Straż Miejska do likwidacji?

Co poprawić w mieście? Sugestie, pomysły i inne mile widziane!

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez rather » 26 Cze 2012, 23:49

No to trzeba walnąć mandat na 500zł jak nic. Pewnie niedługo usłyszymy o tym sukcesie przy okazji publikacji kolejnego podsumowania osiągnięć naszej walecznej SM. A tak na marginesie to dziwi mnie bardzo, że SM nie kontroluje parkingów pod tym kątem. Wystarczy przejechać się po supermarketach (Lidl, Kaufland, MarcPol i można dziennie zgarnąć z mandatów 5000zł za jakieś 2-3 godziny roboty. I co więcej - na karanie debili parkujących na miejscach dla niepełnosprawnych jest przyzwolenie społeczne, więc nikt nie będzie psioczył jak SM ukarze jakiegoś byczka albo wypacykowaną paniusię, którym się nie chce ganiać z zakupami.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez mamaka » 03 Lip 2012, 21:32

rather napisał(a): BTW - również w oświadczeniu majątkowym za rok 2011 pan Bisialski nie chwali się swoim Audi. Pozostaje mieć nadzieję, że wykaże je w oświadczeniu za 2012, bo jak nie to jeszcze mu się CBA dobierze do dupy jak kilka tygodni temu panu Mędreckiemu...


A może to nie jest jego samochód, więc go nie wykazał. Może pożyczył od kogoś - takiej opcji nie rozważałeś. A że stanął w niedozwolony sposób - jak najbardziej jestem za żeby ukarać.
mamaka
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 18
Rejestracja: 19 Wrz 2011, 08:57

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez mtb » 10 Lip 2012, 20:40

rather napisał(a):No to trzeba walnąć mandat na 500zł jak nic. Pewnie niedługo usłyszymy o tym sukcesie przy okazji publikacji kolejnego podsumowania osiągnięć naszej walecznej SM. A tak na marginesie to dziwi mnie bardzo, że SM nie kontroluje parkingów pod tym kątem. Wystarczy przejechać się po supermarketach (Lidl, Kaufland, MarcPol i można dziennie zgarnąć z mandatów 5000zł za jakieś 2-3 godziny roboty. I co więcej - na karanie debili parkujących na miejscach dla niepełnosprawnych jest przyzwolenie społeczne, więc nikt nie będzie psioczył jak SM ukarze jakiegoś byczka albo wypacykowaną paniusię, którym się nie chce ganiać z zakupami.

Może mi się wydaje ale to chyba SG z lotniska w Modlinie
Co do wystawiania mandatów za parkowanie na miejscach wyznaczonych dla niepełnosprawnych to
powinno się takie auto odholować gdzieś za miasto, a następnie kierowca niech zapłaci mandat + opłatę za parking + holowanie
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez rather » 11 Lip 2012, 01:01

Bez względu na formę kary - czy byłby to mandat, czy blokada na koło, czy holowanie pojazdu na parking - straż miejska ma w nosie zajmowanie się tymi wykroczeniami. Lepiej siedzieć w krzakach z fotoradarem niż rozwiązywać rzeczywiste problemy. Pewnie się boją, że przy bezpośredniej interwencji ktoś mógłby powiedzieć kilka niemiłych słów, a przecież za marne 5 tysięcy, strażnik nie będzie się narażał na słuchanie niesympatycznych uwag. Pewnie dlatego wolą zajmować się pogadankami dla dzieci o groźnych dzikach grasujących po mieście albo wozić tyłek w radiowozie, niż wyjść na ulicę i ułatwić ludziom życie. Przykre :(
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez KaloNDM » 13 Lip 2012, 23:09

rather napisał(a):a przecież za marne 5 tysięcy, strażnik nie będzie się narażał na słuchanie niesympatycznych uwag.


Rather :D i znowu rozwalasz mnie na Å‚opatki :D
Ja wyliczyłeś to, że strażnik ma 5 kafli miesięcznie?
Podaj przykład :twisted:
Mam nadzieję, że zapoznałeś się z tabelą płac - w zależności od stopnia - która jest dostępna w ISAP.

-=Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych=-

Ogólnie też jest dostępna tabela płac stanowisk samorządowych w NDM.
"Pan Lizak" z Osiedla Młodych też ma 5 patyków na łapkę? :D

Tak, tak.. "Pan Lizak" to prawie Strażnik Miejski.. nie wiedziałeś, że jego
wynagrodzenie jest z budżetu pt.: "Straż Miejska Nowy Dwór Mazowiecki" ??? :twisted:
Czego jeszcze nie wiesz Rather? :D

Dla zainteresowanych :twisted:

FORUM O PROJEKCIE POLICJI MUNICYPALNEJ

http://policjamunicypalna.net/index.php

oraz

OGÓLNOPOLSKIE FORUM STRAŻNIKÓW MIEJSKICH
Temat: "Ustawa o Policji Municypalnej"

http://strazmiejska.net/index.php/topic,3411.0.html

Ciekawostka :twisted:

A ponadto uważam, że Policja Państwowa,
która jest finansowana przez PAŃSTWO, a która wyciąga wiecznie łapę po pieniądze samorządu
( służby ponadnormatywne, paliwo, sprzęt ) i nie robi nic na poziomie spraw lokalnych z którymi borykają się samorządy,

powinna zostać zlikwidowana. :D
Załączniki
Tabela SM aktualna.jpg
Ta tabela, dotyczy akurat Straży Miejskiej w Warszawie ;)
Tabela SM aktualna.jpg (186.35 KiB) Obejrzany 13271 razy
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez rather » 13 Lip 2012, 23:19

Pisałem już o tym parę razy - w budżecie miasta jest pozycja "wynagrodzenia osobowe pracowników SM" - trochę ponad 1mln złotych. Podziel sobie przez 12 miesięcy i przez 18 strażników - ile Ci wyszło?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez razdwatrzy » 13 Lip 2012, 23:55

A skąd wiesz, że Kowalski nie upchał tam kasy dla sponsorów? :lol:
razdwatrzy
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 59
Rejestracja: 13 Kwi 2012, 20:20

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez rather » 14 Lip 2012, 00:09

Jakby upchał to pewnie do pozycji "zakup usług", a nie do "wynagrodzeń pracowniczych" ;)
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez mcba » 14 Lip 2012, 13:30

@rather, używaj zwrotu "średnie wynagrodzenie w wysokości 5tyś zł" i będzie wszystko jasne ... pamietajmy, że są tam też zawarte rożnego rodzaju premie, moze nawet fundusz socjalny na "wczasy pod gruszą" i inne "nagrody świąteczne" ...
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez KaloNDM » 14 Lip 2012, 19:43

rather napisał(a):Pisałem już o tym parę razy - w budżecie miasta jest pozycja "wynagrodzenia osobowe pracowników SM" - trochę ponad 1mln złotych. Podziel sobie przez 12 miesięcy i przez 18 strażników - ile Ci wyszło?


Jednak nie wiesz :D
Od kiedy to "wynagrodzenie osobowe pracowników Straży Miejskiej" dotyczy samych Strażników Miejskich :?: :!: :?:
Brałeś pod uwagę tzw. pracowników cywilnych lub jak kto woli administracyjnych :?:

Fakt.
Strażników Miejskich w Nowym Dworze Mazowieckim jest siedemnastu.
Do tego dwie osoby administracyjne i cztery osoby obsługujące monitoring miejski
oraz dwóch "Panów Lizaków" - co do tych ostatnich głowy ściąć nie dam ale jeszcze nie dawno byli.

Czyli:

17 + 2 + 4 + 2 = 25 osób zatrudnionych w Straży Miejskiej Nowy Dwór Mazowiecki.

Do tego kwota wynagrodzenia osobowego na rok 2012 wynosi - wg budżetu miasta - 940000 tyś
Nie wiem skÄ…d wziÄ…Å‚eÅ› 1 milion. :roll:

Źródło:
http://bip.nowydwormaz.pl/public/get_fi ... ?id=223733

Rachunek zatem jest prosty.
Średnie wynagrodzenie w Straży Miejskiej, to

3133 zł BRUTTO

Nawet jeżeli odejmiemy "Panów Lizaków" wychodzi

3406 zł BRUTTO

Gdzie więc te Twoje 5000 tysięcy???

P.S.

Swoją drogą, to Burmistrz Jacek Kowalski dba o to, aby Straż Miejska była
przyjazna społeczeństwu lokalnemu.. 8-)
Ponieważ zaplanowana kwota dochodu za mandaty karne, to 200 tyś złotych :lol:
Źródło:
http://bip.nowydwormaz.pl/public/get_fi ... ?id=221455

Takie małe OT :twisted:

A ponadto uważam, że Policja Państwowa,
która jest finansowana przez PAŃSTWO, a która wyciąga wiecznie łapę po pieniądze samorządu
( służby ponadnormatywne, paliwo, sprzęt ) i nie robi nic na poziomie spraw lokalnych z którymi borykają się samorządy,

powinna zostać zlikwidowana. :D
Załączniki
Dochody.JPG
Kwota dochodu za mandaty karne
Dochody.JPG (105.97 KiB) Obejrzany 13198 razy
SM - Nowy Dwór Mazowiecki.JPG
Kwota wynagrodzenia osobowego pracowników SM
SM - Nowy Dwór Mazowiecki.JPG (152.92 KiB) Obejrzany 13198 razy
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez rather » 14 Lip 2012, 20:52

Na stronie miasta w zakładce "Struktura SM" jest wymienionych 17 strażników (chyba niedługo ma być 18) - nie ma mowy o żadnych dodatkowych osobach, więc nie wiem dlaczego zakładasz, że są opłacani z tej samej pozycji budżetowej? Może wydatki na te osoby są pokrywane z zupełnie innej pozycji?

W budżecie jest kwota 940 tysięcy na wynagrodzenia osobowe i 72 tysiące na wynagrodzenia dodatkowe (rozumiem, że też dostają je strażnicy?). Razem wychodzi 1,012mln - jak podzielisz to na 17 to wychodzi 4961zł - dla uproszczenia 5 tysięcy złotych. Jest to oczywiście wynagrodzenie średnie - część zarabia mniej, a inni więcej.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez disturbia » 14 Lip 2012, 22:24

Netto czy brutto? :D O ile jeszcze jestem w stanie zrozumieć twoje postulaty w sprawie likwidacji,to tu już się czepiasz.To mają pracować charytatywnie,czy jak?
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez rather » 14 Lip 2012, 23:15

Przecież nigdzie nie napisałem, że mają pracować za darmo. Cały czas pytam, czy nakłady na SM są adekwatne do osiąganych rezultatów. Co właściwie dostajemy zatrudniając 17 osób ze średnią pensją w wysokości ok. 5.000zł? Jak to wpływa na bezpieczeństwo w mieście? SM nie raczy publikować żadnych statystyk, które pozwoliłby na ocenę jakości ich pracy, więc właściwie nie wiadomo co dostajemy zatrudniając 17 osób za 1 milion złotych.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez KaloNDM » 14 Lip 2012, 23:36

Rather.. powtarzam raz jeszcze :D
Stan osobowy Straży Miejskiej, która jest wydziałem w strukturze Urzędu Miejskiego, to 23 osoby + 2 Lizaków ;)
Osoby cywilne/administracyjne nie mają statusu funkcjonariusza publicznego i dlatego nie są wymienieni jako strażnicy.

Poza tym, możesz zadzwonić do komendanta nowodworskiej SM i potwierdzić to, co piszę 8-)
Jeżeli honor Tobie na to nie pozwala, to zrobię to dla Ciebie i wystąpię o podanie
na piśmie faktycznej liczby pracowników :twisted:

Na BIPie brakuje informacji o ilościach etatów w poszczególnych strukturach UM.. dziwne :roll:

Prowadzisz firmę, więc proszę Cię..
Ja również przed pracą w straży, prowadziłem swoją agencję celną, a później sklep.
Dobrze wiesz, że wynagrodzenie osobowe, to pula przeznaczona na faktyczne zarobki.

Wynagrodzenie dodatkowe, to awanse, nagrody i inne … tutaj sobie dopowiedz :twisted:
Np. Zapytaj burmistrza z czego finansuje się Milicję – nie dotyczy oficjalnej puli 40 tyś na ponadnormatywny :twisted: :twisted: :twisted:

Nie oznacza to wcale, że kwota 72 tyś, zostanie wydana, bo na przykład Komendant Straży Miejskiej Warszawa
co roku przekazuje oszczędności do Urzędu Miasta :mrgreen: 8-) :mrgreen:

Tak więc podtrzymuję swoje wyliczenia, że
średnia minimalna pensja to :

3133 zł BRUTTO

średnia maksymalna pensja

3406 zł BRUTTO

A ponadto uważam, że Policja Państwowa,
która jest finansowana przez PAŃSTWO, a która wyciąga wiecznie łapę po pieniądze samorządu
( służby ponadnormatywne, paliwo, sprzęt ) i nie robi nic na poziomie spraw lokalnych z którymi borykają się samorządy,

powinna zostać zlikwidowana. :D
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez rather » 23 Lip 2012, 15:59

Dawno temu popełniłem posta, w którym napisałem o wadach miejskiego monitoringu
rather napisał(a):To dlatego, że monitoring miejski jest zamawiany przez ludzi, którzy nie mają pojęcia o tego rodzaju rozwiązaniach. Zamawiają kamery obrotowe z zoomem optycznym 24x, kosztujące kilkanaście tysięcy złotych, które świetnie nadają się na przykład do podglądania pary uprawiającej sex w krzakach. Są jednak uzależnione od operatora, który kieruje je w określone miejsce albo zaprogramowane są na automatyczną obserwację paru miejsc (kamera "patrzy" w jeden obszar, później przesuwa się na inny, i tak dalej). W obu tych rozwiązaniach nie ma ciągłości zapisu obserwowanego terenu.

Dlatego monitoring powinien być uzupełniony również rozsądnie rozmieszczonymi kamerami stałymi, które kosztują 1/10 ceny kamer obrotowych. W ten sposób można uzyskać ciągłość obserwacji i zyskać materiał w sprawach typu wybicie szyby, zderzenie pojazdów, itp. Skuteczną obserwację zapewnia tylko kombinacja obu rodzajów kamer i to najlepiej w proporcjach 4-6 kamer stałych na 1 kamerę obrotową.

Zostałem wtedy boleśnie zrugany przez panią strażniczkę miejską udzielającą się na naszym forum, która uznała, że ktoś taki jak ja nie może się na niczym znać, a na monitoringu to już na pewno. Do tego pewnie trzeba być co najmniej starszym strażnikiem :lol:
kobra napisał(a):No no kolejny przebłysk inteligencji, zauważyliście, że nasz rather to jest wszechstronnie utalentowany? Zna się i na kamerach i na straży miejskiej i za burmistrza by mógł robić i radnym być i czegokolwiek się nie dotknie to mu się pali ale w gębie nie w rękach żeeeenada :lol: :lol: :lol: :lol:


Cóż jednak ujrzałem wczoraj na rogu Kościuszki i Zakroczymskiej? Kamerę stałą wiszącą na tym samym słupie co kamera obrotowa. Nowe urządzenie jest skierowane na infokiosk. Traktuję to jako przyznanie mi racji, że system monitoringu miejskiego został zamówiony przez kogoś kto za kryterium oceny przyjął to czy kamera jest fajna, a nie jakie ma pełnić funkcje. Kolejnym dowodem, że system zamówili i wykonali dyletanci jest sposób podłączenia kamery. Nie trzeba się wiele nagimnastykować, żeby przeciąć kable zasilające i wizyjne, a wtedy cały ten system zda się psu na budę. Wie to dziecko, ale nie nasi spece od zapewniania bezpieczeństwa w mieście.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Co poprawić w mieście?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron