Wyścigi na ul. Dębowej - zamontować progi zwalniające?

Co poprawić w mieście? Sugestie, pomysły i inne mile widziane!

Re: Wyścigi na ul. Dębowej - zamontować progi zwalniające?

Postprzez kawcio » 19 Sie 2014, 13:51

Ano nie miałem okazji...i z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że gdy dane mi będzie to załamka nastąpi totalna...Ech, dlaczego Polską rządzi bura_ekhm_ctwo...?

Let`s run for the mer of our city!:D:D Who`s in?
Nowoczesny, przyjazny i racjonalnie się rozwijający NDM - łapkujemy w górę!
kawcio
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 36
Rejestracja: 23 Lip 2012, 14:45
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Wyścigi na ul. Dębowej - zamontować progi zwalniające?

Postprzez rather » 19 Sie 2014, 15:48

A gdzie Twoim zdaniem mają się podziać ludzie z przerostem ambicji i z mizernymi kompetencjami uniemożliwiającymi podjęcie jakiejkolwiek pracy wymagającej przynajmniej minimalnej wiedzy? Tylko w polityce - tej małej lub tej dużej...

A do wizyty na sesji lub posiedzeniach komisji zachęcam - zawsze możesz zapytać dlaczego w NDMaz nie buduje się progów zwalniających.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Wyścigi na ul. Dębowej - zamontować progi zwalniające?

Postprzez kawcio » 20 Sie 2014, 06:50

Oj chyba się wybiorę... jakieś ciekawsze kandydatury w nadchodzących wyborach? W.Cz. Burmistrz może by tak sobie już odpoczął...? Toż to już druga, trzecia kadencja?
Nowoczesny, przyjazny i racjonalnie się rozwijający NDM - łapkujemy w górę!
kawcio
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 36
Rejestracja: 23 Lip 2012, 14:45
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Wyścigi na ul. Dębowej - zamontować progi zwalniające?

Postprzez KGrid » 20 Sie 2014, 09:30

Pytanie:
dlaczego w NDMaz nie buduje się progów zwalniających.


Odpowiedź: Istnieją inne sposoby wyhamowania ruchu.

Pytanie: Dlaczego w NDMaz nie stosuje się innych sposobów wyhamowania ruchu?

Odpowiedź: Bo można wybudować próg zwalniający.

Ja tak widzę wymianę poglądów w UM na ten temat.
Powyższy wpis jest poglądem prywatnym. Nie może być on przypisywany do żadnych organizacji czy inicjatyw, chyba że w tekście podano inaczej.
KGrid
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 169
Rejestracja: 15 Wrz 2012, 13:08

Re: Wyścigi na ul. Dębowej - zamontować progi zwalniające?

Postprzez rather » 20 Sie 2014, 16:13

Progi są najtańsze i najskuteczniejsze. Nie trzeba zresztą budować takich garbów jak na naszych drogach. Chyba w Chorwacji widziałem kiedyś progi szerokości ok. 20cm i wysokości paru centymetrów, które po środku miały dodatkowy próg kilkucentymetrowy. Nie wiem jak to działa, ale pomimo tego, że próg nie wygląda jakoś okazale, to przejechanie po nim z prędkością wyższą niż 30km/h dawało wrażenie jakby w samochodzie urywało się koło.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Wyścigi na ul. Dębowej - zamontować progi zwalniające?

Postprzez Chelsea » 23 Sie 2014, 12:24

Wczoraj po raz pierwszy widziałam na Dębowej patrol policji z suszarką. Stali wspólnie ze strażnikami miejskimi. Nawet kogoś złapali...
Ciekawe, czy to jednorazowa akcja, czy częściej będą łapać szybkich kierowców na tej ulicy.
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Wyścigi na ul. Dębowej - zamontować progi zwalniające?

Postprzez kawcio » 23 Sie 2014, 22:08

Dzisiaj cały dzień praktycznie spędziłem przed domem na wykładaniu kostki brukowej i pracach porządkowych... Widzielismy z sąsiadem trzykrotny RAJD Tour de Dębowa St. Poniżej stresory/czynniki stresogenne/ albo jak kto woli - "wkurw***acze":

1) prędkość i związane z tym niebezpieczeństwo dla: pieszych, rowerzystów, mieszkańców okolicznych nieruchomości, dla innych pojazdów, zwierząt etc.;
2) hałas (oprócz "normalnego" hałasu emitowanego przez pojazdy dodatkowo huk, jakby pierd giganta, bo jakiś imbecyl postanowił sobie załozyć sportowy tłumik...)

Mnie osobiście mocno irytuje, poza tym powyższym, bezmyslność, głupota, chamstwo oraz zapewne szereg innych epitetów, którymi odznaczają się Ci "obywatele"...

Jeszcze chwile, a mój poziom irytacji wzrośnie do takiego poziomu, że zaczaję się na skubańca i tuż przed jego rajdem w mojej okolicy wyłożę na jezdnię kolczatkę... zobaczymy jak daleko zajedzie...
Nowoczesny, przyjazny i racjonalnie się rozwijający NDM - łapkujemy w górę!
kawcio
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 36
Rejestracja: 23 Lip 2012, 14:45
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Wyścigi na ul. Dębowej - zamontować progi zwalniające?

Postprzez jacekm » 24 Sie 2014, 09:12

Jeszcze chwile, a mój poziom irytacji wzrośnie do takiego poziomu, że zaczaję się na skubańca i tuż przed jego rajdem w mojej okolicy wyłożę na jezdnię kolczatkę... zobaczymy jak daleko zajedzie...


Mam nadzieje, że to głupie zdanie to wynik chwilowej irytacji a nie realny pomysł.
jacekm
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 185
Rejestracja: 14 Paź 2011, 07:21

Re: Wyścigi na ul. Dębowej - zamontować progi zwalniające?

Postprzez k.nowak32 » 24 Sie 2014, 11:24

jacekm napisał(a):Mam nadzieje, że to głupie zdanie to wynik chwilowej irytacji a nie realny pomysł.

Pewnie chwilowa irytacja, spowodowana bezradnością - dlaczego w naszym społeczeństwie tak powszechne jest łamanie przepisów drogowych, a szczególnie wszelkich ograniczeń prędkości ...:/ Żadnych progów. radarów i mandatów ani gróźb bezradnych mieszkańców nie byłoby potrzeba, gdyby wszyscy tędy jeździli max. 50km/h.
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Wyścigi na ul. Dębowej - zamontować progi zwalniające?

Postprzez Heimat » 24 Sie 2014, 12:19

k.nowak32 napisał(a):Pewnie chwilowa irytacja, spowodowana bezradnością - dlaczego w naszym społeczeństwie tak powszechne jest łamanie przepisów drogowych, a szczególnie wszelkich ograniczeń prędkości ...:/

"Łamanie przepisów ruchu drogowego jest charakterystyczne dla społeczeństw posttotalitarnych. Tam, gdzie jest system hierarchiczny, tym, którzy są wyżej, więcej wolno. A tym, którzy niżej - mniej. Każdy chce więc być u góry, by móc bezkarnie łamać normy, choćby to były zasady poruszania się po drodze".

Andrzej Markowski, psycholog ruchu drogowego
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: Wyścigi na ul. Dębowej - zamontować progi zwalniające?

Postprzez k.nowak32 » 24 Sie 2014, 14:25

Chyba jest w tym trochę prawdy. Ale gdzie w tym logika? Gdzie w tym człowieczeństwo? Przycisnąć gaz, żeby się popisać, złamać przepisy, jednocześnie wystawiając na niebezpieczeństwo życie swoje, swojej rodziny, pasażerów czy innych ludzi?

Może to kwestia tego czy ktoś postrzega przepisy ruchu drogowego jako sposób ograniczenia wolności ludzi, czy też jako środek zwiększający nasze bezpieczeństwo. Jak rozumiem zasadność danego ograniczenia i się z nią zgadzam to chyba nie będę czerpał satysfakcji z jego przekraczania?
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Wyścigi na ul. Dębowej - zamontować progi zwalniające?

Postprzez kawcio » 25 Sie 2014, 13:38

jacekm napisał(a):Jeszcze chwile, a mój poziom irytacji wzrośnie do takiego poziomu, że zaczaję się na skrubańca i tuż przed jego rajdem w mojej okolicy wyłożę na jezdnię kolczatkę... zobaczymy jak daleko zajedzie...

Mam nadzieje, że to głupie zdanie to wynik chwilowej irytacji a nie realny pomysł.


Zdanie samo w sobie nie może być głupie... trochę błąd logiczny. To tak, jakby powiedzieć "Ale głupi ten patyk".... :D "Głupia" może być semantyka, która z owego zdania wypływa czy też głupi może być człowiek je wypowiadający.
Krytykę przyjmuje, ale nie zgadzam się z głupotą znaczenia zdania czy tym bardziej jego autora ;)

Pytanie słuszne jest takie - czy to, co zapowiadam w tym zdaniu zostanie zrealizowane czy też nie?!
Bodajże @k.nowak32 słusznie zauważył, że tego nie uczynię. To wyłącznie manifestuje mój poziom irytacji.

Prawda, moi Drodzy, jest taka, że jeśli sami nie zaczniemy działać to nikt inny za nas tego nie zrobi (z jednym wszakże zastrzeżeniem - jeśli mamy sami to robić, to niech opieszała "władza" odda nam zrabowane pieniądze w postaci idiotycznych niekiedy podatków).

Niemniej, jakieś rozwiązanie mające ukrócić zapędy "rajdowców na Dębowej" musimy znaleźć. Ot co.

Pozdrawiam serdecznie.
Nowoczesny, przyjazny i racjonalnie się rozwijający NDM - łapkujemy w górę!
kawcio
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 36
Rejestracja: 23 Lip 2012, 14:45
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Wyścigi na ul. Dębowej - zamontować progi zwalniające?

Postprzez jacekm » 25 Sie 2014, 14:13

Wybacz, ale logike to ja miałem na 1 roku moich studiów i zdanie, wynikający z niego sens, intencja autora jak i powód może być głupie w swym znaczeniu, wniosku i zamiarze.
I na tym proponuje skończyć, bo chyba każdy wie o co chodzi.

Dla mnie pomysły z rzucaniem kolczatek są jeszcze głupsze od zachowania gnojka, który sobie tłumik przerobił. I to nawet napisany w przypływie chwilowej irytacji.

Można nastawiać progów i suszarek tylko to zawsze będzie reaktywne działanie.
I utrudni przy okazji życie, mam tu na myśli progi, całemu gronu normalnych kierowców, którzy Dębową jeżdżą do pracy albo do sklepów.
A ten ruch będzie się tylko nasilać, ba, ja sam jadąc Morawicza od centrum skręcam w Dębową jak chcę odwiedzić mrówe czy któreś rtv. Jest wygodniej i nie trzeba 2 razy stać na światłach do skrętu w lewo.
A dodatkowo ten teren za kilka lat będzie jeszcze bardziej zabudowany blokami i domkami, szykuje się tam największe skupisko ludzi w NDM.

Zamiast wkładać do głowy na lekcjach młodym ludziom różne głupoty na lekcjach wosu warto byłoby zrobić kilka zajęć odnośnie podstaw prawa, zasad ruchu i konsekwencji jakie wynikają z pewnych zachowań na drodze i nie tylko. Oczywiście materiał multimedialny a najlepiej i empiryczne poparcie na różnych ćwiczeniach w szkole bezpiecznej jazdy.
jacekm
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 185
Rejestracja: 14 Paź 2011, 07:21

Re: Wyścigi na ul. Dębowej - zamontować progi zwalniające?

Postprzez rather » 25 Sie 2014, 14:45

Jaki sens ma edukowanie społeczeństwa o którym poszesz? Moim zdaniem nie ma żadnego - przecież już teraz 99,9% kierowców jeździ zgodnie z przepisami. A do 0,1% aspołecznych debili i tak nic nie dotrze, dlatego uważam, że Twoja propozycja to strata czasu. Niestety w takich przypadkach sprawdzą się tylko techniczne ograniczniki prędkości. A społeczeństwo musi zdecydować czy chce wygody czy bezpieczeństwa.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Wyścigi na ul. Dębowej - zamontować progi zwalniające?

Postprzez jacekm » 25 Sie 2014, 16:06

99,9 jezdzi zgodnie z przepisami ? Gdzie, w miejscu, gdzie jest radar ?
Nadal nasze statystyki sa fatalne, pod kątem wypadków, mandatów, ilości pijanych za kierownicą.
Kampania społeczna goni kampanie a kamerki samochodowe sprzedają się jak świeże bułeczki.

Kilka faktów

Z oficjalnych danych wynika, że tylko w 2012 roku wydarzyło się 8 696 wypadków (23 proc. ogółu) z powodu niedostosowania prędkości do warunków ruchu. Zginęło w nich 1 105 osób (31 proc. ogółu) a 11 964 zostało rannych (26 proc. ogółu) – w tym 3 177 ciężko (26 proc. ogółu). Od lat wskazane proporcje w zasadzie pozostają niezmienne. I istnieje wiele przesłanek, że dane te są zaniżone.


To jest 99,9 poprawności ? Całego kraju się nie da zabudować progami.

I dalej kilka fajnych danych o świadomości

Wobec tych faktów wyniki badań brzmią alarmistycznie. Zdaniem 82 proc. badanych, w Polsce nie jeździ się zgodnie z ograniczeniami prędkości. Jesteśmy świadomi powszechnego łamania ograniczeń, ale większość nie widzi w tym nic złego.


Aż 62% społeczeństwa uważa, że przekraczanie dozwolonej prędkości nie jest złe, o ile kierowca potrafi dostosować jazdę do warunków panujących na drodze. Jest to szczególnie niebezpieczna sytuacja, bo jak wynika ze statystyk – najczęściej wypadki związane z prędkością mają miejsce w idealnych warunkach do jazdy – w dzień, przy dobrej pogodzie i na prostym odcinku drogi.

Co z tego wynika ?

Badania niezbicie dowodzą, że działania na rzecz bezpieczeństwa na polskich drogach to zadanie priorytetowe. Potwierdzają to statystyki. W porównaniu do krajów UE, jeśli wziąć pod uwagę liczbę ofiar śmiertelnych na milion mieszkańców, Polska jest w niechlubnej czołówce. Najwięcej zgonów na milion mieszkańców było w ubiegłym roku na Litwie - 100, w Rumunii - 96 i w naszym kraju - 93.

Bądź zatem rather łaskaw przytoczyć nam dane które udowodnią, że 99,9 jeździ zgodnie z przepisami a działania o których mówie, budujące świadomość, nie mają sensu.

Zresztą podobne wnioski mają chyba sami eksperci z tego zakresu:

Jednym z najważniejszych działań będzie edukacja i kampanie społeczne podnoszące wiedzę i świadomość kierowców.



Tu nie chodzi o wybór bezpieczeństwo czy wygoda tylko budowe takiej postawy, która pozwoli jeździć wygodnie i bezpiecznie.

Cytaty pochodzą z http://www.krbrd.gov.pl/index.php/compo ... -predkosci
jacekm
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 185
Rejestracja: 14 Paź 2011, 07:21

PoprzedniaNastępna

Wróć do Co poprawić w mieście?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości