011, 13:26

finus napisał(a):pisałam kiedyś pismo do Burmistrza, z prośbą o pomoc w zakresie uzyskania bezpłatnych porad dot. założenia firmy


Dlaczego akurat do Burmistrza? Dziwne jednak, że nie odpisał, nawet z informacją, że pismo należy skierować pod inny adres.
ania
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 143
Rejestracja: 16 Lis 2010, 20:12

Re: miejsca spotkań

Postprzez rather » 28 Lut 2011, 14:55

ania napisał(a):Dziwne jednak, że nie odpisał, nawet z informacją, że pismo należy skierować pod inny adres.

Mnie to nie dziwi. Zdaje się, że na tym polega w tym mieście komunikacja burmistrza z mieszkańcami... Mieszkańcy pytają, a burmistrz nie odpowiada :D
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: miejsca spotkań

Postprzez finus » 01 Mar 2011, 09:54

pisemko wysłałam korzystając z opcji na oficjalnej stronie UM "zadaj pytanie burmistrzowi".
finus
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 21
Rejestracja: 18 Lut 2011, 21:08

Re: miejsca spotkań

Postprzez rather » 01 Mar 2011, 10:55

Finus możesz być w takim razie spokojna - Kowalski obiecał, że odpowie na każde pytanie. Czekaj więc cierpliwie to i na Ciebie ta łaska spłynie :lol: :lol: :lol:
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: miejsca spotkań

Postprzez tk28 » 01 Mar 2011, 13:07

Hehe, mnie nurtuje wciąż jedna sprawa, o której już tu pisałem i wysłałem już kilkanaście pytań na ten temat do burmistrza ale dalej głucho. Nie wiem za jakie to grzechy mamy takiego włodarza ale sprawiedliwości stanie się zadość jak przyjdzie czas opuścić mu urząd wraz ze swoją świtą. Żadne panowanie nie jest wieczne.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: miejsca spotkań

Postprzez rather » 01 Mar 2011, 13:13

Czekajcie, a doczekacie się - jak mawiają mędrcy :D
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: miejsca spotkań

Postprzez RafaÅ‚ » 12 Kwi 2011, 14:49

tk28 napisał(a):Hehe, mnie nurtuje wciąż jedna sprawa, o której już tu pisałem i wysłałem już kilkanaście pytań na ten temat do burmistrza ale dalej głucho. Nie wiem za jakie to grzechy mamy takiego włodarza ale sprawiedliwości stanie się zadość jak przyjdzie czas opuścić mu urząd wraz ze swoją świtą. Żadne panowanie nie jest wieczne.

obawiam się że jak nie zrobi się drugiej libii , to "służyć ludziom " jeszcze jakiś czas...służyć ludziom będzie...bo jak na razie to ten typ ma to wszystko , co jest potrzebne by wybory wygrać(i nawet nie wyobrażam sobie , że są to kompetencje :lol: ).
Nie jestem wściekły, dopiero zaczynam być zły
Rafał
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 51
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:06

Re: miejsca spotkań

Postprzez ukasz » 12 Kwi 2011, 16:14

Myślę, że problemem w NDM może być też brak komunikacji miejskiej. Niby miasto liczy ok 30 tys. mieszkańców, ale jest rozbite na dosyć odległe od siebie dzielnice, po których nie bardzo jest jak się poruszać. Mam na myśli: tzw. Centrum, Osiedle Młodych, Modlin Twierdza, Nowy Modlin, Okunin - most na Narwii dzieli Modlin od reszty, Park dzielący Modlin na pół, mało atrakcyjne tereny dzielące OM i Okunin od Centrum.
Jest cukiernia na OM, w której nigdy nie byłem, ostatnio otworzyła się chyba jakaś pizzeria -tez jej nie odwiedzę, bo przecież nie będę z centrum zapierdzielał tam pieszo ;)
PS. Amigo, które znajdowało się w bardzo dobrej lokalizacji podobno zmieniło właściciela - jest jakiś plakat, że wkrótce otwarcie.
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: miejsca spotkań

Postprzez tk28 » 12 Kwi 2011, 17:30

ukasz napisał(a):Mam na myśli: tzw. Centrum, Osiedle Młodych, Modlin Twierdza, Nowy Modlin

Nowy Modlin nie należy do Nowego Dworu pewnie chodziło Ci o Modlin Stary. Niestety ale NDM po wojnie zaczynał można powiedzieć od zera bo drewniaki które pozostały po wojennej pożodze też już nie istnieją, większość zabudowy powstała po wojnie więc trzeba było lat i nakładów. Nie zmienia to jednak faktu, że idzie to w ślimaczym tempie w porównaniu do np. Legionowa, które przed wojną było wiochą z kilkoma budami. NDM miało dużo planów np. "Osiedla Młodych" z czego powstała tylko część projektu, który zakładał zabudowę całego terenu aż do torów: LINK. Wszystkie te plany miało zrealizować wojsko lecz zostało zlikwidowane i na tym pozostało, nie powstało po tym czasie żadne osiedle (osiedle Dębowy Park dla mnie nie jest osiedlem lecz dziwnym tworem antymiejskim). Raczej nie ma możliwości lepszego połączenia Modlina z centralną częścią miasta to nie jest realne, podobnie jest z połączeniem osiedli Modlin-Twierdza z Modlinem Górką, z jednej strony jest ograniczenie z powodu rzeki a z drugiej twierdza Modlin. Jedyna nadzieja jest w tym, że władze miasta w porę zagospodarują teren między Oś. Młodych a torami zanim rozparcelują tereny i na każdym powstanie co innego, kolejne antymiejskie enklawy typu osiedla Dębowego Parku gdzie chodzi tylko o to aby lokalny inwestor się rozwijał.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: miejsca spotkań

Postprzez ukasz » 12 Kwi 2011, 19:19

Tak, Modlin Stary miał być, nigdy się w tych Modlinach połapać nie mogłem ;)
Zdaję sobie sprawę, że połączenie dzielnic NDM nie jest możliwe poprzez zabudowę. Myślałem bardziej o komunikacji miejskiej, która pozwoliłaby na przemieszczanie się między tymi dzielnicami. Aktualnie autobusy mają mało przystanków, które są od siebie bardzo odległe, nie dojedziesz nimi również do wszystkich części NDM. Nie miałbym nic przeciwko temu, żeby umówić się ze znajomymi na OM, ale problem jest z powrotem, bo trzeba się dostosować do autobusów, które wieczorem jeżdżą co ok. 40 minut.

O transporcie jest inny wątek, więc nie drążę tematu. ;) Jedynie chcę zaznaczyć, że brak komunikacji miejskiej też może mieć wpływ na brak zainteresowania inwestorów.
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: miejsca spotkań

Postprzez ninel » 12 Kwi 2011, 21:56

tk28 napisał(a):projektu, który zakładał zabudowę całego terenu aż do torów: LINK

Ciekawa mapa. Z jakiego źródła?
Ať žije vláda! Ale za svoje.
ninel
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 130
Rejestracja: 12 Lis 2010, 13:51

Następna

Wróć do Co poprawić w mieście?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron