Nowy Dwór Mazowiecki - początek lat 70-tych

Dla wszystkich zainteresowanych historią naszego miasta. Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji, rozmowy, zdjęcia...

Moderator: KaloNDM

Re: Nowy Dwór Mazowiecki - początek lat 70-tych

Postprzez Chelsea » 25 Lut 2013, 11:24

Pamiętam, że "karuzela" w tym miejscu była też w 1979 :) Pamiętam dokładnie, bo właśnie wtedy, jako przedszkolak, wsiadłam po raz pierwszy na "Falę" (karuzela dla nieco starszych).
Przeżycie było tak silne, że do dziś pamiętam to zdarzenie ...
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Nowy Dwór Mazowiecki - początek lat 70-tych

Postprzez lebental » 26 Lut 2013, 22:49

może to głupio zabrzmi, pamiętam miejsce, gdzie znajduje się obecnie przedszkole, gdzie często wcześniej przejeżdżała karuzela i równie często cały teren przykrywało wybite szambo... Razu pewnego w ramach czynu partyjnego starano się tam zrobić nawet jakiś skwerek. Mam nadzieję, że ktoś to również zapamiętał, choćby z dzieciństwa, jak ja
lebental
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 6
Rejestracja: 17 Lut 2013, 22:10
Płeć: mężczyzna

Re: Nowy Dwór Mazowiecki - początek lat 70-tych

Postprzez KaloNDM » 01 Mar 2013, 15:13

tk28 napisał(a):Na poniższym zdjęciu widoczny jest blok Boh. Modlina 24 i fragment bloku pod numerem 22, pomiędzy nimi w oddali widoczny jest punktowy blok Paderewskiego 12 (dawny hotel) na tzw. "Górce", świadczy to o tym, że jeszcze nie było bloków Boh. Modlina 61, 63 i 65, które zostały wybudowane około 1974 roku. Jest to więc I połowa lat 70-tych:

Image

Kierunek zaznaczyłem na zdjęciu satelitarnym:

Image


Kurdelebele :shock: tk28... Wielkie dzięki za rozszyfrowanie tego zdjęcia!!! :D
Nawet nie masz pojęcia ile nad nim główkowałem. Brałem pod uwagę "hotel na górce" ale ni huhu nie wychodziła mi lokalizacja.

Zebżydowski napisał(a):Chyba coś mam.
Otóż na stronach nowodworskiego LO znalazłem taką informację:

"9 IV 1972 - uroczystość oddania do użytku nowego budynku szkoły (obecnego)
(zbudowało go głównie wojsko w rekordowo krótkim czasie)."


Zatem zakładając, że wszystkie zdjecia powstały w krótkim okresie czasu (jedno-kilkudniowym), to nie może to być czerwiec-lipiec 1972.Najprawdopodobniej to 1971.


Nie wiem jak ale na stronie LO nie zauważyłem tej daty :shock:
Dzięki Zeb :D
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Poprzednia

Wróć do Nowy Dwór Mazowiecki - Historia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron