Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Dla wszystkich zainteresowanych historią naszego miasta. Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji, rozmowy, zdjęcia...

Moderator: KaloNDM

Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez KaloNDM » 12 Maj 2013, 21:29

Myślę, że taki temat powinien się znaleźć w tym dziale.
Można wrzucać tutaj ciekawe linki, z licytacjami zdjęć, pamiątek i innych rzeczy, które dotyczą historii miasta Nowy Dwór Mazowiecki.

Ostatnio wypłynęły 3 zdjęcia lotnicze Twierdzy Modlin, z września 1939 roku 8-) --->LINK
Załączniki
Modlin zdjęcia lotnicze x3.jpg
Modlin zdjęcia lotnicze x3.jpg (34.62 KiB) Obejrzany 26701 razy
zakończenie licytacji.JPG
zakończenie licytacji.JPG (31.33 KiB) Obejrzany 26701 razy
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez rewers27 » 13 Maj 2013, 06:57

KaloNDM te trzy zdjęcia to nie jest Nowy Dwór Mazowiecki to Toruń.

Znasz li ten kraj (Tadeusz Boy - Żeleński). Moim zdaniem jednak powinno się konsultować zdjęcia z kimś z Nowodworskiego Towarzystwa Historycznego. Tam są osoby bardzo kompetentne i profesjonalne, choćby Pani Ela Wiercińska, przewodniczka znająca każdy fragment Nowego Dworu Mazowieckiego i nie tylko. Byłem pod wrażeniem jak kwieciście opowiadała o tym co widzi na zdjęciach (wystawa pt."Zapomniane klisze". W tym wypadku jestem pewien, że powiedziałaby "To nie u nas".
Ostatnio edytowany przez KaloNDM, 13 Maj 2013, 07:11, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Połączyłem posty. Proszę używać edycji. Czsu na poprawę postu jest dość dużo - 15 minut.
rewers27
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 74
Rejestracja: 12 Wrz 2011, 15:10

Re: Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez KaloNDM » 13 Maj 2013, 06:59

rewers27 napisał(a):KaloNDM te trzy zdjęcia to nie jest Nowy Dwór Mazowiecki to Toruń.

Hmm.. Też mi się tak wydawało :idea:
Przęsła mostu są za "proste", kiepska rozdzielczość żeby się dokładnie przyjrzeć, no i ta odnoga Wisły...
Podobna do tej pod Kazuniem...
Dziwne... Podpisane "Modlin 1939" - wystawiający nie wie co sprzedaje :?:

rewers27 napisał(a):Moim zdaniem jednak powinno się konsultować zdjęcia z kimś z Nowodworskiego Towarzystwa Historycznego. Tam są osoby bardzo kompetentne i profesjonalne, choćby Pani Ela Wiercińska

Pani Ela nie była i nie jest członkiem NTH.

rewers27 napisał(a):Byłem pod wrażeniem jak kwieciście opowiadała o tym co widzi na zdjęciach

Widzę, że relacja z wystawy "Zapomniane klisze" podobała się Tobie :)
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez rewers27 » 13 Maj 2013, 08:24

Wiesz KaloNDM ja też nie jestem zrzeszony, ale jak wie to może pomóc. Ja staram się jak mogę , to widać.Tak relację z otwarcia wystawy znam z Twojego filmu (bardzo dobry) a wystawę widziałem osobiście. Tak to jest. Nie raz Niemcy po wywołaniu zdjęć a minęło trochę czasu od wywołania to mylili lokalizację. Modlin jest też w cenie na aukcjach a tu coś tak słabiutko!!!!! było.
rewers27
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 74
Rejestracja: 12 Wrz 2011, 15:10

Re: Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez tk28 » 13 Maj 2013, 09:22

Bardzo często na aukcjach pojawiają się zdjęcia z podpisem "Modlin" a w rzeczywistości lokalizacje są inne. Jakiś czas temu były zdjęcia z podpisem "Nowogieorgiewsk" a w rzeczywistości były to forty twierdzy Warszawa, które zidentyfikował mój znajomy np. Link.

To powyższe zdjęcie mostu to na pewno Toruń a ta odnoga to okala tam tzw. Kępę Bazarową. Jak było w tamtym czasie u nas widać na tym zdjęciu Link i na zdjęciu Luftwaffe, które posiada KaloNDM.

Ciekawe zdjęcie z aukcji jest również to, jednak nie pasuje mi to nigdzie w naszym mieście:

Image

Image
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez tk28 » 13 Maj 2013, 09:46

Tutaj też jest niby Modlin a w rzeczywistości nieistniejący dziś młyn na Wkrze w Kosewku:

Image

Image

Lokalizacja: Link
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez rewers27 » 13 Maj 2013, 09:51

Ja jestem laikiem, ale mi się tylko tak wydaje że to jednak Fort I Zakroczym a tam dalej o ile mnie wzrok nie myli to PROCHOWNIA GAŁACHY. To są tylko moje przypuszczenia. Bardzo ładne zdjęcie i jakie ostre, kto jest jego właścicielem? Bardzo chętnie kupię tę "Warszawę" (będzie tańsza).
rewers27
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 74
Rejestracja: 12 Wrz 2011, 15:10

Re: Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez rewers27 » 13 Maj 2013, 10:20

Pomimo, że te stawiki są bardzo podobne to na tym starym zdjęciu Ten Fort nr I (w/g. mnie ) jest mocno przesunięty w stosunku do stawów , a prawie na wprost jest Prochownia Gałachy. W prawym górnym rogu widzę Wisłę. Na tym z ostatniej wojny nie widać Prochowni , no i to przesunięcie w stosunku do stawów. To też jest bardzo dziwna sprawa. Stawy pasują, a reszta ????? Te forty budowali Rosjanie na takich prawie samych planach i łatwo jest o pomyłkę.
rewers27
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 74
Rejestracja: 12 Wrz 2011, 15:10

Re: Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez rewers27 » 13 Maj 2013, 10:34

O i teraz się pomyliłem. To co brałem za Prochownię Gałachy to jest Fort V Włochy. Przekonany byłem, że to jest Fort I w Zakroczymiu. Pardon za zamieszanie, ale już jestem oświecony. Tak mi to wszystko pasowało do tego Zakroczymia.
rewers27
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 74
Rejestracja: 12 Wrz 2011, 15:10

Re: Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez tk28 » 13 Maj 2013, 10:42

No widzisz a ja właśnie się napisałem żeby Ci to wytłumaczyć i musiałem skasować.

Te glinianki w Parku Cietrzewia to mają identyczny kształt jak dziś więc o pomyłce nie ma mowy Link
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez rewers27 » 13 Maj 2013, 11:26

tk28 właśnie masz całkowitą rację, ale pozostałe dwa z tej serii to rozpoznałem. Ten okrągły z wodą w fosie to Fort III Pomiechówek (droga bardzo podobnie się rozwidla dzisiaj chociaż była przebudowywana), a ten z zamazaną częścią fotografii To Fort II w Kosewie i widoczny jest Nowy Modlin. Ta linia prosta do fortu to tory kolejki wąskotorowej. Tutaj mam pewność. Z tym Zakroczymiem to dalem plamę bo było to za "oczywiste" a jednak. Ciekawe jak usuwają ze zdjęć zabezpieczenie ?.
rewers27
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 74
Rejestracja: 12 Wrz 2011, 15:10

Re: Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez tk28 » 13 Maj 2013, 13:14

Tak te pozostałe to są forty twierdzy Modlin, był też fort Boża Wola częściowo zniszczony, pewnie dlatego te warszawskie forty zostały źle podpisane bo większość zdjęć z tej serii to forty twierdzy Modlin.
Nie zawsze zdjęcia są zabezpieczane to zależy wyłącznie od wystawiających. I tak większość z nich jest na wolnej licencji a te ich niekiedy kosmiczne ceny to jest zwykły biznes dla kolekcjonerów i pasjonatów.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez rewers27 » 13 Maj 2013, 15:46

Tak pomijając błędne opisy , które często się zdarzały, to jak obserwuję aukcje, czasami sprzedający umyślnie podciągają swoje fotki pod Modlin (ta budowa mostu). Wiadomo, że ceny Modlina i Nowego Dworu Mazowieckiego są wysokie . Ci co tak robią tylko nie biorą tego pod uwagę , że kupujący na ogół się zna i nie kupi czegoś co do niczego w danej miejscowości mu nie pasuje.
Tamte dwa forty to były nr.II i nr.III. Jednak zdjęcia trochę mało wyraźne (przedstawione w gorszej rozdzielczości) , ale jak najbardziej dokumentalne.
rewers27
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 74
Rejestracja: 12 Wrz 2011, 15:10

Re: Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez tk28 » 13 Maj 2013, 16:21

Ten fort Link to nie jest fort nr III Pomiechówek tylko fort nr XVIII Boża Wola, niech Cię nie zmylą ulice bo tu się trochę zmieniło, tej ulicy biegnącej za fortem obecnie nie ma, ona wtedy okrążała fort i dalej biegła normalnie tak jak dziś. Widać to na mapie z 1934 roku:

Image

Poza tym w lewym dolnym rogu widoczny jest fragment starorzecza Wisły, które jest obok fortu Boża Wola.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Licytacje: Allegro, Ebay i inne.

Postprzez rewers27 » 13 Maj 2013, 18:04

Dziękuję za wyczerpujące wyjaśnienie. Ja omyłkowo rozpoznałem ten Fort I Zakroczym i Fort nr II Kosewo (ten to jest faktycznie Fort nr.II) i już tak poleciało. Pasowało mi to też z tym Pomiechówkiem (dojazd i ten kształt podobny) wszystko było po "drodze" lecącego samolotu. Może za jakiś czas na e-bay pojawią się jeszcze brakujące forty nr.I i nr.III na zdjęciach lotniczych.
rewers27
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 74
Rejestracja: 12 Wrz 2011, 15:10

Następna

Wróć do Nowy Dwór Mazowiecki - Historia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

cron