Drewniane pozostałości w Wiśle

Dla wszystkich zainteresowanych historią naszego miasta. Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji, rozmowy, zdjęcia...

Moderator: KaloNDM

Drewniane pozostałości w Wiśle

Postprzez AS1967 » 29 Wrz 2013, 15:19

Witam!
Ostatnio spacerując nad Wisłą, w górę rzeki od mostu im J.P., natrafiłem na resztki jakichś drewnianych instalacji. Ktoś ma jakis pomysł, co to mogło kiedyś być?
Image

W kamiennym łaczniku z wyspą, znalazłem takie ciekawostki:
Image
Czyżby cegła z Modlina? Z Cegielni Psucin?

Fragment nadproża lub gzymsu, lub parapetu z piaskowca, może także z twierdzy, a może... z Zamku Królewskiego w Warszawie...? :D
Image
Image
AS1967
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 6
Rejestracja: 28 Wrz 2013, 13:45
Płeć: mężczyzna

Re: Drewniane pozostałości w Wiśle

Postprzez AS1967 » 29 Wrz 2013, 15:53

A tu fragment drewnianego palowania pomiędzy mostem, a jednostką wojskową w Kazuniu. Czyżby to były resztki przyczółka mostu pontonowego z lat 20-tych ub wieku? A może cały brzeg byl w tek okolicy zabezpieczony takim palowaniem...?
Image
AS1967
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 6
Rejestracja: 28 Wrz 2013, 13:45
Płeć: mężczyzna

Re: Drewniane pozostałości w Wiśle

Postprzez Yogi » 29 Wrz 2013, 17:30

AS1967,w którym miejscu zrobiłeś to pierwsze zdjęcie,czy nie za piaskarnią,w kierunku Kępy Nowodworskiej? Bo jeśli tak,to mogą to być pozostałości dawnej przystani żeglugi wiślanej,która znajdowała się mniej więcej na wprost następnego za piaskarnią zejścia z wału i drogi ,która do dziś prowadzi do rzeki.
Yogi
 

Re: Drewniane pozostałości w Wiśle

Postprzez AS1967 » 29 Wrz 2013, 19:16

Image
AS1967
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 6
Rejestracja: 28 Wrz 2013, 13:45
Płeć: mężczyzna

Re: Drewniane pozostałości w Wiśle

Postprzez Yogi » 29 Wrz 2013, 20:39

Hmm,myślałem że to po naszej stronie,a to po kazuńskiej.... przystań była trochę na południe,w górę rzeki,po nowodworskiej stronie..
Yogi
 


Wróć do Nowy Dwór Mazowiecki - Historia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 8 gości

cron