Płonący Nowy Dwór na zdjęciu zrobionym z balonu

Dla wszystkich zainteresowanych historią naszego miasta. Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji, rozmowy, zdjęcia...

Moderator: KaloNDM

Płonący Nowy Dwór na zdjęciu zrobionym z balonu

Postprzez tk28 » 19 Lut 2015, 16:30

Oglądałem dokument na TVP Polonii pt. "Regiony z historią: Tradycje balonowe w Legionowie" i spośród wielu prezentowanych zdjęć dotyczących Wytwórni Balonów i Spadochronów w Legionowie moje oczy wypatrzyły zdjęcie płonącego centrum Nowego Dworu w 1939 roku zrobione prawdopodobnie z balonu. Niestety nie wspomniano nic na temat owego zdjęcia, po prostu przewinęło się w pokazie slajdów i tyle:

NDM '39.jpg
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Płonący Nowy Dwór na zdjęciu zrobionym z balonu

Postprzez KaloNDM » 06 Mar 2015, 15:19

To zdjęcie wrzucałem już kiedyś w tym temacie: viewtopic.php?f=2&t=650&start=10#p10999
Na stronach NAC-OnLine można je znaleźć z opisem - Bombardowanie polskich miast we wrześniu 1939r - jakoś tak...
W opisie brak jest nazwy miasta - wpisane jest jako NN. Napisałem kiedyś do nich, że jest to Nowy Dwór Mazowiecki.
Nie wiem, czy opis został zmieniony... nie mogę znaleźć zdjęcia...

Poza tym wierzysz w to, że we wrześniu 1939 roku jakiś balon latał nad Nowym Dworem Mazowieckim?
Szczerze? Jak dla mnie jest to niedorzeczna historia.... :)
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Płonący Nowy Dwór na zdjęciu zrobionym z balonu

Postprzez tk28 » 06 Mar 2015, 22:39

Nie, nie wierzę w to. Może Legionowo ma w swoich zbiorach to zdjęcie i dorobili mu historię tak jak u nas się dorabia historie różnym przedmiotom. Zastanawiam się czy oni w ogóle wiedzą jaką miejscowość przedstawia to zdjęcie.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Płonący Nowy Dwór na zdjęciu zrobionym z balonu

Postprzez KaloNDM » 07 Mar 2015, 21:52

tk28 napisał(a):Nie, nie wierzę w to. Może Legionowo ma w swoich zbiorach to zdjęcie i dorobili mu historię tak jak u nas się dorabia historie różnym przedmiotom. Zastanawiam się czy oni w ogóle wiedzą jaką miejscowość przedstawia to zdjęcie.

No to jesteśmy jak zwykle tego samego zdania ;)
Myślisz, że w Legionowie dyletanctwo jest na prządku dziennym jak w Nowym Dworze Mazowieckim? ;)
Myślisz, że tam też mają/mieli takie gadżety jak strzelba gen. Wiktora Thomme, czy nieśmiertelnik żołnierza kampanii wrześniowej wyznania mojżeszowego, który został "wykopany" w sklepie radnego Sosińskiego za jedyne 5zł? ;)

:) A tak na poważnie tk28, to myślę, że pewnie nie wiedzą co to za miejscowość... tak samo jak i na NACu :roll:
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna


Wróć do Nowy Dwór Mazowiecki - Historia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

cron