KaloNDM vs Tadeusz Sosiński.

Dla wszystkich zainteresowanych historią naszego miasta. Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji, rozmowy, zdjęcia...

Moderator: KaloNDM

Re: KaloNDM vs Tadeusz Sosiński.

Postprzez tk28 » 21 Lis 2011, 06:03

KaloNDM napisał(a):No, od prawie 3 lat miasto - po opinii komitetu - upamiętnia Most Piłsudskiego nad Wisłą, na którym ma być tablica pamiątkowa z napisem, który był na tablicy w dniu otwarcia.

Ciekawe czy kiedykolwiek zostanie odbudowana strażnica Link. Tablica znajdowała się na strażnicy więc powinni odbudować Link

KaloNDM napisał(a):Były też wnioski o zmianę nazwy parku Wybickiego przy ulicy Warszawskiej, na przedwojenną, czyli Jenerała Hallera.
Park Wybickiego był pomysłem radnego Sokołowskiego, emerytowanego oficera wojskowego.

Jaki w ogóle związek Wybicki miał z Nowy Dworem i co w ogóle oznaczają słowa autorstwa Ryszarda Gołąba na tablicy w parku - "Józefowi Wybickiemu który Nowy Dwór w przemyślne zamienił miasteczko" :?: Jakoś żyję tu od ponad trzech dekad i akurat sprawa związku Wybickiego z Nowym Dworem mi umknęła.

KaloNDM napisał(a):Upamiętnie miejsca egzekucji, na terenie byłej fabryki krochmalu przy ulicy Nowołęcznej.

Ja to się w ogóle zastanawiam kto zezwolił w tym miejscu pobudować jakiś biurowiec.

KaloNDM napisał(a):Nie wyraził zgody na upamiętnienie tablicą byłego budynku Gestapo, późniejszy posterunek MO i Policji,
obecnie budynek mieszkalny. Burmistrz stwierdził, że ludzie będą się bali tam mieszkać. :lol:

Samej siedziby Gestapo nie warto upamiętniać ale miejsce tortur i jak wynika z niektórych informacji także egzekucji ludzi, które tam miały miejsce jak najbardziej.

KaloNDM napisał(a):Brak zgody na Skwer Piłsudskiego, ponieważ ważniejszy był Skwer Solidarności przy ulicy Mazowieckiej. :shock: :shock:

Z tego co wiem to przed wojną plac Piłsudskiego był w miejscu zaznaczonym na poniższej mapce więc wystarczy przywrócić przedwojenną nazwę i postawić odpowiednią tablicę:

Image

KaloNDM napisał(a):Brak odpowiedzi w temacie przeniesienia krzyża który stoi obok ulicy Lotników, w miejsce docelowe
jakim jest Plac Solny, na którym odbywały się egzekucje mieszkańców Nowgo Dworu podczas okupacji. :oops:

Trzeba by było zmniejszyć parking solny tak polecany przez burmistrza gdy się go pyta o miejsca parkingowe w centrum miasta.

KaloNDM napisał(a):Ciekawe co na to Burmistrz Nowego Dworu? Wie o tym? A może działają w obopólnym porozumieniu, a po co tam jakaś historia miasta.

Burmistrz już nie raz dał po sobie poznać, że dla niego istnieje tylko historia jego zapyziałego Modlina (nie mylić z twierdzą Modlin) śmierdzącego każdej jesieni i zimy prywatnymi spalarniami śmieci. Nie bez powodu burmistrz nazywany jest czasami przez mieszkańców sołtysem Modlina.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: KaloNDM vs Tadeusz Sosiński.

Postprzez KaloNDM » 24 Lis 2011, 12:01

tk28 napisał(a):Samej siedziby Gestapo nie warto upamiętniać ale miejsce tortur i jak wynika z niektórych informacji także egzekucji ludzi, które tam miały miejsce jak najbardziej.


Oczywiście, masz rację.
Źle sformułowałem zdanie.
Jak najbardziej, tablica z upamiętnieniem miejsca tortur w podziemiach byłego budynku Gestapo
oraz egzekucji, które miały miejsce na terenie ogrodu księdza, za byłym budynkiem MO.

tk28 napisał(a):Z tego co wiem to przed wojną plac Piłsudskiego był w miejscu zaznaczonym na poniższej mapce więc wystarczy przywrócić przedwojenną nazwę i postawić odpowiednią tablicę


Dokładnie w tym miejscu, tylko jeszcze bardziej przedłużony - za przystanek.
Tablica i nazwa.
Skwer Solidarności był priorytetowy i "ustalony odgórnie" - będzie z tego materiał wideo.

A w dzisiejszym Życiu Warszawy - "Radny znalezionego obrazu nie odda."

Czytamy:

"..Przy ul. Słowackiego stały domy komunalne, czyli własność Nowego Dworu.
Obraz tam znaleziony należy więc do miasta – mówi Kowalski.
Jednak radny złożył u burmistrza oświadczenie, że w posiadanie obrazu wszedł legalnie, więc jest jego własnością.
Dlatego znaleziska nie odda.
– Na tym moja rola się skończyła.
Sprawę skierowałem na policję. Jeśli potwierdzi, że radny nie jest właścicielem obrazu,
będziemy mieli podstawę prawną, by domagać się zwrotu – dodaje burmistrz.

Iwona Jurkiewicz z nowodworskiej policji przyznaje:
– Policjanci ustalają, czy doszło do złamania prawa.."

Źródło:
http://www.zw.com.pl/artykul/646633.html

Radny obrazu nie odda.jpg
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: KaloNDM vs Tadeusz Sosiński.

Postprzez IronRun » 25 Lis 2011, 13:12

he he he, tak się chyba śmieje z nas pan radny Sosiński - jak widać niemoc totalna, jak znajdziecie coś fajnego i nie będziecie znać wartości to dajcie mi znać napiszę wam oświadczenie i problem z oddawaniem czy przekazywaniem Skarbowi Państwa macie z głowy, skoro Radny może to każdy obywatel też, w końcu "łon tys wybrany z ludu"
NUTPro Tech - technologia w sporcie i dla sportu
IronRun
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 236
Rejestracja: 14 Lis 2010, 20:49

Re: KaloNDM vs Tadeusz Sosiński.

Postprzez PaffDadi » 25 Lis 2011, 16:22

Mimo, że burmistrz chciał pokazać że ma jaja i zgłosił temat na policję, mam dziwne przeświadczenie, że sprawa przyniesie następujące efekty:

- policja umorzy śledztwo z powodu niestwierdzenia złamania prawa;
- burmistrz na przeprosiny obdaruje radnego szablÄ… XX lecia;
- antykwariusz Sosiński oskarży redakcję ŻW o zniesławienie;
- ŻW napisze sprostowanie na dziewiątej stronie między klepsydrami a ogłoszeniem "Andżela - dzwonić po 20:00";
- dwaj robotnicy wylecÄ… z roboty za picie alkoholu w godzinach pracy;
- sklep z winami straci koncesjÄ™;
- podważona pozycja radnego jako radnego i działacza społecznego wróci na swoje miejsce.
W internecie osoba podająca się za mężczyznę jest mężczyzną, wirtualna kobieta również jest w rzeczywistości mężczyzną, a dziecko... dziecko to agent FBI.
Awatar użytkownika
PaffDadi
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 225
Rejestracja: 25 Gru 2010, 18:46

Re: KaloNDM vs Tadeusz Sosiński.

Postprzez KaloNDM » 31 Mar 2012, 21:57

Dobra..
PaffDadi, jesteÅ› pesymistÄ… ;)

Tak jak piasałem wcześniej, jestem w trakcie montażu
dokumentu pt.: "Prawo Sosińskiego" :twisted:

Aby pobudzić Waszą wyobraźnie i zachęcić do obejrzenia filmu w całości,
zapraszam Was na jego trailer :twisted: :twisted: :twisted:

PRAWO SOSIŃSKIEGO -TRAILER 2012



Jak Wam siÄ™ podoba? :twisted:
Napiszcie komentarze :)
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: KaloNDM vs Tadeusz Sosiński.

Postprzez rather » 01 Kwi 2012, 00:15

Zapowiada się ładnie - będziemy jako forum w telewizji :D. My i nasze tchórzliwe pomruki :D
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Poprzednia

Wróć do Nowy Dwór Mazowiecki - Historia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

cron