Straż Miejska do likwidacji?

Co poprawić w mieście? Sugestie, pomysły i inne mile widziane!

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez rather » 24 Maj 2012, 19:32

Jeszcze brakowało tylko żeby za marne 5.000zł zapieprzali w niedzielę. Za taką marną kasę to powinniśmy się cieszyć, że w ogóle przychodzą do roboty :P
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez mtb » 24 Maj 2012, 19:44

wtm napisał(a):SM ma wolne w niedziele bo wszystkie urzędy mają wolne. Przecież zatrudnieni są przez UM.

To raczej mało śmieszne i oni mają pilnować porządku ?
W jeden dzień można zrobić praktycznie wszystko cały tydzień pilnują parku miejskiego a w niedzielę psy im obsrywają 7 baniek ?
rather napisał(a):Jeszcze brakowało tylko żeby za marne 5.000zł zapieprzali w niedzielę. Za taką marną kasę to powinniśmy się cieszyć, że w ogóle przychodzą do roboty :P

No ale za 5000 tysięcy to jednak warto się trochę poruszać .
Ostatnio edytowany przez mtb, 26 Maj 2012, 21:30, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez rather » 24 Maj 2012, 22:17

Nie wiem jak jest przyjęte w SM, ale były strażnik a obecnie prezes ZWiK, pomimo dwukrotnego wzrostu pensji w czasie 4 lat i zarobków w wysokości ponad 200.000zł rocznie ma też dodatek na paliwo do prywatnego samochodu. Więc może pozostali urzędnicy też coś dostają?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez funkyFLOW » 25 Maj 2012, 22:38

rather napisał(a):Jeszcze brakowało tylko żeby za marne 5.000zł zapieprzali w niedzielę. Za taką marną kasę to powinniśmy się cieszyć, że w ogóle przychodzą do roboty :P


!lol 5000zł pensja strażnika?! Jesteś niczym Palikot co dzieciakom obiecał, że zalegalizuje MARYŚKĘ i dostał się wówczas do Sejmu. Żaden strażnik w Polsce (pracujący na ulicy) nie dostaje 5000zł pensji! Chyba, że na ulice wyjeżdża sam komendant! Dosyć populizmu i pora na fakty:
1: strażnik miejski jest "urzędasem" w uniformie, podlega kodeksowi pracy i będzie musiał tak samo jak każdy cywil pracować do 67 roku życia, czyli do śmierci "Praca czyni wolnym"
2: Nowodworscy strażnicy pracują w nocy z policjantami z PIĄTKU na SOBOTĘ i z SOBOTY na NIEDZIELĘ, więc padło na tym forum kolejne przekłamanie (chyba kolo dostał mandat od strażników i czytając te posty chyba się należało - NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI)
3: większość interwencji przeprowadzanych przez wspólne patrole (policjant, strażnik) publikowane są w mediach "że wszystko zrobili policjanci" i nagminnie pomijają swoich partnerów (patologia ogólnokrajowa, policja zawsze poda że BANDZIOR wpadł w ich ręce nawet jak go za ryj przyprowadzisz go na komendę!)
4: w nowym dworze nie ma 24 służby, ale w pobliskim Legionowie strażnicy chociaż piastują ten sam komisariat co policjanci nie wyjeżdżają razem do służby i też nie pracują 24 na dobę
5: jeżeli zlikwidowana zostanie SM w Nowym Dworze, TO O CZYM BĘDZIECIE PISAĆ?! O Straży Leśnej?! bo chyba nie Policji?!
6: podczas czytania tych "postów" padło pod adresem nowodworskiej straży miejskiej wiele zarzutów, np. że pracują tam osoby karane, nagminnie łamiące prawo i inne pijackie wypociny odnoszące się do sposobu parkowania. Nie wiem jak to jest w Nowym Dworze, ale w mojej jednostce nasi prawnicy i za wypisywanie takich głupot zgłosili by to do prokuratury. (zapamiętajcie, że każdy strażnik przed podjęciem pracy musi być sprawdzony KRK! i pracodawca może w każdym czasie wyrywkowo lub regularnie sprawdzać czy strażnik ma nadal czyste konto.
7: spędzam wiele czasu na miejskich imprezach od wielu lat podczas zabezpieczeń tych imprez zawsze widzę strażników, którzy są zawsze w zasięgu wzroku, dodam na marginesie, że takie imprezy są przeważnie w weekendy (kolejny mit o tym, ze SM nie pracuje w niedziele za marne 5000zł, co za... aspołeczna i populistyczna jednostka może pisać takie głupoty!?)
8: przepisy ograniczają prace strażników, żaden normalny strażnik nie zatrzyma do kontroli TIRa, motocyklisty (nie mylić ze skuterami!), czy też innego samochodu, NO Chyba, że istnieje uzasadnione podejrzenie, że kierowca na tzw. CYQ ale to może dokonać każdy
9: wiele osób rozpisuje się na tym forum nie mając pojęcia o pracy, przepisach, prawie karnym, kodeksie wykroczeń, postępowaniach itp, wygląda to mniej więcej jak fan disco-polo relacjonuje koncert operetkowy i gani tenora nie znając nut
10: Każdemu, kto myśli, że praca w SM jest łatwym i spokojnym kawałkiem chleba, mogę życzyć z Całego Serca, aby jak najszybciej przyszedł pracować do naszej formacji.
SM W-wa OzPI (Pozdrawiam K)
funkyFLOW
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 1
Rejestracja: 28 Kwi 2012, 00:09

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez rather » 26 Maj 2012, 00:15

Nie wiem ile zarabia strażnik w Warszawie, ale dość łatwo policzyć ile średnio zarabia strażnik w Nowym Dworze Mazowieckim. W budżecie miasta http://bip.nowydwormaz.pl/public/get_fi ... ?id=223733 na stronie 4 podana jest łączna kwota na wynagrodzenia straży miejskiej - 940.000zł (bez nagród rocznych i ZUS). Przy 17 strażnikach daje to dokładnie 4608zł miesięcznie. Z nagrodami (bez ZUS) 4961zł - rzeczywiście nie jest to 5000zł.

Proszę o wskazanie, w którym miejscu na forum pojawiło się stwierdzenie, że w straży pracują osoby karane lub nagminnie łamiące prawo? Chętnie się zapoznam, bo jakoś mi umknęło...

Jeśli straż miejska ma tak wiele sukcesów, które rzekomo przypisuje sobie później policja to dlaczego strażnicy nie pisali o tym w publikowanych do niedawna podsumowaniach swoich osiągnięć. Jestem zdania, że chwalenie się własnymi sukcesami to żaden wstyd - niech piszą śmiało.

Nie przypominam sobie też żeby kiedykolwiek na forum pojawiło się żądanie lub postulat kierowany do SM i dotyczący łapania motocyklistów lub kierowców TIRów. Wielokrotnie pisaliśmy za to o tym, że SM nie zajmuje się rejestrowaniem i karaniem kierowców naruszających zakaz wjazdu, o czym świadczy mizerna ilość mandatów - niewspółmierna do ilości pojazdów ciężarowych przejeżdżających przez miasto.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez mtb » 28 Maj 2012, 18:30

... a ja tam jestem za zatrudnieniem większej liczby SM oraz ich patroli mieszanych z Policjantami .
To co się dzieje na osiedlu młodych to normalnie jakaś kompletna paranoja naćpane gówniarstwo z butelkami piwa w ręku to już norma .
Samochody zaparkowane na trawnikach i wszędzie mnóstwo szkieł z pobitych butelek oraz kiepów na placach zabaw.
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez maja19 » 29 Maj 2012, 12:10

SM - owszem tak;ale taka ,która reaguje. Bywało,że przejeżdżali obok źle parkujących-kiedy dzwoniłam tłumaczyli ,że nie widzieli.
Zarząd Osiedla wystosował wniosek o częstsze patrole przy gimnazjum w godzinach popołudniowych - przeszłam się kilkakrotnie -0 patrolu. Po odebraniu własnych dzieci -w godzinach pracy ,szybciutko umykają.
maja19
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 60
Rejestracja: 25 Lis 2011, 20:11

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez WND » 29 Maj 2012, 21:12

U nas większa ilość patroli spowoduje tylko kontrole i spisywanie babeczki pod polo co chce dorobić plonami z własnego pola przed polo i ewentualnie malowanie radaru dwa razy w tygodniu, więc nie wiem czy jest sens.

W zupełności wystarczy żeby straż miejska była po prostu miejską, a nie drogową, handlową czy doręczycielską.
Image
Spółka ERBUD - ZAMBET wybuduje elektrownie atomową i rozwiążą się wszystkie problemy.
Awatar użytkownika
WND
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 227
Rejestracja: 05 Paź 2011, 16:33

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez Dorotka » 30 Maj 2012, 12:35

mzio napisał(a):Czytam Was i czytam i scyzoryk mi się w kieszeni otwiera. Pewnie zaraz powiecie, że jestem synem strażnika, albo samym strażnikiem. Nie, nie jestem. Uważacie, że SM wlepia tylko mandaty? No, własnie nie! Zgarniają pijaków z ulic, żeby nic im się nie stało, zabezpieczają ulice jeśli nie może tego zrobić policja, przed zimą namawiają bezdomnych żeby skorzystali z noclegowni, zajmują się bezdomnymi psami, nielegalnymi wysypiskami śmieci. Odwalają kawał ŚMIERDZĄCEJ roboty, wyręczają policję, która w tym czasie może zająć się poważniejszymi sprawami. Ludzie... trochę zdrowego rozsądku. Gdyby wszyscy gadali tak jak WY, to to miasto stałoby się drugim Czarnobylem.... eh... żal, żal, żal.



to niech też zajmą się bezdomnymi kotami na osiedlu przy ul berlinga skoro sa takimi dobrodziejami. życze powodzenia!!!!
Dorotka
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 23
Rejestracja: 30 Maj 2012, 10:33
Płeć: kobieta

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez rather » 20 Cze 2012, 00:18

Jak podaje nowodworski24 już wkrótce SM ma wrócić do publikowania pasjonujących raportów na temat swoich osiągnięć w służeniu ludziom. Ciekawe czy znów będzie o usuniętych ścierwach i innych tego typu wyczynach?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez ponury » 23 Cze 2012, 20:10

Ścierwa są super. Nie czepiaj się. Przynajmniej jest się z czego pośmiać.
ponury
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 14
Rejestracja: 21 Mar 2012, 00:46

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez kama » 26 Cze 2012, 10:36

kama
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 187
Rejestracja: 05 Maj 2012, 19:41
Płeć: kobieta

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez ponury » 26 Cze 2012, 22:23

Za wycieraczką nie widzę mandatu. Czy aby tamuj kamery miejskiej przed oknami Strażaków Miejskich nie było?
A może po fakcie pan el komendante się zreflektuje i nakaże działanie gwardii el burmistrza?
Przed bankiem PKO BP na takim samym zakazie -znaku mandacik wynosi chiba 500 zeta...(mniej?)?
ponury
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 14
Rejestracja: 21 Mar 2012, 00:46

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez rather » 26 Cze 2012, 22:57

Tablice HWA to numery Straży Granicznej, która może po prostu zatrudnia osoby niepełnosprawne. W naszym Urzędzie Miasta, zgodnie z informacją podaną przez burmistrza przy jednej z rekrutacji pracuje aż 6% osób niepełnosprawnych, więc może Straż Graniczna realizuje podobną politykę? Bardziej mnie ciekawi czy mandat dostał przewodniczący Bisialski, którego kiedyś przyuważyłem przed starostwem powiatowym viewtopic.php?p=9930#p9930. BTW - również w oświadczeniu majątkowym za rok 2011 pan Bisialski nie chwali się swoim Audi. Pozostaje mieć nadzieję, że wykaże je w oświadczeniu za 2012, bo jak nie to jeszcze mu się CBA dobierze do dupy jak kilka tygodni temu panu Mędreckiemu...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez ponury » 26 Cze 2012, 23:12

Osoby niepełnosprawne i ich kierowcy mają za szybą odpowiednią dobrze widoczną z daleka i w kamerze plakietkę z

"Znaczek inwalidzki, kiedyś to on uprawniał do korzystania z miejsc parkingowych i nie przestrzegania wybranych przepisów".

"Oznakowanie samochodu reguluje art. 37 ust. 2 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 22 lipca 2002 r. w sprawie rejestracji i oznaczenia pojazdów (Dz. U. z 2007 r. Nr 186, poz. 1322, z późn. zm.). Przepis mówi, że pojazd ten może być oznaczony nalepką barwy białej z międzynarodowym symbolem wózka inwalidzkiego barwy czarnej, umieszczoną na przedniej szybie w prawym górnym rogu".

Toten tutej raczej żadnej plakietki nie posiada.
Mandacik na 100 % się należy panie el komendante SM!
ponury
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 14
Rejestracja: 21 Mar 2012, 00:46

PoprzedniaNastępna

Wróć do Co poprawić w mieście?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron