Parafia Ewangelicko-Augsburska w Nowym Dworze Mazowieckim.

Dla wszystkich zainteresowanych historią naszego miasta. Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji, rozmowy, zdjęcia...

Moderator: KaloNDM

Re: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Nowym Dworze Mazowiecki

Postprzez KaloNDM » 23 Wrz 2012, 10:52

Witraże Pamięci - wystawa w NOK od 13 do 30.10.2012 roku.
Wystawa będzie poświęcona ks. Robertowi Nitschmannowi, ostatniemu przedwojennemu proboszczowi parafii ewangelickiej w Nowym Dworze.

Szczegóły:
viewtopic.php?f=2&t=888
Załączniki
Zaproszenie NOK.JPG
Zaproszenie NOK.JPG (203.96 KiB) Obejrzany 10756 razy
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Nowym Dworze Mazowieckim.

Postprzez KaloNDM » 05 Lis 2014, 22:28

Wiem, wiem...
Miałem dodawać sukcesywnie... :P

Wszystko przedłuża się w czasie ponieważ jestem amatorem i nikt nie finansuje moich działań.
Tak więc w wolnych chwilach montuję zaległości, które miałem opublikować kilka lat temu :P

Niecały rok temu zacząłem montować projekt, pod tytułem:
"Śladami nowodworskich ewangelików"
Zacząłem troszeczkę od tyłu ;) :P i chiałbym Was zaprosić do obejrzenia części III i IV.
Może wtedy zmotywuje mnie, do ukończenia montażu części I i II :) :P

TAK WIĘC DZISIAJ W JEDNYM POŚCIE BĘDZIE CZĘŚĆ III i IV

UWAGA!

"...Zapraszam na III część filmu z serii "Śladami nowodworskich ewangelików".
Dzisiejszy odcinek zatytułowany jest:
"Prace porzÄ…dkowe na opuszczonym cmentarzu ewangelickim".

W dniu 07.05.2011 roku, na zdewastową nekropolię położoną przy ulicy Przytorowej
w Nowym Dworze Mazowieckim zawitali parafianie z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie, żeby uporządkować cmentarz.
Inicjatorką akcji była Pani Maria Kaucz, która oprócz parafian zaangażowała
również pastora Marcina Kotasa..."




"...Zapraszam na IV część filmu z serii "Śladami nowodworskich ewangelików".
Dzisiejszy odcinek zatytułowany jest:
"Odzyskanie witrażu z nieistniejącej, przedwojennej kaplicy cmentarnej".

W dniu 07.05.2011 roku, do Nowego Dworu Mazowieckiego przybyli ewangelicy z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie.
Celem ich wizyty było uprzątnięcie opuszczonego i zaniedbanego, nowodworskiego cmentarza ewangelickiego.
Po pracach porządkowych, udali się na ulicę Focha w Nowym Dworze Mazowieckim, by odzyskać witraż z cmentarnej kaplicy, który przez lata wmurowany był jako okno na jedenej z prywatnych posesji..."


You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Nowym Dworze Mazowieckim.

Postprzez Operator Mopa » 06 Lis 2014, 00:49

KaloNDM napisał(a):Po pracach porządkowych, udali się na ulicę Focha w Nowym Dworze Mazowieckim, by odzyskać witraż z cmentarnej kaplicy, który przez lata wmurowany był jako okno na jedenej z prywatnych posesji..."


O jaką posesję chodzi, drogi Kalosławie? Chodzi mi o nr oraz o to, czy ów witraż jest nadal "dostępny"
Operator Mopa
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 25
Rejestracja: 27 Lip 2014, 09:12
Płeć: mężczyzna

Re: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Nowym Dworze Mazowieckim.

Postprzez KaloNDM » 06 Lis 2014, 08:15

Operator Mopa napisał(a):O jaką posesję chodzi, drogi Kalosławie? Chodzi mi o nr oraz o to, czy ów witraż jest nadal "dostępny"

No nieeee... Drogi Operatorze :)
Jakbyś obejrzał ten 6-cio minutowy film, to nie zadawałbyś takich pytań :P ;)
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Nowym Dworze Mazowieckim.

Postprzez Operator Mopa » 06 Lis 2014, 12:28

Ajjjj, ale wtopa :oops: . Przywołany do porządku obejrzałem obydwie części. Odnośnie witraża - człowiek tyle czasu mieszka obok, a nawet nie wie o takich rzeczach. A jak obecnie ma się sytuacja z budową tej kaplicy?
Operator Mopa
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 25
Rejestracja: 27 Lip 2014, 09:12
Płeć: mężczyzna

Re: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Nowym Dworze Mazowieckim.

Postprzez KaloNDM » 11 Lis 2014, 21:06

Operator Mopa napisał(a):Odnośnie witraża - człowiek tyle czasu mieszka obok, a nawet nie wie o takich rzeczach.

No widzisz Operatorze jaki ten świat mały? ;)

Operator Mopa napisał(a): A jak obecnie ma się sytuacja z budową tej kaplicy?

Kaplica nie będzie odbudowana. To będzie pomnik o kształcie kaplicy.
W chwili obecnej Pani Maria Kaucz zbiera środki finansowe na jego budowę, między innymi ze sprzedaży książki, którą napisała:

Zapomniany pastor - http://novidvor.pl/viewtopic.php?f=31&t=1661

Jednak wszelkie prace przy pomniku zacznÄ… siÄ™ dopiero wtedy jak w NDM zostanie uruchomiony cmentarz wielowyznaniowy:

viewtopic.php?f=2&t=2085
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Nowym Dworze Mazowieckim.

Postprzez aladin2013 » 14 Lis 2014, 09:21

Polecam artykuł o historii ewangelików z Nowego Modlina, należeli oni do parafii w NDM

http://www.luteranie.net/index.php?opti ... &art_id=38
Ostatnio edytowany przez KaloNDM, 18 Lis 2014, 18:00, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Aladin. Zwracam się z prośbą o bardziej wnikliwe śledzenie tematu i nie powielanie linków, które już są. Informuję, że był on udostępniony przez użytkownika januszg 05.08.2012r., o godz. 18:49
aladin2013
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 53
Rejestracja: 16 Sty 2013, 20:29
Płeć: mężczyzna

Poprzednia

Wróć do Nowy Dwór Mazowiecki - Historia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości