(?) Katastrofa kolejowa w Nowym Dworze Mazowieckim

Dla wszystkich zainteresowanych historią naszego miasta. Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji, rozmowy, zdjęcia...

Moderator: KaloNDM

Re: (?) Katastrofa kolejowa w Nowym Dworze Mazowieckim

Postprzez user » 05 Lut 2017, 19:03

KaloNDM napisał(a):Może już niedługo zrobię specjalny wpis poświęcony tej tragedii.

KaloNDM napisał(a):Więca KaloNDM vel Stan Tymiński ujawnić im prawdę:
"...Hemoglobina, mistyfikacja, woda, ziema... taka sytuacja..."

Wyczerpująco, jak na gminnego moderatora historii przystało :lol:
user
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 140
Rejestracja: 23 Kwi 2016, 10:06
Płeć: mężczyzna

Re: (?) Katastrofa kolejowa w Nowym Dworze Mazowieckim

Postprzez KaloNDM » 05 Lut 2017, 19:37

Oj tam, oj tam User... nie czaruj już tak ;)
Dobrze, że nie nosisz brody, bo zacząłbym podejrzewać, że jesteś prawą ręką fana kanarków, który twierdzi, że jest zajebistym znawcą lokalnej historii oraz, że patriotyzm można kupić w sklepie z gratami na ulicy Daszyńskiego ;)
Pozdrawiam :)

PS. FlashNDM... priv!
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: (?) Katastrofa kolejowa w Nowym Dworze Mazowieckim

Postprzez FlashNDM » 05 Lut 2017, 21:30

A co powiesz userze,na to co napisałem w poprzednim poście,cytując relację mojej mamy? Czy to jest fantazja.gdy mówi ktoś,kto to pamięta?Zastanów się ,zanim znów nabazgrzesz tu znowu jakieś brednie...
FlashNDM
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 157
Rejestracja: 04 Lut 2014, 22:41
Płeć: mężczyzna

Re: (?) Katastrofa kolejowa w Nowym Dworze Mazowieckim

Postprzez BURBUL » 06 Lut 2017, 08:23

FlashNDM ! Ciekawe te Twoje wspomnienia. Wreszcie coś konkretnego. Szkoda, że co niektórych ponoszą emocje !
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Re: (?) Katastrofa kolejowa w Nowym Dworze Mazowieckim

Postprzez user » 06 Lut 2017, 14:32

FlashNDM napisał(a):A co powiesz userze,na to co napisałem w poprzednim poście,cytując relację mojej mamy? Czy to jest fantazja.gdy mówi ktoś,kto to pamięta?Zastanów się ,zanim znów nabazgrzesz tu znowu jakieś brednie...

Powiem, że to jest to, o co prosili wszyscy tutaj, czyli o relacje, wspomnienia, jakiekolwiek fakty krótko mówiąc. Jak możesz dotrzeć do tych innych osób, które uczestniczyły w tej akcji to byłoby fajnie, gdybyś ich relacje mógł tu opisać.

A co do naszego gminnego historyka zazdrosnego o wiedzę... gdyby tylko tacy "historycy" istnieli w naszych dziejach, nic nie wiedzielibyśmy o początkach państwa polskiego, o bitwie pod Grunwaldem i innych ważnych faktach. Tak że panie Kalo, wyśmiewasz burmistrza czy właściciela antykwariatu, a sam doskonale się wpisujesz w swoją prześmiewczą narrację. To nie pan panie Kalo kiedyś zarzucałeś komuś "trzymanie w wersalce" zdjęć i dokumentów związanych z historią naszego miasta? To ile już posiadasz tych wersalek? :lol: Zrzeknij się tego moderowania, bo przynosisz wstyd prawdziwym wielbicielom historii :roll: A jak będę wymieniał wersalkę dam Ci znać :lol:
user
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 140
Rejestracja: 23 Kwi 2016, 10:06
Płeć: mężczyzna

Re: (?) Katastrofa kolejowa w Nowym Dworze Mazowieckim

Postprzez KaloNDM » 06 Lut 2017, 14:46

User... niech policze...
raz, dwa, trzy... cztery.... mam 4 wersalki! :) Masz kompleks większości, czy ilości? ;) Równie dobrze Ty też możesz być gminnym historykiem... do tego nie potrzeba wykształcenia, tylko czasu ale jak widać, Ty wolisz prowadzić prześmiewczą narrację czyjejś narracji w wolnych chwilach.
Można i tak... jest to też sposób na życie ;)
OK... czekam na Twoją weslakę, daj znać jak już uda się Tobie ją zdobyć :)
Wersalek u mnie ci niedostatek :P
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: (?) Katastrofa kolejowa w Nowym Dworze Mazowieckim

Postprzez user » 06 Lut 2017, 14:59

No proszę, znalazłem wpis, jaki to jest pan Kalo. Od 2011 roku wyewoluował z osoby chętnej udostępnić całe swoje zbiory mieszkańcom NDM do osoby siedzącej na swojej pękatej wersalce i warczącego na każdego, kto sugeruje podzielenie się mikrą cząstką posiadanej wiedzy :lol: Czy tylko mi wydaje się to żałosne? :?
wersalka Kalo.png
user
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 140
Rejestracja: 23 Kwi 2016, 10:06
Płeć: mężczyzna

Re: (?) Katastrofa kolejowa w Nowym Dworze Mazowieckim

Postprzez KaloNDM » 06 Lut 2017, 16:54

A jednak masz kompleks większości ;)
Minąłeś się z powołaniem... Powinieneś zostać Carambą z Krainy Deszczowców ;)
PS. Nie... mi się nie wydaje. Wiem, że Twoje zachowanie jest żałosne :P
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: (?) Katastrofa kolejowa w Nowym Dworze Mazowieckim

Postprzez disturbia » 06 Lut 2017, 17:07

No dobra panowie chyba pora zakończyć tą pasjonującą wymianę zdań. Zostawcie sobie te "czułe słówka" na priv. Kolejne posty dotyczące boksowania się będą skutkować ostrzeżeniem.
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: (?) Katastrofa kolejowa w Nowym Dworze Mazowieckim

Postprzez andrzej1974 » 06 Lut 2017, 17:42

Wracając do tematu. Relacja FlashNDM jest zadziwiająco dokładna i raczej wiarygodna. Ale... Czy na pewno dotyczy katastrofy z 1949 w której miało zginąć 200 osób? Czemu jest właściwie JEDYNĄ konkretną relacją z tego zdarzenia, albowiem przeszukałem internet i nic konkretnego znaleźć się nie da. Temat ten był już poruszany na tym forum w 2012 http://www.novidvor.pl/viewtopic.php?f=2&t=603
andrzej1974
NVD Master
NVD Master
 
Posty: 790
Rejestracja: 09 Kwi 2012, 08:06

Re: (?) Katastrofa kolejowa w Nowym Dworze Mazowieckim

Postprzez andrzej1974 » 06 Lut 2017, 20:25

ndm.jpg
ndm.jpg (57.38 KiB) Obejrzany 20726 razy


oczywiście wtedy nie było wiaduktu.
andrzej1974
NVD Master
NVD Master
 
Posty: 790
Rejestracja: 09 Kwi 2012, 08:06

Re: (?) Katastrofa kolejowa w Nowym Dworze Mazowieckim

Postprzez user » 07 Lut 2017, 16:12

Co prawda nie spod wersalki, ale jest to jakiś dowód, że wypadek miał miejsce. Fragment gazety z 1 listopada 1949r.

Pragnę zwrócić uwagę na sformułowanie "nie był on jednak tak groźny w skutkach, jak to przedstawiała stugębna plotka". Być może jutro uda mi się przedstawić inne wycinki prasowe. Nie jestem zazdrosny o posiadane informacje.

wypadek.jpg
user
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 140
Rejestracja: 23 Kwi 2016, 10:06
Płeć: mężczyzna

Re: (?) Katastrofa kolejowa w Nowym Dworze Mazowieckim

Postprzez user » 15 Lut 2017, 09:28

Oto lista osób poszkodowanych w tym wypadku. Nikt nie zginął. 13 osób rannych w tym dwie osoby ciężko. Były to:
Stanisław Sosiński - przejazdowy
Maria Olszewska - pasażerka

Pozostali ranni to:
Wincenty Pepiło - kierownik pociągu
Jan Miklas - maszynista parowozu
Henryk Ćwikliński - palacz parowozu
Kazimierz Pilecki
Alicja Kowalska
Irena Lewandowska
Maria Koperska
Jadwiga Chylińska
Aleksander Tarasiewicz
Jadwiga Piasecka
Wanda Krajewska
user
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 140
Rejestracja: 23 Kwi 2016, 10:06
Płeć: mężczyzna

Re: (?) Katastrofa kolejowa w Nowym Dworze Mazowieckim

Postprzez BURBUL » 15 Lut 2017, 17:25

User ! a przejazdowy to chyba ten co na niego miała spaść lokomotywa i niestety zabić ? :roll:
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Re: (?) Katastrofa kolejowa w Nowym Dworze Mazowieckim

Postprzez andrzej1974 » 22 Lis 2020, 15:50

opublikowano na onecie tekst Katastrofa widmo. Encyklopedie milczą, mówić zaczęli świadkowie https://tygodnik.polsatnews.pl/news/202 ... wiadkowie/

jako jeden z "dowodów" na prawdziwość legendy o wielkiej katastrofie przedstawiono zdjęcie
Image

które w rzeczywistości przedstawia katastrofę pociągu Suisse-Express z 1971.

Image



Na temat katastrofy z 1949 wycinek z "Życia Warszawy" z 30 października 1949.

in.GIF
in.GIF (30.96 KiB) Obejrzany 10844 razy
andrzej1974
NVD Master
NVD Master
 
Posty: 790
Rejestracja: 09 Kwi 2012, 08:06

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nowy Dwór Mazowiecki - Historia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości